Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2013., 14:06   #3901
bilo bi normalno, da kad već planira preuzimati stanove od holdinga, da preuzme stanove i od ostalih suvlasnika (kupaca) koji to žele

prema ovom bit će 1.600 socijalnih na jedva 500 prodanih
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 14:38   #3902
Quote:
seksi-bogat kaže: Pogledaj post
pazi što Bandić kaže: "Mi imamo 600 stanova u Jelkovcu i Sopnici koje će Grad preuzeti nakon izbora - 200 dodijeliti najvećoj sirotinji, a 400 unajmiti, na natječaju, ostalim građanima".

kao da nije dovoljno već preko 900 socijalnih, sad će urokati ipak svih 600 neprodanih stanova u socijalne, jer za javni najam nema interesa.
Pred izbore Bandić svašta priča kao i uvijek do sada,a koliko ostvari.Ovaj put moj glas ne bude dobio.Praznih priča preko glave neka dođe u naselje i vidi kako i koliko reklamacija ima nesposoban je otvoriti dom zdravlja jer mu je to adut za izbore e moj Milane,jadno.
Dajmo šansu drugima,možda budu bolje treba probati zašto ne.
čistač is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 14:39   #3903
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
bilo bi normalno, da kad već planira preuzimati stanove od holdinga, da preuzme stanove i od ostalih suvlasnika (kupaca) koji to žele

prema ovom bit će 1.600 socijalnih na jedva 500 prodanih

Bravo slažem se.
čistač is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 15:03   #3904
Mene najviše živcira to što gradskih stanova ima svugdje, ali sirotinja i "sirotinja" ide samo u Jelkovec, a po gradu se stanovi dijele glumcima, kulturnjacima.....
Kad bi bar Bandić htio otkupiti moj stan da ga da socijali
Kolegica mi s posla kaže da bi radije kupila stan na Jakuševcu nego kod nas....
Zavidim ljudima u najmu, jer oni će po isteku ugovora moći otići i naći puuuno pristojniji kvart a za približno sličnu lovu!
vivikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 15:04   #3905
Dođe mi da pošaljem upit u grad, da li su zainteresirani za kupnju naših stanova!
vivikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 15:46   #3906
Quote:
vivikov kaže: Pogledaj post
Mene najviše živcira to što gradskih stanova ima svugdje, ali sirotinja i "sirotinja" ide samo u Jelkovec, a po gradu se stanovi dijele glumcima, kulturnjacima.....
Kad bi bar Bandić htio otkupiti moj stan da ga da socijali
Kolegica mi s posla kaže da bi radije kupila stan na Jakuševcu nego kod nas....
Zavidim ljudima u najmu, jer oni će po isteku ugovora moći otići i naći puuuno pristojniji kvart a za približno sličnu lovu!
Nemoj tako kada njima istekne ugovor mogu otići a ti prodaj stan i idi! Nemoj misliti da sam bezobrazna jer nisam i ja sam kupac stana ali svi smo znali gdje selimo i što sada? Pa mi živimo u RH, tu profitiraju samo neradnici, majke sa stotinom djece itd. Loša je slika o naselju ali kada zagrebemo malo pod površinu je li uistinu tako loše ili smo samo zavidni? Moj kredit je jaaaaaaako velik i ljuta sam jer pravi socijalci nisu dobili stanove a lažnjaci jesu a sada treba ološ staviti u stanove i plaćati režije našim novcem. Još jednom se ispričavam ako sam bila bezobrazna, nije mi to bila namjera.
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:32   #3907
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Nemoj tako kada njima istekne ugovor mogu otići a ti prodaj stan i idi! Nemoj misliti da sam bezobrazna jer nisam i ja sam kupac stana ali svi smo znali gdje selimo i što sada? Pa mi živimo u RH, tu profitiraju samo neradnici, majke sa stotinom djece itd. Loša je slika o naselju ali kada zagrebemo malo pod površinu je li uistinu tako loše ili smo samo zavidni? Moj kredit je jaaaaaaako velik i ljuta sam jer pravi socijalci nisu dobili stanove a lažnjaci jesu a sada treba ološ staviti u stanove i plaćati režije našim novcem. Još jednom se ispričavam ako sam bila bezobrazna, nije mi to bila namjera.
Ma nisi bezobrazna već realna, na moju i većininu žalost. Ja sam predugovor potpisivala u siječnju 2008. god. i nisam znala da će većina stanovnika biti socijala, da neće biti niti tržnice, bazena, crkve (za koju kažu da moramo sami graditi).....vrtići u kojima nema mjesta, a upisuju se djeca iz okolnjih naselja, ukrali nam tablice,u cijeloj ulici i ratkape, kradu gorivo iz starijih auta, pokrali rešetke na ulazu u garaže, na dječ. igralištima......
Sve se to događa i u dr. kvartovima, ali da ti se to sve dogodi u 3 mjeseca odjednom.....pa neznam baš!
Kad sam negdje u društvu molim Boga da ljudi koji ne znaju ne pitaju a gdje vi živite, jer više nemam snage ni živaca za odgovore na pitanja: pa zašto taj kvart, pa jel istina da tamo kradu, da su većina Romi i socijala.....
Koliko god mi pričali da nije tako loše nitko nam izvana to nikada neće povjerovati pa ni mi sami. A kad i ostalih 600 stanova zauzme socijala....

Inače prijatelji u c bloku prodaju stan već godinu dana namješten i nema zainteresiranih uopće, pa se ja pitam a kome da prodam stan!!!!
vivikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:45   #3908
Quote:
vivikov kaže: Pogledaj post
Ma nisi bezobrazna već realna, na moju i većininu žalost. Ja sam predugovor potpisivala u siječnju 2008. god. i nisam znala da će većina stanovnika biti socijala, da neće biti niti tržnice, bazena, crkve (za koju kažu da moramo sami graditi).....vrtići u kojima nema mjesta, a upisuju se djeca iz okolnjih naselja, ukrali nam tablice,u cijeloj ulici i ratkape, kradu gorivo iz starijih auta, pokrali rešetke na ulazu u garaže, na dječ. igralištima......
Sve se to događa i u dr. kvartovima, ali da ti se to sve dogodi u 3 mjeseca odjednom.....pa neznam baš!
Kad sam negdje u društvu molim Boga da ljudi koji ne znaju ne pitaju a gdje vi živite, jer više nemam snage ni živaca za odgovore na pitanja: pa zašto taj kvart, pa jel istina da tamo kradu, da su većina Romi i socijala.....
Koliko god mi pričali da nije tako loše nitko nam izvana to nikada neće povjerovati pa ni mi sami. A kad i ostalih 600 stanova zauzme socijala....

Inače prijatelji u c bloku prodaju stan već godinu dana namješten i nema zainteresiranih uopće, pa se ja pitam a kome da prodam stan!!!!

Da nisi iz D1, susjedo?
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:57   #3909
Quote:
vivikov kaže: Pogledaj post
u cijeloj ulici i ratkape, kradu gorivo iz starijih auta,
bilo je u auto magazinu prije koji tjedan:

u jelkovcu je ukraden dizel bušenjem rezervoara u preko 40 automobila. Osim štete u ukradenom gorivu, tu je i trošak krpanja rezervoara. A sve u članku o majstoru koji krpa rezervoare i ima posla kao nikad prije.
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 17:02   #3910
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Da nisi iz D1, susjedo?
Nisam, ali mi frendovi tamo žive s troje djece i razmišljanja su kao i ja.
vivikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 23:26   #3911
pozdrav,ja se ispričavam na upadu u temu,ali zanima me čisto informativno da li postoji potreba za jednom slastičarnicom u naselju?
kako vi kao stanovnici gledate na to?
da li je "potrebna" ili vam je dovoljna šetnja po naselju,pustiti djecu u parkić i nek se igraju i druže?
da ne bi modovi mislili da reklamiram,ne ne reklamiram jer nemam šta,nego mi je palo na pamet da ni u sopnici,ni u jelkovcu sve do centra sesveta nema nijedne slastičarnice,a kafići na svakom ćošku..
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 10:21   #3912
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
pozdrav,ja se ispričavam na upadu u temu,ali zanima me čisto informativno da li postoji potreba za jednom slastičarnicom u naselju?
kako vi kao stanovnici gledate na to?
da li je "potrebna" ili vam je dovoljna šetnja po naselju,pustiti djecu u parkić i nek se igraju i druže?
da ne bi modovi mislili da reklamiram,ne ne reklamiram jer nemam šta,nego mi je palo na pamet da ni u sopnici,ni u jelkovcu sve do centra sesveta nema nijedne slastičarnice,a kafići na svakom ćošku..
Ima Pan-Pek - mi smo često tamo, kolači su im dobri, a nisu jako skupi.
filmani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 14:54   #3913
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
pozdrav,ja se ispričavam na upadu u temu,ali zanima me čisto informativno da li postoji potreba za jednom slastičarnicom u naselju?
kako vi kao stanovnici gledate na to?
da li je "potrebna" ili vam je dovoljna šetnja po naselju,pustiti djecu u parkić i nek se igraju i druže?
da ne bi modovi mislili da reklamiram,ne ne reklamiram jer nemam šta,nego mi je palo na pamet da ni u sopnici,ni u jelkovcu sve do centra sesveta nema nijedne slastičarnice,a kafići na svakom ćošku..
nema ništa protiv ali meni je prioritet ambulanta

kad će više se otvoriti?
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 15:23   #3914
Slastičarna bi dobro došla, nešto tipa Lekolač, Amelie, Cukeraj... onak prava slastičarna,a gdje bi se ljeti mogao pojesti dobar sladoled
vivikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 15:16   #3915
Meni je to palo još prošlo ljeto na pamet. Čak sam to i predložio vlasniku slastičarne Hiki u Maksimirskoj 85...Ali kaže,kriza je...
Mikoyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 21:38   #3916
i tak ja danas, nakon sto sam usla u najam prije nepunih 30dana, meni elektra iliti hep posalje obracun za struju(akontacijske rate) po 150kn-????
odkud im ta cifra, ako je stan prije bio prazan i nisam unutra niti mjesec dana-
netko slicnih iskustava?
ne kanim placati akontacijske rate ionako, vec sama obracunavati potrosnju.
Debosi
star69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 07:56   #3917
Nama plinara od početka šalje akontacijske rate od 21 kn. Da smo plaćali tako do danas bi im bili dužni barem 7-8000 kn. Mi, naravno, isto sami obračunamo i platimo.
filmani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 18:01   #3918
Quote:
star69 kaže: Pogledaj post
i tak ja danas, nakon sto sam usla u najam prije nepunih 30dana, meni elektra iliti hep posalje obracun za struju(akontacijske rate) po 150kn-????
odkud im ta cifra, ako je stan prije bio prazan i nisam unutra niti mjesec dana-
netko slicnih iskustava?
ne kanim placati akontacijske rate ionako, vec sama obracunavati potrosnju.
Debosi
postoji neki prosjek potrošnje stana veličine tvojega i akontacijske rate su ti u skladu s tim, ali samo na početku. poslije prve godine u stanu je akontacija u skladu s tvojom prošlogodišnjom potrošnjom.
inače, mislim da svi imamo daljinsko očitanje, tako da niti ćeš ti zeznuti HEP niti će HEP zeznuti tebe, uvijek ćeš plaćat točno koliko potrošiš.
sad zaključi sama ko je tu debos?

http://www.hep.hr/ods/kupci/pitanja.aspx
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 20:08   #3919
Sebe ne smatram debosom i opcenito sam protivnik akontacijskih rata-platit cu onoliko koliko potrosim, jer mislim da je to jedino ok i fer.
star69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 20:42   #3920
meni je nedavno došao obračun za prethodnih 6 mjeseci, plaćao sam sve po akontacijskim ratama i razlika je bila između procijenjene i ostvarene potrošnje točno 8kn. mislim da 8 kuna nije vrijedno zezanja oko očitavanja i obračunavanja svaki mjesec jer to je ionako na tvom saldu i dugoročno niti gubiš niti dobivaš.
značajnija razlika se može pojaviti samo kod onih koji se griju ili hlade na struju kada se meteorološki jedna godina razlikuje od druge, pa se mogu dogoditi značajnije razlike u potrošnji, za sve druge to je tu negdje iz godine u godinu
vjerujem da nisi debos, ali nemoj ni druge proglašavati debosima bez osnove
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.