Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2015., 21:00   #161
Zapravo je jedno standardno vrijeme. Ovo se čak ne bi trebalo zvati ljetno, nego proljetno računanje vremena jer počinje na proljeće. Približavanjem ljeta su dani ionako dulji pa nema potreba za pomjeranjem sata. To je ta prirodna prilagodba bioritma koju bismo trebali slijediti, a ne ova forsirana s pomicanjem sata. Neki su se toliko "navukli" na ovo drugo da misle kako je to dobro i normalno. A vidimo da istraživanja o djelovanju toga na čovjeka i životinje govore suprotno, a ankete i upitnici pokazuju da većina ljudi ne želi takvo što.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 21:19   #162
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Treba ukinuti 12- satno radno vrijeme.
Onda bi imali i normalno jutro i normalnu vecer.
Nerad cini dobro organizmu.
Ovo kapitalisticko izrabljivanje je od ljudi ucinilo robove koji krivce traze i u vremenu.
Radno vrijeme za drugoga treba ograničiti na 4 do 5 sati maksimalno. (Ako neko hoće da radi za sebe, ne treba ga sprječavati ničim da radi ako želi i 24 sata.)

Ovakva prilagodba bi povećala produktivnost, efektivnost i efikasnost, povećala bi se zaposlenost, porasla bi potrošnja (jer ljudi dok rade za drugog ne mogu trošiti), životni standard bi bio viši kao i kvalitet života, zdravstveno stanje ljudi bolje, a i postigla bi se održivost. I profiti bi bili veći, iako bi plate mogle ostati iste kao i za 8-satno radno vrijeme.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 01:47   #163
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Znači smisao života je u tome da povećavaš nečiji profit do penzije i da zbog toga budeš i zahvalan i sretan?
Znam neke stvari bolje od tebe jer ne radim za drugoga. Moje radno vrijeme diktiraju moji kupci i ja sam.


To je tvoj tradeoff i ničiji drugi. Da imaš bolju mogućnost ona bi bila tvoj izbor.


Zašto iz svega izvlačiti korist? U životu treba uživati jer je jedan jedini, a ne biti rob stvari koje svakako ne nosiš sa sobom u grob.
Računanje vremena i ravnanje po vremenskim normama ovakvo kakvo imamo danas nije prirodno već je umjetna, ljudska tvorevina. Ljudi su vrijeme sami sebi nametnuli i postali su robovi istoga. E sad jel to sat unaprijed ili unatrag je u svemu tome potpuno nebitno osim princezama na zrnu graška ili drama queen-ima.

Kome se ne sviđa, uvijek ima izbor potpuno odbaciti računanje vremena i ravnati se prema svom prirodnom satu. Kad grane sunce, ustaneš, kad zapadne legneš kao kokoš, kad ogladniš-jedeš...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 01:49   #164
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Zapravo je jedno standardno vrijeme. Ovo se čak ne bi trebalo zvati ljetno, nego proljetno računanje vremena jer počinje na proljeće. Približavanjem ljeta su dani ionako dulji pa nema potreba za pomjeranjem sata. To je ta prirodna prilagodba bioritma koju bismo trebali slijediti, a ne ova forsirana s pomicanjem sata. Neki su se toliko "navukli" na ovo drugo da misle kako je to dobro i normalno. A vidimo da istraživanja o djelovanju toga na čovjeka i životinje govore suprotno, a ankete i upitnici pokazuju da većina ljudi ne želi takvo što.
Gluposti. Ne postoji ništa prirodno u djelatnostima modernog čovjeka, pa nema potrebe ni da se slijedi prirodni bioritam.
Jer kad bi ga slijedili, išlo bi se na počinak s prvim mrakom kao u stara vremena, a iza 19 h ne bi više bilo TV programa ni svjetla na ulicama.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 03:18   #165
Sviđa mi se ovaj dio s TV programom.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 08:17   #166
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Računanje vremena i ravnanje po vremenskim normama ovakvo kakvo imamo danas nije prirodno već je umjetna, ljudska tvorevina. Ljudi su vrijeme sami sebi nametnuli i postali su robovi istoga. E sad jel to sat unaprijed ili unatrag je u svemu tome potpuno nebitno osim princezama na zrnu graška ili drama queen-ima.

Kome se ne sviđa, uvijek ima izbor potpuno odbaciti računanje vremena i ravnati se prema svom prirodnom satu. Kad grane sunce, ustaneš, kad zapadne legneš kao kokoš, kad ogladniš-jedeš...
Bitno je, jer je neko o mom životu nešto odlučio, a mene nije ništa pitao. Ovo ostalo ti je bez veze priča.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 11:22   #167
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Bitno je, jer je neko o mom životu nešto odlučio, a mene nije ništa pitao. Ovo ostalo ti je bez veze priča.
Mdaa....

Kad su ti izabrali vjeroispovjest odmah nakon rođenja su te isto pitali?
Kad su te upisali u vrtić isto su te pitali?
Kad su te upisali u osnovnu školu pitali su te?
Kad su te upisali u doktora pitali su te?
Kad su se događale velike političke, socijalne i ekonomske promjene u društvu pitali su te?

To ti se zove demokracija...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 11:38   #168
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Gluposti. Ne postoji ništa prirodno u djelatnostima modernog čovjeka, pa nema potrebe ni da se slijedi prirodni bioritam.
Jer kad bi ga slijedili, išlo bi se na počinak s prvim mrakom kao u stara vremena, a iza 19 h ne bi više bilo TV programa ni svjetla na ulicama.
Glupost je pomjeranje sata unaprijed (i kasnije opet unazad). Dokazana glupost. Postoje evidentirani dokazi da takvo šiftanje vremena škodi čovjeku, a i životinjama. Ako već ima škodljivih i neprirodnih utjecaja u čovjekovu modernom životu, zar ih trebamo još? Ne samo da se radi o umjetnom i forsiranom produljenju dana, već i o proizvoljnom. Kao što COD2 reče, tko je nas pitao? Građani trebaju odlučiti o tome žele li pomjeranje sata ili ne. Usporedbe s time pita li se djecu koje ime žele ili koju vjeroispovijest itd. (kasnije uvijek mogu promijeniti i jedno i drugo) neprimjerena je jer ona tada ne mogu odlučivati na način na koji se to od njih očekuje, dok svaki informirani građanin u jednom demokratskom društvu može i treba.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 15:29   #169
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Glupost je pomjeranje sata unaprijed (i kasnije opet unazad). Dokazana glupost. Postoje evidentirani dokazi da takvo šiftanje vremena škodi čovjeku, a i životinjama. Ako već ima škodljivih i neprirodnih utjecaja u čovjekovu modernom životu, zar ih trebamo još? Ne samo da se radi o umjetnom i forsiranom produljenju dana, već i o proizvoljnom. Kao što COD2 reče, tko je nas pitao? Građani trebaju odlučiti o tome žele li pomjeranje sata ili ne. Usporedbe s time pita li se djecu koje ime žele ili koju vjeroispovijest itd. (kasnije uvijek mogu promijeniti i jedno i drugo) neprimjerena je jer ona tada ne mogu odlučivati na način na koji se to od njih očekuje, dok svaki informirani građanin u jednom demokratskom društvu može i treba.

Škodi životinjama????
Želiš reći...kokoši gledaju na sat kad će na počinak pa jednog dana moraju sat ranije ili kasnije...?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 16:00   #170
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Škodi životinjama????
Želiš reći...kokoši gledaju na sat kad će na počinak pa jednog dana moraju sat ranije ili kasnije...?
Kokoši, krave i druge žuvotinje imaju svoj prirodni mahanizam usklađivanja sa izlaskom sunca i ako ih čovjek počne hraniti u pogrešno vrijeme, one počnu variti i srati u pogrešno vrijeme i to se odrazi i na njihovo zdravlje i na njihovu porduktivnost.

Pomjeranje kazaljke na satu kako bi se tobože uštedio jedan sat dnevnog svjetla ne donosi nakakav benefit i to je totalna glupost.

Ta praksa koju je smislio neki dokoni šupak, a drugi dokoni šupci koji donose odluke prepisali tu glupost od prvog šupka, je štetna sa ljudka bića koja su podvrgunta ovom maltretiranju svakih 6 mjeseci, štetna je i za životinje koje ovise o čovjeku i koje on uzgaja. Što se tiče uštede energije na globalnom nivou i tu se radi o golom qrcu jer će neki paliti svjetlo ranije, a oni drugi kasnije i od uštede dobiješ nulu.

I dakako najveća šteta tim idiotskim promjenama se nanosi jutarnjim seksualnim aktivnostima koje zbog tog sranja mogu izostati i po nekoliko dana zbog žurbe.

Nakon svega, na poslu dolazi do pada produktivnosti, krmeljanja do 12, nervoze i sl. štetnih nuspojava.

http://www.businessinsider.com/econo...ng-time-2014-3
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 16:40   #171
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Kokoši, krave i druge žuvotinje imaju svoj prirodni mahanizam usklađivanja sa izlaskom sunca i ako ih čovjek počne hraniti u pogrešno vrijeme, one počnu variti i srati u pogrešno vrijeme i to se odrazi i na njihovo zdravlje i na njihovu porduktivnost.

Pomjeranje kazaljke na satu kako bi se tobože uštedio jedan sat dnevnog svjetla ne donosi nakakav benefit i to je totalna glupost.

Ta praksa koju je smislio neki dokoni šupak, a drugi dokoni šupci koji donose odluke prepisali tu glupost od prvog šupka, je štetna sa ljudka bića koja su podvrgunta ovom maltretiranju svakih 6 mjeseci, štetna je i za životinje koje ovise o čovjeku i koje on uzgaja. Što se tiče uštede energije na globalnom nivou i tu se radi o golom qrcu jer će neki paliti svjetlo ranije, a oni drugi kasnije i od uštede dobiješ nulu.

I dakako najveća šteta tim idiotskim promjenama se nanosi jutarnjim seksualnim aktivnostima koje zbog tog sranja mogu izostati i po nekoliko dana zbog žurbe.

Nakon svega, na poslu dolazi do pada produktivnosti, krmeljanja do 12, nervoze i sl. štetnih nuspojava.

http://www.businessinsider.com/econo...ng-time-2014-3
Gluposti su samo ovo što pišete vas dvojica.
Kokoši se ne hrane u krivo vrijeme već imaju hranilice koje nikada nisu prazne i kokoši jedu kad ih je volja, a one svoj bioritam usklađuju ili sa suncem ili sa umjetnom rasvjetom na farmama, a što znači da svjetlo gori skoro 24 sata i isto toliko se kokoši hrane i tove.
Dakle, ni najmanje ih se ne tiče guranje sata naprijed ili natrag.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 16:54   #172
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Gluposti su samo ovo što pišete vas dvojica.
Kokoši se ne hrane u krivo vrijeme već imaju hranilice koje nikada nisu prazne i kokoši jedu kad ih je volja, a one svoj bioritam usklađuju ili sa suncem ili sa umjetnom rasvjetom na farmama, a što znači da svjetlo gori skoro 24 sata i isto toliko se kokoši hrane i tove.
Dakle, ni najmanje ih se ne tiče guranje sata naprijed ili natrag.
Citiraću velikog Hegela: "Boli me qrac."
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 18:05   #173
Quote:
Austrija: Sve više zagovarača ukidanja zimskog i ljetnog računanja vremena

U Austriji se sve više mogu čuti glasovi protiv pomjeranja kazaljki na ljetnje i zimsko računanje vremena, uz argumente da to ne donosi ništa i samo utiče na zdravlje.

Narodna partija Austrije (OVP) namjerava u Evropskom parlamentu da podnese zahtjev za reformu pravila koje se primjenjuje u Evropi, a koje u nedjelju skraćuje san građanima za sat vremena.

Poslanik OVP Elisabeth Koestinger ističe da aktuelna praksa mora detaljno da se analizira, bez ikakvih tabua.

Prema njenim riječima pomjeranje kazaljki ima negativni uticaj na zdravlje, jer remeti bioritam i san. Također, kako navodi u izjavi bečkom dnevniku Osterreich, pomjeranja kazaljki ima negativne efekte po poljoprivredu.

“Prema jednoj studiji njemačkih proizvođača mlijeka u vrijeme oko prelaska na novo vrijeme krave daju do 10 litara manje mlijeka”, ukazala je ona.

Da li će se ubuduće tokom čitave godine primjenjivati ljetnje ili zimsko vrijeme Koestinger ističe da treba ostaviti da se dogovori kroz diskusiju. Međutim jedno je jasno da aktuelna praksa, kojoj se bliži kraj iduće godine, ne može biti produžena bez debate.

Generalni sekretar Saveza penzionera Austrije Heinz Becker, također, naglašava da pomjeranje kazaljki godišnje u EU odnese više hiljada ljudskih života zbog nedostatka sna, poremećaja bioritma, saobraćajnih udesa, srčanih udara, depresija, samoubistava.

On je naveo da primarni cilj, kada je uvedeno ljetnje i zimsko vrijeme, 1975. ušteda energije, nije postignut.
(FENA)
http://www.ban.ba/vijesti/austrija-s...unanja-vremena
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 18:10   #174
Naravno da treba ostaviti ljetno i zimsko vrijeme.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 18:19   #175
Naravno da treba ukinuti

smobitela
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 22:16   #176
ne postoji "ljetno vrijeme" a ovo štpo oni rade sa satom je svetogrđe svakom istinki religioznom čovjeku (dakle ne-kršćaninu)
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 21:43   #177
jesam. duži dan bi ionako došao s ljetnim mjesecima, a ne nekakvim pomicanjima sata radi uštede struje
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 22:23   #178
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
jesam. duži dan bi ionako došao s ljetnim mjesecima, a ne nekakvim pomicanjima sata radi uštede struje
Tebi je naravno jasno da bi taj duži dan bio od 4 do 7 ujutro, a da bi ti večer bila kraća za 1 sat, tj. sat ranije bi palio rasvjetu doma i trošio nekoliko stotina wata više svakog dana?
Ili bi se ti odlučno ustajao u 04:30 ujutro?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 22:26   #179
@Halo, o čemu ti to?
Po zimi bi dan trajao sat vremena duže, mrak nebi bio u 4 popodne nego u 5
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 23:49   #180
Ne, halo ef je u pravu. Ljeti bi dan svirao ranije nego sada ali i sat vremena ranije padao. A zimi bi bilo isto kao dosad ako se ukine ljetno računanje.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:08.