Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2008., 13:07   #201
Quote:
pulj-anka kaže: Pogledaj post
Zna li netko kako mogu pogledati telefonski imenik Skopja?
http://whitepages.com.mk/index_eng.asp
Tipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 13:07   #202
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
meni je to dobar marketinški trik o 365 crkava.
a što ako je prijestupna godina.

P.S. i nisu crkve nego hramovi (većina). ako možemo to nazvati uopće hramom.
svako dalmatinsko selo ima veću i ukrašeniju crkvu od pol Makedonije.
ako se netko nada vidjeti velebne hramove bojim se da će se razočarati.
ti mali hramovi više sliče na rimokatoličke kapelice.
Naravno nije sve u kiću i ornamentici. a ni u velični.
prije deset godina odem ja posjetit Mont St Michel. To je ostrov u Francuskoj na kojem se nalazi crkva.
http://www.sacred-destinations.com/f...-st-michel.htm
I nosi nas vodic u najstarijoj sobi ove crkve za koju se kaze da je od devetog vijeka. I osjetim se ja kao kod kuce, osjetim kao da se nalazim u nekoj maloj crkvi u Ohridu. Onda poce vodic: " Evo ovo je najstarija soba crkve. Moj slavni profesor arhitekture mi je jedan put rekao da se nesto ovakvo moze vidjet samo na prostorima u Srbiju i Makedoniju, u njihovim starijim manastirima."

e sad ti idi i vidi!

Quote:
ja se osobno ložim na mistiku i meditaciju i upravo zbog toga ću ići u MK.
želim osjetiti malu drugačiji tempo, života, vidjeti nasmiješenja lica, ljude koje kapitalizam nije još uvijek uništio, probati sunce juga, utopiti se u tuzi za jugom
Obavezno posjetit pesterske crkve. Tu imas puno mistike.

a sto se tice kapitalizma, pa naravno da ga i mi imamo preko glave.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 13:10   #203
Nego, Afro nam se nije javila....


cekame aber od tebe Afro!
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 17:55   #204
Hvala, tražim, tražim, možda nađem uz vašu pomoć
pulj-anka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 20:40   #205
Planiram z agodisnji odmor u julu da idem u Ohrid,pa mi je onda palo na pamet da obidjem i Skoplje...zanima me ako neko moze da pomogne,neki jeftiniji smestaj u SK ,a da nije ovaj pominjani hostel od 65$...da li moze da se nadje nesto privatno ? Ukoliko ima neko neki telefon za rezervaciju smestaja na Ohridskom jezeru,opet privatnog,bila bi mu jako zahvalna!
micicici is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 20:45   #206
ja se upravo vratila iz makedonije...bilo mi je super.upoznala sam super ljude i naravno zaljubila se u makedonsko momceto...hehehehe...vidi mi sig pod avatar-sve receno.
ama bilo mi je super super super.najbolji godisnji do sada.definitivno se vracam sto prije mogu.steta da sam tako daleko...a jebiga,sta se moze.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 08:19   #207
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
ja se upravo vratila iz makedonije...bilo mi je super.upoznala sam super ljude i naravno zaljubila se u makedonsko momceto...hehehehe...vidi mi sig pod avatar-sve receno.
ama bilo mi je super super super.najbolji godisnji do sada.definitivno se vracam sto prije mogu.steta da sam tako daleko...a jebiga,sta se moze.
bravo Afro, znas kako pesna kaze "Zemi momce makedonce, pa da vidis sto e raj..."

i moram to potvrdit, jer mi je muz super.

sledeci put kad dodjes, moramo ici na kolace.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 01:41   #208
ma zela bi ga odma...ali smo daleko..ama sad mi je uzasno...ja bi sada u green na toplu cokoladu(znas u biser)..to mi je mesto puno memorija,ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.....aerodro m i taj kvart...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 06:54   #209
pa pisi kako si stigla autobusem, pa gde si spavala na pocetku, pa jel si posetila Tosetov grob...
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 18:34   #210
...da,ajde malo detaljnije,molim te,gde si spavala,sta obisla,videla.....za nas koji se tek spremamo u MK
micicici is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 20:46   #211
Afrodita, da se nisi utopila u ljubavi? Pisi kako je bilo, sto treba pogledati, sve sve...
ivan06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 23:35   #212
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
pa pisi kako si stigla autobusem, pa gde si spavala na pocetku, pa jel si posetila Tosetov grob...
PA VAKA-isl sam s busom-8 ljudi sve skupa haha,nocnoo putovanje,super,sta da kazem? u par momenata sam pomislila da bi bila sasava da sam dala 1800 kn za avion kad sam fakat bila zadovoljna sa busem od 300 kn.i jos mi je vreme preletelo..dosla sam u sk umesto u 9 u 6 i nesto.u sk sam se nasla sa njih par s kojima se prije nisam videla ali sad su mi kao najbolji prijatelji..tolko dragi ljudi da u 20 godina u ovoj nedodziji nisam upoznala tako nekoga.inace bila sam u jednom hotelu koji nije nesto ali za spavanje je ok (30e po noci)onaj preko puta grcke ambasade,hehe..i tamo su svi ok bili kao da si doma,hehe..dva dana sam bila u krusevom da,isto super apartman za samo 6 e na noc..sa svime nutra,kuhinja sve ono nutra od tanjura,ranjgli,ulja octa svega...hahaha..samo je bilo zima uzasna ali ok radijatori su radili na veliko,ujutro smo bili ko u parnoj kupelji..posle sam opet dosla u sk i tamo bila do kraja...a cuj,manje vise smo hodali po kavama,i tako po vani.nisamo bas nesto razgledavali-aerodrom sam upoznala najvise,hahahahahaha,bas lepi kvart makar su zgrade,svida mi se biser i cokolada u green,haha...ma imam jednu veliku veliku uspomenu na to mesto o kojoj nebi jer nije mesto ali sta da kazem,srcka mi ostala u sk i sad patim.ma e,sutra bi isla dole da zivim samo da je posla za mene.....
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 23:37   #213
Quote:
ivan06 kaže: Pogledaj post
Afrodita, da se nisi utopila u ljubavi? Pisi kako je bilo, sto treba pogledati, sve sve...
hahaha...tonem jos.gledaj nismo isli nesto specijalno gledati mada vjerujem da ima dosta za vidjeti..moj dolzak u sk je bio da upoznam ljude koje sam zeljela upoznati i da s anjim provedem vrijeme..i naravno jedan-ON- i sad sam ..a sta da kazem.ljuta sto sam bila,sto sam se vratila.sto ne mogu tamo dokle ne idem na odmor opet u hrv.a isla bi sutra.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 02:39   #214
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
hahaha...tonem jos.gledaj nismo isli nesto specijalno gledati mada vjerujem da ima dosta za vidjeti..moj dolzak u sk je bio da upoznam ljude koje sam zeljela upoznati i da s anjim provedem vrijeme..i naravno jedan-ON- i sad sam ..a sta da kazem.ljuta sto sam bila,sto sam se vratila.sto ne mogu tamo dokle ne idem na odmor opet u hrv.a isla bi sutra.

Ohrid je odlican, predivan, jezero puno zmija....
A Skopje....imala sam osjecaj da sam u nekoj full komunistickoj zemlji jer pogled na zgrade me samo na to podsjecao....
Ok je grad ali stvarno me nicim nije netjerao da uopce i pomislim da se vratim tamo ikad.
eferenci is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 02:48   #215
hahahaha...moras to "duboko" osjetiti...onda bi se vratila,hahahahahahahahhaahah.bas u tom komunjara kvartu,hehe.dublja vibra treba biti,inace nema nista.sfakas?
evo



AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 02:50   #216
ma razumijem tebe..zezam se samo,ali ja imam neku vezu sa ovim kvartom vec dugo i zato me dojmio tolko.
nema veze sa zgradama ili izgledom.al ima sa emocijama.a to je dovoljno da zavolim dio.onako oko srca me strecne.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 04:31   #217
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
ma razumijem tebe..zezam se samo,ali ja imam neku vezu sa ovim kvartom vec dugo i zato me dojmio tolko.
nema veze sa zgradama ili izgledom.al ima sa emocijama.a to je dovoljno da zavolim dio.onako oko srca me strecne.
Imala sam i ja vezu i jos me uvijek steze oko srca.
Ali ipak se ne bi nikad tamo vratila...samo u slucaju da bas moram
eferenci is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 04:50   #218
neznam...mislim ja sam iz zg i naravno da se vracam od ovamo zivjeti negdje doma,ocito bi isla u zg.ali bas da
recimo iz nekog razloga moram tamo zivjeti-nebi nista imala protiv.
ja sam inace malko luckasta,hehe,ne zameri.meni su se cudili svi recimo da iz ny idem u sk sa time da sam
isla od zg drndat se 12 sati tamo i nazad zbog nekog hahah...ok bilo je vise stvari,zasto sam isla ali nitko koga znam nebi.
a ja sam malcice avanturist ali moram imati inspiraciju,ama onda mi nista nije tesko.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 08:16   #219
vidim ja ne volite nasu '"arhitekturu".
ipak aerodrom zna imat ljubavnu vibru...he-he...

ali bre momcinjata ni se super!!!

afro, da imas od cega da zivis u Mk, super bi ti bilo. ja sam zivjela 11 godina u inostranstvo. profesionalno je bilo super, ali emocionalno nula. eh, sad posto opet zivim u Mk, emocionalno je odlicno, a profesionalno ok.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 18:07   #220
ja bi vo aerodromceto....jeeeeeeee......svaki dan bi bila u biseru,hahahaha,aj suti dersu
ne podsecaj me na taj kraj,izludet cu!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.