Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2007., 00:07   #241
valjda ce neko odgovoriti na ovo
ja vise pojma nemam sto da radim
dakle, moj sin 13 god ima konstantne stomacne probleme
vec to traje otprilike god dan on and off, ali sad je tu i ne ide nikud
proslu nedjelju smo isli na hitnu, jer me bilo strah da nije slijepo crijevo, proveli smo tamo skoro 20 sati
vadili su mu krv (dva puta u razmaku od 12 sati) i uzeli nalaz mokrace, radili su mu ultra zvuk i rengen (zadnje)
nije nista jeo u to vrijeme
na kraju su rekli nije slijepo crijevo, a oni misle da je zatvor, ali nemora biti samo to ...???
nakon toga sam mu davala sve da bi iso na stranu, i sad smo u fazi proljeva, jede lagano, juhice, leso meso, mrkvice jabuke banane, neke jogurte s puno dobrih bakterija iz butige zdrave hrane
bili smo dva puta ponovo od tada u doktora jer bol ne prolazi
i oni kazu da mu nije nista, jedan mu je reko da skoci i reko dobro si ti
ne ide u skolu vec sedam dana, jer mora leci kad ga boli
ima bolove tocno povise kuka na desnoj strani i bude dobro ujutro, ali se 2 sata nakon obroka pojaca i ne staje do kasno u noc
on kaze da mu je stalno muka a bolovi dolaze na refule, i onda cijeli pobijeli, ali ne ide na wc
ne pomaze ni kad ima vjetrove
sto da radim, ako mi jos ko kaze da je on ok, puknut cu ga sakom u glavu, jer ja sam ta koja nocu ne spava do 2 ujutro, a onda se smiri
i koje preglede da trazi da mu naprave,
evo sad lezi i stavila sam mu neke malo tople obloge na stomak, on kaze da mu godi ali ne pomaze
recite mi sto da radim dalje,
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 01:15   #242
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
valjda ce neko odgovoriti na ovo
ja vise pojma nemam sto da radim
dakle, moj sin 13 god ima konstantne stomacne probleme
vec to traje otprilike god dan on and off, ali sad je tu i ne ide nikud
proslu nedjelju smo isli na hitnu, jer me bilo strah da nije slijepo crijevo, proveli smo tamo skoro 20 sati
vadili su mu krv (dva puta u razmaku od 12 sati) i uzeli nalaz mokrace, radili su mu ultra zvuk i rengen (zadnje)
nije nista jeo u to vrijeme
na kraju su rekli nije slijepo crijevo, a oni misle da je zatvor, ali nemora biti samo to ...???
nakon toga sam mu davala sve da bi iso na stranu, i sad smo u fazi proljeva, jede lagano, juhice, leso meso, mrkvice jabuke banane, neke jogurte s puno dobrih bakterija iz butige zdrave hrane
bili smo dva puta ponovo od tada u doktora jer bol ne prolazi
i oni kazu da mu nije nista, jedan mu je reko da skoci i reko dobro si ti
ne ide u skolu vec sedam dana, jer mora leci kad ga boli
ima bolove tocno povise kuka na desnoj strani i bude dobro ujutro, ali se 2 sata nakon obroka pojaca i ne staje do kasno u noc
on kaze da mu je stalno muka a bolovi dolaze na refule, i onda cijeli pobijeli, ali ne ide na wc
ne pomaze ni kad ima vjetrove
sto da radim, ako mi jos ko kaze da je on ok, puknut cu ga sakom u glavu, jer ja sam ta koja nocu ne spava do 2 ujutro, a onda se smiri
i koje preglede da trazi da mu naprave,
evo sad lezi i stavila sam mu neke malo tople obloge na stomak, on kaze da mu godi ali ne pomaze
recite mi sto da radim dalje,
baš se ne kužim u tu medicinu, ali ja čim si sredim zdravstveno gibam specijalisti. Tako bi i Vi možda morali. Kako surfam po netu pročitao sam da ima tu hrpetina pregleda za napravit se , pa čak i one turbo-odvratne tipa kolonoskopija, makar sumnjam jer je ipak riječ o djetetu. Probat sve moguće načine, to jedino.
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 01:33   #243
e vidis , ja zivim u canadi, divnoj zemlji
i sve ima neki protokol
koji radi tako da mi treba uputnica od family doktora, koji je bas prije 7 dana zatvorio svoju praksu, a naci novog, bi bilo ravno cudu
i sad mi jedino preostaje da idem u opcu nazovi kliniku i tamo trebam poc 5-6 puta da bi mi ista dali, a na hitnu mali nece vise ni da primirise,
zadnji put smo tamo bili od 8-9 navece do 6 popodne sljedeceg dana, cekali po raznim cekaonicama, i on gladan umoran i u polu bolovima, ocigledno ne hitni slucaj
ma za poludit
a je li se slijepo crijevo moze vidit po nalazu krvi, jer oni su sve manje vise bazirali na tome,
iako su rekli da je zatvor (po rengenu su rekli da je pun govana)
sad ga je bolio stomak jer je bio gladan, i jedva je sjedo od bolova dok je jeo
kza da je jos gladn, a mene strah mu ista vise davat
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 01:49   #244
Što se tiče upale crvuljka to ti zna bit zajebana stvar, ponajviše zbog toga što simptomi mogu bit različiti, a u nekim slučajevima možeš dobit upalu crvuljka koja prođe, pa se ponovno vrati.
Mene je par put dok sam bio mali jako bolio cijeli trbuh, oko pupka i bliže pleksusu. I treći put kad mi se to desilo (desna donja strana me nije odmah boljela ak se dobro sjećam), otišao sam u bolnicu isti dan i istu večer bio operiran.
__________________
Vaša žvrljotina je cinkana vlastima foruma. Vaš IP je trajno ubilježen. Vaš omiljeni bend je Culture Club. Vi ste kurac od zeca. Zec bez kurca ima veći kurac od vas. Čak i da imate kurac ne bi vam se mogao dić. A čak i da vam se može dić dizao bi vam se na krive stvari. Nema kurca, nema žena. I zato vi pišete ovaj post. U nadi da će vam narasti kurac. A kurac nemože narasti. Spletom okolnosti, možete dobit kurac. U guzicu.
The Uništavač Topika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 02:14   #245
njega je do sada vec u zanjih mjesec dana bolilo oko pupka bar 3 puta
sad je pocelo oko pupka, ali se bol skroz premjestila sa desne strane od kuka do rebra ma tu i ima samo oko tri prsta izmedju
inace je jako mrsav ima oko 165 cm a 42 kg
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 02:51   #246
niko mi nista ne odgovara
ja sam skroz poludila
danas sam ga opet vodila u doktora, on kaze ravno ja ne znam sto mu je
i sad smo naruceni kod specijaliste u sljedeci petak nov 09
do tada...
evo i sada ga boli i ti su napadi sve jaci
dobro je dok lezi, ali cim se malo pomakne boli ga

ja jos uvijek mislim da je slijepo crijevo
iako nema ni temperaturu i ne povraca, ali brat mi je pokazo njegov oziljak i to je tocno gdje i mog sina boli
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 13:34   #247
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
njega je do sada vec u zanjih mjesec dana bolilo oko pupka bar 3 puta
sad je pocelo oko pupka, ali se bol skroz premjestila sa desne strane od kuka do rebra ma tu i ima samo oko tri prsta izmedju
inace je jako mrsav ima oko 165 cm a 42 kg

Nea ovo što si opisala mogu biti simptomi Crohnove bolesti ili ulceroznog kolitisa. Odvedi malca kod nekog specijalista da mu napravi pregled crijeva.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 13:36   #248
Quote:
paYuta kaže: Pogledaj post
baš se ne kužim u tu medicinu, ali ja čim si sredim zdravstveno gibam specijalisti. Tako bi i Vi možda morali. Kako surfam po netu pročitao sam da ima tu hrpetina pregleda za napravit se , pa čak i one turbo-odvratne tipa kolonoskopija, makar sumnjam jer je ipak riječ o djetetu. Probat sve moguće načine, to jedino.

I djeci se radi kolonoskopija, a na žalost Cb i Uc su zadnijh godina u porastu upravo kod djece.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 15:09   #249
Kratka, ostra bol u donjem desnom dijelu trbuha

Ovako... Nekada kada se najmanje nadam, kad npr lezim na krevetu i nagnem se nekako na desnu stranu ili neki pokret, ALI SAMO NEKADA recimo 2 puta mjesecno osjetim kratku ostru bol u dojnjem desnom dijelu trbuha... znaci tu negdje oko slijepog crijeva al ne vjrujem da je upalja crvuljka...


prvi put sam to osjetio prije dvije godine, isto na kaucu bio i pocelo me jako jako bolit, al nije prestala jedno 5 minuti, stao sam bio mirno skroz i nakon 5 minuti nista bas nista, radio sve pokrete ono i ne boli... i otada mi se to ponekad javljalo i danas opet al dugo dugo... i onda sam se nekako ustao nesto sam kao osjetio dolje, i prestalo. i ne boli vise


sta bi to moglo bit prpa me malo?
gleme1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 18:26   #250
ovo sve sto ti se desava payuta prevazilazi internet
moras naci svog hirurga koji ce ti definitivno naci pravu dijagnozu i resiti tvoje probleme... u celoj prici na forumu ti je nadjena sve i jedna moguca dijagnoza tako da spekulacijemoras poveriti jednoj osobi koja ce te pratiti i izleciti i najpre sto neko rece > samo polako i smiri loptu.
pozdrav
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 20:18   #251
Quote:
gleme1 kaže: Pogledaj post
Ovako... Nekada kada se najmanje nadam, kad npr lezim na krevetu i nagnem se nekako na desnu stranu ili neki pokret, ALI SAMO NEKADA recimo 2 puta mjesecno osjetim kratku ostru bol u dojnjem desnom dijelu trbuha... znaci tu negdje oko slijepog crijeva al ne vjrujem da je upalja crvuljka...


prvi put sam to osjetio prije dvije godine, isto na kaucu bio i pocelo me jako jako bolit, al nije prestala jedno 5 minuti, stao sam bio mirno skroz i nakon 5 minuti nista bas nista, radio sve pokrete ono i ne boli... i otada mi se to ponekad javljalo i danas opet al dugo dugo... i onda sam se nekako ustao nesto sam kao osjetio dolje, i prestalo. i ne boli vise


sta bi to moglo bit prpa me malo?
Kila?
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 22:43   #252
to bi bila i moja dijagnoza. Možda ne još prava kila, ali slabljenje ligamenata u području preponskog kanala. problem ej što ej tako nešto teško dokazati. svakako izbjegavaj dizati teške terete.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 10:48   #253
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Nea ovo što si opisala mogu biti simptomi Crohnove bolesti ili ulceroznog kolitisa. Odvedi malca kod nekog specijalista da mu napravi pregled crijeva.


nisam medicinske struke i nebi se upuštala u dijagnoze...
ali već desetak godina imam problema sa crijevima i sve ovo što sam pročitala mi je tako nekako poznato...

nea

slažem se sa cordeliom, odvedite dijete specijalistu jer se crohnova bolest često pojavljuje u tim godinama a i ta mršavost je malo čudna..

a paYuta ja bi ti ipak savjetovala da odeš na pregled internisti, gastroenterologu, kod mene je sve započelo sa žučnim kamencima u ranim dvadesetima....
to je bila i moja prva operacija...

Laik sam ali dugogodišnja borba sa Crohnovom bolesti me "natjerala" da čitam...čitam... i jedino što bi vam nea i paYuta mogla savjetovati, svakako se obratite liječniku specijalistu
marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 23:11   #254
stvar je u tome sta mogu apsolutno sve dignuti, nista me ne boli... niti poslije niti ista... samo vec sam opisao gore nekad me zicne a ovo je drugi put da me uhvatilo na malo duze
gleme1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 20:20   #255
Nea... definitivno morate otići na cjeloviti pregled inekom doktoru koji valja.
Javi kako je prošlo i jel mali dobro!
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 23:04   #256
e mi smo opet zavrsili na hitnoj
oni opet kazu nije slijepo crijevo,dobro
ali sto je
nisu sigurni, ali tvrde da je zatvor, i dali su mu ciscenje + neke tablete
e sad, oni jos kao misle da bi moglo biti da zbog proteze (fiksne na zubima) da on ne zvace kako treba i da guta puno zraka
navodno su imali takve slucajeve da ne znaju sto je i onda nakon sto dignu proteze svi problemi nestanu
iako je moj sin jos od malena bio jako osjetljivog stomka
malo mu je bolje, jer nema konstantne bolove i bio je dva dana u skoli, ali navece svako vece cim se smiri ga boli i jos se budi po noci od grceva
ciscenje je popio samo 1 put u ponedjeljak,
tek u petak idemo specijlisti
a i meni je od nervoze proradio gastritis
ma cim jadnicak rece boli me stomak, mene ko da neko sakom udari u stomak
nadam se da nije kolitis, jer je i moja baba od toga patila, i na kraju i ...
je li to nasljedno ...
necu da se opterecujem s time, ali prosli ponedjeljak, sam bila stvarno na rubu sa zivcima
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 12:39   #257
Poznato je kako se te bolesti češće javljaju u određenim obiteljima, što ukazuje na genetsku ulogu.
Moja baka ima zatvor, brat konstantne probleme sa crijevima, ja Crohnovu bolest te moja sestra 2 god nakon moje dijagnoze obolijeva od idte bolesti...

Pa sad nije li to ironija....relativno rijetka bolest pa u jednoj obitelji dvije sestre obole..
tako da sam sigurna da su tu genetske predispozicije.

Javi nam kako bude kod specijalista..
marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:18   #258
Bolovi u predjelu desne strane trbuha

ako ima tko strucan ili da je to prosao...
osjetim ga vec dva dana dole desno od pupka al nije to bol ni peckanje vec samo osjetim da se nes desava..usvakom slucaju mi ga se bas i ne vadi.a ak odem doktoru on ce me na noz poslat jer tu nema ljekova jel to mozda sam od hrane il ima li nade D: ja bi ga u grob sa sobom
rushinbrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:26   #259
Ja sam se sa svojim oprostila u srednjoj školi Ako imaš problema odi doktoru i ako treba neka ti ga izvade jer vjeruj mi da ne želiš pretrpjeti akutnu upalu slijepog crijeva Bolovi takvi da ne možeš ni hodati niti ispraviti se, temperatura, povraćanje... i onda nakon toliko muka opet moraš pod nož, i nedaj Bože da ti slučajno pukne jer je to tek drama...
To je moje viđenje kao pacijenta, možda doktori drugačije misle.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 12:33   #260
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
pa prije bih rekao da se radi o nadutosti kojoj uzrok može bit više stvari,reče da imaš šuljeve...vjerojatno imaš funkcionalne smetnje crijeva,malo nepravilnu peristaltiku,povećano nakupljanje zraka...jel bolovi ikad budu tipa grčeva?
upala crvuljka nije isključena ali nije akutna svakako,ako je UZV i krvna slika bo. kako se hraniš? kakva je sad stolica?
Ej doktore, ja osjećam točno to kaj si napisao. Ujutro i nakon jela bolovi po cijelom trbuhu, onako migrirajuća bol od prsne kosti, pa lijeve-desno, kao grčevi i neki zrak. Osjećam se i napuhnuto (stvaranje plinova). Inače normalno jedem, stolica normalna, nikad nisam imao problema s tim. Kupio sam onaj Peptoran, ali čini mi se da nije to baš za to, jer ja nemam nikakvu kiselinu niti vraćanje sadržaja u jednjak. Ali osjećam kako mi kruli po trbuhu, i već se brinem kaj da radim?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.