Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2005., 08:16   #201
Imao sam sličan problem, smrdila ja na mahove kod hlađenja (kod grijanja nije smrdila). Promjenili su mi unutarnju i vanjsku jedinicu i sad ne smrdi ništa.
cincilator is offline  
Old 05.09.2005., 14:15   #202
Re: klima smrdi

Quote:
IQ500 kaže:
klima mi smrdi ima neki čudan miris...

stara je oko godinu i pol. dolazio je već tip, pa je samo opro filter ali i dalje smrdi nekak ono po vlagi...

šta da radim?
To znaci da se voda od kondezacije negdje talozi. Filtere i onako trebas cistiti svako 2 sedmice ali smrad ne dolazi od njih. Dakle, moguce je da klima nije dobro montirana te: cijev od kondezata nije napravljena u konstantnom padu i na tim mjestima se voda zadrzava i usmrdi, ili okapna posuda nije lipo sjela pa se i u njoj zadrzava voda.
Rjesene problema: pozvati nekog iskusnijeg servisera. Sam ne mozes otkloniti problem.
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Old 06.09.2005., 10:12   #203
mene zanima valjaju li jeftine klime poput FUEGO ESPANA FG-90HP, 2.5 kW; VIVAX COOL ACP-9H25GACA2C, 2.5 kW, i tako to...
i od koliko kW meni treba za sobu od 25 m2
essence777 is offline  
Old 06.09.2005., 12:03   #204
Quote:
i od koliko kW meni treba za sobu od 25 m2
25-30 W po metru kubnom
Quote:
a kad piše ekološki freon, kaj to znači??
To je plin R 410 (407) koji ima manji postotak freona.
Ali "bolje te kukurukuku....." za bušenje freonom dok USA nisu potpisale sporazum iz Kjota jer bi im to "usporilo ind. razvoj"
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 06.09.2005., 17:09   #205
Quote:
ZOsvald kaže:
Broj jedan je TO ŠIIIIIIBA (Panasonic) inverter oko 3 kW 9k kuna.
Dobro rade HAIER, LG, SAMSUNG.
Onda je Daikin broj nula, ili van konkurencije?
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Old 14.09.2005., 14:03   #206
Klimatizacija i ventilacija, klima uređaji - brisan link - reklama

preporuka: Mitsubishi - DELTRON
__________________
Kako oblikovati potpise

Zadnje uređivanje fonemf : 07.02.2009. at 19:54.
bnecemer is offline  
Old 16.09.2005., 12:22   #207
Uzmi za početak jednu klimu, ugradi je na mjesto gdje ti je najpotrebnija, ili gdje ti je najtoplije! Nemoj uzimati ništa skupo, ne isplati se! Sad je vrijeme akcija, nabavi 2,5 ili 3,5 kW, ovisi što nađeš od ponuđenog! Otvoriš sva vrata unutar kuće ili stana i uskoro češ osjetiti kako nestaje vlaga iz zraka i postaje sve ugodnije! Ako u susjednoj sobi nečeš biti zadovoljna, sljedeće godine i tamo ugradi drugu klimu! Ako imaš nekog malo spretnijeg, nek ti on montira klimu! Ja sam je sam montirao prije dva ljeta, radi još i danas, kao i prvog dana! Garancija mi je istekla, sad ionako bih isto plačao popravak, kao i da mi je montirao ovlašteni serviser! Cijena ugradnje je bezobrazno preskupa, za te novce na akciji može se kupiti jedan manji klima uređaj!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Old 22.11.2005., 20:32   #208
panasonic inverter klima

Molim za pomoć u vezi ove klime ako netko zna.
Imam s njom problem i neznam do čega bi to moglo bit.
A ne može čovik ni mislit kad mu je ladno.

Stan je u splitu, 40ak kvadrata sunčane strane grije ta klima od 5,5kw.
Al ne grije baš nešto otkad je god kupljena.
Zvali smo i servis, bili su i rekli da je sve u redu s njom.
Al ona ne puše nikako toplo.
Čak i kad je stavimo na 30 ne puše iz nje toplo nego nešto mlako.
Malo ubije hladnoću, al nije to to.
Jel to takva tehnologija (inverter) ili su oni pri montaži nešto zeznili? Nije mi jasno.
slinjo is offline  
Old 22.11.2005., 21:22   #209
BTW, ako netko može objasnit što znači da klima ima inverter?
plimpi is offline  
Old 23.11.2005., 15:16   #210
Klime bez invertera kad startaju zdrmaju cijelu kuću jer tada se ukljući elektromotor.
Kod invertera kad ukljućiš klimu ona kreće sa malim brojem okretaja i dok god je uključena motor radi. Broj okretaja povečava automatski da bi zadovoljila postavljenu vrijednost.
Manji je motor, ali je kompliciranija elektronika i manja potrošnja.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 23.11.2005., 22:20   #211
slinjo molio bih te da u slučaju ako ti nitko ne pomogne da zaključiš temu s odgovorom što se desilo na kraju i kako si riješio problem.

Hvala!

Pozdrav.
mdj300B is offline  
Old 24.11.2005., 22:01   #212
A evo danas smo nešto kemijali.
Bolje grije kad se stavi na 22 i bez funkcije powerful grijanja.
Ali u usporedbi s običnom fuji klimom puše nešto ladniji zrak.
Nismo pametni.
slinjo is offline  
Old 24.11.2005., 23:07   #213
Hm, može bit da su vam pri ugradnji stavili nedovoljno ( il je izcurio) freona ili je pak prevelika količina u pitanju.

Vidim danas u Splitu nije baš bilo toplo 4, 5 ,6 °Cstupnjeva mjereno u 7, 10 i 13 sati, tak da klima bi trebala grijat.
A kažeš da je inverter pa može do -15°C bez problema.
Da te pitam dal ima efekta kad odvrneš na max puhanje unutarnje, znači kontrola za brzinu vrtnje ventilatora. Probaj podesit na najbrže.

I jeste se ugrijali, koliku ste temp. postigli?
mdj300B is offline  
Old 25.11.2005., 23:01   #214
Quote:
slinjo kaže:
A evo danas smo nešto kemijali.
Bolje grije kad se stavi na 22 i bez funkcije powerful grijanja.
Ali u usporedbi s običnom fuji klimom puše nešto ladniji zrak.
Nismo pametni.
U tome i je razlika , sa konverterom stalno radi na nizim okretajima , pa zato i puse relativno hladan zrak .
Kod termostatskih , grije , puse toplo , pa se ugasi .
To ti je normalno .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Old 25.11.2005., 23:04   #215
Quote:
mdj300B kaže:
Hm, može bit da su vam pri ugradnji stavili nedovoljno ( il je izcurio) freona ili je pak prevelika količina u pitanju.

Vidim danas u Splitu nije baš bilo toplo 4, 5 ,6 °Cstupnjeva mjereno u 7, 10 i 13 sati, tak da klima bi trebala grijat.
A kažeš da je inverter pa može do -15°C bez problema.
Da te pitam dal ima efekta kad odvrneš na max puhanje unutarnje, znači kontrola za brzinu vrtnje ventilatora. Probaj podesit na najbrže.

I jeste se ugrijali, koliku ste temp. postigli?
Nista od navedenog.

Ako stavis vecu brzinu ventilatora , prepostavljam da to znaci ovaj izraz odvrnes , imaces jos veci osijecaj hladnoce .
Ako stavis na manju brzinu , imaces osijecaj toplog zraka .
Malo pogledaj pod fizika , termodinamikai .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Old 26.11.2005., 09:54   #216
Post

Iverter =
- mogućnost rada na puno nižim temperaturama
- štednja energije
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Old 26.11.2005., 11:55   #217
Čekaj bodul, ako staviš na veću brzinu veća količina zraka će proći preko unutarnje i naravno bit će malo hladniji zrak na izlazu ali ono bitno je da će se cjevi ohladiti na nižu temp. i tako ćeš postići veće prenošenje energije i veću korisnost. Ako nije tako objasni mi zašto vanjska jedinica ima znatno veći volumen protoka zraka u jedinici vremena ako pri tom zanemarimo buku.

Ovo gore što sam rekao o problemima pri grijanju sam pročitao u priručniku za manualno korištenje iste a povezano je s nedostatkom freona.
mdj300B is offline  
Old 26.11.2005., 11:58   #218
Ja imam 'običnu' klimu samsung, 3,5kW, platio sam je nekih 2.500kn. Postavili smo je ovo ljeto. Super je hladila, ali sam bio skeptičan kako će grijati. I sad sam super zadovoljan. Ne znam kakva je potrošnja. Stavim je na 20C na daljinskom, ne pali se tako često, a termometar u dnevnom pokazuje 24C(!?). Sad smo još kupili i onaj ovlaživač (na stalku s vodom, mijenja boje, super izgleda). Klima je u dnevnom postavljena tako da bez problema ravnomjerno grije 40-ak m2. U sobama imamo uljne radijatore.
Za taj inverter sam čuo, i koliko znam te su klime više od duplo skuplje. Nisam ni znao što je to točno, sad sam siguran da se to ne isplati.
plimpi is offline  
Old 26.11.2005., 16:04   #219
Quote:
mdj300B kaže:
Da te pitam dal ima efekta kad odvrneš na max puhanje unutarnje, znači kontrola za brzinu vrtnje ventilatora. Probaj podesit na najbrže.
I jeste se ugrijali, koliku ste temp. postigli?
Pa mogu ti reć da puše toplije kad se stavi najbrža brzina ventilatora (ali bez one automatske powerful gluparije - to je neka kao funkcija da brže ugrije kuću) i ne visoka temperatura...mi bi je prije stavljali na 25-26 jer je puhala hladnije al u biti tako je samo gore...

Ma klima je očito onda ok; postigne 22 stupnja i pokazuje nisku potrošnju struje (upaljeno je 2 od max 5 lampica), samo je tu i klizna staklena stjenka od 3,5m (automatski se valjda tu toplina gubi) i velik izlomljen prostor (ima sigurno više od 40 kvadrata) pa ga baš i nije tako lako ugrijat.

I bili su nam iz servisa. Oni su nešto mjerili i rekli da to tako triba bit kod invertera.

Al opet u usporedbi s običnom ne-inverter klimom osjeti se da je to razlika
slinjo is offline  
Old 26.11.2005., 18:28   #220
A kako se očituje ta razlika?
plimpi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.