Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2003., 22:15   #21
"Može i kumek, još nitko nije imao tako znanstven pristup onome što bi mi sjevnulo u glavu , čovjek po mom mišljenju zadovoljava sve kriterije, čak je i znanstvenik jedino što je kemičar, al ajde nitko nije savršen"

Hvala lijepa Soks na pohvalama ali Jango je u pravu. Ja se ne bih primio tog posla.
Dat cu ti ja za kemicare
kumek is offline  
Old 23.03.2003., 22:32   #22
Ovi nazovi izbori mi smrde na farsu i parodiju grande. I onak budu "veliki i nepogrešivi administratori" izabrali koga oni žele a mi obični mravi pod njihovim nogama se možemo pjeniti do Božića.
JEBEM TI TAKVU DEMOKRACIJU.

I ja kažem Slafka za moderatora-zakaj? Zato kaj nema dlake na jeziku, kuži se u stvari, ne glumi frajera i zato kaj je on jednostavno Slafkec the Legend.
Old 23.03.2003., 22:32   #23
Quote:
slafko kaže:
eeee, ja bi htio bit moderator, a htio bi i da vienna glasa za mene.
Nista od toga.
Da se ne ponavljam, u topicu "Za Znanost kakvu ste zeljeli II" sam ti objasnio zbog cega ne mozes biti moderator.
Vienna is offline  
Old 23.03.2003., 22:39   #24
Quote:
Legion kaže:
Ovi nazovi izbori mi smrde na farsu i parodiju grande.
Bravo, veliki demokrato, sve sto ne ispadne onako kako bi ti htio ti smrdi ... zivjela demokracija!

Vec sam jednom rekao, svi sto postaju na Znanosti - osim tebe, slafka, Americana i Aganora (i Ulixa koji je napustio forum i stavio nick "na raspolaganje svima") - mogu postati moderatori.
Vienna is offline  
Old 23.03.2003., 22:43   #25
Quote:
Vienna kaže:
Nista od toga.
Da se ne ponavljam, u topicu "Za Znanost kakvu ste zeljeli II" sam ti objasnio zbog cega ne mozes biti moderator.
nisi objasnio, nego objavio, ali dobro. point taken.
mislio sam da si veći čovjek koji je u stanju priznat svoju nesavršenost, guess i was wrong.
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 23.03.2003., 22:59   #26
Cuj Jango, kakvog ima smisla glasovanje kad Vienna unaprijed odredjuje tko nesto ne moze? Daj se ti lijepo dogovori unaprijed s Viennom pa tek onda stavi glasovanje ili nametni moderatora. Ovak mi glasamo i onda se javi "gospodin Bog" i kaze e djecice dosta igre.
Vienna kaj tebe toliko pece jel Slavko moderator ili ne? Ak bude lose moderirao lako ga se skine. Na listu si stavio i Ulixa koji ti je kulturno objasnio svoje misljenje. Cini mi se da je razlog osoban a ne principijelan. To za znanost nije dobro.
kumek is offline  
Old 23.03.2003., 23:01   #27
za Slafka!
laki is offline  
Old 23.03.2003., 23:02   #28
to mu i ja govorim.
moj odlazak je bio principijelan, ali netko ga pretvara u osoban.
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 23.03.2003., 23:03   #29
slafko!

to je taj covjek!

Old 23.03.2003., 23:06   #30
Quote:
Vienna kaže:
Bravo, veliki demokrato, sve sto ne ispadne onako kako bi ti htio ti smrdi ... zivjela demokracija!

Old 23.03.2003., 23:08   #31
ajmo svi...
slafko... slafko... slafko...
laki is offline  
Old 23.03.2003., 23:09   #32
podrzavam slafka u kandidaturi jer je to jedan istaknuti prvorazredni znanstvenik visega ranga od vecine znanstvenika ovdje, i jer ima moc upijanja poput spuzve, najbrze pojede porciju cevapa te pidžamu jedini navlaci naopako!

Old 23.03.2003., 23:32   #33
Evo i ja pridržavam slafka..
eowyn_ is offline  
Old 23.03.2003., 23:47   #34
Slafka za moderatora
Samantha is offline  
Old 23.03.2003., 23:57   #35
još jedan za slafka
Thurgood is offline  
Old 24.03.2003., 00:02   #36
Quote:
kumek kaže:
Ovak mi glasamo i onda se javi "gospodin Bog" i kaze e djecice dosta igre.
Kumek, nije bas tako. Ja sam prije otvaranja ovoga topica javno rekao tko sve ne moze biti moderator Znanosti, i zbog cega.
Mozda je greska sto to u ovome topicu nije posebno naglaseno ... sorry.
Za sve druge sam rekao da cu ih prihvatiti kao moderatore ako ih vecina vas koji postate na Znanosti zeli.

slafko ne moze biti moderator jer je jedan od sudionika hajke na Velmu koja je bila postavljena samo privremeno (sto sam pri postavljanju naglasio) i koja je napadana i vrijedjana od samog postavljanja. Vrijedjana je zbog toga sto su neki zakljucili da je ona padobranac (kao i oni sto su svojevremeno glasali za nju) i da oni, kao zasluzni clanovi, imaju pravo pravdu uzeti u svoje ruke.
Osim toga, svojim ponasanjem u toj diskusiji (svadji) je pokazao da se u rjesavanju konfliktinh situacija ne snalazi najbolje.

Ulixa sam stavio na listu nepozeljnih jer je on svoj nick stavio na raspolaganje svima - sa pripadajucim passwordom.
Prije nego je to uradio ja bih ga bez razmisljanja prihvatio kao moderatora.
Vienna is offline  
Old 24.03.2003., 00:12   #37
Quote:
Vienna kaže:
Osim toga, svojim ponasanjem u toj diskusiji (svadji) je pokazao da se u rjesavanju konfliktinh situacija ne snalazi najbolje.
uhmmm, ovak - ja u toj konfliktnoj situaciji nisam bio u poziciji da išta rješavam. jedini tko je bio u toj situaciji si ti, još uvijek jesi i bit ćeš, a ako se netko pokazao nedoraslim zadatku onda si to bio Ti, Vienna. za ponašanje ostalih iz "ekipe" ne odgovaram jer im nisam staratelj. a nakon svega sam se i svima ispričao (dvaput) i nitko nije osjetio potrebu progutat svoje greška kao ja i pružit mi ruku.
luca je to napravila, mjesec dana kasnije kad je naletila na jedan moj post nevezan uz svu frku na znanosti. izPMali smo se i zaključili da je najbolje sjekiru zakopat.
to kaj je ti ne želiš zakopat, niti priznat da si čak i ti napravio neke greške u svemu tome, niti dat nekome šansu da radi nešto što želi, više govori o tebi, nego o meni. ja se svojih grešaka ne sramim i priznam ih. tako sam naučio sve što danas znam.
slafko is offline  
Old 24.03.2003., 00:13   #38
eh vienna kak ne kuzis da svi mi trebamo zrtveno janje... a kak je dost moderatora full plaho... istina nedaju se svi samo tako ali nije to to... kak da ti to najlakse objasnim... slafkec je ipak veci izazov... njega preveslat ili mu doskociti to je onak uspijeh... tip se neda i niko mu nemre nis... boli ga za sve...
moj prijedlog je da ga privremeno stavis za moderatora... das mu neki pokusni rok ili nes slicno... a onda sam odlucis sta ces dalje... vjeruj mi neces pozaliti...
laki is offline  
Old 24.03.2003., 00:42   #39
"Ulixa sam stavio na listu nepozeljnih jer je on svoj nick stavio na raspolaganje svima - sa pripadajucim passwordom."

Da, ali koliko sam ja razumio Ulixa on je to napravio kao znak da njega vise nema tj napravio je nick slobodnim za svakoga tko ga zeli. Osoba koja je imala taj nick vise nije iza njega i objavljivanjem passworda nam je to svima dala na znanje.

Slavko je napao Velmu, pa kaj onda? Moderator je pa je ljudi imaju pravo napadati za moderiranje. Napadali su i Lucu i vise nije htjela biti moderator, ali zbog toga nikom nije "skidala glavu". Nije presudno da li je izabran ili stavljen, Velma je to pristala biti. Dobro, bilo je ruznih rijeci na obje strane ali da li si i Velmu onda nekako "kaznio"? Ne cini mi se da je ona birala rijecnik.
kumek is offline  
Old 24.03.2003., 01:02   #40
Da sad ne bi bilo da počinje novi rat, ja bih dao izjavu u svezi ovoga.

Slafka sam dobro poznavao (prema cyberspace kriterijima) i prije prve svađe. On je po mom mišljenju sasvim ok. Naravno da tu postoji izvjesna doza rizika, jer sa tom odgovornošću dolazi i mogućnost veće destrukcije.

Stvar je u tome što to ne znamo, a i Vienna zna da ne zna. Vienna se samo boji i ne želi ulaziti u rizike. Ipak, ja ne vidim tu neku posebnu prijetnju zbog dva razloga:

1. Administrator može skinuti nekoga sa moderatorskog mjesta, nije to "one-way ticket to hell"

2. Nije baš da bi bio sam moderator, tu sam ja, koji mogu objektivno procijeniti o kakvoj se situaciji radi. Mislim, to su dva moderatora, ne jedan, uz pomoć procjene i podršku ostalih moderatora i članova foruma.

Mi znamo kako se ponaša slafko dok NIJE moderator, ali ne znamo kakav je dok JE moderator. Ja tvrdim da je on jedna od najinteligentnijih i najkarakternijih osoba na forumu, i ako to to netko smatra kao prijetnju, onda stvarno ne znam... za usporedbu, pogledajte toliko cijenjenu moderatoricu PBE koja je isto tako karakterna i živa u svim segmentima, koja dopušta sebi luksuz eksplozije osjećaja i svakakvog ponašanja, i nikom ništa.

Isto tako, mislim da na ovom forumu postoje i problematičniji moderatori nego što bi slafko bio.

i sad NAPOMENA: ovim se ne izjašnjavam za to da bih to sve htio, samo govorim moj stav o tome.

Jednu stvar svi trebate znati: ovo je forum sa demokratskim ustrojem, ali određeni nivo vlasti i kontrole mora postojati, inače ne može funkcionirati. Znate dobro da u svakom demokratskom ustroju postoje oni koji se bune (u Americi čak i većina onih koji se bune ) i to je neizbježno, ali integritet foruma mora ostati sačuvan i temeljna ideja mora biti bazirana prije svega na zdravom razumu, ne na često apsurdnim i neizvedivim prohtjevima mase članova.

Zato, Vienna ima pravo održati svoj stav, jer on je vlast, ali ja sam eto, iskoristio pravo da iskažem svoj stav, kao što možete i vi svi. Vidim da vas ima puno, to sve ide na grbu Vienne.

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.