Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2024., 12:02   #1121
ovisi o struci što ti treba. nekome je nebitno ono što je drugome vrlo bitno.
mojih par osnovnih (debljine su u nazivu):
[IMG][/IMG]

da se sa time svašta nešto napraviti:
[IMG][/IMG]
i dobro ispada na printu svakog formata.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2024., 00:06   #1122
Igraj se s ovim prije printa.

__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2024., 13:04   #1123
Rješil sam ono gore nakon par yt videa... sad me zanima jel se da složiti da mi šrafura (hatch) ne jede rubne linije? Continous crta mi zbog tog izgleda ko isprekidana...
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2024., 07:57   #1124
Quote:
Chocolate Thunder kaže: Pogledaj post
Rješil sam ono gore nakon par yt videa... sad me zanima jel se da složiti da mi šrafura (hatch) ne jede rubne linije? Continous crta mi zbog tog izgleda ko isprekidana...
Onda imaš bug.
__________________
Love is what makes sex more than masturbation. If there is no love even if you are really with a partner you masturbate with a partner.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2024., 17:14   #1125
Quote:
Chocolate Thunder kaže: Pogledaj post
Rješil sam ono gore nakon par yt videa... sad me zanima jel se da složiti da mi šrafura (hatch) ne jede rubne linije? Continous crta mi zbog tog izgleda ko isprekidana...
doslovno prelazi ili ja ne na rubnoj crti?
Inace sve srafure treba gurnuti nazad, a za to postoji obicna naredba
"hatchtoback"

Sto se tice layera i njihove debljine, to moras sam za sebe odlucit kako ti pase. Kod mene je standardna debljina 025 a sitnije stvari su na 018 kao kote npr.
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2024., 20:14   #1126
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
doslovno prelazi ili ja ne na rubnoj crti?
Inace sve srafure treba gurnuti nazad, a za to postoji obicna naredba
"hatchtoback"

Sto se tice layera i njihove debljine, to moras sam za sebe odlucit kako ti pase. Kod mene je standardna debljina 025 a sitnije stvari su na 018 kao kote npr.
Na rubnu crtu mi doalzi al ne svugdje pa nekad bude oke a nekad cudno malo... ne dela mi problem tolko na strojnoj ali pital sam zbog sebe samo...

Ovo za layere kaj sam pital...jedno je kak smo ucili na faksu, jedno kak sam imal u prvoj firmi a sad si slozil drugacije ovdje(po uzoru na prijasnjeg kolegu)

BTW Kak glasi ona komanda koja mi izračuna duljinu konture? Nešto na PRAC ali mi nece predložiti...
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 09:06   #1127
Quote:
Chocolate Thunder kaže: Pogledaj post
Na rubnu crtu mi doalzi al ne svugdje pa nekad bude oke a nekad cudno malo... ne dela mi problem tolko na strojnoj ali pital sam zbog sebe samo...

Ovo za layere kaj sam pital...jedno je kak smo ucili na faksu, jedno kak sam imal u prvoj firmi a sad si slozil drugacije ovdje(po uzoru na prijasnjeg kolegu)

BTW Kak glasi ona komanda koja mi izračuna duljinu konture? Nešto na PRAC ali mi nece predložiti...
sve srafure moras stavit nazad prema "nezapisanim" zakonima tehnickog crtanja!

duljina konture? mislis kao primjer kvadratic? ukoliko je taj kvadratic od jedne polylinije onda tu duzinu vidis desno na properties.
btw moj tip za sve, crtajte sa polylinijama i spojite ih poslje, preko "pedit" i nemate nikakvih problema poslje a i lakse je za srafure.

To za layere ti nema nekog pravila sto se tice debljine, zavisi sta crtas.
Iz iskustva samo mogu reci da je 025 "normalna" debljina, kao hemiskom povucena, a 018 tanje od toga i uglavnom za sitnije stvari. Ali mozes ti sebi napravit i 020 ako ti bolje pase.
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.