Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2008., 18:49   #1
Pad godine na fakultetu i zapošljavanje

Zanima me kako poslodavci gledaju na to ako ste pali jednu godinu tokom studiranja? Dali može biti presudni faktor kod odabira kandidata? Konkretno prije 2 godine sam morao ponavljat godinu zbog osobnih razloga...a ocjene su mi više manje četvorke i petice u indexu pa možda one popravljaju dojam? hvala na odgovoru
Vicente is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 21:41   #2
Možda ima i firmi gdje to gledaju. Moje iskustvo je bilo da su mi tražili prosjek, preporuku mentora s faksa i tako to, ali me nisu pitali koliko dugo sam studirala (a otegla sam apsolventski, tj nisam u roku diplomirala).
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 11:16   #3
Obično te svi poslodavci pitaju zakaj si pao godinu i za prosjek , ali mislim da to ne igra neku ulogu kod odabira kandidata jer onda ja nebi nikad nanašao posao.
Bitna su tvoja znanja i način na koji se prezentiraš poslodavcu.
__________________
FO
DocSujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 11:18   #4
Pa zar je to bitno?
Meni u CV-ju stoji od kad do kad sam studirala. Radi se o 6 godina, i tko te pita koliko od toga si apsolvirao, a koliko padao godine?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 08:31   #5
Ja sam maturirala 1996. I dalje u životopisu mi piše da sam upisala Visoku školu 2002. i završila sam je 2005. godine. Nisam napisala u životopisu da sam 1997. upisala jedna drugi fakultet koji nisam završila. Mene gotovo na svim razgovorima pitaju zašto imam toliku pauzu i što sam radila od 1996. do 2002. Pri tome nije bitno da sam maturirala sa 18 godina i da sam trogodišnju Visoku školu završila u roku. Samo je bitno što sam radila tih šest godina između. Na kraju kada me pitaju što sam radila tih šest godina ja ipak kažem da sam bila na fakultetu koji nisam završila i na taj način mi se čini da sam odmah eliminirana. Neki mi kažu zašto nisam to završila, kao trebala sam jer kažem da sam na tom fakultetu došla do uvjetno upisane treće godine. Zatim nitko me ne pita kakav sam bila učenik u gimnaziji i Visokoj školi, jedino je bitno tih šest godina i fakultet koji nisam završilam iako ja kažem da sam bila bolesna i teško mi se bilo vratiti nakon duljeg izostanka.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 20:59   #6
Ja isto imam pauzu od godine mature pa do upisa na faks iz istog razloga tj šta u toj pauzi sam zapravo bila na faksu s kojeg sam se kasnije ispisala. Imam sto nekih tečajeva, edukacija i ako me tko pita, kažem za neke povremene poslove šta sam radila, a neki me nisu uopće ispitivali za tu pauzu, jer kad vide ostalo, nije ih briga valjda.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 07:34   #7
Pauza od godine dana je jako kratka pa te zato vjerojatno na razgovorima ništa ne pitaju u vezi toga. Moja pauza je ipak dulja, 6 godina. Ne znam što da najbolje kažem kada me pitaju u vezi pauze. Inače Visoku školu sam završila sa tek navršenom 27 godinom, a apsolventica sam bila sa 26 godina. Sada imam 30 godina. Da sam se požurila i napisala diplomski tri mjeseca ranije završila bi Visoku školu sa 26 godina. Tako da mislim da nisam bila pre stara u tenutku završetka Visoke škole. Neki ljudi i prvi upisani fakultet završe sa 26 ili 27 godina, iako većina završi sa prosječno 24 ili 25 godina, iako to nije velika razlika. Pa nisam imala 40 godina! Mislim da je ipak najvažnije školovati se bez obzira na godine.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 18:33   #8
Kod mene je pauza trajala 3 godine. Ne brini oko toga jer se ljudima svašta događa, neki rode djecu pa se vrate na faks nakon 5 godina ili budu u inozemstvu ili rade nešto drugo. Ja sam isto razbijala glavu s tim što nisam u okvirima "upisala faks s 18, diplomirala u 23", ali zapravo je gomila ljudi koji kasno završe faks ili mijenjaju profesiju i zato ne brigaj
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 10:14   #9
Ako te pitaju na razgovoru za pad ili pauzu, zanima ih samo čime si se bavio u to vrijeme, dali si bio produktivan. Na tebi je da u tom trenutku ne izgledaš kao pasivna biljka koja je tu godinu koristila za izlaske i kavice. U svakom slučaju ako si radio tokom studija, bilo sto, ne pitaju te za pauze ili padove. Neka CV bude iscrpan! Sretno
prviapril is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 11:09   #10
Mislim da sam napisala već. Upisala sam jedan fakultet na kojem sam došla do uvjetno upisane treće godine, ali ga nisam na kraju završila. Kao i mnogi drugi upisala sam trogodišnju Visoku školu koju sam završila u roku, za tri godine. Za vrijeme prvog fakulteta nisam radila ništa bitno što bi bilo važno za moj budući posao. Jedan od glavnih razloga je i to što sam bila bolesna, išla sam na dvije ne tako opasne operacije, nakon prve sam imala višemjesečne jake bolove i nisam mogla ići na predavanja. Nakon toga duljeg izostanka bilo mi se teško vratiti na fakultet, puno toga sam već bila propustila, pa sam zato upisala trogodišnju Visoku školu.

Na jednom razgovoru su mi cinično rekli da zašto nisam završila fakultet i da sam to trebala završiti. Na jednom drugom razgovoru me je gospođa pitala koliko često izlazim van jer joj se činim povučena, makar ne znam kakve to veze ima sa poslom. Dakle nisam osoba koja visi po kavicama i kafićima. Općenito radije kupim piće u dućanu i sjednem vani na klupu nego da idem u zadimljeni kafić.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:29   #11
Ja sam odradio faks u roku, ali sam se cim sam postao apsolvent zaposlio. I onda mi je zbog posla trebalo 5 godina da dam ostale ispite i diplomiram. Uredno sam u CV napisao da sam studirao 10 godina, odnosno godine od-do. I nitko me nikada nije pitao zasto. Pitali su me jedino za period od 2 godine koji mi fali u CV-u od mature do upisa na faks. Buduci da su u pitanju Domovinski rat, sluzba u vojsci itd. to nemam u CV-u.
Platoon Leader is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.