Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2009., 07:43   #281
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
nisam sigurna da su proljev i E. coli u mokraći povezani
pedica kaže da jesu?
Kaže da jesu
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 14:25   #282
Necu susiti fenom (netko je napisao da je susio fenom pa mi se ucinilo prikladnim).
Pelene preko dana i dalje nemaju nikakav miris, samo nocna, ali puno manjeg intenziteta. Pratit cu kakvo ce stanje biti sljedecih dana pa cu vidjeti.
Neki me vec upucuju i na bolnicko vadjenje urina, ali buduci da se radi samo o mojoj dubiozi (dakle, samo mi nocna pelena smrducka drugacije nego inace, nema nikakvih drugih znakova koji bi upucivali na urinoinfekt - ovo mi je prvo ljeto s prvim djetetom, mozda je to normalan miris ljeti), vidjet cu sto cu, ne bih je povlacila po labosima bez-veze...
A sto se pedice tice, ova je ugledni primarijus s visedesetljetnim iskustvom (bila i je i moja pedica), 'dr.mr.sc.zblj.bla.', istaknuti funkcioner HPD-a i ostale dzize-baje... samo mislim da joj se vise bas i ne da raditi, malo je nekako bezvoljna, sto, naravno, nije za preporuku, ali i najvecim panicarima i paranoicima od dr.-a znaju promaknuti stvari.
__________________
.::Ne brinite o mogućem smaku svijeta danas. U Australiji je već ionako sutra!(Charles Schultz)::.
.:.G&L... cekajte nas....:.
...the best portion of a good man's life is his little, nameless, unremembered acts of kindness and of love...(W. Wordsworth)
Sandee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 16:20   #283
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
nisam sigurna da su proljev i E. coli u mokraći povezani
pedica kaže da jesu?
Odgovor je i da i ne.

Proljev moze da izazove urinarnu infekciju posto eserihija koli dolazi iz probavnog trakta i debelog crijeva. Ovo je posebno cest slucaj kod beba, posto se nuzda vrsi u pelene i stolica dolazi u dodir sa mokracnim i vaginalnim kanalima.

Ako je sam proljev izazvan eserihija coli bakterijom tipa O157:H7 ili O111-B4 koja moze da se dobije, zagadjenom vodom ili hranom nema veze sa urinarnim infekcijama.

Pozdrav
Vedran
__________________
Sve o urinarnim i vaginalnim infekcijama izazvanim eserihija coli i drugim bakterijama.
http://eserihija.com
VedranH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 15:04   #284
može li mi netko napisati kako izgleda pregled kod nefrologa
nama se e.coli vratila pa smo dobili uputnicu za pregled da se
provjeri da se slučajno ne radi o refluksu
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 16:47   #285
pregledat će sve dosadašnje nalaze od urina i UK pa sve ponesite
vjerojatno će raditi UZV bubrega i predložiti mikcionu

na UZV se ne vidi da li je prisutan refluks, ali se vidi da li su eventualno prošireni kanalići i postoje li neke morfološke nepravilnosti bubrega..
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 17:44   #286
hvala foresst
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 09:55   #287
Quote:
nelly.nelly kaže: Pogledaj post
može li mi netko napisati kako izgleda pregled kod nefrologa
nama se e.coli vratila pa smo dobili uputnicu za pregled da se
provjeri da se slučajno ne radi o refluksu
evo mi bili jučer kod nefrologa u vinogradskog, poslje 6 sati čekanja, što je normalno i oni ti to napomenu već u 7 kad dođeš pregled je trajao 5 min. samo je otvorio pelenu i pogledao vulvu ...
za uzv bubrega treba imati uputnicu...
kod nas nije bio prvi puta da smo bili kod nefrologa, radili su i uzv bubrega i sintigraficu sve je bilo uredno a e.colli se vraća i vraća...
nefrolog je rekao da ako je urin o.k. a na uk e.colli nije to strašno, ni ako je e.colli 10 na 5 on nebi dao antibiotik ako neka nikakvih simptoma kao kod nas, naša pedijatrica daje uvijek antibiotik kod e.coll...
samo zbog vraćanja e.colli nema baš nekog smisla ići nefrologu ako nema nikakvih drugih problema dijete ali bolje je za svaki slučaj za sigurnost roditelja
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 10:55   #288
K. je dobio e.coli , pa je pio sirup 10-tak dana
pa smo ponovili UK i nalaz je bio sterilan, i sada nakon neka 2 mjeseca na kontroli UK opet e.coli 10 na 5
simptoma tipa temperature, slab apetit i sl. nema
idemo kod nefrologa da se isključi refluks
pedica je rekla da ćemo sad raditi češće kontrole urina

buni me samo to što je nalaz urina u laboratoriju o.k., sve je u granicama ništa nije povećano
osim što kod "bakterija" piše nešto
i sad si mislim da nisam ja krivo uzela uzorak, da li je moguće da nalaz pokaže e.coli tada?
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 12:09   #289
ja koliko znam o e. colii (a mučila sma se sa njom prošle godine) antibioticima e.colii sama se ne rješave... ma nema šanse. Ja kada sam je dobila adobila sam ju u porodu oboružala sam se svom milom mogućom medicinskom literaturom jer sam čitala o njoj da ju znaju vući po 10 godina u sebi.

Ona ima svoje specifičnosti kao bakterija:

Izgled - ima tijelo i ima dlačice (pipke) kojima se priljubi za stijenke mjehura i tako obitava. Kada piješ antibiotik on ubije bakteriju ali ne ubije te dlečice koje su čvrsto priljepljene za strijenku mjehura i što se događa? nakon 10 dana kura antibiotika bakterija ode ali ostanu dlečice koje se za tri tjedna regeneriraju u novu bakteriju i zato se kaže da se e.colii teško liječi.

Po meni pogrešan pristup kako se govori - ona se nedovoljno dobro liječi.

Znači uz antibiotike treba nešto da makne te dlačice. Za to sam pronašla savršen proizvod koji se zove Solary Super Cran Actine koji u sebi ima savršen sastav a to je:

Vitamin C, Vitamin E, Vitamin B1, Vitamin B6 PAntotensku kiselinu i KAlij a od biljaka Brusnicu, Medvetka, Suručica, Zlatni vlasac, Borovnica obična, Kukuruzna svila i Borovnica.

Na pakiranju na našem jeziku piše 1 dnevno ispod je američka deklaracija i piše 4 dnevno - ja pila 4 - 5 dnevno. s tim da sam pred spavanje pila 2-3 jer do buđenja prođe 8-9 sati i mjehur je pun ne idem piškiti na wc i pun je tableta i radi taj proziran film koje je nužan.

Nadalje pila sam jedan čaj kojeg sam naručivala iz Njemačke kojeg ni nema u slobodnoj prodaji a baš je za e.colii i dezinfekciju mokraćnih puteva i mjehura.

I nakon nalaza e.colii na 6 nakon 3 mjeseca (u rujnu) prva urinokultura je bila sterilna i evo sad radila u prosincu i druga je sterilna...

e sad.. tako je to kod odraslih ali kod djece to je sasvim nešto drugo....

Moja Lara nema nikakve simptome ali ja svejedno idem u utorak da joj napravim urinokulturu....
To mi je sugerirala babica koja me dva puta tjedno posjećuje i koja Laru pregledava, važe itd.

Zlu ne trebalo.... česte su urinoinfekcije kod djece.... a kada se pojave simptomi to je najčešće upala bubrega kao nuspojava.

Znam da u trudnoći trudnice mogu biti Cran Actine sirup i tablete.. pa pretpostavljam da osim antibiotika postoji još neka alternativa za liječenje kod malih bebica
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 11.07.2009. at 12:32.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 14:18   #290
larazg ovo su vrijedne informacije
moram samo saznati što smiju ovako mali bebači piti
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 15:08   #291
dosadna sam znam,ali meni je mama kuhala čaj od neljuštene zobi kad sam imala tu beštiju. Dobila sam i antibiotik,ali mi je davala samo taj čaj,slijedeća uk sterilna i nikad je više nisam dobila nazad.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 16:03   #292
cran actin bi svakako preporučila, mislim da smiju bebe starije od 6 mjeseci uzimati...
jučer mi je nefrolog rekao da e.colli nije strašna bakterija jer ona stiti od puno gorih bakterija, on mi je rekao da e.colli mora imati simptome kao visoka temperaturu, bolove u trbuhu ako toga nema nije potrebno liječiti antibioticima nego samo brusnicom (normalno ako nema refluxs ili neki drugi poremećaj) - rekao je da je bitno da je nalaz urina o.k. ako je, nije važno što uk nije sterilna (kod nas nije bila već mjesecima) - mi smo se mučili i sa drugim bakterijama u urinu, nije jedina e.colli ...
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 20:02   #293
Samo bih prijavila da je nasa smrduckava pelena ipak bila posljedica vrucina - kad su vrucine minule, smrduckanje nestalo. Pojacali smo i konzumaciju vode, za svaki slucaj.
Inace, kad nam je pelena smrduckala, miris je bio jako slican zagorenim kokicama...
__________________
.::Ne brinite o mogućem smaku svijeta danas. U Australiji je već ionako sutra!(Charles Schultz)::.
.:.G&L... cekajte nas....:.
...the best portion of a good man's life is his little, nameless, unremembered acts of kindness and of love...(W. Wordsworth)
Sandee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 10:47   #294
Quote:
Sandee kaže: Pogledaj post
Samo bih prijavila da je nasa smrduckava pelena ipak bila posljedica vrucina - kad su vrucine minule, smrduckanje nestalo. Pojacali smo i konzumaciju vode, za svaki slucaj.
Inace, kad nam je pelena smrduckala, miris je bio jako slican zagorenim kokicama...
ešerihija ima miris po antibiotiku..
baš takav.. oduran
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 15:36   #295
pas mater i sa e.coli
evo danas zvala za nalaz urinokulture i opet je ima 10 na 5
znači pili smo antibiotik 10 dana i zatim sljedećih mjesec dana profilaksu tj. Sinersul i evo je opet
ne znam više šta da radimo
idemo opet kod nefrologa, a bojim se jer je zadnji put rekla ako se e.coli vrati da bi trebali obaviti
mikciji.... a koliko sam čitala nije to baš bezbolan proces, da je dosta traumatičan za djecu
i šta sada???
mi nismo probali s brusnicom jer nismo dobili nikakav odgovor od nefrologice o njoj...samo je rekla da je to još neistraženo tj. davanje brusnica
bebama
mi imamo 9,5 mjeseci, šta smijemo piti od brusnice??
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 20:06   #296
Quote:
nelly.nelly kaže: Pogledaj post
pas mater i sa e.coli
evo danas zvala za nalaz urinokulture i opet je ima 10 na 5
znači pili smo antibiotik 10 dana i zatim sljedećih mjesec dana profilaksu tj. Sinersul i evo je opet
ne znam više šta da radimo
idemo opet kod nefrologa, a bojim se jer je zadnji put rekla ako se e.coli vrati da bi trebali obaviti
mikciji.... a koliko sam čitala nije to baš bezbolan proces, da je dosta traumatičan za djecu
i šta sada???
mi nismo probali s brusnicom jer nismo dobili nikakav odgovor od nefrologice o njoj...samo je rekla da je to još neistraženo tj. davanje brusnica
bebama
mi imamo 9,5 mjeseci, šta smijemo piti od brusnice??
cran activ (brusnicma u kapima) možete od 6 mjeseci i to nefrolozi preporučuju kao prevenciju...mi kako je redovno koristimo nemam više e.colli
h. su radili i mikciju i sintigrafiju sa 14 mjeseci - nisu baš ugodni pregledi ali nisu ostavili traume, sve je ona to brzo zaboravila
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 20:47   #297
joj strah me te mikcije, da li dugo traje taj pregled?
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 12:58   #298
Quote:
nelly.nelly kaže: Pogledaj post
joj strah me te mikcije, da li dugo traje taj pregled?
Mikcija ne kraje dugo i ne boli. Prije mikcije je potrebno bebi staviti kateter, sto za decke kazu zna biti bolnije nego kod djevojčica. Mikcija zapocinje ustrcavanjem vode kroz kateter u mjehur i tu je vazno da dijete bude mirno. Moja curka (10 mj.) je bila van sebe, vristala je na sav glas, a to je zbog toga sto je bila vec 5 dana u bolnici i bila je sva traumatizirana od ljudi u bijelom koji su je pikali (imala je urinoinfekt). Kad se mjehur napunio vodom, beba ima potrabu piskiti, i onda krece to slikavanje mjehura (3x slikaju) prilikom cega se gleda da li se sav mjehur ispraznio ili se voda vraca prema bubrezima sto je dokaz za refluks.
salsawoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 11:00   #299
Quote:
salsawoman kaže: Pogledaj post
Mikcija ne kraje dugo i ne boli. Prije mikcije je potrebno bebi staviti kateter, sto za decke kazu zna biti bolnije nego kod djevojčica. Mikcija zapocinje ustrcavanjem vode kroz kateter u mjehur i tu je vazno da dijete bude mirno. Moja curka (10 mj.) je bila van sebe, vristala je na sav glas, a to je zbog toga sto je bila vec 5 dana u bolnici i bila je sva traumatizirana od ljudi u bijelom koji su je pikali (imala je urinoinfekt). Kad se mjehur napunio vodom, beba ima potrabu piskiti, i onda krece to slikavanje mjehura (3x slikaju) prilikom cega se gleda da li se sav mjehur ispraznio ili se voda vraca prema bubrezima sto je dokaz za refluks.
isto je tako bilo kod nas, bila je u bolnici zbog urinoinfekta i upale bubrega sa 14 mjeseci isto je se tako ponašala kod mikcije, ja sam morala čekati ispred vrata ali na sreću nije imala refluks (vjerovatno da je imala refluks to bi se prije ustanovilo a ne tek sa 14 mjeseci)
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 23:00   #300
nelly.nelly, jesi ti sama uzimala uzorak urina?

ja bih radije probala da mu prvo uzmu na kateter pa da vidiš kakav će nalaz biti, nego odmah na zračenje tj. mikciju..
kateter je neugodan za dečkiće, ali možda je nalaz uk loš zbog kontaminacije, jer kažeš da je nalaz urina iz labosa bio dobar
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.