Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2012., 00:03   #21
Quote:
Dega76 kaže: Pogledaj post
a icikla
eh da je to bar sve

ne daju mi se ostali propusti nabrajat, ali ne mogu da ne spomenem debilka na biciklu (02:53 u prilogu) koji se ko kreten vozi po zelenom valu... e takvima bi trebalo davat bar deset put veće kazne, neg kaj se inače daju biciklistima... ili im oduzimat bicikle...

.
Fakat! to me sad uvjerilo da se biciklom može voziti i 100 km/h...ovaj se i ne mora brinuti apropos vožnje po pruzi, nema tramvaja koji ga može sustići... nisam siguran niti da to mogu motorizirani policajci...

jedan dodatak apropos nebuloze reportera: lamentira kako je traka preuska da se dva bicikla mimoiđu, a svako malo se vidi strelica koja govori da je to jednosmjerna traka...totalno promašen prilog, ali što očekivati od Red Carpeta, bože mili...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 01:46   #22
Quote:
dr_dinamo kaže: Pogledaj post
To je svakodnevica svakog biciklista. Ne događa se to samo na pločniku, već i na biciklističkim stazama. Ne postoji biciklistička staza u gradu koja nije prepuna pješaka (osim one na zelenom valu u smjeru zapada).
Ok, my bad, mislila sam na zagrebački Centar. Ne vjerujem da su biciklističke staze brojem pješaka uz bok npr.Ilici (onaj dio ulice koji se proteže centrom)
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 10:58   #23
Quote:
grofBombelles kaže: Pogledaj post
Tramvaji su globalno ograničeni na 50 km/h, a na nekim dionicama i manje (strogi centar grada je 30 km/h ak se ne varam). Tak da to i nije neki velki problem
Nije stvar u tome da je tramvaj spor (a je), nego u tome da svakih sto metara ima stanicu i semafor, a cesto oboje koje nije sinkronizirano. Pa ako si supermen i brži si od njega, slobodno voziš prugom ispred njega i ostaviš ga iza sebe, a ako ipak nisi, onda lijepo voziš iza njega i makneš mu se ako te neki stigne.

Poanta tog članka je da jedan lik na bicu ne štopa tramvaj sa stotinjak putnika.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 04:16   #24
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Hmmm...nije veliki problem...0.1% biciklista i isto toliko modela bicikala...
Mislio sam prije svega na dionice gdje pruga ide po cesti (poput Ilice), tamo tramvaj gotovo nikad ne ide brže od 40 km/h. Ja svojim MTB-om bez beda idem 30-35 km/h.

Štemajzl
__________________
I would love to change the world, but they won't give me the source code!
grofBombelles is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 08:53   #25
Ma ako tram dovoljno dugo stoji na stanicama, možeš mu toliko zbrisat do slijedeće da te teško sustigne ako si i sporiji s top brzinom, samo ne baš zanima kako policija gleda na to...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 12:54   #26
Nije bitno kak na to gleda pandur s dva razreda osnovne (ponavljam, ak ne štopaš tramvaj).
A ak te ovaj i zapiše, sudac će valjda biti u stanju spoznati namjeru i smisao ove odredbe.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 13:02   #27
Mislim da on to gleda onako kako su mu naredili...a kome se da prolazit kroz to, a pogotovo jer je princip prvo plati pa se žali, žalba ne odgađa plaćanje, tj ne čeka se pravomoćna presuda da ti se naplati kazna...kako je tumačenje (opet) dvosmisleno bolje je spriječiti nego liječiti
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 13:09   #28
pravila i kultura

Imam jedno pitanje u vezi biciklističkih staza, tj o pravilima i kulturi vožnje po njima.
Striktno se radi o stazi na Horvaćanskoj cesti od Prečkog do Vrbana (južna strana prema gradu), mada to vrijedi i za ostale staze i situacije.
Išao sam iz Vrbana prema Prečkom, srećom bez klinca iza sebe, na stazu sam ušao kod novih zgrada u Vrbanima koje su najbliže Prečku i krenuo prema Petrovaradinskoj (tj zgrade prije nje) znači i igri je max 200m puta.
Znam da je nacrtano da staza ide od zapada na istok a ja sam išao u drugom smjeru.
Na stazi je bilo pješaka i nekoliko biciklista koji su se kretali prema meni kojima nisam smetao kojima sam se uredno maknuo skroz desno u rub asfalta (mada nije trebalo zbog same širine cijele staze niti su se vozili po označenom dijelu za bicikliste nego po suprotnoj strani) i onda je naletio jedan biciklist koji poprilično brzo vozio po nacrtanom dijelu staze i išao ravno na mene, po iskustvu, naučenom, rečenom uvijek se držim desne strane i nikad ne idem u lijevo u takvim situacijama jer tada u pravilu dolazi do problema.
Da nisam sišao na travu imali bi izravan sudar i sad bi o ovom pisalo u crnoj kronici ovako smo se lagano okrznuli (na njegovu sreću).
Znam da sam teoretski ja kriv što sam išao u suprotnom smjeru ali pitam se što da je na mom mjestu bilo dijete i da se desila ista stvar tko bi bio kriv?

p.s.
Da sam se htio ići striktno po propisima trebao sam ići cca 300m u suprotnom smjeru pa prijeći cestu na drugu stranu doći do Petrovaradinske opet prijeći cestu i vratit se 50m do odredišta. Znam da nije opravdanje ali iskreno tko bi išao tako.
k@p@k is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 13:19   #29
kakve veze imao li ti dijete ili ne? zar dijete amnestira prekrsaje? budi sretan da je sve dobro proslo i vise opreza drugi puta ako vec znas da krsis propise
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 13:59   #30
sve pet, ja kužim da sam u prekršaju samo isto tako ja nemam samoubilačkih namjera niti se tako ponašam ako meni ide netko u susret - imam zdravu dozu tolerancije, i nisam početnik u bicikliranju pogotovo po gradu.
Moje pitanje glasi što napravit onda u takvim situacijama ako se opet dogode, na koju način se maknuti takvom nekom (koji je btw 50m dalje napravio prometni prekršaj) i da li je krivica samo na jednoj osobi?
dal po tvome dijete od 6+ god (ili manje) napravi isto i neko ga ozljedi ili nedaj bože ubije na taj način, ono je samo krivo?

jednostavno pitam da znam za ubuduće.

p.s.
da nisam bio oprezan došlo bi do (namjerne) kolizije
k@p@k is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 14:26   #31
k@p@k
Hebiga, kriva ti je bila procjena
Dobar dio biciklista se vozi po pravilu desne strane. Dobar dio biciklista se vozi po smjerovima ucrtanim na stazi.
I dobar dio se vozi kao muhe bez glave.
Ako vidiš da lik drži pravac, da nema namjeru skrenuti - skreneš ti. U opisanom slučaju - lijevo , svejedno tko je u pravu...
Ima ih hrpa po grobljima koji su "bili u pravu", "imali prednost" i slično
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 14:30   #32
Quote:
k@p@k kaže: Pogledaj post
Znam da je nacrtano da staza ide od zapada na istok a ja sam išao u drugom smjeru.
... i onda je naletio jedan biciklist koji poprilično brzo vozio po nacrtanom dijelu staze i išao ravno na mene, po iskustvu, naučenom, rečenom uvijek se držim desne strane i nikad ne idem u lijevo u takvim situacijama jer tada u pravilu dolazi do problema.
Osobno, ako već nekud vozim krivim smjerom (a to izbjegavam), ne gledam na naučene-rečene šeme ljevo desno, nego se maknem s puta onom tko ide pravim smjerom.
Quote:
k@p@k kaže: Pogledaj post
Moje pitanje glasi što napravit onda u takvim situacijama ako se opet dogode, na koju način se maknuti takvom nekom (koji je btw 50m dalje napravio prometni prekršaj) i da li je krivica samo na jednoj osobi?
Kratko i jasno - oslobodi mu stazu.

Ne mogu vjerovati za znaš da voziš u pogrešnom smjeru i svejedno ispituješ ko bi bio kriv da se sudariš s nekim tko ide ispravnim smjerom.
Quote:
dal po tvome dijete od 6+ god (ili manje) napravi isto i neko ga ozljedi ili nedaj bože ubije na taj način, ono je samo krivo?
Ako je dijete tvoje, kriv si ti što ga bez nadzora puštaš u situacije u kojima se očito nije sposobno snaći.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 02:22   #33
kriv je roditelj koji nije pazio na djete i djete se naslo tamo gdje se nesmije nalaziti, a ti si kriv jer nisi prilagodio brzinu uvjetima na cesti + vozio si se u krvom smjeru. znaci za cjelokupan dogadjaj ima vise krivaca koji ju odgovorni za taj dogajaj. svatko snosi svoj dio krivice za svoja djela. ne pripisuje se cijeli dogajaj samo jednom sudioniku
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 10:50   #34
Quote:
k@p@k kaže: Pogledaj post
sve pet, ja kužim da sam u prekršaju samo isto tako ja nemam samoubilačkih namjera niti se tako ponašam ako meni ide netko u susret - imam zdravu dozu tolerancije, i nisam početnik u bicikliranju pogotovo po gradu.
Moje pitanje glasi što napravit onda u takvim situacijama ako se opet dogode, na koju način se maknuti takvom nekom (koji je btw 50m dalje napravio prometni prekršaj) i da li je krivica samo na jednoj osobi?
dal po tvome dijete od 6+ god (ili manje) napravi isto i neko ga ozljedi ili nedaj bože ubije na taj način, ono je samo krivo?

jednostavno pitam da znam za ubuduće.

p.s.
da nisam bio oprezan došlo bi do (namjerne) kolizije
Možda si se jednom sreo i samnom (ako je to bilo prije 3-4 mjeseca) iako baš ne letim glavom bez obzira i ne pokušavam se zabiti u ovog koji ide u krivom smjeru. Usporavam, ali se ne mičem.
Naime na horvaćanskoj (a i na drugim sličnim stazama) sam par puta bio u situaciji, kad sam išao u pravom smjeru, da sam držao smjer bez namjere micanja onima koji idu u krivom smjeru, bio smješten na traci skroz lijevo do trave, ali mi se u dva-tri puta nisu htjeli maknuti na stranu nego su mi vikali .. PRAVILO DESNE STRANE!!!!.

Znam da su trake glupe i glupo napravljene, ali ako si u krivom smjeru (kao ja npr na slavonskoj od škorpikove do španskog, na potezu savski most, rotor, remetinec) onda se makni biciklistima koji idu u pravom smjeru. Ja to radim stalno, osim u slučajevima kad vidim pacijente koji ne žele koristiti biciklističku traku, a voze metar dva od nje u istom smjeru.
horvaćansku i sve biciklističke koje su glupo nacrtane pokušavam izbjegavati.

Rezime:
Ideš u krivom smjeru i sudariš se s nekim ko ide u pravom smjeru - KRIV SI
Voziš dijete i ideš u krivom smjeru te se sudariš - KRIV SI I GLUP jer svjesno ugrožavaš svoje dijete.
stefek20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 01:16   #35
Quote:
stefek20 kaže: Pogledaj post

Znam da su trake glupe i glupo napravljene, ali ako si u krivom smjeru (kao ja npr na slavonskoj od škorpikove do španskog, na potezu savski most, rotor, remetinec) onda se makni biciklistima koji idu u pravom smjeru.

To nije Slavonska - od Savske je to Zagrebačka, a nekad je bila Ljubljanska avenija. Dok na n-tu potenciju pameću obdareni Bandinjo nije uspio zatuć stoljetnu tradiciju u imenovanju ulica koja je običavala davati imena ulicama prema gradu prema kojem su se kretale pa tako Beč ima poprilično široku - Tršćansku ulicu na izlazu i kretanju prema JZ.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 08:36   #36
Da moja zabuna. Ljubljanska je od rotora kod CC1 dalje prema izlazu iz grada, zagrebacka je prema savskoj.
stefek20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 13:47   #37
Quote:
k@p@k kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje u vezi biciklističkih staza, tj o pravilima i kulturi vožnje po njima.
Striktno se radi o stazi na Horvaćanskoj cesti od Prečkog do Vrbana (južna strana prema gradu), mada to vrijedi i za ostale staze i situacije.
Išao sam iz Vrbana prema Prečkom, srećom bez klinca iza sebe, na stazu sam ušao kod novih zgrada u Vrbanima koje su najbliže Prečku i krenuo prema Petrovaradinskoj (tj zgrade prije nje) znači i igri je max 200m puta.
Znam da je nacrtano da staza ide od zapada na istok a ja sam išao u drugom smjeru.
Na stazi je bilo pješaka i nekoliko biciklista koji su se kretali prema meni kojima nisam smetao kojima sam se uredno maknuo skroz desno u rub asfalta (mada nije trebalo zbog same širine cijele staze niti su se vozili po označenom dijelu za bicikliste nego po suprotnoj strani) i onda je naletio jedan biciklist koji poprilično brzo vozio po nacrtanom dijelu staze i išao ravno na mene, po iskustvu, naučenom, rečenom uvijek se držim desne strane i nikad ne idem u lijevo u takvim situacijama jer tada u pravilu dolazi do problema.
Da nisam sišao na travu imali bi izravan sudar i sad bi o ovom pisalo u crnoj kronici ovako smo se lagano okrznuli (na njegovu sreću).
Znam da sam teoretski ja kriv što sam išao u suprotnom smjeru ali pitam se što da je na mom mjestu bilo dijete i da se desila ista stvar tko bi bio kriv?

p.s.
Da sam se htio ići striktno po propisima trebao sam ići cca 300m u suprotnom smjeru pa prijeći cestu na drugu stranu doći do Petrovaradinske opet prijeći cestu i vratit se 50m do odredišta. Znam da nije opravdanje ali iskreno tko bi išao tako.


Ja uvijek poštujem smjer nacrtan na stazi.
Ako mi u susret ide netko tko vozi u smjeru strelice a ja sam kontra, onda mu se ja maknem. Ako vidim da se on meni maknuo da me obiđe sa strane onda to poštujem, njegova odluka. Ali trudim se maknuti u stranu dosta ranije tako da ne tjeram nekoga da izlazi sa staze zbog mene koji sam u kontra smjeru. Ako ima ljudi na pješačkom dijelu onda ja prikočim ili čak stanem dok prođe biciklist sa pravom prednosti koji vozi u smjeru strelice po biciklističkoj.

A kad se ja vozim u smjeru strelice onda se ne mičem sa staze, makar me netko obilazio po travi (dogodilo se par puta). Trebaju se ljudi naviknuti na nekakav red a ne voziti ko muhe bez glave.

Da li se poštuju strelice na cesti prilikom vožnje autom? Naravno. Zašto bi biciklističke staze bile drugačije?

U tvom slučaju, trebao si ostati na pješačkom dijelu pločnika dok biciklist koji vozi u pravom smjeru ne prođe. Ako ima pješaka onda si trebao usporiti li stati. I to je to.

(nećemo sad ulaziti u to kako su napravljene staze )

Quote:
stefek20 kaže: Pogledaj post
Možda si se jednom sreo i samnom (ako je to bilo prije 3-4 mjeseca) iako baš ne letim glavom bez obzira i ne pokušavam se zabiti u ovog koji ide u krivom smjeru. Usporavam, ali se ne mičem.
Naime na horvaćanskoj (a i na drugim sličnim stazama) sam par puta bio u situaciji, kad sam išao u pravom smjeru, da sam držao smjer bez namjere micanja onima koji idu u krivom smjeru, bio smješten na traci skroz lijevo do trave, ali mi se u dva-tri puta nisu htjeli maknuti na stranu nego su mi vikali .. PRAVILO DESNE STRANE!!!!.

Znam da su trake glupe i glupo napravljene, ali ako si u krivom smjeru (kao ja npr na slavonskoj od škorpikove do španskog, na potezu savski most, rotor, remetinec) onda se makni biciklistima koji idu u pravom smjeru. Ja to radim stalno, osim u slučajevima kad vidim pacijente koji ne žele koristiti biciklističku traku, a voze metar dva od nje u istom smjeru.
horvaćansku i sve biciklističke koje su glupo nacrtane pokušavam izbjegavati.

Rezime:
Ideš u krivom smjeru i sudariš se s nekim ko ide u pravom smjeru - KRIV SI
Voziš dijete i ideš u krivom smjeru te se sudariš - KRIV SI I GLUP jer svjesno ugrožavaš svoje dijete.
I meni su par puta vikali to za pravilo desne strane...
Bilo kakvo "pravilo" važi samo ukoliko prometna signalizacija ne govori drugačije. U ovom slučaju strelice na stazi.

A rezime je

P.S. I mene živciraju oni koji voze u smjeru strelice ali mrtvi hladni voze van staze.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 15:36   #38
Prije nekog vremena sam opazio ovaj znak:

ucrtan na kolniku uz desni rub prometne trake (odmah do parkirnih mjesta, nakon zebre) na ulazu u Rakovčevu ulicu iz Heinzelove, u smjeru istoka...i opet nakon onog S-zavoja s ležećim policajcima, gdje se Štosova nastavlja na Rakovčevu je isto takav znak...ima li tko suvislu ideju što bi taj znak trebao značiti?

Zadnje uređivanje MytByte : 27.08.2012. at 15:45.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 15:43   #39
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Prije nekog vremena sam opazio ovaj znak:

ucrtan na kolniku uz desni rub prometne trake (odmah do parkirnih mjesta, nakon zebre) na ulazu u Rakovčevu ulicu iz Heinzeloce, u smjeru istoka...i opet nakon onog S-zavoja s ležećim policajcima, gdje se Štosova nastavlja na Rakovčevu je isto takav znak...ima li tko suvislu ideju što bi taj znak trebao značiti?
Dobiješ nitro ubrzanje ako pređeš preko njega

Ne stvarno, i mene zanima.
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 15:46   #40
Funny
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.