Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2006., 22:26   #1
Voliš li Isusa?

Ja sam otkrila da osim vjerovanja(nakon obraćenja) volim Isusa.Zanima me koliko vas koji mu vjerujete osjećate ljubav prema njemu,baš ljubav,ljubav prema osobi Isusa Krista,time i bliskost
mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 22:38   #2
btw, ako nije tajna koje si "orjentacije" bila prije obraćenja???

inače, ja osjećam zaista veliku ljubav prema njemu.
Nakon Pejgambera a.s. on mi je najdraži, na trećem solidnom mjestu mi je Sulejman a.s. on je pravi Božiji Ugodnik i zadovoljnik

Moja tradicija prenosi Njegove a.s. riječi koje, parafraziram, idu ovako: OVaj život je most, pa zašto gradiš kuću na mostu?

puno sreće u svom novom životu
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 22:41   #3
Quote:
Vojnik Gorčin kaže:
btw, ako nije tajna koje si "orjentacije" bila prije obraćenja???

inače, ja osjećam zaista veliku ljubav prema njemu.
Nakon Pejgambera a.s. on mi je najdraži, na trećem solidnom mjestu mi je Sulejman a.s. on je pravi Božiji Ugodnik i zadovoljnik

Moja tradicija prenosi Njegove a.s. riječi koje, parafraziram, idu ovako: OVaj život je most, pa zašto gradiš kuću na mostu?

puno sreće u svom novom životu

Nije tajna,uvijek sam bila katolkinja,ali samo po sakramentima.Mi smo svi pozvani na obraćenje,koje se događa svakodnevno,ali svoje pravo obraćenje nazivam trenutkom kad sam osjetila Isusovu prisutnost.Tada je oživjela moja vjera i primljeni sakramenti.
mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 14:34   #4
Visok, ozbiljan, s profinjeim smislom za humor, odmjeren, mudar, prkosan, hrabar, nije na prodaju... Da ga susretnem u čovječjem obliku sigurno bi me zainteresirao. Volim ga. Kao Spasitelja koji je učinio ono meni nemoguće (dao sve za drugoga koji to često čak niti ne cijeni) i kao povijesnu osobu nakon koje nikad ništa više neće biti isto.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 15:56   #5
Ovo je zaista fenomenalno.
Voleti nekoga koga nikada nisi ni upoznao.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 18:00   #6
Quote:
Vojnik Gorčin kaže:
btw, ako nije tajna koje si "orjentacije" bila prije obraćenja???

inače, ja osjećam zaista veliku ljubav prema njemu.
Nakon Pejgambera a.s. on mi je najdraži, na trećem solidnom mjestu mi je Sulejman a.s. on je pravi Božiji Ugodnik i zadovoljnik

Moja tradicija prenosi Njegove a.s. riječi koje, parafraziram, idu ovako: OVaj život je most, pa zašto gradiš kuću na mostu?

puno sreće u svom novom životu
Selam Vojniče
Na kojeg Isusa misliš u tvom postu,ima ih podosta?
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103

Zadnje uređivanje Bosniac : 03.12.2006. at 20:28.
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 18:09   #7
Quote:
mmamma kaže:
Nije tajna,uvijek sam bila katolkinja,ali samo po sakramentima.Mi smo svi pozvani na obraćenje,koje se događa svakodnevno,ali svoje pravo obraćenje nazivam trenutkom kad sam osjetila Isusovu prisutnost.Tada je oživjela moja vjera i primljeni sakramenti.
kako mi ovo zalsno i pogubno zvuci... nekako se ne mogu oteti dojmu da vjerujes u Isusa, a ne u Boga...


... (vezano za temu) - volim Isusa, jer je Boziji Poslanik..
__________________
''Utjecem se Allahu džellešanuhu da me sačuva od prokletog šejtana''
''Ako volite samo one koji vole vas, gdje je tu nagrada - volite neprijatelja, opraštajte mu.''
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 18:11   #8
Quote:
Vojnik Gorčin kaže:
btw, ako nije tajna koje si "orjentacije" bila prije obraćenja???

inače, ja osjećam zaista veliku ljubav prema njemu.
Nakon Pejgambera a.s. on mi je najdraži, na trećem solidnom mjestu mi je Sulejman a.s. on je pravi Božiji Ugodnik i zadovoljnik

Moja tradicija prenosi Njegove a.s. riječi koje, parafraziram, idu ovako: OVaj život je most, pa zašto gradiš kuću na mostu?

puno sreće u svom novom životu
nekako vise Musa a.s. ima slicnosti sa Poslanikom a.s., nego Isa a.s.... neka je vjecni mir nad njima, njihovim ashabima i porodici njihovoj...
__________________
''Utjecem se Allahu džellešanuhu da me sačuva od prokletog šejtana''
''Ako volite samo one koji vole vas, gdje je tu nagrada - volite neprijatelja, opraštajte mu.''
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 18:13   #9
Quote:
kicho_tz kaže:
kako mi ovo zalsno i pogubno zvuci... nekako se ne mogu oteti dojmu da vjerujes u Isusa, a ne u Boga...

Krščanima, katolicima Isus je dio boga, odnosno božje utjelovljenje u obliku čovjeka.Isus nije Božji poslanik, Isus nije prorok, on jeste Bog.Sveto trojstvo.
Otac sin i duh sveti.

E sada koliko me sjećanje služi kod pravoslavne vjere Isusu je sin božji, odvojeno biće od samoga boga ali kod katolika za nas je to sve isto.

Ustvari nikada nisam skužio ovo
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 18:23   #10
Quote:
Creeping Death kaže:
Krščanima, katolicima Isus je dio boga, odnosno božje utjelovljenje u obliku čovjeka.Isus nije Božji poslanik, Isus nije prorok, on jeste Bog.Sveto trojstvo.
Otac sin i duh sveti.

E sada koliko me sjećanje služi kod pravoslavne vjere Isusu je sin božji, odvojeno biće od samoga boga ali kod katolika za nas je to sve isto.

Ustvari nikada nisam skužio ovo
ja ovo nisam skuzio... ni za pravoslavce ni za katolike... nekako si mi ovo smrljavio i zbrzao... de malo podrobnije ovo pojasni, sta je pisac htio reci... ja vjerujem da se i masa katolika na ovom forumu nece usaglasiti sa tvojim postom...
__________________
''Utjecem se Allahu džellešanuhu da me sačuva od prokletog šejtana''
''Ako volite samo one koji vole vas, gdje je tu nagrada - volite neprijatelja, opraštajte mu.''
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 18:38   #11
Quote:
kicho_tz kaže:
ja ovo nisam skuzio... ni za pravoslavce ni za katolike... nekako si mi ovo smrljavio i zbrzao... de malo podrobnije ovo pojasni, sta je pisac htio reci... ja vjerujem da se i masa katolika na ovom forumu nece usaglasiti sa tvojim postom...

Božanska trojstvenost je u srži kršćanskog vjerovanja u jednog Boga.Evanđelja govore o Bogu koji se objavljuje kao Otac, kao Sin i kao Duh Božji ( Duh sveti )

I tu se razlikujemo od drugih monoteističkih religija kao Islam, Judaizam.
Dakle mogli bi reči da se radi o plurarnosti u jednom bogu....u neku ruku.
Otac , sin i duh sveti su u jednom bogu, u jednom pogledu različito ali opet su jedno.

Kao što rekoh, pomali zbunjujuće

O ovome sam dosta čitao ( i na netu ) , i bilo je poprilično opširno objašnjeno i analizirano.
samo ne da mi se sada opet tražiti
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 18:50   #12
http://petar.ffdi.hr/lzj/apostolsko-vjerovanje.htm

Nešto na brzinu što sam našao.Evo citat:


Presveto Trojstvo

Isus nam je otkrio najveću tajnu o Bogu: Bog nije osamljenik, Bog je neizreciva zajednica ljubavi Oca i Sina i Duha Svetoga. U Bogu su trojica, tri osobe: Otac - Sin - Duh Sveti. Stoga kažemo: samo je jedan Bog, a u Bogu su tri osobe. Tajnu "trojedinog" Boga nazivamo Presveto Trojstvo ili, kako se ponegdje veli, Sveta Trojica.

Ta stvarnost naše vjere premašuje i nadilazi naš razum. Boga ne možemo potpuno shvatiti ni izraziti, jer Bog je "veći od našeg srca" i naše pameti, kako kaže sv. Ivan (usp. 1 Iv 3,20). No u svojoj se vjeri oslanjamo na riječi Isusa Krista, Sina Božjega koji nam je objavio tu najdublju tajnu o Bogu. On je rekao: "Nitko ne poznaje Boga osim Sina i onaj kome Sin hoće da objavi" (Mt 11,27).
Svoju vjeru u Presveto Trojstvo izražavamo kad god se križamo znakom križa i ispovijedamo: "U ime Oca i Sina i Duha Svetoga." Time obnavljamo svoje krštenje jer smo po Isusovu nalogu tako kršteni i krstom posvećeni Ocu i Sinu i Duhu Svetomu. U evanđelju sv. Mateja Isus na dan svog uzašašća daje učenicima posljednju zapovijed: "Idite po svem svijetu. Sve narode učinite mojim učenicima. Krstite ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga" (Mt 28,19-20).
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 08:17   #13
Quote:
Dragan kaže:
Ovo je zaista fenomenalno.
Voleti nekoga koga nikada nisi ni upoznao.

To je unaprijed dogovoreni "brak" iz računa.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 11:50   #14
count me in...getting there
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 14:30   #15
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Visok, ozbiljan, s profinjeim smislom za humor, odmjeren, mudar, prkosan, hrabar, nije na prodaju... Da ga susretnem u čovječjem obliku sigurno bi me zainteresirao. Volim ga. Kao Spasitelja koji je učinio ono meni nemoguće (dao sve za drugoga koji to često čak niti ne cijeni) i kao povijesnu osobu nakon koje nikad ništa više neće biti isto.


Sviđa mi se ovaj post!
mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 14:31   #16
Quote:
kicho_tz kaže:
kako mi ovo zalsno i pogubno zvuci... nekako se ne mogu oteti dojmu da vjerujes u Isusa, a ne u Boga...


... (vezano za temu) - volim Isusa, jer je Boziji Poslanik..
Pa u čemu je problem?Isus je Bog.Bog i čovjek.Ja volim njegovo božanstvo i njegovo čovještvo.
mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 19:46   #17
Quote:
mmamma kaže:
Pa u čemu je problem?Isus je Bog.Bog i čovjek.Ja volim njegovo božanstvo i njegovo čovještvo.
uzmo ponovo Bibliju u ruke i izvlaci sebi na papir svaku recenicu gdje Isus kaze kako on nije Bog, nego da se ljudi mole Bogu, nasem stviritelju i Isusovom stvoritelju...

ne zhvatam kako vi citate tu Bibliju, samo pausalno izgleda citate...
__________________
''Utjecem se Allahu džellešanuhu da me sačuva od prokletog šejtana''
''Ako volite samo one koji vole vas, gdje je tu nagrada - volite neprijatelja, opraštajte mu.''
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 20:22   #18
Ne da ga ne volim nego ne vjerujem da je ikada postojao
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 22:29   #19
Quote:
kicho_tz kaže:
uzmo ponovo Bibliju u ruke i izvlaci sebi na papir svaku recenicu gdje Isus kaze kako on nije Bog, nego da se ljudi mole Bogu, nasem stviritelju i Isusovom stvoritelju...

ne zhvatam kako vi citate tu Bibliju, samo pausalno izgleda citate...
Htio sam reć "monofizitu, s vama smo se obračunali još u Niceji" ali onda sam vidio da si musliman

Onda ti je oprošteno

Jedino što ti baš vjerojatno teško da će biti oprošteno je ako stvarno zastupaš stavove iz siga (ni ti ni ja nismo glupi, bar pretpostavljam, pa mislim da znaš na što konkretno ciljam, ne sad da je Allah tvoj cilj)
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 03:37   #20
mmamma pita; Ja sam otkrila da osim vjerovanja nakon obracenja volim Isusa.Zanima me koliko vas koji mu vjerujete osjecate liubav prema njemu, bas ljubav ljubav prema osobi Isusa Hrista time i bliskost?
odgovor; Ja sam jedna od onih koji mu vjeruju, ljube ga, slusaju ga, i slijede ga u svemu sto on zapovijeda-po rijeci G.Isusa Hrista zivim u svemu.
kabadel7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.