Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2010., 21:11   #61
Quote:
Znači netko tko rata nije vidio, a kao krpelj parazira na državi isti je kao neki socijalni slučaj?
A javnom protuzakonitom objavom registra će se to konkretno riješiti kako?

Atomac, na zavodu se znalo naći i saborskih zastupnika po isteku mandata, i dogradonačelnika i sl. I oni su nakon trostruko većih primanja od prosječnih dolazili po novčanu naknadu skupa s onima koji su za dvije i pol tisuće kn radili po trgovačkim centrima...
I to podaci zaslužuju biti na netu - ako zaslužuju i ovi braniteljski, jer se ni s njihovom objavom takve stvari ukloniti neće.

Što se ovime konkretno postiglo? Ništa.
Pomoglo komšiluku da nađe prave branitelje, za njih sudionike najvećeg etničkog čišćenja na tlu Europe nakon WW2... vjerojatno.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Old 06.04.2010., 21:11   #62
Ima li koliko tko prima novaca?
irdeto is offline  
Old 06.04.2010., 21:12   #63
Osim što ćemo vidjeti one koji su bili u ratu, vidjeti ćemo i one koji nisu bili u ratu a trebali su i mogli.
linkyyy is offline  
Old 06.04.2010., 21:13   #64
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
čekaj malo...ako Registar branitelja nije u redu, ako ga je potrebno provjeriti, revidirati, ili štajaznam, dati javnosti na uvid, pa nije li to onda RED objaviti na neki drugi način?
A tko je državi branio da ga objavi na normalan način?

Očito je strah od gubitka birača bio jači.
__________________
Čitam Nedjeljni komentar koji jasno kaže "tko ne misli ovako taj kleveće i laže", ljudi bez kalibra i bez ideje ufuravaju nam istine crno bijele, investicije su probile plafon troše se krediti, svuda mnogo paranoje svi su do grla u krizi, a mi bi htjeli da budemo centar svijeta... - Nedjeljni komentar, Azra (1982.)
Atomski Ali is offline  
Old 06.04.2010., 21:13   #65
Nisam protiv i drago mi je što se napokon netko našao "koji ima muda" da to objavi.zbog tzv.lažnih branitelja oni koji su bili na prvoj crti bojišnice njima svaka čast i koji su dobrovoljno išli u rat bez prisile ili poziva.Oni koji su protiv objave ti su najsumnjiviji zato se i bune.
mala ptica is offline  
Old 06.04.2010., 21:13   #66
"4. Računalna sigurnost Ministarstva.
Računalna sigurnost Ministarstva je sramotno niska i apeliramo da se što je prije moguće pokrenu postupci kako bi se unaprijedile sigurnonosne procedure budući da je pristup ovom registru bio razočaravajuće lagan, a sam registar je toliko loše izveden i nadamo se da nije slučajno to neko platio budući da je registar izveden na razini domaće zadaće srednjoškolca informatičkog smjera (sram vas može biti).
"

Izvor: http://www.registarbranitelja.com/

__________________
My bass can kick your guitars ass...
BassQ is offline  
Old 06.04.2010., 21:13   #67
Quote:
Atomski Ali kaže: Pogledaj post
A tko je državi branio da ga objavi na normalan način?

Očito je strah od gubitka birača bio jači.
e.-..to je već druga, ili prva stvar
__________________
*
revolution is offline  
Old 06.04.2010., 21:14   #68
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
koje? stranica im je .com (comercial) dakle netko je platio za nju
Mogu kupiti pod lažnim imenom, sa lažnim dokumentima. Ali sve se to na kraju ipak da otkriti. Jedino ako nisu potpomognuti nekim žešćim sponzorom.
linkyyy is offline  
Old 06.04.2010., 21:14   #69
Quote:
linkyyy kaže: Pogledaj post
Pa ako je objavio Njemački državljanin mogao bi isto imati sranja, pogotovo kad uđemo u EU. Ali nije objavio Njemački državljanin, nego neki lokalni pajdo sadobrim vezama u MORH-u (možda čak i radi tamo).
Ma na osnovu čega?
Što bi mu sudili za špijunažu?:lo:
Jao, jao...
Kohoutek is offline  
Old 06.04.2010., 21:15   #70
Ovim se samo potvrđuje da živimo u karikaturi od države, kada netko bez velikih problema može "ući" u MORH i skinuti bilo koji popis.
Govori dosta o tome tko je tamo u IT-u zaposlen i koliko je stručan.
Isto tako mislim da onaj tko je hakirao popis i objavio ga ima dovoljno informatičkog znanja da mu naši istražitelji mogu samo staviti soli na rep
signum is online now  
Old 06.04.2010., 21:15   #71
Otvorio valjda u zadnjim sekundama. Imaš pretragu po imenu i prezimenu, te po postrojbi i vremenu u njoj provedeno. Traži se i šifra za prepisati. Bilo je "6on". Nikakva privatnost nije narušena, objavi ti samo ime i prezime, bez adrese i sl. i postrojbe, te vrijeme služenja. Objavilo mene u sve tri postrojbe i nekog imenjaka i prezimenjaka iz osiječkih brigada. Nikad čuo za njega, prezime nam nije baš često, ni specifično za Slavoniju. Slijedeća pretraga za par sekundi, samo sam viknuo ženi " evo mene" , već je bila onemogućena. E sad, jel registar skinut il je prebukirana pretraga, budemo videli. Sve u svemu, ništ skandalozno !
Mc Ozy is offline  
Old 06.04.2010., 21:15   #72
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
To vise nije kriminalizacija Domovinskog rata, to vec prelazi u sprdnju sa braniteljima.

Takav narod i ne zasluzuje bolje od jada u koji tone iz dana u dan.
..kako to mislis..vec prelazi? do kojeg broja branitelja se cuvalo njihovo dostojanstvo?
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Old 06.04.2010., 21:17   #73
Quote:
Kohoutek kaže: Pogledaj post
Ma na osnovu čega?
Što bi mu sudili za špijunažu?:lo:
Jao, jao...
Žao mi je što nemožeš shvatiti da kad se nešto ukrade, da se onda za to snose posljedice. To je stvar odgoja.
linkyyy is offline  
Old 06.04.2010., 21:17   #74
Quote:
Atomski Ali kaže: Pogledaj post
Je, istina. Ali nijedna ozbiljna zemlja nije u situaciji da je u najtežim vremenima pljačka X ljudi zbog lažnog statusa.
Bilo je i tih, kao i onih koji su okolo glumili da su odlikovani veterani i paradirali sa medaljama. Samo što su takvi brzo uhićeni i osuđeni na novčane i zatvorske kazne. A kod nas?

I što se sad postiglo sa ovom objavom? Ako je netko lažnjak, pa valjda si je sredio i lažni ratni put. Pa se onda Pero Perić sa lažnim podacima (npr. da je bio u 5. gardijskoj brigadi) nalazi odmah pokraj Pere Perića iz 5.gbr koji je 95 ostao bez noge ili Pere Perića iz 5.gbr koji je još uvijek DVO.

I kako sad razlikovati Peru Perića lažnjaka, Peru Perića HRVI i Peru Perića DVO gledajući samo u registar?
Hollow Point is offline  
Old 06.04.2010., 21:17   #75
i ja sam našla nekoga, bila je na kratko proradila stranica...

to nije popis nego se trebaju ukucat podatci pa čekat da izbaci konkretno..

bit će teško možda izbacit izlist svih...
naomi is offline  
Old 06.04.2010., 21:18   #76
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
To vise nije kriminalizacija Domovinskog rata, to vec prelazi u sprdnju sa braniteljima.

Takav narod i ne zasluzuje bolje od jada u koji tone iz dana u dan.
I nek tone...
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Old 06.04.2010., 21:22   #77
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
A zašto se praviš glup? Ozbilljno?
Čemu napad odmah?Pitam je li ga vidio, jer ne znam od čega se sastoji, a činilo mi se iz njegovog upisa da je vidio.

Quote:
yeehawyaw kaže: Pogledaj post
to opcija košta $10-$15 tako da..
ali na zahtjev policije se identitet može otkriti bez problema, osim ako nisu registrirali ukradenom kreditnom karticom i krivotvorili nešto, i cijelo vrijeme pristupali internetu iz npr. neke javne wireless mreže, a vjerojatno ako imaju imalo mozga jesu.
Ne može, niti ne treba zaštita podataka.Već sam napisao, možeš preko opće uplatnice uplatiti novce i upisati podatke koje želiš.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 06.04.2010., 21:22   #78
mene nema!!!

nepravdaaaaaaaaa!
osjećam se kao kalimero... nigdje ne pripadam.
a bio, nije da nisam... 8 godina...
all_or_nothing is online now  
Old 06.04.2010., 21:22   #79
Quote:
linkyyy kaže: Pogledaj post
Žao mi je što nemožeš shvatiti da kad se nešto ukrade, da se onda za to snose posljedice. To je stvar odgoja.
Ovo nije nikakva krađa.
Osim toga u ovoj karikaturi od države su prolazila daleko teža kaznena djela bez odgovarajućih sankcija zato je iluzorno očekivati da bi se ovakvo što kaznilo čak i da je u pitanju obična krađa.
Kohoutek is offline  
Old 06.04.2010., 21:23   #80
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
I nek tone...
A kriminalizacija nisu tisuće lažnjaka koji svojim činom sramote prave branitelje i rat + spoznaja da takvi postoje i odluka da se ništa ne čini?
__________________
Čitam Nedjeljni komentar koji jasno kaže "tko ne misli ovako taj kleveće i laže", ljudi bez kalibra i bez ideje ufuravaju nam istine crno bijele, investicije su probile plafon troše se krediti, svuda mnogo paranoje svi su do grla u krizi, a mi bi htjeli da budemo centar svijeta... - Nedjeljni komentar, Azra (1982.)
Atomski Ali is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.