Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2015., 13:52   #6181
Quote:
majstorm kaže: Pogledaj post
Mozete li pomoci meni u izboru koji sam naveo, ovdje u bih niti ima previse izbora niti ima neko da savjet udjeli... hvaaaaalaaa
Na žalost opisi madraca na linkovima koje ste dali su nikakvi. Samo na prvom piše sastav, pa je nemoguće napraviti neku usporedbu.
afoj is offline  
Old 21.03.2015., 16:00   #6182
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Na žalost opisi madraca na linkovima koje ste dali su nikakvi. Samo na prvom piše sastav, pa je nemoguće napraviti neku usporedbu.
Hvala, nazalost pored lose ponude i ono sto ima ne nudi tacnu specifikaciju... Mozes li mi bar reci da li je ovaj moj san imalo dobar, izvini sto sam malo dosadan..
majstorm is offline  
Old 21.03.2015., 17:15   #6183
Napravio sam popis meni dostupnih i cijenom prihvatljivih madraca, pa molim znalce da mi kažu:

- koji od ovih madraca da uopće ne isprobavam jer im kvaliteta ne odgovara cijeni
- kako bi ih vi po kvaliteti poredali
- da li ima koji bolji model umjesto ovih iz popisa

Dakle:

-Meblo Clima Hybrid / 1900kn /
-HappyDreams Visco Five / 1800kn /
-PerfectaDreams Emporio / 2100kn /
-PerfectDreams Princess / 2000kn /
-Jysk Gold S25 Dreamzone / 1750kn /
-Jysk Gold S50 Dreamzone / 2000kn /
-Hespo Exclusive / 1800kn /
-Hespo VitalSpring / 1400kn /
janernevis is offline  
Old 27.03.2015., 10:34   #6184
Ima li netko iskustva sa Hespovim Latex Plus madracom? Nigdje ne nalazim informaciju o udjelu sintetičkog lateksa za taj konkretni madrac, i koliko je to uopće bitno kod lateks madraca?

U međuvremenu su mi iz Hespa javili sastav, 38% prirodnog i 62% sintetičkog latexa. Je li to OK, prihvatljivo?

Zadnje uređivanje BabyX : 27.03.2015. at 11:05.
BabyX is offline  
Old 27.03.2015., 11:34   #6185
Quote:
BabyX kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva sa Hespovim Latex Plus madracom? Nigdje ne nalazim informaciju o udjelu sintetičkog lateksa za taj konkretni madrac, i koliko je to uopće bitno kod lateks madraca?

U međuvremenu su mi iz Hespa javili sastav, 38% prirodnog i 62% sintetičkog latexa. Je li to OK, prihvatljivo?
Hespo je samo ime branda, a firma se zove Hilding (nekako), tako da niste mogli od nikoga iz Hespa (koji ne postoji) dobiti nikakvu informaciju.

Ali kakav izvor takva i informacija.

Da vam bude jasnije:
Ako čujete od nekog da je bio na razgovoru za posao u Fanti ili Sprite-u, i da je plaća za portira 18.500,00 kn + bonusi za dolazak na posao, nemojte širiti takve vijesti, koliko god privlačne bile ....
ivanmi is offline  
Old 27.03.2015., 12:03   #6186
Quote:
ivanmi kaže: Pogledaj post
Hespo je samo ime branda, a firma se zove Hilding (nekako), tako da niste mogli od nikoga iz Hespa (koji ne postoji) dobiti nikakvu informaciju.

Ali kakav izvor takva i informacija.

Da vam bude jasnije:
Ako čujete od nekog da je bio na razgovoru za posao u Fanti ili Sprite-u, i da je plaća za portira 18.500,00 kn + bonusi za dolazak na posao, nemojte širiti takve vijesti, koliko god privlačne bile ....
ma kakve veze to sad ima sa mojim pitanjem! upit je poslan putem njihove službene stranice pa sad jel Mujo ili Haso i koliku plaću ima... stvarno se zamarate glupostima!

ako netko ima neki konkretan odgovor o udjelu prirodnog i sintetičkog lateksa, i na što treba obratiti pažnju, bila bi jako zahvalna

Zadnje uređivanje BabyX : 27.03.2015. at 12:40.
BabyX is offline  
Old 27.03.2015., 12:16   #6187
Quote:
BabyX kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva sa Hespovim Latex Plus madracom? Nigdje ne nalazim informaciju o udjelu sintetičkog lateksa za taj konkretni madrac, i koliko je to uopće bitno kod lateks madraca?

U međuvremenu su mi iz Hespa javili sastav, 38% prirodnog i 62% sintetičkog latexa. Je li to OK, prihvatljivo?
Nije prihvatljivo zato što je laž. To je Artilatova Settal jezgra u sastavu 20 natural / 80 sintetika. Istu jezgru Ergoactiv i Wollbett prodaju za puno manje love s boljim navlakama.
ima na forumu već sve detaljno opisano.

Udio prirodnog latexa povećava elastičnost i gustoću pjene. Skoro svi latex proizvodi su u omjeru 20 / 80. Hespo samo ima nenormalnu cijenu za taj model madraca.
afoj is offline  
Old 27.03.2015., 12:41   #6188
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Nije prihvatljivo zato što je laž. To je Artilatova Settal jezgra u sastavu 20 natural / 80 sintetika. Istu jezgru Ergoactiv i Wollbett prodaju za puno manje love s boljim navlakama.
ima na forumu već sve detaljno opisano.

Udio prirodnog latexa povećava elastičnost i gustoću pjene. Skoro svi latex proizvodi su u omjeru 20 / 80. Hespo samo ima nenormalnu cijenu za taj model madraca.
Hvala afoj!
BabyX is offline  
Old 27.03.2015., 13:49   #6189
madrac 200x90 za dijete

dakle, je li svejedno što se uzima do određene kilaže? može i bonell jezgra? dijete trenutno ima 15 kg. što preporučate, a da nije skupi ergokids? dakle, cca 600 kn.
curious_I is offline  
Old 27.03.2015., 18:56   #6190
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Hespo samo ima nenormalnu cijenu za taj model madraca.
sta je toliko nenormalno u cijeni od 2200 kn za taj madrac u 200x90 ?
lokva808 is offline  
Old 27.03.2015., 19:41   #6191
Quote:
lokva808 kaže: Pogledaj post
sta je toliko nenormalno u cijeni od 2200 kn za taj madrac u 200x90 ?
To i nije tako strašno, ali cijena tog madraca se uglavnom vrti oko 2900kn ,a najpovoljnije što sam ja našao je sad s popustom za gotovinu 2400.

Istu jezgru Ergoactiv prodaje za 2000kn bez obzira na način plaćanja , a Wolbett sad vidim ima opet višu cijenu 3320 ali ima i 2cm višu jezgru.
afoj is offline  
Old 28.03.2015., 00:11   #6192
cijene madraca

Cijena istog madraca moze biti razlicita iz par razloga, a osnovni je kalkulacija svih troskova koje ima ili bolje receno koje ugradjuje prodavac u sam proizvod.
Ne mozemo nikako usporediti troskove jednog Hespa - Hilding Andersovog brenda koji se i dalje zove HESPO ( IvanMI.. Hespo postoji i dalje kao ime)i Ergoactiva ili nekog drugog malog ili malo veceg trgovca-proizvodjaca.
Broj ljudi, kolicina robe na skladistu, vozni park i svi ini troskovi koji opterecuju jedan veliki sistem nosi svoje.
na zalost i želja HA da sto vise zaradi je u tome.
E sad da je sve u ekonomiji kako treba jedan Hespo bi sukladno svojoj velicini i broju trgovaca s kojima radi trebao prodavati puno vise nego Ergoactiv ili ja i samim time imati i nize cijene od nas, no to danas nije vise tako.
Prodaja je opala pa mozda mi malecki sad mozemo , stedeci na nasim profitima , ponuditi bolju cijenu nego veliki .

Za Vas kupce je uvijek osnova bila..proguglati ili prosetati svima trgovinama i nako pronalaska najboljeg izbora za Vas, odluciti po usporedbi istih, a to je za sada moguce samo na latexu jer je on isti kod svih-koji ga nabavljaju od istog proizvodjaca .

istina nude se razne navlake, no iskreno, to s navlakama je ...vecim dijelom dobra reklama nego sto ce te Vi - posto na navlaku stavite plahtu, pa legnete u spavaćici a neki jos i u gacama i potkosulji ispod pidžame , imati ista od svih kvaliteta koje Vam navlaka daje.
Odmah da se razumijemo- postoji ogromna razlika izmedju raznih plasticnih navlaka od cistog poliestera na madracima vecinom od par stotina kuna i tencela, no da ce te veliku razliku od Tencel navlake i Bamboo navlake primjetiti--bas i necete vjerujte mi. No tko voli nek izvoli.
Dakle latex usporedite a ostalo probajte po sastavu pjena u madracu naci usporedbu, s tim da ne vjerujte ni da su sve HR pjene bas uvijek HR pjene, zar ne?, kolege, ima svega u madracima.
Odabir -usporedba-odluka
madraci is offline  
Old 28.03.2015., 00:28   #6193
Jos o latexu - natural

Jedan danski prodavac madraca na svojim stranicama je napisao

Mayan Green er den eneste certificerede 100% organiske CO2 neutrale latex der findes. Hvis ikke produktet har Mayan Green mærkatet, så er det IKKE 100% naturlatex, men betyder bare produktet har en eller anden procentmæssig andel af naturlatex indhold

prevedeno na engleski to znaci

Mayan Green is the only certified 100% organic CO2 neutral latex around. If the product has Mayan Green label, then it is NOT 100% natural latex, but just means the product has some percent proportionate share of natural latex content.

prevedeno na hrvatski to znaci

Maja Green je jedini certificirani 100% organski CO2 neutralna latex oko. Ako proizvod ima Maya zelenu naljepnicu, onda to nije 100% prirodni lateks, ali samo znači da proizvod ima neku posto razmjerni udio prirodnog lateksa sadržaja.

http://www.bedrenaetter.dk/mayan-gre...s-180x200.html

i onda malo dalje napisu

Mayan has been prepared in 100% natural material; from latex core to the delicious substance. You will not find more hypoallergenic mattresses on the market, the many certificates also testify - Oeko-Tex and Rainforrest Alliance are just two of many.

Maja je pripremljen u 100% prirodnih materijala; od latex jezgre na ukusnu tvari. Nećete naći više hypoallergenic madraci na tržištu, mnoge potvrde svjedočiti - Oeko-Tex i Rainforrest saveza su samo dva od mnogih.

dakle ima munjara svuda)
madraci is offline  
Old 28.03.2015., 17:17   #6194
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
To i nije tako strašno, ali cijena tog madraca se uglavnom vrti oko 2900kn ,a najpovoljnije što sam ja našao je sad s popustom za gotovinu 2400.

Istu jezgru Ergoactiv prodaje za 2000kn bez obzira na način plaćanja , a Wolbett sad vidim ima opet višu cijenu 3320 ali ima i 2cm višu jezgru.
http://www.ambient.hr/element/madrac_HESPO_LATEX_PLUS
mislim da je hespov isto visi ali 1cm.
no tko god ih prodavao i po kojoj god cijeni ti madraci nisu za nikoga, latex mora biti minimalno 18cm i f2 inace se previse utone ( i to mrsavi ljudi a kamoli oni tezi ).
lokva808 is offline  
Old 29.03.2015., 14:12   #6195
dječji madrac - debljina

je li za malo dijete (2-8 g.) bitno da je madrac jako debeli? jel debljina od 12 cm dovoljna? naime, na krevet na kat ne smije deblji, radi sigurnosti.
curious_I is offline  
Old 29.03.2015., 15:16   #6196
Quote:
curious_I kaže: Pogledaj post
je li za malo dijete (2-8 g.) bitno da je madrac jako debeli? jel debljina od 12 cm dovoljna? naime, na krevet na kat ne smije deblji, radi sigurnosti.
u pravilu djeca do cca 35kg tjelesne težine niti ne mogu ostvariti neku silu na madrac, pritisak. pa im je zapravo svejedno na čemu spavaju (što se tiče tvrdoće, vrste madraca i sl.)
mali_cox is offline  
Old 29.03.2015., 20:03   #6197
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
u pravilu djeca do cca 35kg tjelesne težine niti ne mogu ostvariti neku silu na madrac, pritisak. pa im je zapravo svejedno na čemu spavaju (što se tiče tvrdoće, vrste madraca i sl.)

ok, hvala, MC. sutra napokon idem u Ikeu po Stuvu (pisala na Ikea temi ) pa ću na licu mjesta odlučit za krevet. uz Flaxu mi je sada u užem izboru i Kura, a kad je dijete gore madrac smije bit max 12.5 cm.
curious_I is offline  
Old 29.03.2015., 21:02   #6198
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
u pravilu djeca do cca 35kg tjelesne težine niti ne mogu ostvariti neku silu na madrac, pritisak. pa im je zapravo svejedno na čemu spavaju (što se tiče tvrdoće, vrste madraca i sl.)
Kako ne mogu, pa nisu punjeni helijem!? istina je da ne mogu ostvariti silu na madrac koji je pretvrd i nije napravljen za djecu, baš kao što ni odrasla osoba od 70kg ne može "ostvariti pritisak" na madrac koji je napravljen za osobu od 100kg.
manja težina = mekši madrac. Nije bitno da li se radi o djetetu ili odrasloj osobi.
afoj is offline  
Old 29.03.2015., 21:06   #6199
Quote:
lokva808 kaže: Pogledaj post
http://www.ambient.hr/element/madrac_HESPO_LATEX_PLUS
mislim da je hespov isto visi ali 1cm.
no tko god ih prodavao i po kojoj god cijeni ti madraci nisu za nikoga, latex mora biti minimalno 18cm i f2 inace se previse utone ( i to mrsavi ljudi a kamoli oni tezi ).
Nije, oba su 14. Ukoliko je takav madrac odgovarajuće tvrdoće i na dobroj podnici, nema nikakvih problema da njemu spava i teža osoba. Do prije par godina radile su se jezgre 10, 12 i 14cm debljih nije ni bilo.
Naravno da je više materijala bolje, ali nije točno da 14cm latexa nije ni za koga. Po meni ja to puno bolje od 25cm džepiča ili PU pjene, a bolje je i od jeftinijih HR madraca koji su znatno deblji.
afoj is offline  
Old 29.03.2015., 21:24   #6200
Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
istina nude se razne navlake, no iskreno, to s navlakama je ...vecim dijelom dobra reklama nego sto ce te Vi - posto na navlaku stavite plahtu, pa legnete u spavaćici a neki jos i u gacama i potkosulji ispod pidžame , imati ista od svih kvaliteta koje Vam navlaka daje.
Odmah da se razumijemo- postoji ogromna razlika izmedju raznih plasticnih navlaka od cistog poliestera na madracima vecinom od par stotina kuna i tencela, no da ce te veliku razliku od Tencel navlake i Bamboo navlake primjetiti--bas i necete vjerujte mi. No tko voli nek izvoli.
Niste skužili osnovnu razliku između navlaka. Radi se o količini materijala tj. površinskoj masi pletiva. Problem je u tome što je to teško skužiti kad su navlake odštepane. Nije isto da li je pletivo 350g/m2 ili 250 g/m2. Tu vas najčešće kradu. Isto tako nije svejedno ni kakva je vata u štepu i koliko je ima. Bambus i Tencel su u osnovi slična priča, ali je tencel puno skuplji, a ima i razloga za to.
Što se tiče osjećaja preko plahte i piđame, uzmite za primjer gore-tex jaknu koju oblačite preko nekoliko slojeva odjeće, pa se svejedno osjeti razlika. Tako je i kod navlaka.
Navlaka je jako bitan dio madraca i nije nimalo jeftin, pa nije baš svejedno od čega je.

Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
Dakle latex usporedite a ostalo probajte po sastavu pjena u madracu naci usporedbu, s tim da ne vjerujte ni da su sve HR pjene bas uvijek HR pjene, zar ne?, kolege, ima svega u madracima.
Odabir -usporedba-odluka
Bome ima, koliko vidim HN i Meblo trade su šampioni u deklariranju.
afoj is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.