Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2008., 16:11   #1
Kalcifikat? Lipom?

Dakle...uocio sam da imam neke kvrzice ispod koze, primjetne na dodir, na predjelu trbuha tocnije po jednu sa strane u blizini bubrega...iako mislim da nisu simetricno postavljene...takodjer sam jednu primjetio i nekih 7-8 cm do pupka...za ove kvrzice znam vec nekih 1,5-2 g...na dodir me ne bole ali nakon konzumiranja alkohola osjecam na dodir neku napetost ili blago peckanje oko njih...ili nakon bavljenja sportom dok su mi napeti misici...sad ne znam sto su...nesto sam procitao o limfnim cvorovima i sl...Hodgkinova bolest i sl...pa sam pomislio najgore...ponavljam...ne bole me niti nesto sl...niti imam navedene simptome koji upucuju na Hodgkinovu...takodjer sam uocio da imam i 2-3 kvrzice na podlaktici i 2 na straznjem dijelu bedra jedne noge...te kvrzice su blago pomicne i okretljive i ne bole me takodjer i za njih mislim da su lipomi...najvise me brinu ove na predjelu bubrega...imao sam jako velikih problema sa aknama koje sam uspjesno rijesio s roaccutanom...da li to mogu biti podkozne akne zlijezde lojnice ili nesto sl...molim savjete kome se najbolje obratiti za pretrage ili neka snimanja...zelim da rijesim nedoumice...nalazim se u Zg-u!
Hvala!!!
Nixich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 16:21   #2
Quote:
Nixich kaže: Pogledaj post
Dakle...uocio sam da imam neke kvrzice ispod koze, primjetne na dodir, na predjelu trbuha tocnije po jednu sa strane u blizini bubrega...iako mislim da nisu simetricno postavljene...takodjer sam jednu primjetio i nekih 7-8 cm do pupka...za ove kvrzice znam vec nekih 1,5-2 g...na dodir me ne bole ali nakon konzumiranja alkohola osjecam na dodir neku napetost ili blago peckanje oko njih...ili nakon bavljenja sportom dok su mi napeti misici...sad ne znam sto su...nesto sam procitao o limfnim cvorovima i sl...Hodgkinova bolest i sl...pa sam pomislio najgore...ponavljam...ne bole me niti nesto sl...niti imam navedene simptome koji upucuju na Hodgkinovu...takodjer sam uocio da imam i 2-3 kvrzice na podlaktici i 2 na straznjem dijelu bedra jedne noge...te kvrzice su blago pomicne i okretljive i ne bole me takodjer i za njih mislim da su lipomi...najvise me brinu ove na predjelu bubrega...imao sam jako velikih problema sa aknama koje sam uspjesno rijesio s roaccutanom...da li to mogu biti podkozne akne zlijezde lojnice ili nesto sl...molim savjete kome se najbolje obratiti za pretrage ili neka snimanja...zelim da rijesim nedoumice...nalazim se u Zg-u!
Hvala!!!
Najvjerojatnije se radi o lipomima tj. benignim tumorima koji nastaju iz masnog tkiva. Za početak odi kod liječnika opće prakse da to pogleda, pa da te dalje uputi.
Ako jesu lipomi, ne brini, nije ništa opasno. Da se kirurški ukloniti, ako te baš smetaju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 16:46   #3
za tebe, antilipidni čaj. jedan moj poznanik, inače stariji gospodin, riješio se svih lipoma (a imao ih je dosta) preko kineskog antilipidnog čaja
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 21:14   #4
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
za tebe, antilipidni čaj. jedan moj poznanik, inače stariji gospodin, riješio se svih lipoma (a imao ih je dosta) preko kineskog antilipidnog čaja
Možeš nešto više o tome napisati? Ajde pliz, dečko mi ih je krcat i ima jedan kaj mu gadno pritišće živac,a baš mu se ne ide opet na operaciju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 09:49   #5
radi se o kineskoj biofarmaciji. jedan obiteljski prijatelj, inače generacija mojih roditelja, upravo se preko tog čaja riješio tih lipoma, imao ih je dosta. ali ne samo to, nego vidio sam kako je čovjek živnuo energijom općenito. inače taj čaj je za sve i sva, ne samo protiv lipoma. to je neka vrsta čaja vitalnosti. ja i žena smo prošli kuru čaja i tabeta za čišćenje, to je inicijalna kineska kura za sve. svima se podigne razina energije općenito kao popratni efekt. inače čaj ti košta nekih stotinjak kuna doza za 40 dana, a te tablete za čišćenje se uzimaju 3 tjedna mislim, morao bih se sjetiti ali mislim otprilike nekih 150 kn. to su ti cijene s popustom od 25%, imaš i u dućanu ali za punu cijenu. ako te zanima javi se, dat ću ti kontakt na pm (ali ga rasčisti prvo, probao sam poslati pm pa nije prošlo, krcat ti je)
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 13:37   #6
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
radi se o kineskoj biofarmaciji. jedan obiteljski prijatelj, inače generacija mojih roditelja, upravo se preko tog čaja riješio tih lipoma, imao ih je dosta. ali ne samo to, nego vidio sam kako je čovjek živnuo energijom općenito. inače taj čaj je za sve i sva, ne samo protiv lipoma. to je neka vrsta čaja vitalnosti. ja i žena smo prošli kuru čaja i tabeta za čišćenje, to je inicijalna kineska kura za sve. svima se podigne razina energije općenito kao popratni efekt. inače čaj ti košta nekih stotinjak kuna doza za 40 dana, a te tablete za čišćenje se uzimaju 3 tjedna mislim, morao bih se sjetiti ali mislim otprilike nekih 150 kn. to su ti cijene s popustom od 25%, imaš i u dućanu ali za punu cijenu. ako te zanima javi se, dat ću ti kontakt na pm (ali ga rasčisti prvo, probao sam poslati pm pa nije prošlo, krcat ti je)
E hvala na opaski vezanoj za inbox. Ajde molim te pošalji mi kontakt. Dečko mi je očajan.
Thanx
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 13:41   #7
Kalcifikat? Lipom?

Ja sam u trudnoći primjetila kvržicu malo ispod prepona, ali kao dijete sam imala stalno neke limfne čvoriće koji su prolazili, pa nisam obraćala pažnju na to.Međutin evo još je i nakon 3 god tu i počelo me prije par mjeseci boljeti, nekad i cijela natkoljenica.Bila sam prelijena i prestrah me bilo otići doktoru, ali danas sam otišla kod dr opće prakse koja mi je dala uputnicu za kirurgiju s uputnom dijagnozom Neoplasma benignum cutis extremitatis inferioris I. sin.
Malo sam guglala i pronašla samo da je to dobroćudni tumor masnog tkiva noge i sad me stvarno strah otići na kirurgiju, jer je dr spominjala moguću operaciju.A sada me boli još i više jer sam prije par dana bila u teretani i od tada me neprestano pecka i boli oko cijele te kvržice.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 20:31   #8
Kalcifikat? Lipom?

I mene muče ti lipomi, imam ih po cijelom tijelu. Dosta su mi veliki estetski problem, a obzirom da ih imam puno, ne znam bi li kirurško odstranjivanje bilo najsretnije rješenje. Uostalom izvadio sam jedan, ali vratio se u punoj veličini nakon samo nekoliko mjeseci, a i čuo sam, od jednog doktora, da kirurško odstranjivanje potencira rast novih lipoma. Jel ima još netko iskustva s tim antilipidnim čajem, da li stvarno funkcionira? Ili možda odstranjivanjem nekom drugom metodom, osim kirurški, npr. laserskom lipolizom, ili tako nešto. Unaprijed hvala!
burraz2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 18:04   #9
Ako netko moze reci na kojoj se adresi moze kupiti taj caj u Zagrebu ili broj telefona bio bih jako zahvalan...thx!!!
Nixich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 23:50   #10
Kalcifikat? Lipom?

Evo nakon sto san prije misec dana napipa nesto izmedu bedre i straznjice jutros san bija na kirurgiji na pregledu. Pojavila se kao nekakva loptice na oko 1cm dubine,u misicu,ja san najprije mislia da je od ozljede,pa da je urasla dlaka i tako dalje...u danasnjoj dijagnozi(kirurga koji me pregledava nepunih 5 sekundi)stoji da je to nekakav Kalcifikat ili lipom...on NAGADA da nije nista opasno,kaze da se javim kad to bude bolilo ili raslo...zanima me dali je neko ima nesto slicno ili zna nesto vise...

hvala...
fjodor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 10:10   #11
Ako je lipom, onda će najvjerovatnije rasti. Bar se tako događalo u slučajevima koje znam.
I sama sam imala lipom , ali na lopatici pa sam, obzirom da nije previše smetao, dozvolila da naraste prilično.
Poznanik je isto dugo "uzgajao" lipom smješten negdje u međunožju.
Mislim da ne moraš biti zabrinut. Liječnici imaju iskustva i kad ti je rekao da je ili lipom ili kalcifikat time ti je htio reći da nije važno što je od toga već da to nije opasno.
Ako te počme boljeti, onda je vjerovatno kalcifikat, a ako počme rasti, onda je vjerovatno lipom.
Ako krene rasti, ne čekaj predugo jer je manji lipom lakši za ukloniti i manji su problemi poslije operacije.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 13:29   #12
Al neznan zasto jednostavno ne rade nekakav ultrazvuk ili punkciju da se ustanovi sto je i da se to sto brze odstrani a ne kad naraste...
fjodor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 08:51   #13
I jedno i drugo je bezazleno pa ako ostane tako i ne smeta te, nije ni potrebna operacija.
Ali ako te to smeta ( psihološki), možeš tražiti da ti odstrane.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 17:08   #14
evo da se nadovežem na temu... i ja imam lipom i nije tako strašno premda je dosta velik već dugo ga nosim i uzgajam
nalazi se na nozi,na bedru ali s unutarnje strane i skroz gore doo pipiii hahahaaa
obavila sam sve preglede i skupila papire za operaciju,pa uskoro idem,dat će mi anesteziju, onu u leđa -.-" toga se bojim više nego samog lipoma
ines_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 17:16   #15
Quote:
ines_hr kaže: Pogledaj post
evo da se nadovežem na temu... i ja imam lipom i nije tako strašno premda je dosta velik već dugo ga nosim i uzgajam
nalazi se na nozi,na bedru ali s unutarnje strane i skroz gore doo pipiii hahahaaa
obavila sam sve preglede i skupila papire za operaciju,pa uskoro idem,dat će mi anesteziju, onu u leđa -.-" toga se bojim više nego samog lipoma
Što se anastezije tiče, ja sam dobila spinalnu na carskom rezu. Paralelno mi je žena gurala igletinu u venu na ruci, dok mi je anasteziolog pikao leđa. Više me taj ubod u ruku bolio, a ovog uboda u leđa se uopće ne sjećam. Osjećaj je čudan, osjećaš noge i da ti nešto rade, ali ne možeš ih mrdati i ne osjećaš nikakvu bol.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.