Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2007., 14:50   #21
uz sva sranja koja moja jadna mala beba prolazi, samo nam je još to trebalo
Uz sve što dobiva, ne znam kada bi joj i te kapi davala. Ali, morat će se znači i to. Umorna sam od svega toga.
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 16:30   #22
zizi,

Oporavak je spor i roditelje svaka promjene,bila dobra ili loša,u početku zabrinjava.

tebi i tvojoj curici i da se što prije imunitet sredi,gamad ode i da se riješite svih tih lijekova!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 09:11   #23
Pitanje: Da li su te naslage, kad je soor u pitanju, uvijek prisutne? Jer ona to ima nakoj dojenja. Pred drugo dojenje, jezik joj je čist. Ali cmokne tu i tamo dok doji, tj. osobito kad pije čaj iz bočice.
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 13:35   #24
zizi to onda vjerojatno nije soor već naslaga mlijeka.
Kod soora je jezik obložen stalno dok god je prisutna gljivica.
Nemaš se za što brinuti
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 21:54   #25
A mogu li davati mojoj bebi od 9 i po mj. caj od brusnice?
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 09:54   #26
Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
Uz sve naše tegobe i moja je, niti dvomjesečna curica, dobila Escherichiu c. Gadna upala koja je prešla na bubrege.
Ne moram ni pričati koji je to užas za nas bio. Ja umrla od straha.
Izašli smo iz bolnice. Primili antibiotike a sada ceporex dalje.
Zanimaju me iskustva drugih roditelja. Naime, mala je sada sva nervozna, nekako se trza (počela je mahnitalo mahati rukama i nogama), cendrava, u snu se stalno trza i grči. Medicinska u bolnici nam je rekla da četvrtog dana bebe reagiraju na antibiotik grčevima i da je to to. Ima li još tko taj podatak. Jer, ja se sada bojim svega.
Ah da, i jezičak joj je stalno bijel s malim talogom. Znam da inače to znači neki disbalans u organizmu, je li moguće da joj je to od antibiotika i svih raznih sranja koja pije? B-complex, Bebinos za grčeve, vitamin d????
Ne znam kako sada njoj pomoći, kojih se znakova paziti i bojati, ja se sada bojim doslovno svega.
Vjerojatno bi me inače njena pojačana aktivnost ručica i nogica veselila i vidjela bi to kao napredak a sada se toga bojim.
I da, je li moguće da ona, još uvijek pod antibioticima, može ponovo dobiti bakteriju? Prije par dana smo radili urinokulturu i bilo je u redu.

meni je moja curica, pocela plakati u snu i bit inemirna nakon tretiranja u bolnici, iako je isto bila na antibioticima i mozebitno da su ti nekakvi grcici, buduci da je dijete jako maleno... ali evo, nama je dr rekao da dijete je nemirno jer je proslo odredjenu traumu po bolnicama...
nemoj se brinuti... bit ce ok.. mislim, naravno da se moras brinuti, ali nemoj se muciti.. ne znam kako je sa bebama i konzultiraj se dali smijes brusnicu davati... nekako se mislim da se ona moze davati prije nego antibiotik...
nisam pametna, treba se svakako konzultirati...
moje iskustvo je, da je e-coli nestala kada smo poceli davati brusnicu...
treba vidjeti dali dijete ima reflux ili prosirene ili suzene mokracne putove, ako je sve ok, onda bi i lijecenje trebalo biti lakse..
za naslage na jeziku i u ustima... za to se stvarno ne trebas brinuti, mi smo sa nistatinom to rijesili u doslovno par dana... nije problem..
od antibiotika ces vidjeti na djetetu promjene nekakve... meni je malena bila sva prozirna, slabo je boju imala i tesko je dobivala na tezini...
ali nije nista bilo alarmantno...ali kada smo je skinuli sa antibiotika, pretvorila se u malog, slatkog ramba
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 20:55   #27
Cao Dorotea,

Procitala sam tvoj post o refluxu i zelim tvoj savjet. Moja beba od 9 i po mj. ima urinarnu infekciju. Vec 5 dana smo u bolnici i prima intravenozno antibiotik. Urinokulturom nisu uspjeli locirati bakteriju. Danas smo radili obicni ultrazvuk, koji je pokazao prosiren kanal sa desne str., ali dr. je rekla da to ne mora nista znaciti, mozda se prosirilo radi upala, a moze se povuci i dakle ne mora biti reflux. Pediajtrica hoce sutra da je salje na mikciju. Ja nikako nisam za to. Ali ni sama ne znam sta da radim. Mi smo u DU. Inace sam iz Sarajeva. Moja pedijatrica iz SA je rekla da ona to ne bi odmah radila, nego bi cekala da zavrsimo sa antibioticima, pa onda mokraca, pa onda eventualno mikcija.
Please help! Ne zelim vise da ju patim, nema gdje je nisu izboli, sva je istraumirana! Ali ne zelim da nesto pogrijesim, pa da se onda kajem. Hvala!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 12:28   #28
Quote:
Loulou kaže: Pogledaj post
Cao Dorotea,

Procitala sam tvoj post o refluxu i zelim tvoj savjet. Moja beba od 9 i po mj. ima urinarnu infekciju. Vec 5 dana smo u bolnici i prima intravenozno antibiotik. Urinokulturom nisu uspjeli locirati bakteriju. Danas smo radili obicni ultrazvuk, koji je pokazao prosiren kanal sa desne str., ali dr. je rekla da to ne mora nista znaciti, mozda se prosirilo radi upala, a moze se povuci i dakle ne mora biti reflux. Pediajtrica hoce sutra da je salje na mikciju. Ja nikako nisam za to. Ali ni sama ne znam sta da radim. Mi smo u DU. Inace sam iz Sarajeva. Moja pedijatrica iz SA je rekla da ona to ne bi odmah radila, nego bi cekala da zavrsimo sa antibioticima, pa onda mokraca, pa onda eventualno mikcija.
Please help! Ne zelim vise da ju patim, nema gdje je nisu izboli, sva je istraumirana! Ali ne zelim da nesto pogrijesim, pa da se onda kajem. Hvala!
imas poruku...
javi se...
pozdrav...
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 10:24   #29
moja mala je u dobi od 11 mj dobila escherichiu, isli smo na MCUG al nije imala refluks srecom, pila je zinnat i nakon 2 mj je proslo i do sada se nije vratilo, a prosle su 4,5 god. nadam se da se i nece vratiti.
blue.eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 13:45   #30
Mi smo prije desetak dana izašli iz bolnice i ja stalno, scaki dan, svake minute, strahujem da će joj se sve vratiti. Mjerim joj temperaturu bar 4 puta dnevno. Ako previše spava, bojim se da je letargična, ako premalo spava, bojim se da je nešto boli. Ako plače, jadna ona i jadna ja, ako ne plače, opet - šta je sada?
Zadnja dva dana mi ima malo manji apetit, spava nekako na etape, a kad ne spava je cendrava i plačljiva i nekako iznervirana, pa ja sada umirem od straha da je samo pitanje vremena kad će i temperatura.
Uglavnom, izmučena sam, psihički....
Šta da očekujem?
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:00   #31
Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
Mi smo prije desetak dana izašli iz bolnice i ja stalno, scaki dan, svake minute, strahujem da će joj se sve vratiti. Mjerim joj temperaturu bar 4 puta dnevno. Ako previše spava, bojim se da je letargična, ako premalo spava, bojim se da je nešto boli. Ako plače, jadna ona i jadna ja, ako ne plače, opet - šta je sada?
Zadnja dva dana mi ima malo manji apetit, spava nekako na etape, a kad ne spava je cendrava i plačljiva i nekako iznervirana, pa ja sada umirem od straha da je samo pitanje vremena kad će i temperatura.
Uglavnom, izmučena sam, psihički....
Šta da očekujem?
joj, nemoj si to raditi. to sam ja radila i poludjela, stvarno.
gledaj, ako brineš, doktoru, dajte urin (imate valjda kontrolu 1 mjesečno) i za dan-dva vidiš sve.
a do tad: ako nema temperaturu, sve je ok. ako ima, znat ćeš što da radiš. ali nemoj se tako ubijati.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:04   #32
Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
Mi smo prije desetak dana izašli iz bolnice i ja stalno, scaki dan, svake minute, strahujem da će joj se sve vratiti. Mjerim joj temperaturu bar 4 puta dnevno. Ako previše spava, bojim se da je letargična, ako premalo spava, bojim se da je nešto boli. Ako plače, jadna ona i jadna ja, ako ne plače, opet - šta je sada?
Zadnja dva dana mi ima malo manji apetit, spava nekako na etape, a kad ne spava je cendrava i plačljiva i nekako iznervirana, pa ja sada umirem od straha da je samo pitanje vremena kad će i temperatura.
Uglavnom, izmučena sam, psihički....
Šta da očekujem?

ocekuj da ce joj svakim danom samo biti sve bolje... ne brini, ma pricam bez veze, brini, ali probaj se ne nervirat... biti ce sigurno ok.. njoj je pala temperatura, malo po malo ce joj se pojacavat apetit... glavno je da pije, puno tekucine... bilo kakve samo da sto vise piski...
ajde zizitop cuvaj se i pomalo... s vremenom ces otvrdnut, sjecam se sebe od tada... ista glava, isto razmisljanje.. a sada mi je to najnormalnije na svijetu...
drzim fige
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:48   #33
ma od bolnice joj se apetit vratio, ali jučer i danas opet manje jede i sva je cendrava, plačljiva. Spava 20 min pa se budi plčući i tako u krug. Danas je pak ništa ne smiruje. Ništa. Ja sam luda više.
Pije mi dosta tekućine, oko 4 deci dnevno čaja.
Ali danas definitivno nije svoja i ja sam luda od brige.
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 14:12   #34
Joj, izgleda da i moja ima e.colli.
Znacu sutra.
Katastrofa. Valja je se rijesiti.
I upravu ste, cim se nesto desava, piju manje tekucine. Ja muku mucim da ju nagovorim da pije pa i vodu, a da ne govorim o caju!
Uveli smo vitamin C kroz sirup i kroz probiotike.
Brusnica se pije u caju i sirupu.
Kazu da treba izbjegavati i slatko.
Strasno
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 15:02   #35
ja sam bila na forumu od roda, i tamo ima tema o e.colli i mame svašta pišu, čak ima nešto od brusnice što se može davati maloj djeci, pa odite tamo možda nađete neku korisnu informaciju.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 19:57   #36
zanima me za tu escherichiju-imala sam ju u trudnoći-znači li to da je prešla/će prijeći na bebu,? bebi su nepuna 2 mj., zasad je ok, ali se nakon vaših priča brinem...
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 20:44   #37
ne znam da li e.colli može prijeći na bebu. ja sam prije poroda radila urinokulturu i bila je sterilna a bebica je sa 2,5 mj dobila e.colli. ponovila sam i sad urinokulturu i dalje je sterilna a bebica sam ima 10000 e.colli. nekako mi se čini da e.colli kod bebe ima veze samo s njegovim tijelom. ali nisam sigurna
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 20:46   #38
A kako se pojavi ta bakterija? Sad me strah

Mi cemo u ponedjeljak odmah, pitat pedijatra ua mokracu.
Mad Babble is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:00   #39
ne bi ja brinula toliko mad babble, jer onda bi mogla brinuti oko bilo čega. mi smo prepoznali bakteriju jer je bebica duže spavala taj dan, nije htio ciku i imao je tempicu. odmah smo otišli na šalatu i oni su mu u mokraći našli e.colli tj bakteriju
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:03   #40
Nasa nema temperaturu (sad sam izmjerila ) i smije, se i i normalno se ponaša. Neodbija hranu, kakica je normalne boje.
Navecer zna cendrati.
Mad Babble is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.