Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2014., 18:44   #221
{na 11 strani sam ti odgovorio} Križ je znak Isusov i sotona ga mrzi pitajte se zašto ga neke crkve nemaju. Nemojte dozvolit da vas bilo tko podjarmi da vam zatupi duh tako da nemožete rasuđivati ne dozvolite da vas navode na zaključke koji nisu razumni.

Zadnje uređivanje Forumaško : 26.01.2014. at 19:01.
Forumaško is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 19:21   #222
Quote:
Forumaško kaže: Pogledaj post
Čemu tolika gorčina i natezanje nije li ti lakše biti jednostnom i direktnom pa reći J svjedoci ce biti spašeni. Tako nas i vjera uči biti kao djeca. A svatko tko drži do vjere zna da je Bog Bog i njemu se moli a sveci su više kao nakit crkve Jesu li te tako naveli na Jehove svjedoke navodeći te na gorčinu jer su katolici kao pogani mole se kipovima koji nisu Bogovi i sl. Isus je raspet na križu i ja se pred njegovim raspetim kipom na križu molim jesam li zato pogan koji je u zabludi dali me zato Bog mrzi.
Ma kakva gorčina, kaj ti je. Nego ti je to "kakvo pitanje postaviš - takav odgovor dobiješ" plus ono da se neće odgovoriti ono što tebi paše nego ono što kaže Biblija. Sve mimo tog je nazovi duhovnost kojom se svijet danas rado bavi u dosadi.

Nisu samo katolici jer su i pravoslavci i razni drugi ini neki čije se crkve predstavljaju tzv kršćanskim crkvama. Ukoliko idoli predstavljaju kršenje Božje zapovijedi, a tada očem se tu ima više za razgovarati osim se zna da se od idola mora maknuti. To je više nego dovoljno reći.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 19:37   #223
Ako su katolički sveci zaista bili sveci kako je to moguće budući da su bili u krivoj religiji. Pročitaj životopis jedog od njih pa ces shvatit da su bili slobodnjaci kristovi On je bio njihov zakon a ne institucija. Institucija može tvrdit bilo što i ispirat mi mozak kako hoće ali ako vidim da je to pogrešno onda je ali neću ni ko mazga tvrdit nešto u što ni sam nisam siguran.
Forumaško is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 13:46   #224
Quote:
Forumaško kaže: Pogledaj post
Ako su katolički sveci zaista bili sveci kako je to moguće budući da su bili u krivoj religiji. Pročitaj životopis jedog od njih pa ces shvatit da su bili slobodnjaci kristovi On je bio njihov zakon a ne institucija. Institucija može tvrdit bilo što i ispirat mi mozak kako hoće ali ako vidim da je to pogrešno onda je ali neću ni ko mazga tvrdit nešto u što ni sam nisam siguran.
Evo sam si rekao da kako bi bilo moguće da su doista "sveci" ukoliko ih je svetima proglasila samo katolička crkva. Jer, pravoslavna se odmaknula, uzela samo par istih svetaca a za svoje potrebe izmislila sebi svoje svece. Isto su učinile i druge neke crkve nazovi kršćanstva. I upravo ta nejednakost između njih, ta nesloga, ta razlika u prihvaćanjima i tumačenjima tzv.svetaca bi trebala pozvati na oprez jer takva vjerovanja nisu u sukladnosti s Biblijom koja kaže da su Bogu sveti samo oni koji drže njegove Zapovijedi. Koje su zapovijedi, to je dobro poznato a idolopoklonstvo koje cvjeta u kršćanskom svijetu svakako je ozbiljno kršenje Božje zapovijedi. No to, čini se ljude baš i nije briga, ne bi se odrekli svojih idola, dapače inzistiraju na njima. Obzirom da je tako, ne treba čuditi ono što piše u Otkrivenju poglavlje 18 koje više nego izvrsno opisuje pad, zauvijek krah babilonskog carstva krivih religija za koje je kroz čitanje poglavlja odmah jasno da su se ozbiljno zamjerile Bogu.
Ono što se ljudi obično zapitaju je "zašto Bog to sve dopušta toliko dugo ukoliko Mu ne odgovaraju takvi?". Gledajući kako svijet urigira po svojim zakonima, kad nešto ne odgovara i nije milo nekoj državi, država odma kaznom po kratkom postupku. To je razlika između svijeta i Boga, a sadrži se u tome da Bog naspram svijeta ima puno više strpljenja i razumijevanja za ljude i onda time i čeka da ljudi dođu do pokajanja. Biblija to naglašava i onda zato su ljudska tumačenja u nesukladnosti s onime što tumači Bog.
Bilo kako bilo, i Bog je postavio vremensku crtu do koje će dopuštati ove globalne nemilice. Njegov Sin, Isus, je u svojoj propovijedi naglasio "veliku nevolju" a ta se lako iščitava u Otkrivenju, vrlo opisno. I zašto ljudi misle da sve to ne treba doći? Zar misle da je baš ugoda sto religija i njihovih zapleta kroz svu povijest čovječanstva? Jesu li ljudi sretniji kada se svađaju preko svojih vjera kojima svaka religija nateže na svoju stranu a sve u nigdjezemsku?
Zar ne bi stvari bile puno jednostavnije kada bi postojala jedna vjera i zajedničko srce kojime ljudi vole Boga?

Nisu to pitanja. To je onako i premda ljudi ne vole razmišljati o tome, ipak je red ponekad ih podsjetiti pa neka sami vide što im stoji u vlastitim srcima.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 13:53   #225
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Evo sam si rekao da kako bi bilo moguće da su doista "sveci" ukoliko ih je svetima proglasila samo katolička crkva. Jer, pravoslavna se odmaknula, uzela samo par istih svetaca a za svoje potrebe izmislila sebi svoje svece. Isto su učinile i druge neke crkve nazovi kršćanstva. I upravo ta nejednakost između njih, ta nesloga, ta razlika u prihvaćanjima i tumačenjima tzv.svetaca bi trebala pozvati na oprez jer takva vjerovanja nisu u sukladnosti s Biblijom koja kaže da su Bogu sveti samo oni koji drže njegove Zapovijedi. Koje su zapovijedi, to je dobro poznato a idolopoklonstvo koje cvjeta u kršćanskom svijetu svakako je ozbiljno kršenje Božje zapovijedi. No to, čini se ljude baš i nije briga, ne bi se odrekli svojih idola, dapače inzistiraju na njima. Obzirom da je tako, ne treba čuditi ono što piše u Otkrivenju poglavlje 18 koje više nego izvrsno opisuje pad, zauvijek krah babilonskog carstva krivih religija za koje je kroz čitanje poglavlja odmah jasno da su se ozbiljno zamjerile Bogu.
Ono što se ljudi obično zapitaju je "zašto Bog to sve dopušta toliko dugo ukoliko Mu ne odgovaraju takvi?". Gledajući kako svijet urigira po svojim zakonima, kad nešto ne odgovara i nije milo nekoj državi, država odma kaznom po kratkom postupku. To je razlika između svijeta i Boga, a sadrži se u tome da Bog naspram svijeta ima puno više strpljenja i razumijevanja za ljude i onda time i čeka da ljudi dođu do pokajanja. Biblija to naglašava i onda zato su ljudska tumačenja u nesukladnosti s onime što tumači Bog.
Bilo kako bilo, i Bog je postavio vremensku crtu do koje će dopuštati ove globalne nemilice. Njegov Sin, Isus, je u svojoj propovijedi naglasio "veliku nevolju" a ta se lako iščitava u Otkrivenju, vrlo opisno. I zašto ljudi misle da sve to ne treba doći? Zar misle da je baš ugoda sto religija i njihovih zapleta kroz svu povijest čovječanstva? Jesu li ljudi sretniji kada se svađaju preko svojih vjera kojima svaka religija nateže na svoju stranu a sve u nigdjezemsku?
Zar ne bi stvari bile puno jednostavnije kada bi postojala jedna vjera i zajedničko srce kojime ljudi vole Boga?

Nisu to pitanja. To je onako i premda ljudi ne vole razmišljati o tome, ipak je red ponekad ih podsjetiti pa neka sami vide što im stoji u vlastitim srcima.
Naj se srditi, ali sreća je u tome što JS ima relativno malo. Kad bi kojim slučajem bili prevladavajuća svjetska religija bojim se da bi bilo : Ein Volk, ein Reich, ein Führer. Našlo bi se u poslanicama i bibliji već neko tumačenje...

Dalje znaš i sama kako je išlo...

Uostalom, gotovo svaka od važnijih religija teži k pastoralnom radu, pridobivanju sljedbe na ovaj ili onaj način.
panorama is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.02.2014., 01:42   #226
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Naj se srditi, ali sreća je u tome što JS ima relativno malo. Kad bi kojim slučajem bili prevladavajuća svjetska religija bojim se da bi bilo : Ein Volk, ein Reich, ein Führer. Našlo bi se u poslanicama i bibliji već neko tumačenje...
I sama se često i rado podsjetim na to koliko ih je "malo". Valja se držat one "kvaliteta i kvantiteta nikad ne idu zajedno", a više je nego poznato što Boga zanima od tog dvoje.

I nema nikakve srdnje jer nije srdnja kad svijetu pokažeš stav, to svijet samo sanja jer on je taj koji se svako malo srdi na nešto a najviše na spominjanje: Svijete, dok si snimaš muvije o Armagedonima u vlastitoj izvedbi, za to vrijeme te srdi kad ti drugi neko predstavi nešto slično.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 18:52   #227
Ja sam katolik u katoličkoj crkvi kršten promjenio bih ju jedino kad bi mi to zapovjedio Gospodin ni meni se ne sviđa što šta kod katoličke crkve to je tako puna je griješnika kao i sve druge stoga uvjek propitkivam i sumnjam u sve u što nisam siguran Bog nam treba biti Bog a ne organizacija koliko god ona tvrdila da joj je nauk u pravu. A sumnjati u svetost sv Franje Asiškog {sve i da su baš svi drugi katolički sveci lažni što smatram malo vjerovatnim} ili sv Pavla mi se čini nepotrebnim jer živjeli su kako su i propovjedali u skladu s evanjđeljem. Osim ako tko od njih nije izmišljen sveci mire i spajaju a ne djele. Može li mi tko reći da je njegova denominacija po Božjem nalogu odvojena od katoličke crkve ili da su u njenom vrhu barem neki ispunjeni i vođeni Duhom Svetim ako to nije tako onda se u te organizacije i ono što vas uče ne uzdajte već sve propitkivajte i vjerujte samo Bogu. A ocrnjivanja i bezumnih rasprava i uvjeravanja drugih da ste samo vi oni pravi, u svemu ispravni izabrani se ostavite kad ni sami neznate dali iza vaše denominacije stoji Bog ili sotona.

Zadnje uređivanje Forumaško : 02.02.2014. at 19:33.
Forumaško is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.