Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2014., 10:31   #2261
Quote:
JeeGER kaže: Pogledaj post
Tražim po netu, ali nikako nemogu naći neku vrstu kalkulatora banke poput pbz,erste,otp itd koji bi mi izračunao ako oročim X kn na 5 godina koliko bi dobio na kraju. Ako imate neki link bio bi jako zahvalan jer koliko vidim baš i nema ovakvih kalkulatora.
Ako npr iznos x, a kamata y%, g=godine štednje a z= ukupan iznos na kraju štednje
onda računaš ovako
z=x*(1,0y na g-tu potenciju)
Možeš lako izračunati na windows calculatoru ili napraviti formu u excellu.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 13:41   #2262
Quote:
JeeGER kaže: Pogledaj post
Tražim po netu, ali nikako nemogu naći neku vrstu kalkulatora banke poput pbz,erste,otp itd koji bi mi izračunao ako oročim X kn na 5 godina koliko bi dobio na kraju. Ako imate neki link bio bi jako zahvalan jer koliko vidim baš i nema ovakvih kalkulatora.
http://www.moj-bankar.hr/%C5%A0tednja-depoziti/

Evo čak ti izbaci sve banke paralelno da vidiš gdje su prinosi veći pa biraj.
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 17:32   #2263
Pozdrav,

Zanima me gdje je najbolje štedit, s time da bih uplaćivala najvjerojatnije nekih 100 dolara ili 600kn svaki mjesec. Sad ne mogu biti sigurna na koliko dugo bit to mogla, pa bi bilo poželjno da što manje izgubim u slučaju da moram dizati
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 18:30   #2264
Ako hoces lovu dostupnu u svakom trenutku, onda jedino nesto tipa bfree.
Imaju takvu stednju banka Kovanica i Vaba, a imala je i ona nova banka iz Rijeke, kamata oko 3.50% promjenjiva godisnja, ali vecina njih zahtijeva da imas kod njih otvoren tekuci racun i internet bankarstvo.
A to je onda dodatnih 25kn mjesecno u naknadama, ne islati se osim ako preko njih primas placu.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 17:35   #2265
Može li mi tko reći kakva je razlika između:

- Aktivna štednja uz premiju (2,9%, premija 12,5%)
- Aktivna štednja uz fiksnu kamatnu stopu (3,1%)

Prema Erste kalkulatoru, ova sa premijom ispada puno manja
http://www.erstebank.hr/hr/Alati_i_i...ulator_stednje

Ako ću mjesečno uplaćivati kod ovakve štednje, da li ima kakvih ograničenja, kada i koliko se uplaćuje?
Mag99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 08:18   #2266
Pa 2,9+ 12,5%= 3,26 Koliko vidim ta premija postoji samo da te namami da postaneš klijent. Samo početnih 700 kn je obavezno, za drugo nema ograničenja.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 09:08   #2267
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa 2,9+ 12,5%= 3,26 Koliko vidim ta premija postoji samo da te namami da postaneš klijent. Samo početnih 700 kn je obavezno, za drugo nema ograničenja.
Ok, to mi je jasno.
Ali prema njihovom kalkulatoru za 2,9 +12,5% tijekom 12 mjeseci dobijem manje nego za 3,1 % fixnu kamatu.
Mag99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 10:12   #2268
Možda se radi o tome što se kta od 3,1% obračunava odmah a premija tek na kraju
Vjerovatno nećeš uplaćivati neke veće iznose tako da je ovo manje važno. Rekoh tu je kvaka u privlačenju klijenata a ne u kamati. Ako si klijent ugovori to ako nisi potraži sličnu štednju u svojoj banci.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 09:25   #2269
Opcenito, kak je bolje da te isplate u trgovini, u kunama ili eurima (ako vec mozes birati)?

Nekad nisi u saznanju koliki je tecaj i sl., pa mi se nekako cini da je sveukupno uvijek bolje u eurima jer imam osjecaj da nasi deru gdje stignu prilikom konverzije.

Kaj vi mislite?
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 12:12   #2270
Kako to misliš "isplate u trgovini"? Ako govoriš o plaćanju jasno da je najjednostavnije u lokalnoj valuti, btw. negdje ti neće uzeti ništa drugo.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 13:58   #2271
Ne, bas sam mislil na isplatu, ne na placanje.
Dok ti njima ponudis neku robu, a oni tebe odluce isplatiti.
U tom slucaju vrse isplatu u kunama i u eurima, a ti mozes birati kako zelis?
Kaj onda odabrati ?

Odnosi se samo na "provjerene" trgovine koje trguju transparentno, jer u protivnom mislim da te jedino informiranost o trenutnom tecaju moze spasiti.
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 19:35   #2272
Ako se radi o trgovini u Hrvatskoj, isplata može biti samo u kunama. Iako mi i dalje nije jasno o čemu se tu zapravo radi...


(via Tapatalk)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 07:27   #2273
Ni meni nije jasno o čemu se radi ali valjda moraš znati koliki je kurs ako ne želiš popušiti.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 08:45   #2274
Ciljal sam na ovo: https://www.forum.hr/showthread.php?p...2#post52418902

dakle, isplata u zlatarnama i trgovinama koje se bave otkupom zlata/srebra...

Eto o tome se radi, sry za nejasnocu.
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 09:54   #2275
U Hrvatskoj su samo kune legalno sredstvo plačanja a sve drugo je stvar dogovora. btw. trebao bi vidjeti koja ti valuta treba i pošto ti ju on nudi, recimo da ti trebaju euri a on ti ih nudi po boljem kursu nego u banci jasno da ćeš uzeti kod njega i obratno, ako trebaš kune jednostavnije ih je uzeti odmah.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 17:47   #2276
Štednja - pitanja

Ako onaj tko otkupljuje zlato nudi neku drugu valutu osim kuna onda sigurno čini prekršaj, a ako ju nudi po jako poviljnom tečaju onda je velika vjerojatnost da su novčanice lažne!


(via Tapatalk)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 20:22   #2277
Trebam savjet. Imam ušparano oko 40.000 kn u eurima i norveškoj kruni. Tek sam počeo raditi i planiram max koliko mogu od plaće stavljati na štednju, znači nekoliko tisuća kn svaki mjesec (roditelji me još pomažu). Što mi je najbolja opcija, nekakva aktivna štednja, stambena štednja? U ranim sam dvadesetima, nemam svoj stan. I nemam obitelji pa me ne zanima životno osiguranje.
Zaggy111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 20:26   #2278
Bolje uloži u neki niskorizični investicijski fond, nego u oročenu štednju
suncokreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 23:14   #2279
Quote:
Zaggy111 kaže: Pogledaj post
Trebam savjet. Imam ušparano oko 40.000 kn u eurima i norveškoj kruni. Tek sam počeo raditi i planiram max koliko mogu od plaće stavljati na štednju, znači nekoliko tisuća kn svaki mjesec (roditelji me još pomažu). Što mi je najbolja opcija, nekakva aktivna štednja, stambena štednja? U ranim sam dvadesetima, nemam svoj stan. I nemam obitelji pa me ne zanima životno osiguranje.
Pola od sveukupne love ulaži u investicijske fondove (uvijek vise njih, dakle disperzija rizika), i to ne sve odjednom vec uplate na mjesecnoj bazi, a pola love stavi na stednju. U slucaju da ti ova prva polovica nekim cudom propadne (sto nece, ali ajde ako bas zelimo cjepidlacit), ostane ti jos uvijek ova druga polovica. Dakle nemoj sve na stednju jer su danas kamate jako niske i jedva pokrivaju inflaciju, ako i to. Preuzmi malo rizika, i vise ces i imat. Zivis s roditeljima, nemas svoj stan, dakle nemas kredita, prema tome idealno ti je vrijeme da malo preuzmes rizik. Jer kada ces imati kredit, onda ces puhati i na hladno. Znaci ovih par tisuca za koje kazes da mozes od place odvajati za stednju, radije stavljaj u nekoliko investicijskih fondova. Npr. 1000 kn podijeli na tri, znaci recimo uplate u anuitetima od 400, 300 i 300 u tri razlicita fonda. Ovu lovu kaj imas, 40 000 kn, to stavi na stednju. Ili i nju mozes prepoloviti pa dio na stednju a dio u fondove.
Gerry Conlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 16:04   #2280
pozdrav

trebam malu pomoć vezano za štednju..znači htio bih negdje stavljati novce kad god budem u prilici - znači umjesto da šparam doma u kasici ili čarapi ja bi te novce stavljao na neki račun pa da dobivam i neke kamate...

znači da nisam obavezan tog i tog datuma uplatiti isti iznos nego uplacujem kad želim i koliko želim....
getready is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.