Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 14:44   #4101
Quote:
IceClimber kaže: Pogledaj post
HDZ-u je itekao rok trajanja prije 17 godina, ali slažem se da neće nestati ni nakon političkih poraza. Jedini način da nestanu je slom klijentelističke osnove. A to se može dogoditi nestankom para i/ili sudskim progonom.
Sve se to događalo kad je Tuđman umro i kad je Sanader pobjegao. Događat će se opet i opet i opet, dok ne nestanu.

Što se SDP-a tiče, slom klijentelističke osnove je upravo ono što se zgrebačkom SDP-u dogodilo kad su otfikarili Bandića. Sada je još ostala baza u Rijeci i RS županiji, koja je Bernardića postavila na čelo SDP-a, a Bernardić je upravo relikvija Bandićeve klijentele. Zato se sad SDP i raspada, jer taj frankenštajn koji su stvorili s Bernardićem jednostavno nema smisla. 10000 uhljeba u SDP-u zadnjih godinu dana ne znaju gdje im je glava i gdje će sa sobom.

Više bi smisla imalo da i Bernardić i oni koji su za njega glasali prijeđu Bandiću, u stilu HNS-a. Više smisla za njih, naravno. Nas ko j....
Bandiceva klijentelisticka mreza je zbog istraga velikim dijelom sasjecena i nema vise nikog od stare ekipe. Od njega isto masa ljudi odlazi. Mrak Taritas tu igra najpametnije jer ne ide na masovnost i njezini ljudi su i dalje na pozicijama u ministarstvima. To je uvijek bila prednost HNS-a jer ih ima malo, pa svi dobiju puno.
SimeonZG is offline  
Old 20.09.2017., 15:22   #4102
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ti, dakle, kažeš da 635,000 punoljetnih stanovnika Hrvatske, od kojih su najveći dio Hrvati, želi Jugoslaviju?

Poznaješ li ijednog čovjeka koji želi Jugoslaviju? Nemoj sad grbin stazic, nego netko običan, netko na tvom poslu, u tvome susjedstvu? Ako ne, gdje se skriva tih 635,000 punoljetnih ljudi?
Znam za neke profesore bivše koji su plakali za Jugom II, i jednog lika koji je punoljetan, a dok je u SŠ bio, bio je gori od Markovine. Ako je netko ekonomski ljevičar, ima Živi Zid i koaliciju oko istog. Oni se zaista ne bave plakanjem za prošlim sustavima i lažnim bratstvom. Zato mi se i sviđaju.
Kojiro Izawa is offline  
Old 20.09.2017., 16:25   #4103
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Nemaš što biti "državotvoran" u 2017.

Ako u 2017. proklamiraš "državotvornost", postavlja se pitanje zašto pričaš o nečemu otprije 25 godina i zašto nemaš nešto aktualno za ponuditi.


-Stipe
Apsolutno isto vrijedi i za 'antifasizam'.
abaznj is offline  
Old 20.09.2017., 16:30   #4104
Ne, na žalost


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 20.09.2017., 18:32   #4105
eno analiticari najavljuju na indexu berin politicki kraj. a to vjerojatno znaci da ce na celo partije netko iz lex perkovic garniture. a onda slijedi potpuni raspad sistem i kraj partije.

kad izaberu nekog iz lex perkovic garniture, kupujem kokice i uzivam...
plavi pas is offline  
Old 20.09.2017., 19:01   #4106
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Puno toga neku političku stranku čini držatvornom. Konkretno:

Za većinu vodećih članova SDP-a je Hrvatska geografski pojam a ne država Hrvatskog naroda.
Takvu paradigmu su se, skupa sa svojim podrepcima, trudili nametnuti Hrvatima.

Njihova "građanska" Hrvatska je eufemizam za anacionalnu Hrvatsku.
1) to stranku ne cini drzavotvornom vec na ovim nasim prostorima fasistickom prikrivenu nacionalizmom

2) Hrvatska JEST geografski pojam

3) gradjanska Hrvatska JEST eufemizam za anacionalnu Hrvatsku i u cemu je problem s time?

4) zapravo znas ti dobro u cemu je problem, u tome sto onda kamenjarski čoban iz Pogane vlake ne bi mogao uvaljivati pricu o tisuce i tisuce nepotrebnih zastava niskointeligentnima, da se razumijemo, ja ne mislim da su desnicari manje inteligentni, dapace, mislim da medju njima inteligentnijih individua nego medju ljevicom, a to je vidljivo bas po ovcama koje bez problema puse spike tih par odabranih, taj IQ u desnice ti je nesto ko prosjecna placa u RH, uzmes 100-ak menadzera sa basnoslovnim svotama i stavis ih u izracun sa tisucama sljakera, rezultat je porazavajuc
dokle-vise is offline  
Old 20.09.2017., 20:36   #4107
Joško Klisović upravo na Pressingu N1

http://hr.n1info.com/N1-Uzivo

Čovjek ima potencijala. Inteligentan i elokventan je.
DJTcro is offline  
Old 20.09.2017., 21:39   #4108
Grbin: Račan i Milanović nikad ne bi govorili kao Bernardić, vrijeme je da ode
http://www.index.hr/vijesti/clanak/g...de/995777.aspx
---------
Grbin je ovim istupom najavio svoju kandidaturu za predsjednika stranke. On je prvi glasno i jasno poručio da Bero treba otići.

Ranko Ostojić i Željko Jovanović su podržali Peđin istup.

Izjava Jovanovića:

- Bernardić je od dečka koji obećava vrlo brzo postao predsjednik koji zabrinjava, a sa svojim šaptačima Komadinom i Ostojićem vodi SDP nepovratno u političku marginalnost. Sad je svima kojima je SDP i socijaldemokracija na prvom mjestu jasno da SDP treba novo vodstvo u kojem ne vidim ni Bernardića ni Komadinu ni Ostojića. Po meni nove lidere zajedno predstavljaju Pedja Grbin i Siniša Hajdaš Dončić. Istup Bernardića i Komadine na ovotjednom klubu zastupnika SDP pokazali su da oni nisu ljudi koji okupljaju nego rasturaju SDP. S njima SDP Hrvatske nema budućnost.
DJTcro is offline  
Old 20.09.2017., 21:54   #4109
Užasno su mi iritantni ti Milanovićevi isprdci.
Bernardić je loš, ali to ne znači da je ono prije njega bilo dobro..
bluejasmine is offline  
Old 20.09.2017., 22:13   #4110
TRAŽI SE SMJENA
PLJUŠTE REAKCIJE NA GRBINOV ISTUP Ostojić ga podržava, Klisoviću je preradikalan, Jovanović već ima kandidate za novo vodstvo, evo što kaže Bernardić

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ardic/6570384/
DJTcro is offline  
Old 20.09.2017., 22:30   #4111
Zanimljivo da u ciloj drzavi jedino Bernardic inzistira na slucaju Agrokor.
Slucaju najvece pljacke, kriminala, korupcije, klijentelizma, unistavaca malog i srednjeg poduzetnistva gdje su mu drzali skale i bili kupljeni za sutnju cijela hrvatska politicka elita i drzavno odvjetnistvo, vjerovatno i sudstvo.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 20.09.2017., 22:38   #4112
Lijepo je vidjeti kako partija puca po šavovima.
Stiglitz is offline  
Old 20.09.2017., 23:01   #4113
vidim, peta kolona isukala noževe. ne daj se bero, pobacaj sve to van dok ti nisu došli glave. ili ti, ili oni.
antifan is offline  
Old 20.09.2017., 23:17   #4114
Quote:
plavi pas kaže: Pogledaj post
eno analiticari najavljuju na indexu berin politicki kraj. a to vjerojatno znaci da ce na celo partije netko iz lex perkovic garniture. a onda slijedi potpuni raspad sistem i kraj partije.

kad izaberu nekog iz lex perkovic garniture, kupujem kokice i uzivam...
Oprezno da se ne ugrizeš ili ti zapne u grlu kad vidiš taj "potpuni raspad".

Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Lijepo je vidjeti kako partija puca po šavovima.
Ha, ha kad ispadne nešto ljuće i crvenije nego do sad, bit će ti manje lijepo. SDP nema druge mogućnosti nego skrenuti oštro lijevo. U centru dati prostora da se HDZ i crna desnica potuku.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is online now  
Old 20.09.2017., 23:19   #4115
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da u ciloj drzavi jedino Bernardic inzistira na slucaju Agrokor.
Slucaju najvece pljacke, kriminala, korupcije, klijentelizma, unistavaca malog i srednjeg poduzetnistva gdje su mu drzali skale i bili kupljeni za sutnju cijela hrvatska politicka elita i drzavno odvjetnistvo, vjerovatno i sudstvo.
Evo što sam Bero kaže ...

Quote:
Kada se ovoliko bure digne u SDP-u samo zato jer sam inzistirao na povjerenstvu za Agrokor, onda se ponovno moram zapitati što se sve pokušava sakriti i tko sve vuče konce ove mračne priče.
Stvarno mi je žao tipa, nije to za njega...
agentRico is offline  
Old 20.09.2017., 23:31   #4116
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post

Ha, ha kad ispadne nešto ljuće i crvenije nego do sad, bit će ti manje lijepo. SDP nema druge mogućnosti nego skrenuti oštro lijevo. U centru dati prostora da se HDZ i crna desnica potuku.
Ljuće i crvenije se obrukalo na zadnjim izborima. Može lijepo SDP skrenuti još lijevo pod boljševičke zastave, a time i skrenuti u još manji postotak glasova. Stranka kojoj su glavne teme vjeronauk, tito, partizani i ploče bolje ionako nije zaslužila. Može recimo putem Markovine, taj je lijepo prošao u Splitu.
Stiglitz is offline  
Old 20.09.2017., 23:42   #4117
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da u ciloj drzavi jedino Bernardic inzistira na slucaju Agrokor.
Slucaju najvece pljacke, kriminala, korupcije, klijentelizma, unistavaca malog i srednjeg poduzetnistva gdje su mu drzali skale i bili kupljeni za sutnju cijela hrvatska politicka elita i drzavno odvjetnistvo, vjerovatno i sudstvo.
Da, to sam i ja primijetila, da Bernardic jedini inzistira na Agrokoru. Ima pravo.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 20.09.2017., 23:59   #4118
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Joško Klisović upravo na Pressingu N1

http://hr.n1info.com/N1-Uzivo

Čovjek ima potencijala. Inteligentan i elokventan je.
Pogledao sam, slažem se.

Svoje "potencijale" je odavno i realizirao.

Ali svakako ima potencijala i kao dio najužeg vrha parlamentarne stranke.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 21.09.2017., 10:35   #4119
Potpuno sam ravnodusan na dogadjanja u SDP-u. Hrvatskoj treba prava, normalna ljevica, nikakav lijevi centar i slicne gluposti kojima je naginjao SDP.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 21.09.2017., 10:45   #4120
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Potpuno sam ravnodusan na dogadjanja u SDP-u. Hrvatskoj treba prava, normalna ljevica, nikakav lijevi centar i slicne gluposti kojima je naginjao SDP.
a tko bi to bio na politickoj sceni, ili barem najblize tome? i sto ti to uopce znaci ( s obzirom da je kod nas podjela ljevica -desnica gotovo sasvim ideoloske, a ne ekonomske prirode..)?
denijama is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.