Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2013., 17:01   #141
New York,možda još kakav grad sa sjeveroistoka i poneki za zapada,sjevera!
zacky is offline  
Old 13.03.2013., 21:15   #142
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
slazem se /
pozdrav Inter
E, di si se ti sakrila? Nema te pol stoljeća...

Skoro sam od oduševljenja rekao da je Split najbolji grad za živjeti u.......

Samo bih dodao i Miami na listu ali daleko ispod NYC i SFO.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 13.03.2013., 23:41   #143
Washington, neka selendra u Wyomingu i Boston...
silvan is offline  
Old 04.04.2013., 11:23   #144
Preporučam ti Miami.I sam sam bio tamo i mogu ti reći da bi bilo lijepo tamo živjeti.Imaš more,ocean,milina...samo što baš nije za kupanje...Lijep je grad,koliko sam ja vidio(možda je to samo bila sreća) nema baš puno smeća,a kriminal...imaš ga svugdje!
Daario is offline  
Old 04.04.2013., 16:23   #145
Tu se jos uvijek razbacujemo gradovima u USA?

Nisam nasao da je autor ili autorica ista rekao sto zeli, osim neki grad u USA.

Nije mi jedino jasno, on ili ona, ima desetke milijuna dolara na racunu pa bira gdje ce zivjeti?
Tom USA is offline  
Old 04.04.2013., 17:09   #146
Quote:
Daario kaže: Pogledaj post
Preporučam ti Miami.I sam sam bio tamo i mogu ti reći da bi bilo lijepo tamo živjeti.Imaš more,ocean,milina...samo što baš nije za kupanje...Lijep je grad,koliko sam ja vidio(možda je to samo bila sreća) nema baš puno smeća,a kriminal...imaš ga svugdje!
Miami je za US sto je Crikvenica za RH, tamo najveca sirotinja ide na kupanje. Tko ima imalo love, ide preko puta na Bahame.
Sandiran is offline  
Old 04.04.2013., 20:04   #147
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Miami je za US sto je Crikvenica za RH, tamo najveca sirotinja ide na kupanje. Tko ima imalo love, ide preko puta na Bahame.

Odkuda ovo? Zivio si u Miami, na Bahamas i Crikvenici pa znas iz prve ruke?

Ako se dobro sjecam Crikvenica je najvise razvijeno turisticko mjesto od Zadra do Opatije.

Miami je najveca putnicka luka u USA, mozda i na svijetu. I prilicno je zanimljiv grad, glavni grad Juzne Amerike, kako ga u sali zovu.
Tom USA is offline  
Old 05.04.2013., 08:43   #148
Quote:
Tom USA kaže: Pogledaj post
Odkuda ovo? Zivio si u Miami pa znas iz prve ruke?

Ako se dobro sjecam Crikvenica je najvise razvijeno turisticko mjesto od Zadra do Opatije.

Miami je najveca putnicka luka u USA, mozda i na svijetu. I prilicno je zanimljiv grad, glavni grad Juzne Amerike, kako ga u sali zovu.
Pa, ne znam za Sandirana ali ja jesam... Miami definitivno nije bolji za živjeti od NYC ili San Francisca, npr. Razlozi: teže je naći posao, postotno koštanje bitnih stvari u srazmjeru s plaćama je nepovoljnije no u NYC ili San Franu. Ukratko plaće su niže, ima više nezaposlenih ali cijene najma, osiguranja, zdravstva, goriva, hrane itd... su tu negdje. Dakle, za isti posao u nekoj stvarnoj vrijednosti u Miami-u dobijaš manje no u New Yorku.

Nekima je klima Floride prednost, meni je osobno draže živjeti s četiri godišnja doba no ova dva koje Miami ima. Miami također ima prilično loše riješen javni prijevoz, suprotno od NYC-a. U Miami-u je teže doći do posla, naročito do dobrog posla. Kriminalitet u Miami-u je viši no u NY i Californiji i sl.

Izvor: osobna iskustva.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 07.04.2013., 08:39   #149
Najbolji grad za zaradu je definitivno San Jose, CA
http://www.basepic.com/upload/images/15KW.jpg
Mi smo tu od Jula 2012 Evo mozete i videti kako nama otprilike ide ima sve detaljno opisano na blogu
http://vrhunski.blogspot.com/2012/07/dv-viza-2012.html

Ako hocete neki balans izmedju zarade i uzivanja onda Honolulu, HI
http://www.basepic.com/upload/images/6F6C.jpg
vladar is offline  
Old 08.04.2013., 18:37   #150
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Pa, ne znam za Sandirana ali ja jesam... Miami definitivno nije bolji za živjeti od NYC ili San Francisca, npr. Razlozi: teže je naći posao, postotno koštanje bitnih stvari u srazmjeru s plaćama je nepovoljnije no u NYC ili San Franu. Ukratko plaće su niže, ima više nezaposlenih ali cijene najma, osiguranja, zdravstva, goriva, hrane itd... su tu negdje. Dakle, za isti posao u nekoj stvarnoj vrijednosti u Miami-u dobijaš manje no u New Yorku.

Nekima je klima Floride prednost, meni je osobno draže živjeti s četiri godišnja doba no ova dva koje Miami ima. Miami također ima prilično loše riješen javni prijevoz, suprotno od NYC-a. U Miami-u je teže doći do posla, naročito do dobrog posla. Kriminalitet u Miami-u je viši no u NY i Californiji i sl.

Izvor: osobna iskustva.

Nisam zivio u Miami i NYC, ali sam uvijek bio dojma da je NYC daleko najskuplji grad od svih i da ga je tesko nadmasiti.

Vjerujem da su kuce i stanovanje puno jeftiniji u Miami nego u NYC. Sada, za posao je tocno. Moze se lakse naci u NYC, samo je sve skuplje tamo.

Mislim tema, koji je grad najbolji, je onako, neozbiljna u najmanu ruku. Nesto za teens forum.



Quote:
vladar kaže: Pogledaj post
Najbolji grad za zaradu je definitivno San Jose, CA
http://www.basepic.com/upload/images/15KW.jpg
Mi smo tu od Jula 2012 Evo mozete i videti kako nama otprilike ide ima sve detaljno opisano na blogu
http://vrhunski.blogspot.com/2012/07/dv-viza-2012.html

Ako hocete neki balans izmedju zarade i uzivanja onda Honolulu, HI
http://www.basepic.com/upload/images/6F6C.jpg

Hm, zivis manje od godine dana u USA i vec znas koji je grad najbolji.

San Jose, CA mozda jest u vrhu. Honolulu, Hi je bas suprotno. Ljudi se iseljavaju na kopno s Hawaii (svih otoka) bas zato jer nema posla. Ako nisi u vojsci, turizmu, prodaji ili poljoprivredi, ne mozes naci posao. Plus to da su Hawaii prilicno izolirani sto neke pocne smetati nakon nekog vremena iako nisu nikada mislili da ce ih tako nesto smetati.
Tom USA is offline  
Old 08.04.2013., 18:43   #151
Quote:
Tom USA kaže: Pogledaj post

Hm, zivis manje od godine dana u USA i vec znas koji je grad najbolji.

San Jose, CA mozda jest u vrhu. Honolulu, Hi je bas suprotno. Ljudi se iseljavaju na kopno s Hawaii (svih otoka) bas zato jer nema posla. Ako nisi u vojsci, turizmu, prodaji ili poljoprivredi, ne mozes naci posao. Plus to da su Hawaii prilicno izolirani sto neke pocne smetati nakon nekog vremena iako nisu nikada mislili da ce ih tako nesto smetati.
Honolulu je fantastican. Ovo sve sto si naveo jeste tacno ali kazem ti bio sam tamo 4 meseca i fantasticno je. Ne znam posle 15 godina kako je ali eto samo kazem moje utiske .
vladar is offline  
Old 08.04.2013., 18:56   #152
Quote:
vladar kaže: Pogledaj post
Honolulu je fantastican. Ovo sve sto si naveo jeste tacno ali kazem ti bio sam tamo 4 meseca i fantasticno je. Ne znam posle 15 godina kako je ali eto samo kazem moje utiske .

Jesi radio u Honolulu i sto?

Jedno je doci turisticki ili kao student, drugo je naci posao od kojeg se tamo moze zivjeti i platiti stan.

Meni je bilo svaki put super u Honolulu. Da sam mogao, odmah bih se preselio, ali me surova stvarnost sprijecila (nedostatak posla, skupoca).
Tom USA is offline  
Old 08.04.2013., 20:10   #153
Quote:
Tom USA kaže: Pogledaj post
Jesi radio u Honolulu i sto?

Jedno je doci turisticki ili kao student, drugo je naci posao od kojeg se tamo moze zivjeti i platiti stan.

Meni je bilo svaki put super u Honolulu. Da sam mogao, odmah bih se preselio, ali me surova stvarnost sprijecila (nedostatak posla, skupoca).
Evo ja sam se upravo vratio iz Honolulu-a. Obišao sam mnogo puta i sve bitnije otoke i prije dosta godina nakratko i živio i radio u Honolulu-u (cca 9 mjeseci).

Grad je fenomenalan!

Na jednu stranu je baš pravi američki grad sa svim svojim dobrim stranama, na drugu, malo izvan grada već si na Havajima iz razglednica, duge plaže, ocean... predivno.

Cijene nekretnina na Hawaii-ma su jako visoke, to je istina.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 08.04.2013., 20:30   #154
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Evo ja sam se upravo vratio iz Honolulu-a. Obišao sam mnogo puta i sve bitnije otoke i prije dosta godina nakratko i živio i radio u Honolulu-u (cca 9 mjeseci).

Grad je fenomenalan!

Na jednu stranu je baš pravi američki grad sa svim svojim dobrim stranama, na drugu, malo izvan grada već si na Havajima iz razglednica, duge plaže, ocean... predivno.

Cijene nekretnina na Hawaii-ma su jako visoke, to je istina.
Honolulu je super, to stoji. Jedino je problem sto nema posla.

Sto si radio, cisto me zanima sto se moze raditi da se moze zivjeti tamo?

Ljude koje znam iz Honolulu rade svi u prodaji (mall, cell phone) i to je onako jedino izvan vojske, turizma, poljoprivrede.
Tom USA is offline  
Old 08.04.2013., 20:43   #155
Quote:
Tom USA kaže: Pogledaj post
Honolulu je super, to stoji. Jedino je problem sto nema posla.

Sto si radio, cisto me zanima sto se moze raditi da se moze zivjeti tamo?

Ljude koje znam iz Honolulu rade svi u prodaji (mall, cell phone) i to je onako jedino izvan vojske, turizma, poljoprivrede.
Informacija je majka svih istina.

Nezaposlenost, sijećanj 2013:
USA National average - 7.9%
Hawaii - 5.2%
Honolulu - 4.8%



http://www.deptofnumbers.com/unemplo...waii/honolulu/
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 09.04.2013., 17:10   #156
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Informacija je majka svih istina.

Nezaposlenost, sijećanj 2013:
USA National average - 7.9%
Hawaii - 5.2%
Honolulu - 4.8%

http://www.deptofnumbers.com/unemplo...waii/honolulu/

Statistika je tocna kao i uvijek. Znas i sam da se obicno diskutiraju ovake statistike jer kao ima dosta ljudi koji niti ne traze posao jer ga ne mogu naci pa ispada da je stopa nezposlenosti manje nego sto stvarno jest.

Problem s Hawaiima je u tome sto se ljudi iseljavaju od tamo. Znam nekoliko lokalnih koji su rodeni tamo i isli su u skolu. Svi su rekli da je od 10 njihovih prijatelja iz djetinjstva na Hawaiima ostalo svega 3 ili 4. To znaci da se vise od pola mladih odselilo.

Na Hawaiima se tesko moze naci posao od kojega se moze zivjeti ili kupiti kuca i imati obitelj. Barem tako pricaju lokalni. Sve je uzasno skupo (jer dolazi brodom s kopna), a place su male. Slice price cujem jedino od ljudi iz Hrvatske.

Slicno je i u Hrvatskoj. Nitko nece zivjeti u Lici ili na Visu ako moze u Zagrebu ili Splitu.
Tom USA is offline  
Old 09.04.2013., 19:23   #157
Quote:
Tom USA kaže: Pogledaj post
Statistika je tocna kao i uvijek. Znas i sam da se obicno diskutiraju ovake statistike jer kao ima dosta ljudi koji niti ne traze posao jer ga ne mogu naci pa ispada da je stopa nezposlenosti manje nego sto stvarno jest.

Problem s Hawaiima je u tome sto se ljudi iseljavaju od tamo. Znam nekoliko lokalnih koji su rodeni tamo i isli su u skolu. Svi su rekli da je od 10 njihovih prijatelja iz djetinjstva na Hawaiima ostalo svega 3 ili 4. To znaci da se vise od pola mladih odselilo.

Na Hawaiima se tesko moze naci posao od kojega se moze zivjeti ili kupiti kuca i imati obitelj. Barem tako pricaju lokalni. Sve je uzasno skupo (jer dolazi brodom s kopna), a place su male. Slice price cujem jedino od ljudi iz Hrvatske.

Slicno je i u Hrvatskoj. Nitko nece zivjeti u Lici ili na Visu ako moze u Zagrebu ili Splitu.
Ta statistika je rađena po istim kriterijima za Honolulu ili cijelo Havajsko otočje kao i za kompletne SAD. Dakle, oni koji ne traže posao su zastupljeni u kompletnoj državi, ne samo na otočju. I ta statistika jest relevantna, To što tebi neki lokalni kažeš da kažu je relevatno koliko bilo koji drugi rekla-kazala "dokaz".

Dakle, realno, bitno i točno je da je 4.8% nezaposlenih dosta niži prosjek no u SAD-u. Mislim da mi Hrvati ne bi imali čemu podučavati Havajce kad je politika zaposlenja u pitanju...

Kao što sam već rekao, upavo sam se vratio od tamo. Honolulu je kao i svaki drugi grad u SAD-u... vidiš puno skupih auta na cestama, odličnih i skupih restorana, vrhunskih hotela, ali i beskućnika (doduše manje no u LA, NYC ili Miamiu), običnih ljudi koji koriste bus... To što su nekretnine skupe razlog je naravno - tržište... tražene su pa su skupe. Da nisu tražene prodavale bi se za malu lovu kao u Detroitu.

Plaće u Honolulu-u su više od prosjeka SAD-a. A iseljavanje o kojem pričaš... Ameri su generalno jako mobilna nacija, idu tamo gdje ima posla, pa tako i Havajci... ovisi što ti je zvanje. Evo je sam do sad živio/radio u British Columbiji, New Yorku, Nevadi, na Havajiima, u Kalifirniji i Floridi. To ovdje nije nenormalno pa tako ne trebaju čuditi ni ti tvoji znanci.

Paralela Hawai'i - Lika ne stoji (Montana - Lika bi bilo ispravno, ili Hawai'i - Brač, ali u to nisam baš siguran). Ne stoji ni paralela Hawai'i - Vis, jer su Hawai'i daleko manje izolirani mada su u miljama puno dalje od mainland-a.

U svakom slučaju divno otočje na kojem je privilegija živjeti.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 09.04.2013., 21:23   #158
Ja sam bio u Honolulu, turisticki jako kratko. I dosta lokalnih mi je reklo da bi posli u Las Vegas. I da imaju dosta Havajaca tamo.
Ja cu sad do San Franciska, pa poslije kako bude.
Pioneer is offline  
Old 10.04.2013., 00:15   #159
Quote:
Pioneer kaže: Pogledaj post
Ja sam bio u Honolulu, turisticki jako kratko. I dosta lokalnih mi je reklo da bi posli u Las Vegas. I da imaju dosta Havajaca tamo.
Ja cu sad do San Franciska, pa poslije kako bude.
A Vegas ono... kud ćeš grada gore pogođenog recesijom, foreclosed kućama itd...?

No u SAD-u, više no igdje drugdje, ljudi sele često i daleko... zbog posla, pa ne treba čuditi ni ako neki Havajci žele seliti.

Grass is greener on the other side of the fence... - ta izreka se ovdje ozbilljnije uzima.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 10.04.2013., 11:28   #160
Nema najboljeg grada. Sve to zavisi od osobe do osobe. Recimo meni je San Diego jako simpatičan i dobro mi je bilo živit tamo. Los Angeles je s prometom katastrofa a i grad je nekako čudno planiran pa su velike razdaljine.

Boston mi je ostao u dobrom sjećanju. Vuklo me na Europski štih, dosta ljudi na ulicama, sjede vanka po kafićima i restoranima. Chicago je dobar ako oćete imat i Ameriku i Balkan jedno kraj drugoga. Masu Balkanaca, klubova, fešta, nogometnih klubova.. i to ne samo Chi town već i manja okolna mjesta.

Sve zavisi.. da su uvjeti idealni, čitaj da je ekonomija u ok stanju Kalifornija je ipak nešto najljepše meni osobno što sam doživio. Laid back attiutde sa toliko prirodnih ljepota i sunčanih dana mi odgovara
__________________
Meni niko ukrest ne more ovu moju škatulu za sne
jacko89 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.