Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2009., 19:46   #1081
DAkle...bila sam kod svoje doktorice opće prakse i sve joj rekla. ONa me je pitala da li ona može pogledati , a ja sam rekla...svakako, da može .
Uglavnom, sad tek ne znam što da mislim...rekla je da je sve po njenom oke...da se vidi jedan mali "ispušeni" hemeroid...da nema nikakvih abnormalnosti, malo mi je gurnula prstić , ali ništa me nije boljelo...opet osjećam sada bol više valjda vaginalno...i sad imam novi problem (baš i nije smješno) ali hajde...zapravo me sve boljelo dolje, sad više nisam sigurna koji dio više...tko zna što imam????
snjezrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 21:56   #1082
Quote:
snjezrom kaže: Pogledaj post
DAkle...bila sam kod svoje doktorice opće prakse i sve joj rekla. ONa me je pitala da li ona može pogledati , a ja sam rekla...svakako, da može
Uglavnom, sad tek ne znam što da mislim...rekla je da je sve po njenom oke...da se vidi jedan mali "ispušeni" hemeroid...da nema nikakvih abnormalnosti, malo mi je gurnula prstić , ali ništa me nije boljelo...opet osjećam sada bol više valjda vaginalno...i sad imam novi problem (baš i nije smješno) ali hajde...zapravo me sve boljelo dolje, sad više nisam sigurna koji dio više...tko zna što imam????

A draga .....tak je i meni rekao moj doktor opće prakse

Ako će te mučiti i dalje i ako želiš biti mirna možda je dobro da ipak odeš proktologu...
A i giniću da si jednostavno staviš srce na mjesto...i da otkriješ pravo žarište...
Ali gle....jučer na poslu nakon popodnevne stolice cijela me guza pekla...tak da sam se sva preplašila....ali tak je to...malo se mozda hemić upalio pa dok se ne smiri treba proći vrijeme....do tada ga pazi i mazi svim i svačim.....
Jel ti kaj propisala?
Lijekove, masti, kreme, čepiće?

Uf...ak sam dosadna šutni me u guzu

E da...još mi je jučer sestra od doktora rekla da i ona ima hemiće i da svako jutro pije domat mg, da joj je to super....kavu pije ali ako je slađa u svakom slučaju je to bolje...
Rekla mi je kada se tuširam neka pokušam pustiti mlaz mlake vode po analnom dijelu il čmaru(mislim...ja sam laik u medicini, pa se tako i izražavam) i da se potiče prokrvljenost..jer hemići nisu ništa drugo negoli krvne žile koje su se na kraju čmara jednostavno nakupile i nabubrile...zbog otežane i tvrde stolice a nju imamo velika većina nas radi nezdravog i užurbanog stila života...

I rekla mi je neka jedem dosta voća....a smokve i suhe šljive su odlične za mekanu stolicu....tak da ću obrzo u nabavu na zelenu tržnicu

Elsicko, jel kaj bolje?
__________________
...ne padnete li tu i tamo znači da i ne radite ništa posebno novo...
Katrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 22:24   #1083
Imam jedno 5 različitih krema...faktu, neka na biljnoj bazi LInaria, Hemopropin, Nevenova....i faktu čepiće...tako da mislim da imam popriličnu zalihu .
Dala mi je Sumamed zbog toga što mi se čini da imam i laganu upalu mjehura i boli me dolje i vaginalno i svakako...pa ću to popiti...nekako mi se čini da mi je večeras već malo lakše od kako sam popila taj Sumamed. Inače imam problema sa mjehurom već godinama a sad sam se zbog hemića stalno tuširala sa ledenom vodom (kao to je dobro) i mislim da mi se sve upalilo...vidjet ću kako će biti dalje, ali ginića i tako i ovako moram posjetiti, a proktolog, vidjet ćemo...ići ću ako ću i dalje osjećati ove probleme...meni se recimo događa da kada imam vjetrove rata da me zna poslije toga peči guza , tako da ....nešto tu ipak nije oke...ali dobro, valjda nije nešto jako opasno !
snjezrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 20:49   #1084
Pozdrav svima,
ja isto tako mislim da imam možda unutarnje, jako me boli pri pražnjenju,pa ako netko ima kakav savjet što da napravim? koji je najbolji nacin liječenja unutarnjih?mazala sam sa Faktu masti ali mi nije baš pomogla. Hvala
kaya5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 22:17   #1085
Quote:
Katrina kaže: Pogledaj post
Hm....ja imam doma Detralex...dala mi ih je frendica doktorica, jer ih ona koristila..i kaže da joj je super kada popije turu...

No jel ih ja mogu dobiti bez ikakvog recepta??
....znam da se moraju platiti ali me zanima da li mogu doći u apoteku i kupiti ih samo tak....
Ma uostalom otiči ću i pitat, ak ih ne dobijem znam kaj mi je činiti dalje...
A Pilex?
Tko ima iskustva
Evo već 10 dan pijem Pilex i moram iskreno priznati da mi je bol prošla već oko 4 dana a sad se hemosi povlaći tj. smanjuju se. Kod mene prije bilo tako da bi mi uz mast bol popustila tek od 7 do 10 dana a kasnije još toliko dok bi se oni skroz povukli (imam vanjske !). Premda po nekim iskustvima korisnika Pilexa koji su u samo 7 dana rješili sve tegobe moje rješavanje nije išle tom brzinom. Ako se do 14 dana ne povuku skroz prelazim na Detralex jer sam im objavila rat do istrebljenja.Također Detralex za konačni rezultat treba piti 90 dana tj. 3 kutije, a Pilex 14 dana s time da nakon toga godinu dana si miran.
dalmata40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 04:47   #1086
Quote:
dalmata40 kaže: Pogledaj post
A što kad popiješ onu duplu dozu Pilexa od 600 kn i kad ti izazove krvarenje i kad je "efekat od tog" ravan lijepoj okrugloj nuli?? Ne, 600 kn ti ne vraćaju. A ne da si godinu dana miran...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 10:10   #1087
hemoroidi ili šuljevi

najčešće dolaze od sjedenja na hladnim površinama, a također i od dugog stajanja, najbolji lijek je naveče potopi 5 suhih šljiva u neku posudicu i te šljive ujutro natašte pojesti a tako ujutro spremi za pojesti navečer to činiti mjesec dana i sami će nestati. isprobano.
wallter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 10:48   #1088
Quote:
kaya5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
ja isto tako mislim da imam možda unutarnje, jako me boli pri pražnjenju,pa ako netko ima kakav savjet što da napravim? koji je najbolji nacin liječenja unutarnjih?mazala sam sa Faktu masti ali mi nije baš pomogla. Hvala
Kaya5, najbolje je otići proktologu i vidjeti šta je točno

Mene je boljelo 3-4 mj., nakupovala sam se krema i čepića ( Hadensa u ljekarni na Dolcu mi je najviše pasala zbog hlađenja).

Na kraju sam ipak nazvala kod privatnika, dr. mi rekao da navečer stavim 2 glicerinska čepića da se zadnji dio crijeva očisti i drugo jutro na pregled.

Imaju neki naslonjač, ne stol nego baš naslonjač, znači, stojiš, skineš hlače i gaće, nasloniš se preko tog naslonjača, pregleda rektoskopom, mene je malo zapeklo, ali ništa jače nego kod pražnjenja crijeva.
Brzo gotovo tak da mi ni nije siglo biti neugodno

Imam unutarnje hemeroide i 3 analne fisure. Dvije manje i jedna veća . Te ranice su me zapravo cijelo vrijeme i pekle a ja sam mislila da su hemeroidi.

On mi je sugerirao operaciju ako ne prođe nakon mjesec dana, otad je prošlo skoro 3 mj., mažem se kantarionovim uljem i nije skroz ok, ali je bolje.

Ak ne bude bolje, otići ću na operaciju, kaj drugo, ne mogu ovak živit
smiljana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 17:23   #1089
Quote:
Katrina kaže: Pogledaj post
Hm....ja imam doma Detralex...dala mi ih je frendica doktorica, jer ih ona koristila..i kaže da joj je super kada popije turu...

No jel ih ja mogu dobiti bez ikakvog recepta??
....znam da se moraju platiti ali me zanima da li mogu doći u apoteku i kupiti ih samo tak....
Ma uostalom otiči ću i pitat, ak ih ne dobijem znam kaj mi je činiti dalje...
A Pilex?
Tko ima iskustva
u teoriji Detralex obzirom da je lijek a ne pomoćno sredstvo treba ići na crni recept od doktora, ali u praksi gdje god da dođeš u ljekarnu možeš ga kupiti u slobodnoj prodaji, rijetko koja magistra će ti tražiti recept

a i nema kontraindikacija ili sl. pa da se moraš bojati bez recepta

i kod akutnih hemoroida je doziranje 3x2 4 dana, 2x2 3 dana, nakon toga 2x1 za prevenciju

već nakon par dana nema krvarenja, sve se povlači

a ono što je dodatno dobro, ne moraš se mazati (što nije baš praktično i zgodno)
TEkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 17:26   #1090
Quote:
dalmata40 kaže: Pogledaj post
Evo već 10 dan pijem Pilex i moram iskreno priznati da mi je bol prošla već oko 4 dana a sad se hemosi povlaći tj. smanjuju se. Kod mene prije bilo tako da bi mi uz mast bol popustila tek od 7 do 10 dana a kasnije još toliko dok bi se oni skroz povukli (imam vanjske !). Premda po nekim iskustvima korisnika Pilexa koji su u samo 7 dana rješili sve tegobe moje rješavanje nije išle tom brzinom. Ako se do 14 dana ne povuku skroz prelazim na Detralex jer sam im objavila rat do istrebljenja.Također Detralex za konačni rezultat treba piti 90 dana tj. 3 kutije, a Pilex 14 dana s time da nakon toga godinu dana si miran.
Detralex u velikoj većini slučajeva djeluje u par dana, 7 maksimalno... ovo dalje je za prevenciju

za Pilex baš i ne bih rekao da si miran dugo vremena

a već je netko rekao da ti 600 kn ne vraćaju

bolje onda dati 100 za Detralex pa vidjeti jel valja i onda nastaviti ak je OK
TEkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 18:57   #1091
Quote:
smiljana kaže: Pogledaj post
Kaya5, najbolje je otići proktologu i vidjeti šta je točno

Mene je boljelo 3-4 mj., nakupovala sam se krema i čepića ( Hadensa u ljekarni na Dolcu mi je najviše pasala zbog hlađenja).

Na kraju sam ipak nazvala kod privatnika, dr. mi rekao da navečer stavim 2 glicerinska čepića da se zadnji dio crijeva očisti i drugo jutro na pregled.

Imaju neki naslonjač, ne stol nego baš naslonjač, znači, stojiš, skineš hlače i gaće, nasloniš se preko tog naslonjača, pregleda rektoskopom, mene je malo zapeklo, ali ništa jače nego kod pražnjenja crijeva.
Brzo gotovo tak da mi ni nije siglo biti neugodno

Imam unutarnje hemeroide i 3 analne fisure. Dvije manje i jedna veća . Te ranice su me zapravo cijelo vrijeme i pekle a ja sam mislila da su hemeroidi.

On mi je sugerirao operaciju ako ne prođe nakon mjesec dana, otad je prošlo skoro 3 mj., mažem se kantarionovim uljem i nije skroz ok, ali je bolje.

Ak ne bude bolje, otići ću na operaciju, kaj drugo, ne mogu ovak živit
A gdje imaš te analne fisure? I kakve simptome si imala ili imaš...tupu bol ili oštru. Mene iza prilično peče...ali doktorica opće prakse mi je rekla da ne vidi ništa sumnjivo...vidi samo jedan "ispuhani" hemeroid...što god to značilo.
Sad me više tako ne boli kao što me boljelo, ali svejedno bojim se da se sve ne vrati.
snjezrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 12:40   #1092
Quote:
snjezrom kaže: Pogledaj post
A gdje imaš te analne fisure? I kakve simptome si imala ili imaš...tupu bol ili oštru. Mene iza prilično peče...ali doktorica opće prakse mi je rekla da ne vidi ništa sumnjivo...vidi samo jedan "ispuhani" hemeroid...što god to značilo.
Sad me više tako ne boli kao što me boljelo, ali svejedno bojim se da se sve ne vrati.
Mislim da je ova veća na oko 5 cm od završetka crijeva, nema šanse da se vidi bez rektoskopa.
Dr je rekao da su to već stare ranice i da su male šanse da zacijeli ali da se čuda događaju i nek probam još malo mazati

Od simptoma tupa bol cijeli dan, pogotvo kod sjedenja, oštra kod pražnjenja crijeva. Mislila sam da ću skrenut od te boli, osjećala sam se tako bespomoćno Krvarila nisam.
Primjetila sam da je najgore svaki mjesec u isto vrijeme, negdje tjedan dana prije menzisa.

Stanje se puno popravilo nakon što sam počela piti po 2 l vode na dan, svaki dan propješačila min. 5 km( pješačenje sam smanjila, ovih 5 km je bilo kad sam bila na godišnjem), koristila mekinje koje su pomogle omekšati stolicu, ništa ljuto i kavu smanjila na 1 šalicu dnevno.
smiljana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 13:43   #1093
Primjetila sam da zadnje vrijeme stalno poslije stolice(inace imam zatvor)kada se perem napipam nesto tvrdo,malo vece kao neka potkozna bubuljica glatke povrsine.Cim se operem samo se povuce.Da li su to hemoroidi
besana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 10:42   #1094
Quote:
smiljana kaže: Pogledaj post
Mislim da je ova veća na oko 5 cm od završetka crijeva, nema šanse da se vidi bez rektoskopa.
Dr je rekao da su to već stare ranice i da su male šanse da zacijeli ali da se čuda događaju i nek probam još malo mazati

Od simptoma tupa bol cijeli dan, pogotvo kod sjedenja, oštra kod pražnjenja crijeva. Mislila sam da ću skrenut od te boli, osjećala sam se tako bespomoćno Krvarila nisam.
Primjetila sam da je najgore svaki mjesec u isto vrijeme, negdje tjedan dana prije menzisa.

Stanje se puno popravilo nakon što sam počela piti po 2 l vode na dan, svaki dan propješačila min. 5 km( pješačenje sam smanjila, ovih 5 km je bilo kad sam bila na godišnjem), koristila mekinje koje su pomogle omekšati stolicu, ništa ljuto i kavu smanjila na 1 šalicu dnevno.
Uh...tako nekako slično se i ja osjećam. Isto ne krvarim...ali mene još k tomu i nešto peče!
Morat ću se i ja naručiti negdje kod proktokologa...imam jednu stolicu dnevno, urednu...ne izgleda mi nešto neobična...ni tvrdo niti meko...jedino što sam ja jako nerzvozna osoba, neurotična i anksiozna....
snjezrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 15:02   #1095
Quote:
TEkut kaže: Pogledaj post
Detralex u velikoj većini slučajeva djeluje u par dana, 7 maksimalno... ovo dalje je za prevenciju

za Pilex baš i ne bih rekao da si miran dugo vremena

a već je netko rekao da ti 600 kn ne vraćaju

bolje onda dati 100 za Detralex pa vidjeti jel valja i onda nastaviti ak je OK
Sreća pa ništa dolje nije puklo... a popila sam sav Pilex i ostao je jedan hemos veličine malo veće bubuljice i napokon ne plačem dok imam stolicu i mogu normalno trenirati. Počela sam Detralex-om i moja dr. kaže prva tri dana piti 3 puta 2 tablete a onda dalje 3 puta 1 dnevno i u pravu si za prevenciju popiješ još 1 kutiju Detralexa i to samo jednu dnevno. Javim čim se skroz i ovaj zadnji povuče (danas je tek drugi dan Detralexa).
Ovo za godinu dana mira nakon Pilexa su mi rekli njih nekoliko što su ih koristili ali i gđa. u ljekarni je rekla da sigurno 6 mjeseci si O.KE sad ne znam ni ja jel to baš tako jer se meni ipak nisu svi skroz povukli a popila sam duplu dozu od 14 tableta Pilexa pa sam i ja sad skeptična o svemu tom.

Zadnje uređivanje dalmata40 : 21.10.2009. at 15:04. Reason: xx
dalmata40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 05:49   #1096
Zašto se dosta supatnika zanosi tom ludom idejom da se hemoroidi povlače i liječe?? To nije istina, ili jest malim dijelom, što nažalost neznam, ali mi se čini prema pisanju drugih da na male i nove ponešto još i djeluje. Ali sam potpuno siguran da na stare i velike više ne djeluje ništa, osim da ih se drži više manje pod kontrolom da dalje ne rastu i ne pucaju. Od nekih "lijekova" (koji to NISU) čak počnu krvariti, pa oprezno s Pilexom, koji na stare hemoroide ima djelovanje koliko i voda. Ne reklamiram Detralex, ista stvar...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 13:45   #1097
mm je pokusao sa svim mastima i nista ne pomaze dugorocno (cak ni kratkorocno)...
probao je pilex jer ga je stara natjerala i od njega nista...

jeli netko probao homeopatiju ili akupunkturu?
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 10:46   #1098
Slazem se s dubom,nema puno pomoci za stare hemoroide osim drzati ih pod kontrolom i nauciti se s njima zivjeti..eto ponavljam,dugo sam patila zbog njih operirala ih dva puta i tek zadnjom klasicnom operacijom pomogla sebi da zivim normalno..trudnoca ih za sada jos nije vratila,nadam se duboko da ni nece..zakljucak je;ili ovo prvo navedeno ili operacija,ali samo klasicna za one ciji je slucaj tezak..zaista je zivot puno ljepsi bez hemoroida
MonyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 11:26   #1099
Ma istina, znam, ali evo moji nisu strašni, izađu samo kod nužde i sami se vrate. Ne krvare, ali peku svrbe i ponekad bole. To mo jednostavno nije za operaciju. Ovako živim malo više od godinu dana, a neide na bolje. Od nijedne kremice mi nije bolje, a jurčer sam počela sa Detralexom (prestala dojiti da mogu početi sa tableticama) i prokrvarila, ali lagano. Sada ne znam da li da nastavim ili da prekinem. Ponekad mislim da bi bilo bolje da je situacija gora, onda bi znala da moram na operaciju, a ovako "ni vrit ni mimo" cijeli život.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 14:08   #1100
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Ma istina, znam, ali evo moji nisu strašni, izađu samo kod nužde i sami se vrate. Ne krvare, ali peku svrbe i ponekad bole. To mo jednostavno nije za operaciju. Ovako živim malo više od godinu dana, a neide na bolje. Od nijedne kremice mi nije bolje, a jurčer sam počela sa Detralexom (prestala dojiti da mogu početi sa tableticama) i prokrvarila, ali lagano. Sada ne znam da li da nastavim ili da prekinem. Ponekad mislim da bi bilo bolje da je situacija gora, onda bi znala da moram na operaciju, a ovako "ni vrit ni mimo" cijeli život.
meni su u zadnjih 16 godina samo 2 puta prokrvarili i oba puta nakon toga mi je bilo puno lakše a oni su nestali i godinama nisam imala problema ali ovo sad je da poludiš od 7 mj. bitku s njima vodim...mislim grozno je i to toliko daleko seže da ne mogu bezbrižno ni u krevet s mužem uvjek se mislim kako će nakon toga biti još gore a njemu da ćemo dosaditi i ja i oni
dalmata40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.