Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2014., 13:15   #1
Bolesničko pomazanje

znam da je ovo jedan od sakramenata koji se mogu primiti više puta tijekom života...ali nisam uspjela saznati koliko često

naime, radi se o mojoj 86-godišnjoj baki, vjernici, koja je i mene naučila i odgojila u vjeri.

sada je sve bolesnija, nemam auto pa je rijetko mogu odvesti u crkvu. misa nedjeljom na tv-u. ispovjed jednom u mjesec, dva (što uopće ona ima od grijeha????)

točno prije godinu dana je primila posljednju pomast. zadnjih dana je sva u priči kako će umrijeti (da napomenem, demencija je tu).

trebam li svejedno zvati svećenika? ovo nije prvi put da ona osjeća da je "zadnji dan"
mo_nika is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 14:26   #2
mislim da je sasvim u redu pozvati ga, a svećenik će ocijeniti

a i baku na samrti ćeš obradovati, a što ima ljepšeg od toga kad odlaziš sa sviješću kako si u miru s Gospodinom
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 14:31   #3
ona će to zaboraviti...vjerojatno isti dan. ili sutra. opet će tražiti da joj zovem svećenika. ne vidim smisao u tome
mo_nika is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 14:40   #4
TO JE LJUBAV!

Djed koji ima oko osamdeset godina, svaki dan dolazi u dom za stare i nemoćne osobe kako bi nahranio svoju ženu.
Novinar koji je bio u posjeti ovoj ustanovi, bio je zadivljen kako ovaj starac hrani svoju ženu. Novinar ga je upitao za razlog njenog boravka u domu za stare osobe a on mu je rekao da ona već duže vrijeme boluje od alzhajmerove bolesti, teški poremećaj zaboravljanja i ona nikoga ne poznaje. Novinar ga upita ponovo:“Pa dobro, a je l' se ona nekad zabrine ako vi ne dođete na vrijeme, s obzirom da ste stari?“ Djed odgovori:“Ne, ona čak ni mene ne poznaje više, ima već pet godina.“ Novinar iznenađeno upita:“Pa dobro, vi i dalje dolazite svaki dan da je hranite a ona ne zna da ste joj vi muž, ima ovdje ko da se o njima brine, osoblje ustanove!“ Djed pruži svoju ruku, pomilova ga po kosi i reče:“Sinko, ona ne zna ko sam ja, ALI JA ZNAM KO JE ONA!


http://www.medjugorje-info.com/hr/me...je-ljubav.html
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 14:40   #5
Quote:
mo_nika kaže: Pogledaj post
ona će to zaboraviti...vjerojatno isti dan. ili sutra. opet će tražiti da joj zovem svećenika. ne vidim smisao u tome
a je to malo bed, razumijem jer sam i ja imao donekle dementnu baku koja je preminula s 88 (Bože mi prosti, znala je nasmijati sve oko sebe u toj fazi) ...

nema ti tu mudrog odgovora, ali svakako da smisao pomazanja nije primati ga iz dana u dan ... posavjetuj se sa svećenikom, on bi trebao iz iskustva znati dati dobar savjet
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.