Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2010., 09:07   #1
Analni štakor

Već odavno naletjeh na Frojdov izraz iz naslova, jedne rečenice Ugl. koliko god mi tada odokativno bilo jasno o čemu govori smisao iste,dan-danas ne mogu dokučiti što to znači.
Molim,može li pomoć ili obrazloženje?
Hvala.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 11:16   #2
Može li primjer te rečenice?
Neocortex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 14:21   #3
Ne može.
ne sječam se izvorno,ali radilo se o podjelama na oralni,analni i falusni subjekt,gdje se vrši po mojoj slob.procjeni nagli zaokret, iz doba inkvizicije kada su ljude mučili u najgorim mukama gdje je navden štakor na zadnjici privezana čovjeka u horizontali,na njem štakor prekriven zdjelom,koju su odozgora zagrijavali a glodavac je tražio utočište zavlečeći se u anus sve dublje i dublje.
Može koment.
hvala
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 14:27   #4
Dobar naziv za neki trash metal/gothic band
BigChill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 14:32   #5
Da to nisu oni koji vole u guzu
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 14:51   #6
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Ne može.
ne sječam se izvorno,ali radilo se o podjelama na oralni,analni i falusni subjekt,gdje se vrši po mojoj slob.procjeni nagli zaokret, iz doba inkvizicije kada su ljude mučili u najgorim mukama gdje je navden štakor na zadnjici privezana čovjeka u horizontali,na njem štakor prekriven zdjelom,koju su odozgora zagrijavali a glodavac je tražio utočište zavlečeći se u anus sve dublje i dublje.
Može koment.
hvala
Da, te inkvizitorne metode su mi pale na pamet. Ali opet ne znam što bi to po Freudu značilo.
Neocortex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 15:10   #7
Imaš kakoga kompu koji se dobrano razme u problematiku ,pa ga priupitaš onak blagoglagoljivo?
Jeli Mad Sc. još moder,on bi trebao znati,ako se ne zeknem?
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 15:29   #8
Prvo sam mislila da se radi o zakočenju u analnoj fazi bla bla... pa onda covjek postane skrtica.

Ali onda procitah ovo, i mogu samo reci da metode mucenja koje su ljudi u stanju smisliti prelaze sve granice zdrave pameti. Ma kod koje zivotinje ima ovakvih primjera??
pravimputem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 15:32   #9
Quote:
pravimputem kaže: Pogledaj post
Prvo sam mislila da se radi o zakočenju u analnoj fazi bla bla... pa onda covjek postane skrtica.

Ali onda procitah ovo, i mogu samo reci da metode mucenja koje su ljudi u stanju smisliti prelaze sve granice zdrave pameti. Ma kod koje zivotinje ima ovakvih primjera??
A nisi znala za to?
Obično su tako mučili vještice.

Bolje ti je da ostale metode ne znaš!

Uvijek sam više voljela životinje.
Neocortex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 15:45   #10
Quote:
Neocortex kaže: Pogledaj post
Uvijek sam više voljela životinje.
Bome i ja, a pogotovo one na ražnju ili ispod peke
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 15:53   #11
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Imaš kakoga kompu koji se dobrano razme u problematiku ,pa ga priupitaš onak blagoglagoljivo?
Jeli Mad Sc. još moder,on bi trebao znati,ako se ne zeknem?
Žacko, Mad-a nije na forumu bilo jedno 2 godine.

Najvjerojatnije se radi o Freudovom slučaju "Čovjeka-štakora"; mladića kojem je Freud pomagao da nadvlada opsesiju fantaziranjem da njegovu zaručnicu i mrtvog oca muče tom kineskom metodom kad se za stražnjicu priveže lonac s gladnim štakorima, a za koju je čuo od jednog poznanika vojnika.

Međutim slučaj se zvao "Čovjek-štakor", a ne "analni štakor".
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 16:20   #12
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Međutim slučaj se zvao "Čovjek-štakor", a ne "analni štakor".
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 18:18   #13
Nemojte me samo krivo shvatiti, nije Freud tom mladiću pomagao da savlada opsesiju fantaziranjem te scene, nego mu je pomagao prevladati tu opsesiju koja je uključivala ranije spomenuto fantaziranje...
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 18:22   #14
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Nemojte me samo krivo shvatiti, nije Freud tom mladiću pomagao da savlada opsesiju fantaziranjem te scene, nego mu je pomagao prevladati tu opsesiju koja je uključivala ranije spomenuto fantaziranje...
Ne bi me od njega ništa čudilo.
Neocortex is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:06   #15
Bravo,može biti.
Jeli se znade otkuda mladiću takova bizarna opsesija?
I kako mu je pomagao?
Hvala.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:19   #16
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Ne može.
ne sječam se izvorno,ali radilo se o podjelama na oralni,analni i falusni subjekt,gdje se vrši po mojoj slob.procjeni nagli zaokret, iz doba inkvizicije kada su ljude mučili u najgorim mukama gdje je navden štakor na zadnjici privezana čovjeka u horizontali,na njem štakor prekriven zdjelom,koju su odozgora zagrijavali a glodavac je tražio utočište zavlečeći se u anus sve dublje i dublje.
Može koment.
hvala
lol ovo se na trbuhu radilo a ne na anusu
__________________
Moje namjere su prozirne, ali moja namjera da mi namjere budu prozirne je skrivena.
poštar4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:25   #17
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Već odavno naletjeh na Frojdov izraz iz naslova, jedne rečenice Ugl. koliko god mi tada odokativno bilo jasno o čemu govori smisao iste,dan-danas ne mogu dokučiti što to znači.
Molim,može li pomoć ili obrazloženje?
Hvala.
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Bravo,može biti.
Jeli se znade otkuda mladiću takova bizarna opsesija?
I kako mu je pomagao?
Hvala.
... mene zanima zasto to tebe zanima... mislim, u nekakovim militantnim krugovima to je bila uobicajena metoda "ispitivanja" (bar tako stoji u literaturi, meni se cini jako neprakticno)... ali Frojd je stosta rekao...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:54   #18
Quote:
poštar4 kaže: Pogledaj post
lol ovo se na trbuhu radilo a ne na anusu
Može i na trbuhu ako je zapržen,ali razmisli ako je štakor prekriven loncem da ne umakne i odozgora ga zagrijavaš,on gmiže i traži si put,dok ne nađe analni prohod.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 08:33   #19
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Može i na trbuhu ako je zapržen,ali razmisli ako je štakor prekriven loncem da ne umakne i odozgora ga zagrijavaš,on gmiže i traži si put,dok ne nađe analni prohod.
ja mislim da bi prije guzove onda napao jer je anus dosta žilav a sigurno bi se i stisnuo, i onda bi teško išlo kroz pubičnu ili bedrenu kost, tako da ja mislim da je bilo primjenjivano na trbuhu

jebote odvratno
__________________
Moje namjere su prozirne, ali moja namjera da mi namjere budu prozirne je skrivena.
poštar4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 09:02   #20
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Bravo,može biti.
Jeli se znade otkuda mladiću takova bizarna opsesija?
I kako mu je pomagao?
Hvala.
Opsesije znaju biti vrlo bizarne, nije rijetkost. "Čovjek-štakor" je bio jedan od prvih Freudovih slučajeva, a pomagao mu je psihoanalitičkom psihoterapijom, koja je u to vrijeme bila u začetku. Kojim se konkretno tehnikama služio i kako je to išlo Freud je izvještavao na kongresima iz svojih zabilježaka, međutim malo je informacija, barem besplatnih o tom slučaju na netu. Ima nešto na ovoj stranici i wikipediji, a za više bi izgleda trebalo kupiti neku knjigu ili se pretplatiti na psihoanalitičke časopise. Treba uzeti u obzir da se radilo o slučaju s početka prošlog stoljeća i da je gotovo sve što se o slučaju zna rekonstruirano iz Freudovih osobnih zabilježaka koje su po procjeni određenih stručnjaka bile nekonzistentne, a neki djelovi izmišljeni.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.