Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Pogledaj rezultate ankete: Vlasnici dizel motora: Biste li sipali biodizel gorivo u svoj auto da vam je ono lako dostupno?
da, neće štetiti motoru jeftinije ću se voziti 15 29.41%
da, zbog jeftinije vožnje briga za ostalo 3 5.88%
da, moj motor bez problema podržava biodizel 6 11.76%
da, napravit ću preinake jer ga motor ne podržava 2 3.92%
da, ima fora miris ispuha po pečenom pomfritu 8 15.69%
ne, smatram da šteti mom dizel motoru 6 11.76%
ne, nije potvrđeno da je 100% sigurno za motor 11 21.57%
ne, smanjuje performanse motora 1 1.96%
ne, moj motor izričito ne podržava biodizel 3 5.88%
ne, neda mi se prerađivati motor za tu namjenu 3 5.88%
ne, neće biti uštede koštat će kao eurodizel 7 13.73%
ne, ne volim miris biodizela prilikom ispuha 1 1.96%
ne znam, čekat ću pa ako svi budu točili i ja ću 7 13.73%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 51. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2011., 23:21   #41
Kemijski gledano, ulje, tj biljna mast je triester glicerola sa masnim kiselinama (sa C16 i C18). Dizel je prosječno C10-C14 ugljikovodik. Dakle, rađenje biodizela od masnoća biljnog podrijetla je u stvari trganje i redukcija masnih kiselina, a glicerol je nusprodukt. Molekule triglicerida su veće, pa je ulje viskoznije od nafte. Kao da voziš na 30-70 mix motornog ulja i lože(ne pitaj odakle znam)

Koliko to ima smisla u kućnoj radinosti? Dosta su otrovne sve te kemikalije. Ja osobno trošim ulje od pomfrita "vulgaris", samo odležano, dekantirano i još kroz najlonku. Uspem metanola/etanola drito u rezervoar, da malo ublaži smjesu, umjesto benzina, niš ne kuham.

A performanse mi se osjete, kao da voziš kroz tijesto ili da ubaciš u previsoku brzinu, pa neda ubrzat. No nakon max 15-20 minuta proradi normalno. Zanimljivo, više dimi u startu, ali manje kasnije u usporedbi sa dizelom. No, meni se često dogodi da mi krš dok je hladan ionako neide preko 50km/h. Pa dođem na isto.

A u budućnosti će se biodizel raditi od drugih kultura, možda i GMO, koje će davati veće prinose od repice. A ulja od prženja će uvijek biti.

Hvala Actros na objašnjenjima, ali nitko to neće sipat u nove motore, pa vjerojatno neće biti ni problema sa rikavanjem istih. a što se tiče izmjene ulja, to se slažem da treba mijenjati češće, kao i filter(meni ionako curi, pa dolijevam, a imam fuel separator pa mi se ni filter ne štopa).
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Old 27.03.2011., 23:39   #42
Dobro jer netko probao taj biodizel sa Zovka na starijem dizlu ?fkt zas moramo izvlacit informacije koda direktora INE pitamo kak ih zajebat..
ivo patijera is offline  
Old 28.03.2011., 12:01   #43
Quote:
ivo patijera kaže: Pogledaj post
Dobro jer netko probao taj biodizel sa Zovka na starijem dizlu ?fkt zas moramo izvlacit informacije koda direktora INE pitamo kak ih zajebat..
Evo moram ti reći da sam plasirao dezinformaciju i da biodiesela na Zovku više NEMA!

-smanjen interes...
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Old 28.03.2011., 13:11   #44
Bilo bi zgodno piknuti kaj ja znam 1000 litara da ti šofer doma dopela, imam prazan spremnik od lož ulja koji bi ocistil i da se unutra istoci skoro godinu dana bi se vozil s tim i traktoric i drugi traktor golf ako netko sazna cjenu,mogučnost dostave bio bi zahvalan na informacijama iz prve ruke!
Neno.. is offline  
Old 28.03.2011., 20:57   #45
Quote:
Neno.. kaže: Pogledaj post
Bilo bi zgodno piknuti kaj ja znam 1000 litara da ti šofer doma dopela, imam prazan spremnik od lož ulja koji bi ocistil i da se unutra istoci skoro godinu dana bi se vozil s tim i traktoric i drugi traktor golf ako netko sazna cjenu,mogučnost dostave bio bi zahvalan na informacijama iz prve ruke!
http://www.tvrtke.com/modibit-d-o-o-...,MF-73807.aspx

Pokušaj ovdje nazvati. To je prijašnji Modibit pa Bio-Bit pa se sad valjda zovu Biotron.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.

Zadnje uređivanje Alkemicharka : 28.03.2011. at 21:53.
Alkemicharka is offline  
Old 28.03.2011., 22:19   #46
Strpite se do sutra, poslao sam danas upit u Vukovar, pa čekam ponudu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 28.03.2011., 23:09   #47
Fala lipa ,budemo se strpili
Neno.. is offline  
Old 28.03.2011., 23:22   #48
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
Evo moram ti reći da sam plasirao dezinformaciju i da biodiesela na Zovku više NEMA!

-smanjen interes...
Bitno da je muving , da izmjenjujemo iskustva.

recimo ovo za Vukovar..
ovo 1000 litara minimalna narudžba uopce nije problem, nade se nas troje i rijesimo to..ja bih odma uzeo 300-400 litara tog ak je cijena 5-6 kuna i ak valja.Pa i prijevoz bi sredili.

Veci problem bi mi bio skladistenje makar bi i to rijesio..
Anton ak sta odgvore javi, iscekujemo.
ivo patijera is offline  
Old 28.03.2011., 23:32   #49
ekipa svaka vam cast, evo sad vidim da ipak ima neke koristi od otvaranja ove teme

ja kad sam pitao ove iz vukovara rekli su 4 kn po litri i da je narudjba min 1000 litara. naravno odlicno bi bilo da se nekoliko forumasa skupi pa uzme 1000 l i podijeli, super ideja!
BB87 is offline  
Old 28.03.2011., 23:38   #50
Pa da , cak nije tolko do love , kolko do tog da nebih htio spusit 500eura ak to slucajno ne sljaka (pregusto, puno necistoca, ili ak mi auto jednostavno ne prihvati to gorivo).
Velim ja sam za . 4kn je stvarno


ja sam iz ZGa ocito, rado bih da jos netko bude da podjelimo troskove prijevoza to, kombijem il cim vec.
ivo patijera is offline  
Old 28.03.2011., 23:40   #51
Ako je cijena povoljna ( do 5 kn ), koliko vas je zainteresirano, ali samo ozbiljne ponude me zanimaju?
Uzmite u obzir da je ovo istok Hrvatske, ne znam odakle ste vi.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 29.03.2011., 00:31   #52
Quote:
ivo patijera kaže: Pogledaj post
Pa da , cak nije tolko do love , kolko do tog da nebih htio spusit 500eura ak to slucajno ne sljaka (pregusto, puno necistoca, ili ak mi auto jednostavno ne prihvati to gorivo).
Velim ja sam za . 4kn je stvarno


ja sam iz ZGa ocito, rado bih da jos netko bude da podjelimo troskove prijevoza to, kombijem il cim vec.
radi gorivo provjereno na 3 cilindarskom IMT-u, vec vise od dvije god rodjak s njim ore i radi sve sta treba. od onda je s biodizelom odvezao preko 2000 radnih sati. e sad kako je s autom to ne znam, i mene zanima. ali mislim da nebi trebalo bit problema.

no moze se dodat 5 % benzina i 25 % dizela u mjesavinu i kazu da s tim ide bez jebemti
BB87 is offline  
Old 30.03.2011., 10:54   #53
Bu kaj od ovog ? i mene zanima bome .. kak uopce kontaktirat tu firmu?
MMachéte is offline  
Old 30.03.2011., 15:09   #54
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Bu kaj od ovog ? i mene zanima bome .. kak uopce kontaktirat tu firmu?
Povlačim što sam napisao. Sada sam se opet čuo s njima. Evo rekli su mi da će mi poslati sada upit.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 30.03.2011., 15:14   #55
Misliš ponudu? Upit ti šalješ na što oni tebi ponudu...
Headbanger is offline  
Old 30.03.2011., 15:35   #56
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Misliš ponudu? Upit ti šalješ na što oni tebi ponudu...
Ma da, ponudu, greška.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 24.09.2012., 10:37   #57
Anton je nestao. Ovaj biodiesel se prodaje INA-i te ga u INA-i mjesaju u onaj Eurodiesel BS od 5 do 7%. Sto znaci da se moj Mercedes vec vozi na tu mjesavinu. Takodjer ta firma Biodiesel isporucuje na veliko velikim prevoznickim firmama. Da li ce imati u maloprodaji jos ni oni sami ne znaju. Vjerojatno se ceka sto ce drzava uciniti i kakav ce zakon i kada donjeti. Evo, informacija od prije 5 minuta.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Old 24.09.2012., 14:09   #58
gle točio bih ga jedino kad bi imao neku kramu od 2000 eura,ali u nov auto mislim da nebi,pošto imam benzinca,sve pada u vodu
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 24.09.2012., 14:20   #59
U novi auto NE, pogotovo sa DPF. Lijepo stoji na poklopcu za tankanje Biodiesel u crvenom krugu i precrtano.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 24.09.2012., 14:44   #60
Opet se ne gleda post koji diže temu već samo naslov
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.