Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2015., 14:11   #2901
Pozdrav svima !
Evo ja sam iščitala sve postove od 2010e na ovamo , pa reših da postavim par pitanja, da vidim kako su se stvari promijenile u medjuvremenu.
(Btw, ja sam nova u Hrvatskoj, nova u Splitu, i prvi put trudna - sve mi je nepoznanica )

1. Da li trenutno vlada nestašica spavaćica, lancuna, pelena, robice za bebe? Ili je to više lutrija - kako kad i kako kome?

2. U nekim ranijim postovima sam pročitala da su se sestre bunile ako bebu iznosite iz bolnice u auto sjedalici. Da li još uvek važi to pravilo ili ne ? (Nisam planirala da kupujem ni nosiljku ni paketinu za samo taj put)

3. Da li vam pre poroda, nakon klistira, daju ono zeleno platno da se obrisete i da li tu ima nekakav sapun ili gel za tusiranje ( da ne moram nositi to sa sobom u onoj kesi u radjaonu ).

4. Koliko mrežastih uložaka se otrpilike potroši za prvih 24h nakon poroda? Opet da znam koliko da spakujem u kesu, dok posjeta ne donese sutradan.

5. Gdje u Splitu kupujete jeftine tetra pelene, švedske pelene, bodije za bebu itd?

6. Iz vašeg osobnog iskustva, da li vam je izdajalica bila potrebna u bolnici?

Uh, oprostite na brojnim pitanjima. I hvala unaprijed na odgovorima.
Jelena2909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 17:26   #2902
1. Lancuna nema, ja sam bila sva četiri dana na istima. Spavaćica ima, većina nosi svoje od doma, njihove su prevruće. Minjaju bebe triput u danu, pelene imaju. Tetra pelene nemaju viška pa ponesi svoje bebi za ispod glave i kad dojiš.
2. Izašli smo u AS
3. Ne znam, nisam se stigla tuširat
4. ponesi svakako dva paketa
5. Prati akcije, velika ti je razlika i u debljini tetri.
6. Meni je bila potrebna.

Nadam se da sam pomogla
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 17:39   #2903
Evo kaze meni prija, izasla u nedilju da in fali svega, wc papir, tetra pelene, cak i robice za bebu nekad i lancun za krevetic in, spavacice isto fale, ali isto bolje ponit svoje tanje jer su njihove debele flanelne a u sobi 26 stupnjeva. Ponesi koju pampersicu, vlazne maramice, ne bi bilo lose ni octanisept.
Ja san tetra pelene i svedske kupovala u jednom ducanu u kastelima, ali ih mozes kupit u bejbi ducanima samo triba pazit na debljinu. Kupila san 10 debljih tetri za siroko povijanje i 10 tanjih.
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 17:45   #2904
Ono za tusiranje ne znam jer ja to nisan obavila, nije me ni klistiralo. Radje uzmi uloske bez mrezice, bar za prvih nekoliko dana, pogotovo u slucaju epiziotomije. Uzmi mrezaste jednokratne gacice u ljekarni, jedno pakiranje bi tribalo bit gotovo.
Robicu imas kupit svugdi od shoping centara do supermarketa, cijena zavisi di je kad koja akcija.
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 00:18   #2905
1. lutrija.

2. stekla sam dojam da sestre nije briga ni za stvari koje ih se više tiču, a kamoli za to u čemu ćeš iznit bebu iz rodilišta.

3. meni su dali taj zeleni lancun (pitala sam), a u wc-u je bio antibakterijski gel za pranje.

4. ako se dobro sićam, mislim da sam u prva 24 sata potrošila 3 uloška, ali nemoj uzimat mrežaste nego chicco, stvarno su neusporedivo bolji od svih ostalih.

5. ne znam, kupovala sam uglavnom na internetu.

6. da, izdajalica mi je pomogla da krene mliko.

sritno!
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 09:27   #2906
za u rađaonu sam spremila malu ručnu torbicu u koju mi je stao moj gel za tuširanje,ručnik,mobiteli,voda,keksi,ulošci,jednok ratne gaćice,a ostalo mi je muž donio,ona zelena krpa ništa ne upija pa tako da je bolji tvoj ručnik
ivanabl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 09:48   #2907
Meni je taj chicco propustio isto nakon sat vremena (dala mi ga cimerica da isprobam).
Imala sam svoje pampersice i jednom presvukla malu (prije toga sam obavijestila sestru da ću je prominiti jer je pokakana a ona je odgovorila "dobro, doći ću ja gledati."- nije došla). Nisam je mijenjala više od tog jednog puta sama jer oni vode evidencije pokakanih pelena a moja je ful kakala i gubila na težini pa je to bilo bitno kad bi došao pedijatar. Guza joj je bila ajme crvena na izlazu.
Kad se izbljucala po tutici nisu imali čistu za promijeniti ju pa je tako bila mokra a isto nisam primjetila da dozvoljavaju korištenje svojih Uglavnom, jedva sam čekala otići doma "učisto"
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 11:28   #2908
Hvala vam svima ponaosob, svaki vaš savjet je dobrodošao i svaka vaša riječ mi mnogo znači.

Jeste li mijenjale spavaćice jednom dnevno ili česće (zbog krvarenja) ? Morala bih onda kupiti najmanje 2, pa nek ih doma peru i donose po potrebi.
Jelena2909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 12:40   #2909
Quote:
Jelena2909 kaže: Pogledaj post
Hvala vam svima ponaosob, svaki vaš savjet je dobrodošao i svaka vaša riječ mi mnogo znači.

Jeste li mijenjale spavaćice jednom dnevno ili česće (zbog krvarenja) ? Morala bih onda kupiti najmanje 2, pa nek ih doma peru i donose po potrebi.
u rađaoni sam bila u jednoj (bila je cila mokra od znoja kolko sam se uznojila jer je doli prevruće),dobila drugu u sobi,i još dvi mislim
ivanabl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 16:56   #2910
Kad sam ja bila (prije cca 1god) niceg nije falilo. Ponekad bi trebalo pricekat do popodne da dodje friska tura oprane posteljine.
Spavacice bi zicale kasno navecer od sestara kao za cimericu jer se jako zakrvarila pa da ima cistu za vizitu za jutro, a ujutro bi pricekale kolica na hodniku i uzele sto bi nam trebalo.
Teta je redovno cistila wc i dvaput dnevno iznosila smece, papira nkad nije falilo. Ja sam koristila Chiccove uloske i za 5 dana sam potrosila niti cijeli paket (30kom). Pola ponijela sa sobom u torbu a ostatak mi donijeli sutradan.
Pelene bi mijenjale sestre 3-4puta dnevno ali kad god bi trazile ostavile bi koju u sobi pa da same promijenimo ako zelimo. Jedino su inzistirale da ih one kupaju, jer su to cinile iskljucivo pod tekucom vodom pa valjda da nam ne skliznu.
U predradjaoni sam se dvaput tusirala i oba puta dobila frisku spavacicu. Imaju gel za tusiranje ali ja sam nosila svoj
Bebu smo iznijeli u AS-u, jos nam je sestra pomogla da namjestimo podlozak za novorodjence.
Bodice i kombinezone sam narucila u Nipcoma a tetre u Kozma i Malog andjela koji btw. siju tetre za Splitsko rodiliste.
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 10:36   #2911
Očito se puno prominilo u godinu dana
Nikakvo kupanje beba. Moju su dvaput dvaput stavili pod mlaz vode samo guzu oprat jer je bila toliko pokakana. I nema nikakvog izlaženja na hodnik Dvaput dnevno prazne smeće, to da.
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 23:03   #2912
U pravilu nema izlazenja na hodnik, to bi mi ostavile odskrinuta vrata da vidimo kad prodju kolica pa bi isle zicat, sa izlikom da sestrama ne radimo dodatni posao mi bi same prominile posteljinu i usput pitale za koji extra lancun, tetru ili spavacicu. Btw imala sam super cimericu, pa bi se dogovorile kad koja ide sta triba pitat.
Kupanjac je uvik obavljala ista sestra, ne znam jel praksa ili dogovor izmedju njih ali tako potrefilo, a druge sestre su i kolutale ocima kad bi isla pitat pelenu pa su mozda smatrale da me moraju upozorit da mi ne bi palo na pamet kupat dite, valja su skuzile da sam zeru divlja
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 10:31   #2913
Quote:
dolly74 kaže: Pogledaj post
Sta zbilja nema nikog tko je zatrazio epi u splitu?
Ja sam 9.3 zavrsila u bolnicu,puka vodenjak a termin mi je tek sad za 3 dana i dosla ja u rodiliste u predradjaonu me stavili poceli trudovi u 23:00 tako negdi i oko 5 me u box odveli i oko 9 se spustila glavica mom decku i ja u toj boli trazila epiduralnu derala se zvala na mob svoje da povuku veze za epi kad ono tribala san ju na pocetku trazit popizdila sann haha daju oni to samo navrime triba pitat i think
Rina18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 10:34   #2914
btw zanima me nesto..

Jel ima ko da je nedavno rodia u novom rodilistu,ja sam rodila ima 14 dana i zanima me jel ko zna ime od doktora s neonatologije,covik ima oko 50 g,kraca kosa i naocale za vid,hvala unaprijed.
Rina18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 12:21   #2915
Question

Cure, jel se placa boravak u rodilistu i eventualna terapija (drip, dolantin , itd) ?
Nemam dopunsko zdravstveno osiguranje, pa planiram da ga uplatim ukoliko se sve to placa...
Jelena2909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 12:29   #2916
Quote:
Jelena2909 kaže: Pogledaj post
Cure, jel se placa boravak u rodilistu i eventualna terapija (drip, dolantin , itd) ?
Nemam dopunsko zdravstveno osiguranje, pa planiram da ga uplatim ukoliko se sve to placa...
NE trebas !!!! trudnice su oslobodenje placanja
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 15:13   #2917
Quote:
mazuljkić kaže: Pogledaj post
NE trebas !!!! trudnice su oslobodenje placanja
Hvala ti na brzom odgovoru, sad mi je lakse !
Mene svekrva ubjedjuje da se placa, a ja tek skoro doselila u Hr pa ni ne znam bas sve procedure, ali sam procitala da trudnice ne placaju.
Ali ne vredi pricati, ona me pozuruje da uplatim dopunsko osiguranje, jer mi je termin za mjesec dana.
Jelena2909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 15:20   #2918
E nisam sigurna obzirom da nisi najmanje 3 godine ovdje, ipak pitaj ginekologa kod kojeg ides na preglede pa neka on ili sestra provjere mada ukoliko si se udala I prijavljena preko supruga mislim da bi trebala imat al obzirom da si tek doselila ipak radije pitaj nekog lijecnika
__________________
...and when he looks at me,his blue eyes tell his soul..
hipost is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 15:32   #2919
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...6_80_1667.html
__________________
...and when he looks at me,his blue eyes tell his soul..
hipost is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 15:32   #2920
Evo tu procitaj malo zakon
__________________
...and when he looks at me,his blue eyes tell his soul..
hipost is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.