Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2014., 22:52   #1
Jeste li aktivni u Crkvi?

evo, otvaram ovu temu jer sam razmišljala da se na neki način uključim u kojekakve crkvene aktivnosti (samo da nije pjevački zbor jer nemam pojma od pjevanja - i na misi čak i u obliku molitve izbjegavam pjevat) .

Jeste li vi aktini u kojoj crkvenoj aktivnosti, kojoj i kako ste se uključili? Meni je "problem" jer nemam s kim, tj.nemam ni jednu prijateljicu/poznanicu koja bi se sa mnom uključila u to....nekako mi bzvz doć sama k svećeniku i to pitat..... ili nije?!
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 10:05   #2
Naravno da nije. Kad sam ja, nakon obraćenja, došla u Crkvu, došla sam sama ko cucak, praktički nikog nisam znala. Ljepota crkvenih zbivanja je upravo u tome da te svi odmah prihvate, dođu se upoznati, pričaju s tobom... Baš se osjetiš dobrodošlo i uklopljeno. Vidiš što se nudi, dođeš na neku zajednicu koja ti odgovara po godinama i afinitetima i stvari se samo počnu otvarati. S vremenom se nađeš u probelmu da ne stigneš na sve što bi želio ili kamo te zovu. Sretno!
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 18:44   #3
hvala na odgovoru i lijepo da si dobila dojam da su ljudi tako druželjubivi i otvoreni..... gdje to molim te, ako nije tajna? makar županija da se tamo preselim! heheh!

inače, evo odličnog linka koji objašnjava zašto bi svaki kršćanin trebao biti aktivan u crkvi


http://www.samopismo.net/2014/08/5-d...-krscanin.html
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 19:36   #4
Zagreb i zagrebačka... Svuda me bilo. I još me više sada svuda ima. I lijepo i tužno istovremeno je što, kad jednom malo uđeš u te krugove, ne možeš nikamo doći, a da barem nekoga poznatoga ne sretneš.
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 04:03   #5
Ja već duže vrijeme razmišljam da se uključim što se tiće pjevanja i sviranja, već sam razgovarala sa svećenikom međutim nije mi se javio pa izgleda da ništa od toga.
Zasad mi je jedina aktivnost sam odlazak na misu, makar bih htjela i nešto više. Crkva je svima otvorena
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 22:10   #6
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
evo, otvaram ovu temu jer sam razmišljala da se na neki način uključim u kojekakve crkvene aktivnosti (samo da nije pjevački zbor jer nemam pojma od pjevanja - i na misi čak i u obliku molitve izbjegavam pjevat) .

Jeste li vi aktini u kojoj crkvenoj aktivnosti, kojoj i kako ste se uključili? Meni je "problem" jer nemam s kim, tj.nemam ni jednu prijateljicu/poznanicu koja bi se sa mnom uključila u to....nekako mi bzvz doć sama k svećeniku i to pitat..... ili nije?!
Ja sam uključena u volonterski rad jedne crkve.
Prijateljica čula za to, pa pitala hoćemo li, ja rekla da hoćemo pa smo krenule.

Mislim da nije bezveze da otiđeš sama, ništa ne možeš izgubiti.
Na kraju možeš samo proširiti krug novih poznanstava.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 22:16   #7
Quote:
Bogdana kaže: Pogledaj post
Zagreb i zagrebačka... Svuda me bilo. I još me više sada svuda ima. I lijepo i tužno istovremeno je što, kad jednom malo uđeš u te krugove, ne možeš nikamo doći, a da barem nekoga poznatoga ne sretneš.
Zašto je to tužno? Nije mi jasno.
Ančica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 22:18   #8
Ako imaš viška vremena zašto radije ne volontiraš u neke humanitarne svrhe?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 11:16   #9
Quote:
Ančica. kaže: Pogledaj post
Zašto je to tužno? Nije mi jasno.
Pa malko je tužno jer vidiš masu vjernika, pravih, praktičnih vjernika za koje ti svi tvrde da ne postoje... I oduševiš se... 400 na PKPu, 500 kod Isusovaca, 1000 kod Stojića, 5000 na hodošaću mladih na Mariju Bistricu drugi vikend... Ali kad malko pobliže pogledaš vidiš da se dio preklapa. Istih 100 je kod Isusovaca i kod Stojića i svuda... Mene to uvijek malko rastuži. Voljela bih doći na crkveno zbivanje i ne poznati nikoga. A možda sam jednostavno previše druželjubiva.
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 00:59   #10
Što je to PKP?
Šljeznoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 07:44   #11
Quote:
Šljeznoj kaže: Pogledaj post
Što je to PKP?
vjerojatno planinarski križni put

upravo je u finišu priprema za 54.-ti planinarski križni put

http://www.ekosspiritus.hr/index.php...ki-krizni-put/
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.