Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2013., 15:20   #1661
Quote:
Pozdrav od uravitelja stroja unutršnje (riječne) plovidbe.Vidim da nitko nedaje odgovor na tvoje pitanje pa ću ja porobati pojasniti kako stoje stvari.Meni sa unutrašnje plovidbe ne priznaju ovlaštenje za pomorsko tebi bi za unutrašnju bilo priznato.Međutim problem je što naša brodarska knjižica (matrikula) vrijedi od Regenzburga nizvodno dunavom i savom dok za rajnu majnu i kanale moraš imati europsku izdanu od lučke kapetanije u regenzburgu.Tako da i ja imam problem.Jedni tumače da moram imati predugovor sa nekom firmom da bi ju dobio a nijedna firma te neće primiti bez nje zato što bi ti bila ograničena plovidba .Oni priznaju našu knjižicu i na osnovu nje i lječničkog pregleda dobivaš njihovu.Problem je samo dogovoriti na koji način to realizirati jer ovako se nezna jel starije pile ili jaje.Evo i ja sam bez posla pa sam pokušavao svašta naše riječne firme su uništene pa bi rado otišao vani na ove putničke mada sam do sada radio na teretnim mislim da bi se uklopio i prilagodio jako brzo imam puno godina iskustva maltene cjeli život sam proveo na brodu.
izvor: http://www.inozemstvo-posao.com/smf_...7&topic=2169.0
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 15:21   #1662
Quote:
ivangu25 kaže: Pogledaj post
I ako ima netko nekakav link za riječne brodove, nazalost na ovoj stranici je samo batelant aktivan, pa moram njega cekati da se javi. hvala i drugima ako su voljni pomoci.

Vec sam napisao ovaj post, mozda ga niste vidjeli. Hvala.
googlaj malo i ja san ovo nasa kopanjen...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 17:11   #1663
srednja pomorska škola split je ruganje, to stvarno moraš biti specijalac da ne završiš, jer za većinu predmeta možeš doći bez učenja i samo ti upiše 2, za diverso ne znam kako je, to je nedavno otvoreno pa nisam još ima prilike čuti dojmove
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 21:20   #1664
Quote:
outrager kaže: Pogledaj post
srednja pomorska škola split je ruganje, to stvarno moraš biti specijalac da ne završiš, jer za većinu predmeta možeš doći bez učenja i samo ti upiše 2, za diverso ne znam kako je, to je nedavno otvoreno pa nisam još ima prilike čuti dojmove
vidis kazu da je kliper jos vece ''ruganje''...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 02:13   #1665
Moj dragi ide za koji dan na brod, odradit asistenturu 6+6, ovo je prvi put da odlazi otkako smo u vezi, iako plovi vec par godina, tek sad to odradjuje jer je bio obicni mornar dok je pohadjao skolu za promjenu struke (brodski strojar). Gledamo da po zavrsetku toga mijenja kompaniju gdje su ugovori kraci, jer nam je puno biti 6 mjeseci odvojeni, pa dok on bude na brodu, ja bi pokusala nesto traziti, eventualne moguce kompanije. Da li imate koju kompaniju za preporuku, koja ima krace ugovore? Ja se sada po prvi puta susrecem sa ovime pa bi mi trebala mala pomoc u startu. Po zavrsetku asistenture biti ce 3. casnik stroja.

Hvala.
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 02:26   #1666
po završetku astitenture će biti nitko i ništa, ima prvo položiti klasu (a za to ima termine 2 do 3 puta godišnje, zavisi di misli polagati) a onda sljedi onaj gori dio - ukrcat se prvi puta za terca. ne možeš mu sada nikako pomoći, jer te za sve kompanije traže da napišeš zadnjih par kompanija i svojstvo ukrcaja, a on je do sada bia mornar, isto tako i da napišeš broj breveta, a nema minimalno 2 breveta koja mora imat da bi se ukrca za terca. znači, reklo bi se da nema koristi pripremat ražanj dok je zec u šumi, odnosno tek kad položi klasu može razmišljat o ukrcaju za terca
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 22:13   #1667
aha...kuzim, znaci to je procedura, nisam njega htjela gnjavit sa dodatnim pitanjima jer je i sam vec lud sto ide na 6 mjeseci. on od pocetka radi za hrvatskog brodara...ali plovi vec 5 ili 6 godina.

mislis da ce mu bit problem ukrcat se negdje kao terco? inace, on je iz splita, pa ce dole i polagati klasu 2014 godine.
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 23:15   #1668
pa prvi puta je naj gore jer takvog kadra ima, ukrcat će se sigurno, samo je pitanje koliko će čekati. na koju kompaniju ide odraditi asistenturu?
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 00:55   #1669
radi za jadroplov od starta pa ce tamo i asistenturu odradit. znaci moze se desit da ga ne ukrcaju odmah nakon 4 mjeseca sto bude doma nakon zavrsetka ugovora?
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 01:21   #1670
koliko ja znam, asistentima i kadetima na jadroplova je ugovor 12+-1, on može nakon 6 miseci doma (može kad god hoće zapravo), ali mu nitko ne garantira u kojem će periodu nazad, a koliko znam bilo ih je šta su ostali doma i oko godinu dana do ponovog ukrcaja, odradit godinu dana odjednom je puno, ali valjda je pita za detalje oko iskrcaja nakon 6 miseci
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 02:21   #1671
Quote:
outrager kaže: Pogledaj post
koliko ja znam, asistentima i kadetima na jadroplova je ugovor 12+-1, on može nakon 6 miseci doma (može kad god hoće zapravo), ali mu nitko ne garantira u kojem će periodu nazad, a koliko znam bilo ih je šta su ostali doma i oko godinu dana do ponovog ukrcaja, odradit godinu dana odjednom je puno, ali valjda je pita za detalje oko iskrcaja nakon 6 miseci
u jdp ti je ugovor kadetima 6 (+-1) provjereno s tim da oni mogu produzit (a to vecina radi) jer kad se iskrcaju znaju da ce dugo cekat za ukrcaj...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 02:22   #1672
a valjda je
ne zelim ga vise ispitivat jer sam ga dovoljno izmrcvarila ovo vrijeme...znam da mi je rekao da moze 12 mj u tiru ili 6+6 jer kad je rekao 12 odjednom, meni slabo doslo.

do sad je uvijek imao kao mornar ugovore 6 mj na brodu 3-4 doma, konstantno.

dobro da si mi ovo rekao, izmedju prvog i drugog dijela asistenture da se moze cekat dulje vrijeme, iako, ja sam te pitala nesto drugo

mene je zanimalo da li po zavrsetku klase za terca, kad polozi i sredi sve ide na brod opet nakon 3-4 mjeseca odmora od polozene kadeture ili nema garancije kad ce ga krcat opet?
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 02:28   #1673
Quote:
nerealizirana_cura kaže: Pogledaj post
a valjda je
ne zelim ga vise ispitivat jer sam ga dovoljno izmrcvarila ovo vrijeme...znam da mi je rekao da moze 12 mj u tiru ili 6+6 jer kad je rekao 12 odjednom, meni slabo doslo.

do sad je uvijek imao kao mornar ugovore 6 mj na brodu 3-4 doma, konstantno.

dobro da si mi ovo rekao, izmedju prvog i drugog dijela asistenture da se moze cekat dulje vrijeme, iako, ja sam te pitala nesto drugo

mene je zanimalo da li po zavrsetku klase za terca, kad polozi i sredi sve ide na brod opet nakon 3-4 mjeseca odmora od polozene kadeture ili nema garancije kad ce ga krcat opet?
da se mi u startu razumimo on svaki put kad se iskrca s broda kompanija nema apsolutno nikakvu obvezu njega ukrcat i sve koji nisu na ugovoru na neko duze vrime a onda to najcesce veze i permanent primanja...

dakle njemu po zavrsetku kadeture i polozene klase nitko ne mora i nece garantirat ukrcaj u takvom obliku kako ti kazes u nekom ritmu kojeg je ima do sad a i taj ritam je amo rec usmeni dogovor jer nije uvik ni isti kod dosta kompanija...

neka se gleda šiftat na offshore...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 03:04   #1674
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
da se mi u startu razumimo on svaki put kad se iskrca s broda kompanija nema apsolutno nikakvu obvezu njega ukrcat i sve koji nisu na ugovoru na neko duze vrime a onda to najcesce veze i permanent primanja...

dakle njemu po zavrsetku kadeture i polozene klase nitko ne mora i nece garantirat ukrcaj u takvom obliku kako ti kazes u nekom ritmu kojeg je ima do sad a i taj ritam je amo rec usmeni dogovor jer nije uvik ni isti kod dosta kompanija...

neka se gleda šiftat na offshore...
hvala vam puno na ovome

moram malo upast u shemu kako sve to funkcionira. struka mi je menadzment, pa volim sve ja to imat pod kontrolom
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 11:46   #1675
Zdravi i veseli bili,
Ima li tko iskustva na MSC-kontejnerašima i kolike su plaće za oficire-mastere-upravitelje.
Fala unaprid
GP-INT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 21:17   #1676
Na Jadroplovu je trenutno ogromna gužva i more asistenata, kadeta, terca ceka na ukrcaj. Generalno trenutno je dosta tesko pocet osim ako nemas neku debelu vezu, u suprotnome naoružaj se strpljenjem. Strojarima i električarima/elektroničarima/elektročasnicima je dosta lakše ukrcat se nego palubarcima ali ni njima nije bajna situacija.
Na jadroplovu sam i ja počea, navia asistenturu i još 2 ugovora i iša dalje. Duplo kraći ugovor, dosta veća lova i puno normalniji život
inspirationseek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 02:24   #1677
Quote:
inspirationseek kaže: Pogledaj post
Na Jadroplovu je trenutno ogromna gužva i more asistenata, kadeta, terca ceka na ukrcaj. Generalno trenutno je dosta tesko pocet osim ako nemas neku debelu vezu, u suprotnome naoružaj se strpljenjem. Strojarima i električarima/elektroničarima/elektročasnicima je dosta lakše ukrcat se nego palubarcima ali ni njima nije bajna situacija.
Na jadroplovu sam i ja počea, navia asistenturu i još 2 ugovora i iša dalje. Duplo kraći ugovor, dosta veća lova i puno normalniji život
Moj otisao bas jutros na asist. za Jadroplov, a pikira kad zavrsi prebacit se na Royal Caribbean...sto se tice ugovora na Jadroplovu, malo su passe...ne znam tko vise daje tako duge ugovore. Koma!
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:28   #1678
Zna netko može li mi doktor opće prakse upisati krvnu grupu u pomorsku knjižicu?
Firecracker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 17:27   #1679
mislim da ne može, ne znam ni dali može medicina rada, mislim da to moraš otići na zavod za tranfuzijsku medicinu. ako si dobrovoljni davatelj onda je besplatno, ako nisi plaćaš, iznos zavisi od krvne grupe
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 21:12   #1680
Iznos zavisi od krvne grupe?? Ludilo
Firecracker1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.