Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2015., 14:48   #1
reći mu za dijete ili ne

dobar dan
došla sam ovdje jer se nadam da ću dobiti neko rame za plakanje neki savjet, jer u zadnjih nekoliko tjedana moj život se preokrenuo za 180 stupnjeva.

imam 23 godine diplomirala sam, imam posao na određeno u struci, i trudna sam neka 3 mijeseca.
oca bebe upoznala sam prije dvije godine kad sam počela radit kao stažiš u firmi, bio je poslovni partner i samim tim smo počeli često surađivat i službeno komunicirat. kad sam prije godinu dana završila sa stažom i pitanje je bilo dali ću dobiti novi ugvor po isteku staža on je ponudio meni mjesto u svojoj firmi. u svojoj firmi sam dobila novi ugovor i bila zadovoljna uvjetima i nisam prihvatila njegovu ponudu ali suradnja se idalje odvijala normlano. u tom preijodu smo se i osobno zbližili pozvao me na večaru. na prvu mi se počeo enormno sviđat ali sam saznala da je 11 godina stari. dobro je izgledao. možda kao da ima 28 ne sigurno da je debelo u 30-ima. no svjedeno polako smo svoja druženja nastavljali i bilo nam je ljepo. dosta smo vremena provodili skupa, trudili se skupa poslje posla jest ili popit kavu u nekoj pauzi. prije dva mjeseca počela sam osjećaj užasan umor, pospanost, vrtoglavice i mučnine, prepisivala sam to poslu i stresu, lošoj prehrani, svemu osim trudnoći, nekoliko dana nakon tog, pozlilo mi je u njegovom stanu odvezao me doktoru i tu sam saznala sam da sam trudna. on je bio u čekaonici poprilično zabrinut, nisam mu ništa govorila, tih dana imao je hrpu stvari za rješiti i privatno i poslovno a i željela sam biti sigurna da ga neću izgubiti. par dana iza u nekom bezveznom razgovoru sam ga pitala dali bi htio bebu, i rekao je "ne, nisam materijal za oca, to djete bi bilo nesretno, mislim da bih radije ako se desi nagovorio partnericu na pobačaj nego da djete odrasta uz mene, ja nisam dobar čovjek" i ta rečenica mi odzvanja u ušima svaki dan.
odlučila sam prekinuti kontakte s njim. rekla sam mu da mi je postalo preteško u vezi, on se trudio i zvao i dolazio. odlučila sam mu nikad ne reć da će dobit djete, da sazna sam je rekao nagovarao bi me na ab. ovako će djete bit rođeno a on će imat svoj stari život. i činilo mi se da ću uspjet čuvat tu tajnu ali kako vrijeme ide čini mi se da će biti sve teže. a i muči me što će jednog dana sigurno saznati da je otac. svaka tajna se dozna i ova će.
svojima sam rekla i nisu bili presretni ali su me podržali, rekli su da će bit uz mene ako dobijem otkaz, da se mogu vratit njima.

ja osjećam da pucam po šaovima. šuška se da sam trudna, pitanje je dana kad će on sam čuti za te glasine.
on je cijelo vrijeme veze bio dobar prema meni doduše nikad ta veza nije bila ozbiljna da bih ga dovela doma ili da bi me vodio svojima. on je poprilično grub u seksualnim odnosima ali dobar i pažljiv izvan toga.

zanima me što vi mislite da mu kažem, da šutim ili da nestanem iz kruga u kojem se on kreće?

unaprijed hvala na podršci.
rorir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 15:35   #2
Trolaš???


Naravno da bi mu trebala reći. -.-
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 15:47   #3
Ja sam malo skeptičan po pitanju vašeg školovanja, sudeći po napisanome, no moram se složiti sa Afro Dita-om, trebali biste mu mu poslati sms i napisati u njemu: "nema kajanja".
Patnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 15:53   #4
Trebala bi mu reći, no ne trebaš se udati za njega niti nastaviti vezu s njim.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 15:57   #5
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Trebala bi mu reći, no ne trebaš se udati za njega niti nastaviti vezu s njim.
Slažem se, no doduše, trebala bi tražiti makar alimentaciju. Svaka kuna dobro dođe za pozitivan razvoj djeteta.
Patnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 15:57   #6
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Trolaš???


Naravno da bi mu trebala reći. -.-
Zašto tako misliš? Voljela bih čuti neke objektivne razloge.

Quote:
Patnick kaže: Pogledaj post
Ja sam malo skeptičan po pitanju vašeg školovanja, sudeći po napisanome, no moram se složiti sa Afro Dita-om, trebali biste mu mu poslati sms i napisati u njemu: "nema kajanja".
Inžinjerka sam, nama baš pravopis nije jača strana.
Lako je reći ali teško se nositi s posljedicama kad to kažem. Što se tiče formalnog reći mu to mogu i golubom pisomonošom.
rorir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:01   #7
Quote:
rorir kaže: Pogledaj post
Zašto tako misliš? Voljela bih čuti neke objektivne razloge.


Inžinjerka sam, nama baš pravopis nije jača strana.
Lako je reći ali teško se nositi s posljedicama kad to kažem. Što se tiče formalnog reći mu to mogu i golubom pisomonošom.
Mislim da sam dobio neki uvid u to što vam je jača strana. Ali nema potrebe za pretjerivanjem.
Patnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:01   #8
Quote:
rorir kaže: Pogledaj post
d nekoliko dana nakon tog, pozlilo mi je u njegovom stanu odvezao me doktoru i tu sam saznala sam da sam trudna. on je bio u čekaonici
može malo više detalja o ovome. pozlilo ti je kak, pala u nesvijest? i odveo te kojem doktoru? na hitnu?
kojim testom su dijagnosticirali trudnoću?

__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:10   #9
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Trebala bi mu reći, no ne trebaš se udati za njega niti nastaviti vezu s njim.
Problem je u tome što on smatra sebe lošom osobom, kao i svoje roditelje, njemu nimalo nepaše činjenica da njegovi geni nastavljaju dalje.
Zbog djeteta ja mu ne želim reć ne zbog sebe i zbog njega. sigurna sam da bi naša veza trajala da se nije desilo dijete.
Quote:
Patnick kaže: Pogledaj post
Slažem se, no doduše, trebala bi tražiti makar alimentaciju. Svaka kuna dobro dođe za pozitivan razvoj djeteta.
Slažem se u popunosti.
Financiski bi bilo puno lakše, ali psihički teže i meni i njemu a najviše djetetu.
rorir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:25   #10
Otac zaslužuje znati. Jedno je što kaže kad ga se hipotetski pita, a drugo što bi rekao u lice ženi s kojom je bio u intimnoj vezi, i koja ga iznenadi viješću da nosi njegovo dijete. Alimentacija je must, dijete ima upravo na dobre uvjete i pravo znati tko mu je otac kao sto i otac zaslužuje priliku sudjelovati u životu svog djeteta. Takvi koji su uvjereni da su pokvarenih gena - vjerujem da će te njegova reakcija iznenaditi. Sumnjam da ce te nagovarati na pobačaj... Ali tvoja ideja kako se nositi sa situacijom je pofarbana svim bojama meksičke sapunice (čuvanje tajni i to) zato misle da trolaš... To treba riješiti odgovorno i razumno, i kako vidim, smatraš se spremnom sama podnijeti odgovornost podizanja djeteta, to je stav koji mu moraš jasno iznijeti, drugačije će reagirati ako vidi da ga nemaš namjeru namamiti u brak već da prihvaćaš i nosiš se sa situacijom u kojoj ste se našli. Trebaš mu reći pod hitno. U svemu je dobro da nema previše povrijeđenih osjećaja i da postoji mogućnost trezvenog dogovora i pristupa s obje strane.
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:26   #11
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
može malo više detalja o ovome. pozlilo ti je kak, pala u nesvijest? i odveo te kojem doktoru? na hitnu?
kojim testom su dijagnosticirali trudnoću?

Ne znam iz kojeg razloga ti je to bitno? Ali ako stvarno je.
Da na hitnu, nakon pregleda u kojem sam iznjela simptome i datum zadnje menstruacije, pregledom je utvrđeno zadebljanje maternice a vađenjem krvi beta je bila 915
rorir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:37   #12
Quote:
ficus_forever kaže: Pogledaj post
Otac zaslužuje znati. Jedno je što kaže kad ga se hipotetski pita, a drugo što bi rekao u lice ženi s kojom je bio u intimnoj vezi, i koja ga iznenadi viješću da nosi njegovo dijete. Alimentacija je must, dijete ima upravo na dobre uvjete i pravo znati tko mu je otac kao sto i otac zaslužuje priliku sudjelovati u životu svog djeteta. Takvi koji su uvjereni da su pokvarenih gena - vjerujem da će te njegova reakcija iznenaditi. Sumnjam da ce te nagovarati na pobačaj... Ali tvoja ideja kako se nositi sa situacijom je pofarbana svim bojama meksičke sapunice (čuvanje tajni i to) zato misle da trolaš... To treba riješiti odgovorno i razumno, i kako vidim, smatraš se spremnom sama podnijeti odgovornost podizanja djeteta, to je stav koji mu moraš jasno iznijeti, drugačije će reagirati ako vidi da ga nemaš namjeru namamiti u brak već da prihvaćaš i nosiš se sa situacijom u kojoj ste se našli. Trebaš mu reći pod hitno. U svemu je dobro da nema previše povrijeđenih osjećaja i da postoji mogućnost trezvenog dogovora i pristupa s obje strane.
hvala na odgovoru
da znam da je vjerovatno tad kad sam ga pitala razmišljao o tome da nije spreman brinuti o nekome i da bi se možda drugačije ponio u realnoj situaci.
on nepriča s roditeljima, išao je na psihologu jer je bio prepun mržnje zbog zlostavljanja, oca zatvorenika i ostalo, sad se boji da njegovo djete nebude nesretno kao i on u mladosti.
brak je nekoliko puta spomenuo on,i sam je rekao da bi volio kroz godinu ili dvije biti oženjen ili živjeti samnom. nikad nisam željela to forsirati jer sam znala kakav je i kakve probleme ima
rorir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:42   #13
Quote:
Patnick kaže: Pogledaj post
Mislim da sam dobio neki uvid u to što vam je jača strana. Ali nema potrebe za pretjerivanjem.
Kao tebi bezobrazluk?

Ovo je sve što ću na ovoj temi reći.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:03   #14
Quote:
ficus_forever kaže: Pogledaj post
Otac zaslužuje znati. Jedno je što kaže kad ga se hipotetski pita, a drugo što bi rekao u lice ženi s kojom je bio u intimnoj vezi, i koja ga iznenadi viješću da nosi njegovo dijete. Alimentacija je must, dijete ima upravo na dobre uvjete i pravo znati tko mu je otac kao sto i otac zaslužuje priliku sudjelovati u životu svog djeteta. Takvi koji su uvjereni da su pokvarenih gena - vjerujem da će te njegova reakcija iznenaditi. Sumnjam da ce te nagovarati na pobačaj... Ali tvoja ideja kako se nositi sa situacijom je pofarbana svim bojama meksičke sapunice (čuvanje tajni i to) zato misle da trolaš... To treba riješiti odgovorno i razumno, i kako vidim, smatraš se spremnom sama podnijeti odgovornost podizanja djeteta, to je stav koji mu moraš jasno iznijeti, drugačije će reagirati ako vidi da ga nemaš namjeru namamiti u brak već da prihvaćaš i nosiš se sa situacijom u kojoj ste se našli. Trebaš mu reći pod hitno. U svemu je dobro da nema previše povrijeđenih osjećaja i da postoji mogućnost trezvenog dogovora i pristupa s obje strane.
Slažem se s gornjim. Cijenim tvoj stav da možeš sama, ali možda to nije potrebno - za dobro djeteta, a i tvoje.
Što se tiče oca djeteta, možda ti osjećaš da bi on bio teret više, zbog svojih problema; to ti najbolje znaš. Istina je, ipak, da postoji ozbiljan manjak ljudi bez problema, pa razmisli i o tome.
Dijete, o kojem se tu radi (dakle ne samo o tebi) će ići u vrtić, školu, družiti se. Mnogo puta će ga pitati gdje mu je tata, tko mu je tata; mnogo puta će biti povrijeđen, ako ne bude mogao reći ništa. Nadalje, čim malo odraste - i nemoj se zavaravati da je to daleko - zapitat će te kako si mogla na sebe preuzeti tu odgovornost, da razdvojiš oca i sina - po svom nahođenju. Pokušaj zamisliti kako će ti tad biti.
U svakom slučaju, sreća je da vi niste u nekakvoj svađi, mržnji, tako da ti neće biti teško dogovoriti i održati taj dogovor za viđanje djeteta. Ukoliko sve ne završi pred oltarom ili što je već propisano hepiendom.
Alimentacija je još jedna važna stavka - vjerovatno pojma nemaš koliko troškova imaš za dijete, osobito ako mu želiš pružiti mogućnosti razvoja u nekom pravcu koji škola ne obuhvaća.
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:09   #15
Quote:
rorir kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru
da znam da je vjerovatno tad kad sam ga pitala razmišljao o tome da nije spreman brinuti o nekome i da bi se možda drugačije ponio u realnoj situaci.
on nepriča s roditeljima, išao je na psihologu jer je bio prepun mržnje zbog zlostavljanja, oca zatvorenika i ostalo, sad se boji da njegovo djete nebude nesretno kao i on u mladosti.
brak je nekoliko puta spomenuo on,i sam je rekao da bi volio kroz godinu ili dvije biti oženjen ili živjeti samnom. nikad nisam željela to forsirati jer sam znala kakav je i kakve probleme ima
Takav čovjek ima dovoljno uvida u sebe kao osobu i radi na tome da se mijenja, tako da neće olako ponoviti roditeljske greške. U tome mu možeš biti velika potpora ako odlučite ostati bliski, nadam se da ćete naći dovoljno povoda za to.
Još jedno želim reći, ti si jako mlada, i 11 godina ti se čini mnogo, ali on je u principu mlad čovjek, taman za prvo dijete. Možda ga to i muči u vezi s tobom, a ovo je prilika da pokažeš koliko si zrela i spremna postupiti odgovorno i biti oslonac i svom djetetu i eventualno i njemu. Moj muž je stariji od mene 9 godina, i od tvog još 4 godine pa smo tek na prvom djetetu. A ima tu cura sa raznim pričama, vi ćete izgraditi svoju, što se sad bolje postavite i riješiti ovo bit ce vam svima bolje! Želim ti svu sreću!
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 18:38   #16
iskreno nakon dosta raznih prica di muskarci su uspjeli nagovorit cure da odu na pobacaj premda one nisu htjele, ja bi za svaku sigurnost pricekala bar onih 12tjedana tj zakonsku granicu di se moze obavit abortus, i tek onda mu rekla...hebiga sto je sigurno sigurno je...

i jedno pitanje, s obzirom na raznorazne price po forumu, dal ti se cini da bi on mogao bit nasilan ako mu kazes da si trudna, dal je to isto razlog zasto se bojis mu rec?
mislim sigurno ste se shevili bez zastite kad tad i sigurno je i on bio svejstan posljedica koje mogu se desit, i ako vec toliko nije htio dijete bi se oboruzao raznoraznim zastitnim sredstvima...
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 20:07   #17
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
Slažem se s gornjim. Cijenim tvoj stav da možeš sama, ali možda to nije potrebno - za dobro djeteta, a i tvoje.
Što se tiče oca djeteta, možda ti osjećaš da bi on bio teret više, zbog svojih problema; to ti najbolje znaš. Istina je, ipak, da postoji ozbiljan manjak ljudi bez problema, pa razmisli i o tome.
Dijete, o kojem se tu radi (dakle ne samo o tebi) će ići u vrtić, školu, družiti se. Mnogo puta će ga pitati gdje mu je tata, tko mu je tata; mnogo puta će biti povrijeđen, ako ne bude mogao reći ništa. Nadalje, čim malo odraste - i nemoj se zavaravati da je to daleko - zapitat će te kako si mogla na sebe preuzeti tu odgovornost, da razdvojiš oca i sina - po svom nahođenju. Pokušaj zamisliti kako će ti tad biti.
U svakom slučaju, sreća je da vi niste u nekakvoj svađi, mržnji, tako da ti neće biti teško dogovoriti i održati taj dogovor za viđanje djeteta. Ukoliko sve ne završi pred oltarom ili što je već propisano hepiendom.
Alimentacija je još jedna važna stavka - vjerovatno pojma nemaš koliko troškova imaš za dijete, osobito ako mu želiš pružiti mogućnosti razvoja u nekom pravcu koji škola ne obuhvaća.
slažem se to me i brine, pitat će se gdje je tata, ko je tata, zašto nije upoznao tatu.
ali ja se s druge strane bojim da ako mu kažem, upišem ga u rodni list djeteta, dijete će znati tko je otac al će ga mučit jer otac možda neće tu uz njega.
a i dali mi treba osoba koja će poželit da njegovo dijete ne bude rođeno.
svjesna sam koliko je alimentacija važna ali moja i djetetova sreća mi je na prvom mjestu.
hvala ti na savjetu razmislit ću o svemu napisanom.
p.s nije svaki brak hepiend nikako.
Quote:
ficus_forever kaže: Pogledaj post
Takav čovjek ima dovoljno uvida u sebe kao osobu i radi na tome da se mijenja, tako da neće olako ponoviti roditeljske greške. U tome mu možeš biti velika potpora ako odlučite ostati bliski, nadam se da ćete naći dovoljno povoda za to.
Još jedno želim reći, ti si jako mlada, i 11 godina ti se čini mnogo, ali on je u principu mlad čovjek, taman za prvo dijete. Možda ga to i muči u vezi s tobom, a ovo je prilika da pokažeš koliko si zrela i spremna postupiti odgovorno i biti oslonac i svom djetetu i eventualno i njemu. Moj muž je stariji od mene 9 godina, i od tvog još 4 godine pa smo tek na prvom djetetu. A ima tu cura sa raznim pričama, vi ćete izgraditi svoju, što se sad bolje postavite i riješiti ovo bit ce vam svima bolje! Želim ti svu sreću!
da, godine mislim da je razlika u godinama sad velika ali za koju godinu bi se to poprilično izravnalo u nekakvom iskustvu i stavovima..
on se upćenito kroz život trudi izgradit kako osoba koja nije genetski uvjetovana, u svakodnevnim situacijama trudi se ostat smiren i ne radit greške svojih roditelja. no bojim se da on misli da nije spreman biti otac i greške koje su njegovi radili nad njim ne ponovit. naglašavam misli jer sam sigurna da tome nije tako ali je on dosta svojeglav i mislim da bi ga strah savladao.
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
iskreno nakon dosta raznih prica di muskarci su uspjeli nagovorit cure da odu na pobacaj premda one nisu htjele, ja bi za svaku sigurnost pricekala bar onih 12tjedana tj zakonsku granicu di se moze obavit abortus, i tek onda mu rekla...hebiga sto je sigurno sigurno je...

i jedno pitanje, s obzirom na raznorazne price po forumu, dal ti se cini da bi on mogao bit nasilan ako mu kazes da si trudna, dal je to isto razlog zasto se bojis mu rec?
mislim sigurno ste se shevili bez zastite kad tad i sigurno je i on bio svejstan posljedica koje mogu se desit, i ako vec toliko nije htio dijete bi se oboruzao raznoraznim zastitnim sredstvima...
naravno, slažem se, on ima dosta velik utjecaj na mene, nebi me prisilio neznam prjetnjom da će se ubit ili da će ubit mene, on bi to napravio pričajući mi o posljedicama i negativnim stvarima koje idu uz majčinstvo.

ne sigurna sam da nebi bio naslian, možda bi se na prvu izderao ili nešto ali nikad nebi digao ruku na mene.
rorir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 21:36   #18
Quote:
rorir kaže: Pogledaj post
Ne znam iz kojeg razloga ti je to bitno?
ne mogu dokučiti je li priča fejk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 01:36   #19
Razumijem sve tvoje nedoumice, ali si se sad zapetljala u svoje misli u kojima samo produbljuješ sumnje, a rješenje je da sjednete i raspravite što prije, bar ćeš znati na čemu si. Lako moguće da će za to trebati i nekoliko puta, ja mislim da će tip biti najmanje u šoku, možda poludi, ode i ne javi ti se neko vrijeme, možda će mu trebati dosta vremena da to sve probavi, možda bude vike svađe, nevjerice, i razgovora i razgovora.. Evo i ja se zapetljah u what if... Budi spremna da može potrajati dok se ne dogovorite, a vrijeme će ti ići brzo i trebala bi se koncentrirati na sebe i bebu i razmišljati o budućnosti konstruktivno, a ne biti tjeskobna, to je najgore što možeš učiniti za bebu.
U teškoj si situaciji, ali dok ne presiječeš i pokreneš nešto, ovo je mučenje sebe.

I da, words case scenario se ostvari, dijetetu će biti tesko, i pitat će se sve te stvari, i tebi će biti teško zbog njega... Tu stvarno nemam iskustva, s tim ćeš se nositi kada dođe do toga, sad imaš drugih briga. Mnoge mame su prepuštene same sebi, nisi i neces biti jedina, a sigurna sam se će tvoje dijete unatoč svemu znati da ima mamu na koju moze računati.
Naravno, ne spominjemo alimentaciju u smisliti "opelješi gada", već je i to jedan vid brige i priznavanja djeteta, koliko god impersonalan... I to ćeš rješiti putem, nije sad najvažnije... Evo neka moja razmišljanja...

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ne mogu dokučiti je li priča fejk
Pa i da jest, i da je samo 1% šanse da je cura došla ovdje sa stvarnim problemom tražiti pomoć, radije "riskiram" ispast naivčina nego da ju otprdim.
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 01:46   #20
Uopće ne razumijem logiku po kojoj će dijete patiti ako bude znalo kako mu se otac zove, a ako ne bude, neće. :klap:

Ne razumijem baš ni kako misliš postići da ovaj ne sazna da si trudna i da si rodila, kad rodiš. Reć ćeš mu da si se jebala s nekim drugim i da dijete nije njegovo?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.