Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2006., 22:51   #81
A što se tiče židovske religije, ona je također nastala iz Veda. Preciznije rečeno iz tantričkog svjetonazora. Indolog Veljačić je još davno pisao o tome. Pa ako vam se da potražite njegove knjige.



Svatko može vaditi citate iz ovoga ili onoga. Mogao bi netko tko osuđuje kastinski sistem uzeti Manu smriti ili Manu samhitu u kojima se govori o tome i kopipejstati na engleskom kilometarske citate i sprdati se time.

Ne opravdavam Talmud. Ne, nipošto. Ali u njemu osim o gojima navodno ima i jedna rasprava o tehnici. To mi je rekao Zeev sa iskonovog foruma. Tako da talmud nije samo zlo, zlo i zlo.
dugi_dugi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 12:41   #82
Ma, ne želim uopće te napadati. Ispričavam se ako sam te uvrijedio (forum je vrlo nesavršen način komunikacije, osim da imas toliko vremena da sve dobro promisliš prije što napišeš). Mnoge grane idu iz Veda, to je istina, ali ne znači da moramo biti svi Hindusi. Od Sunca svi smo nastali, pa ipak se po nečemu razlikujemo - to je bogatstvo obilja naše Majčice Zemlje. Što se tiče ekstremnih elemenata koji izvikuju " Arija uber alles" i za mene su to idiotski ispadi, uglavnom zbunjenih, mladih pubertetlija u razvoju ili ograničenih ljudi.
Na Balkanu, pogotovo u hrvatskoj pokret starovjerski još ne postoji, pa nisi mogao za njega čuti iz tv, no u svim ostalim slavenskim zemljama se (naročito u Rusiji i Ukrajini)razvija. Pogledaj cijelu masu ovh linkova.
http://www.svarica.com/linkovi.htm
U Hrvatskoj samo je jedna stranica starovjerskog karaktera svarica.com.
Religija Slavena ima mnogo veza sa Vedama, ipak ima svoj vlastiti identitet.
Ispričavam se još jednom ako sam te povrijedio.( Pukao mi film od raznih gluposti pisanih po forumima pa sam počeo gristi u krug)
Lesovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 12:45   #83
"Ali, da je to bar mala pojava, kao što je recimo Vaišnavizam mala struja u RH, zacijelo bi već kadikad doznao sa tu duhovnost. A nisam doznao sve do ovih dana."


Evo, doznao si danas

: -))
Lesovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 15:28   #84
“Evo nešto za razmišljanje.

Jednog dana shvatit ćemo da je osnovna dužnost, neizbježna dužnost svakog građanina prave vrste da za sobom ostavi svoju krv u svijetu; i da nemamo pravo dozvoliti ovjekovječivanje građana pogrešne vrste Veliki problem civilizacije je osiguranje relativnog povećanja vrijednih u usporedbi s manje vrijednim ili štetnim elementima stanovništva
……s obim problemom ne možemo se suočiti ne posvetimo li punu pozornost nasljednosti … Zaista želim da se potpuno onemogući odrastanje krivih ljud; a ako je zla narav takvih ljudi dovoljno očita, to se mora provesti. Kriminalce treba sterilizirati a slaboumnim osobama zabraniti da za sobom ostave potomstvo … Važnost treba pridavati dobivanju poželjnih ljudi za odrastanje!”


Pa, tu nema šta razmišljati, nego gnoma koji je to napisao ubiti (što brže). A kako je to bio predsjednik USA koji predstavlja „američku naciju”– sve je jasno. Za mene osobno taj štetni element u Americi koji treba odstraniti je upravo takav gnom i njemu slični lopovi koji su došli rušiti tuđe zemlje i kulture te ravnotežu cijeloga planeta sa svojim „uvozom i izvozom”.
Ali to se dogodilo i nama, ne samo Čirokezima i Mohikancima...razmislite o tome malo prije ispovijedi ili uz hladni sprite. Pregledajte malo svoju robu u ormaru, koliko imate majci s nekim hrvatskim natpisom? Ha? – ne baš puno, možda nijedne? A oni „veliki Hrvati” koji nose velike majce, i gorljivo se zalažu da njihov „ljubljeni” narod plaća harač i desetine tuđincu-pljačkašu preko mora, da nisu oni možda veliki samo po veličini majce? Nije li to tužno? Razmislite i o tome malo..i pogledajte okolo..samo u svom stanu..pa onda pogledajte one umorne, osamljene starice po gradu, one što kopaju kante..pa zamislite da je to vaša baka..tko je njima uzeo toplinu i ljubav rodbine u kućnom ognjštu, tko njima zadnji novčić trgao iz ruku i stavljao u masni đep ili na zlatnu tacnu?
(Cigani lopovi?- NE, hladno. Crnci ljenčine? –NE, hladno. Arapi –teroristi? –Ne, hladno. Pripadnici naše rase? O Daa, toplo, dalje igrate sami)

Naručite novu colu... i znajte da sutra to može biti vaša kćer ili draga unuka. Sada imate kompjutor i tipkate, vjerojatno imate krov nad glavom, posao, hranu, ali kad ostarite moglo bi se lako desiti da otpadke iz kante, pod golim nebom, na hladnoći i kiši, zaboravljeni od ljudi i bogova, jesti ćete VI.

Da se razumijemo, i da jednom zauvijek rasčistimo neke stvari glede ove teme na tom forumu:
Slavensko rodnovijerje NIJE fašizam, NIJE rasizam, niti vraćanje se u vremenskom stroju u prošlost, nego duhovnost i poštivanje vlastitog etničkog nasljeđa i izvornih tradicija, ali i poštivanje tradicija svake druge etničke zajednice. To je odgovor na sadašnjost i hod u budučnost. Na greškama djedova (i to je itekako vrijedan dio nasljeđa jer netko se žrtvovao da nešto isproba) trebali bi učiti i ne ponavljati ih, inače naš hod je spiralnog oblika, sve je kraći i polako nestaje, a iskustva djedova uzalud utrošena.
U ovoj našoj tzv „razvijenoj” kulturi ima svega i svačega. Deformirani, otuđeni i sj..... smo do daske, pa sve više vapimo za nečim normalnijim, održivijim, ukorjenjenim u postojanju, u stvarnome svijetu, za manje lažnim, prirodnijim moralnim vrijednostima, za osjećajem da smo donekle normalna bića ovog planeta ..itd. Pa sve više pronalazimo to u svijetovima naših predaka, u elementima drevnih kultura, neki stvaraju nešto potpuno novo, neki zaglibe u gluposti, neki u ludilo, neki postaju roboti sistema, gube se, postaju betonske glave, bez duše i svjesti ...itd. No potraga ovoga doba je očita i rekao bih – očajna, kao da osjećamo da nije nam preostalo mnogo vremena do potpunog gubitka identiteta, samoga sebe, i na kraju (nakon kratke velike ekspanzije)nestanka kao vrste (ili pak samo naše populacije) neprilagođene suživotu na Zemlji.
Pa,... kao što i u bilo kojem sloju društva, postoje ekstremi, luđaci, manje pametni...itd, tako i među onima koji se deklariraju kao slavenski starovjerci nađe se takvih pojedinaca ili grupacija koji ne služe na čast slavenskom rodnovjeriju, ili pak to krivo shvaćaju, ili pak izvode neki drugi film pod tim imenom, čineći tako štetu tom duhovnom pokretu, ili su neki ludi pojedinci. Svi ozbiljni slavenski duhovni pokreti i oraganizacije od takvih ekstrema počinju se ograđivati. Ipak treba pamtiti, da slavensko rodnovjerije je prvenstveno duhovnost-religija neinstitucionizirana. Pa nikome se ne može zabraniti da slavi bogove koje želi i da se deklarira za ono što hoće.
Isto tako, ne treba zaboraviti da je taj pokret proizvod tzv „Novog doba”, da je težko uhvatljiv sistemu, težko kontroliran i nepredvidljiv jer ima neka svoja pravila evolucije i transformacija. Tako da, osim onih formalno registriranih vjerskih zajednica i njihovih članova, nitko zapravo ne zna koliko je starovjeraca u slavenskim zemljama. No da je taj broj stalno u porastu da se lako zaključiti.

Iako slavensko rodnovjerije je religijom novoga doba baziranom na etničkoj vjeri u raznim lokalnim varijantama i nije stavljeno u sustav, javila se nužna potreba za određenim udruživanjem i definiranjem nekih stvari, između ostalog da u svojoj proizvoljnosti ne bi došlo do zastranjivanja cijele priče. Tako je formirano u Kijevu Općeslavensko Vijeće (treći kongres tog vijeća će se održati sljedeće godine u Beogradu).

Iako se ne može znati točne brojke, ono što se zbiva, govori o tome da se ne radi o trenutnoj modi ili nečem sličnom već se radi o ozbiljnjim promjenama u svjesti pojedinaca i o strujama u društvu koje treba i ozbiljno promatrati. Što će biti iz toga, kojim putevima će sve to krenuti – to samo bogovi znaju.
Potraga je očita.
Lesovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 20:41   #85
Quote:
Lesovik kaže:
Potrudio sam se i pročitao sam sve te stranice Lukića. Od nekih stvari se zaista smuči (pogotovo bolestan fanatični napad na neke kultove čovječanstva). Toma Akvinski je bljuvotina od covjeka sa svojim stavovima spram zivotinja i zena,a izvorno "pravo" kršćanstvo ne postoji jer izvorni nauk Isusa je židovski nauk i to ISKLJUČIVO za Židove("ne bacajte bisere pred svinje!") - isto fuj!, pa bilo što građeno na neakvom "kršćanskom" temelju je gradnja na truleži, obmani - LAŽ. Ali mnoge stvari tamo spomenute stoje kao hrast u čvrstom tlu - jednostavno tako je.

Nista nije onako kako se cini da je. Niti su stvari tako jako komplicirane, niti su stvari tako jednostavne kako se mogu nekome činiti.
Što si pročitao?

Kakva "trulež" kakva "laž"? Živiš u oblacima i magalama poganskog praznovjerja. Koji to "bolestan" (vidi, a nema temparaturu! ) "napad". Očito te pogodile ISTINE s vjere.com i sijela.com. da, da, to isto pogodi i pedere i lezbijke kad tamo idu i čitaju.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 23:23   #86
Quote:
Lesovik kaže:
Ma, ne želim uopće te napadati. Ispričavam se ako sam te uvrijedio

Ispričavam se još jednom ako sam te povrijedio.( Pukao mi film od raznih gluposti pisanih po forumima pa sam počeo gristi u krug)





Prihvaćam ispriku
dugi_dugi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 19:31   #87
Quote:
I.L kaže:
Što si pročitao?

Kakva "trulež" kakva "laž"? Živiš u oblacima i magalama poganskog praznovjerja. Koji to "bolestan" (vidi, a nema temparaturu! ) "napad". Očito te pogodile ISTINE s vjere.com i sijela.com. da, da, to isto pogodi i pedere i lezbijke kad tamo idu i čitaju.
:
Lesovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 20:56   #88
Monopolist

Još jedan luđak u moru sličnih koji je uvjeren da ima monopol na istinu ..i da je prorok. Ali što je toliko nasjeo na te pedere i lezbijke kao da su mu svu obitelj poklale.. ..hmm..ugura je svugdje s toliko žara ..sumnjivo, sumnjivo...no već viđeno i jaako dosadno
Lesovik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.