Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2007., 10:25   #1
10 novih smrtnih grijeha po Bozaniću

Objavljuje Kardinal Bozanić našoj javnosti da je nadošao na zaključak kako su stanovnici RH u velikoj opasnosti od TV programa.
Naime TV program je toliko loš, zapravo očajan ,da on svojom strukturom izrazito napada osnovnu ćeliju društva a to je obitelj koja postaje sve uža i uža (bez baka-deka-strina-tetkih-ujcih-tata i bez djece ali sa kućnim ljubimcima i kaktusima)

Zato je on mišljenja da se tu nešto mora pod hitno napraviti jerbo smo svi u gadnoj gabuli. On je to otkrio zapravo u razdoblju od Žićbo i Nove jer je danima gledao u TV kutiju a da zapravo ništa dobroga za sebe niti za sve stanovnike RH nije vidio. Program na svim kanalima je bio toliko loš da i nije mogao vidjeti ono što već nije vidio i to prije tjedna dana. Jedino je vidio one silne Žićbo filmove koji se svake godine vrte za tu priliku, pa mu je pozlilo i gucnu je malo misog vina. Prvo ga je osupnulo to jer nije bio prikazano "10 božjih zapovjedanja" u produkciji MGM koje smo u 15 godina gledali 30 puta prigodno ali je vidio malog Harry sPotera i njegove čarolije i to drito na Žićbo što ga je posve dekapiralo, pa se uhvatio za žićbo kuglice na boru koje nisu izdržale njegov stisak i skršio ih u svojem pad na okičenu jelku koje su časne sestre kitile 24 sate bez daha.
Omađijan time to te mjere odmah je dao direktive da se nešto napravi sa tim programom, i da kupe taj prokleti kineski plastični bor. Odmah je nastala pomutnja u redovima i veliki umovi na čelu sa vijećem Hrvatske Biskupske Kongregacije za očuvanje vjere i borova, dala je naputke svekolikom pučanstvu izdane u dekalogu o najnovijim smrtnim grijehovima koje pastva ima da se drži ko pijan za plota na Badnjak.


1. TV nije BOG tvoj, niti je Big Brother tvoj Brat, niti je Madona pevaljka tvoja Sestra; niti ih slijedi niti poštuj, ali ako baš moraš sklijedi upute koje ti dajem

2. Ne komentiraj TV program svojih lažnih Bogova
mogli bi se umisliti i dati ti pretplatu na plaćanje
jedna pretplata državne televizije sasvim je dostatna

3.Spomeni se da ne pališ TV prije 17 sati, jer je program toliko loš
da to i ne zaslužuje

4.Poštuj starije, oni imaju pravo prvenstva biranja kanala
oni znaju što je dobro da duže živiš uz kvalitetan program

5. Ne ubij TV kutiju, nije ti ona kriva što je u njoj toliko toga pogano,
lažno, dekorativno i neduhovno

6. Ne bludniči pred TV kanalom, rađe gledaj na njemu kako to drugi rade
i uči, a kad nešto naučiš onda se povećava i natalitet

7. Ne kradi, ne prikopčavaj se na susjedov satelit, niti antenu, Bog sve vidi i mogao bi pasti s krova (ne Bog, već ti kradljivac)

8. Ne reci lažna svjedočanstva, kad te pitaju, da ti se program sviđa a zapravo je loš do bola, kaži im istinu ma kako to boli

9.Ne poželi spikera niti spikericu kao svojeg ženidbenog druga, imaš svojeg ili svoju pa možeš TV ma kakav bio i sa njima gledati bez da gledaš u njihove ružna lica

10, Ne poželi tuđih programa i kanala, i ovi tvoji su ti dovoljni da ti daju božansku sliku i loš sadržaj


Dakle, uz postojećih 10 zapovijedanja evo još malo ali ne malo manje opakih grjehova. Iskopčajte TV kutiju prije nego li idete u šoping centar i tako čuvajte svoju dušu....pa kupujte do 21 sat

jer dobar film počinje tek u 00.30 na drugom....


__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 17:09   #2
No, NDagi, nisi valjda doček provela uz TV? Jerbo ako jesi, sotona te zaveo i skrenuta si s pravog puta. Ima gay Boza pravo. Što je loše, loše je i s pekmezom.

Oliti si primila jedno od ovih 320 tisuća pisama odaslanih od presvetih nam crkvenih vrhova, a sa željom obnavljanja puritanizma ?

U svakom slučaju, želiš li se othrvati lošem uticaju, preporučam ti da ostatke francuza, sarme, odojka, kolača i inih delicija preostalih od lani baciš u kontejner, jerbo već treba misliti o dolazećem skidanju u minijaturne badiće.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 00:44   #3
Pft.

Da je Bozanić vidio program pred godinu-dvije, kad je na sam Božić na RTL-u igrao Predator, ne bismo više imali problema s njim... bio bi ga herc čopio...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 09:32   #4
Quote:
arna kaže:
No, NDagi, nisi valjda doček provela uz TV? Jerbo ako jesi, sotona te zaveo i skrenuta si s pravog puta. Ima gay Boza pravo. Što je loše, loše je i s pekmezom.

Oliti si primila jedno od ovih 320 tisuća pisama odaslanih od presvetih nam crkvenih vrhova, a sa željom obnavljanja puritanizma ?

U svakom slučaju, želiš li se othrvati lošem uticaju, preporučam ti da ostatke francuza, sarme, odojka, kolača i inih delicija preostalih od lani baciš u kontejner, jerbo već treba misliti o dolazećem skidanju u minijaturne badiće.
Doček Nove sam provela sa kacigom na glavi i pancir štitom posuđenom od strane jedne zaštitarske tvrtke jer su tak pucali ko na prestanku lovostaja, a kak mi je prije par godina metak bil na pol metra u silaznoj putanji od glave(još ga čuvam kao djelo Božje Providnosti) ništ ne prepuštam više slučaju.

Pismo nisam dobila a kad ga dobim mam bum ga komentirala.

Ionako idem brzo na godišnji pa bu imala problema "sos badičko"..i da se pohvalim sad sam skinula tri kile jer mi se ništ nije jelo...

nadošla su i ta vremena
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 09:43   #5
Quote:
cp.tar kaže:
Pft.

Da je Bozanić vidio program pred godinu-dvije, kad je na sam Božić na RTL-u igrao Predator, ne bismo više imali problema s njim... bio bi ga herc čopio...
Onda bi trebati imati i plastični borek "made in china" da bi mogel u strahu visit na najtvrđoj grani naglavačke ko šišmiš skriven međ' granje od Predatora....no ove godine ga je ipak dočepal mali Harry
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 14:41   #6
Program je bio očajan nevezano za Bozanića. Zato treba imati katoličku televiziju, pa ko voli nek izvoli. Nije obavezno a koga raduje neka gleda.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 14:49   #7
Pa imate katolički radio pa ga samo udovice i starci slušaju.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:02   #8
Quote:
igod kaže:
Pa imate katolički radio pa ga samo udovice i starci slušaju.
Igode, crni sine, daj mi objasni kako ti polazi za rukom u isto vrijeme trollati na par foruma?
Pitanje je tehničko, ne religijsko.
http://forum.net.hr/profile.jspa?userID=1353157
osamnaestica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:04   #9
Quote:
igod kaže:
Pa imate katolički radio pa ga samo udovice i starci slušaju.

Sasvim krivo, iznenadio bi se koliko ljudi sluša HKR. On funkcionira na principu prijatelja HKR s donacijama od 10 kn mjesečno ili više i traje li traje. Odličan radio, jedina mu je "mana" što nema crne kronike, vrijeđanja, psovanja i sl pa se ti tu ne bi mogao naći. Poznam puno nekatolika koji rado slušaju katolički radio. Probaj pa pričaj!
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:08   #10
Quote:
Igode, crni sine, daj mi objasni kako ti polazi za rukom u isto vrijeme trollati na par foruma?
Otvoriš dva taba u Firefoxu.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:09   #11
Quote:
vrijeđanja, psovanja
A na kojem radiju toga ima?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:12   #12
Quote:
igod kaže:
A na kojem radiju toga ima?

Mislila sam na vrijeđanje po svim osnovama, a što se psovanja tiče ne možeš čuti ni one popularne u američkim i engleskim pjesmama da ne navodim sad koje. Sasvim dobra glazba s ponekom duhovnom koja meni dobro dođe. I web stranica im je odlična. Posjeti www.hkr.hr ako te zanima.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:13   #13
Ne, zaista me ne zanima. Hvala.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 18:52   #14
Quote:
igod kaže:
Ne, zaista me ne zanima. Hvala.
pa onda ne komentiraj, hvala.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 19:50   #15
mislim da ovo nije vrijedno komentiranja....sramotno.....jadan Bozanić..lol
__________________
*sometimes they come back*
windy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 08:00   #16
Quote:
igod kaže:
Pa imate katolički radio pa ga samo udovice i starci slušaju.

Nije istina, ja ga redovito slušam a nisam stara niti udovica.
To je najzabavniji radio za dobre ljude.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 08:10   #17
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Nije istina, ja ga redovito slušam a nisam stara niti udovica.
To je najzabavniji radio za dobre ljude.

__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 08:22   #18
Quote:
šuš kaže:


Ti ne znaš zašto ga slušam....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 10:01   #19
Quote:
Nemruth Dagi kaže:


Ti ne znaš zašto ga slušam....

Samo ti slušaj....
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.