Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2006., 22:47   #81
Quote:
wheel kaže:
VOLIM PASULJ.
Nisi jedini

http://video.google.com/videoplay?do...12654049302774

Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 10:07   #82
Quote:
bumbar kaže:
nevidim darove Duha Svetoga, jer samo Duhom Svetim koji je u Bogu se prima potpna spoznaja Boga.

Isus je dio Boga pa je samim time i Bog, ali iznad Isusa je Otac nebeski, dakle od svih osobina Boga, Isus je milost, u kojoj vidjesmo ljubav i veličinu Boga.
pazi... ti si se sada nasao suditi o tome da li je moje iskustvo vjerodostojno... i to si jos zapakirao u vjerski kompliciranu recenicu.

ono, ak mi po defoltu ne vjerujes, oke... ali ja nigdje nisam spomenuo da trazim od ikoga da potvrdi neke stvari...
meni je potvrda bila to sto su recene stvari koje se trebaju desiti... i desile su se...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 13:45   #83
Quote:
kabadel7 kaže:
Odgovor:

Ovo ste divno kazali,upravo kako pise u Rijeci Bozijoj,Ja bi jos dodala gdje pise - "tko nema Sina nema ni Oca" jer je Bog dao spasenje SAMO KROZ ISUSA HRISTA- ni kroz alaha ni kroz budu ni kroz nikakve majstore ili sekte to jest zajednice.JA SAM PUT ISTINA I ZIVOT nitko nece doci ka Ocu osim kroz mene,rekao je G.Isus Hrist.


pozdrav

na pocetku Biblije pise U pocetku bijase Riječ....
Da skratim: Bog- Otac svih živih bića
Riječ- ono što Bog propovijeda, riječi Njegove
Isus Krist- Sin Božji, stvoren od Riječi(Riječ tijelom postade)
Znaci kad se misli na Riječ Božju misli se na Isusa Krista
dalje Krist znači pomazanik(žrtveno jagnje-spominje se u Bibliji Krv Jaganjčeva...)
Božja Ljubav je toliko velika da je Žrtvovao svoga Sina da spasi ljudski rod ,čitaj zadnju rečenicu iz citata
gods justice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 01:25   #84
Ko voli Isusa, on voli i svjetlost, jer Isus je svjetlost ovom svijetu.
Ko ne voli Isusa, on voli tamu, i u tami živi.
Držite se Isusovih zapovijesti i govora na gori, i vršićete njegovu volju.
Samo deklerativna vjera nije dovoljna.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 01:36   #85
Ne volim, Bio mi je uvjek draži Scorpion..on ispuca šiljak iz ruke, privuče te k tebi i onda ti da aprekat..no nisam nikad previše volio Mortal Combat.
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 01:54   #86
Za ljubav je potrebno imati veoma blizak odnos. Postoji drugarska, bratska, roditeljska, bračna a i duhovna ljubav koja prevezilazi pojam zemaljske, no, zahteva ipak veći stepen bliskosti i dubine u odnosu. Tako da, postoji neki oblik ljubavi ali to je još uvek bliže dubokom poštovanju.jer ne postoji još toliki stepen bliskosti.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 06:23   #87
Isus je Istina,Put i Zivot.Nasa Nada,nas Spas,nas Dobri Pastir,nasa Stjena,nas Advokat,nase Svjetlo,Kralj nad Kraljevima,nasa Alfa i Omega.
Zaista je divan nas Isus.
samarjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 08:41   #88
Quote:
Dušan kaže:
Ko voli Isusa, on voli i svjetlost, jer Isus je svjetlost ovom svijetu.
Ko ne voli Isusa, on voli tamu, i u tami živi.
Držite se Isusovih zapovijesti i govora na gori, i vršićete njegovu volju.
Samo deklerativna vjera nije dovoljna.
Eh, Dušane, naravno da nije dovoljna. Zato nas nevjernici podozrivo gledaju...ta trebali bi biti sol svijetu, a ona postade bljutava.
Ali velika je prednost kad uvidim svoje slabosti, točnije gdje padam. To je početak...jer prva reakcija je da to moram ispraviti, čak znam i kako i onda nakon mnogih dakako neuspješnih pokušaja sam Isus me osvjesti, tamo gdje je moja slabost očituje se Njegova snaga ("Silom ne, niti snagom, već Duhom mojim reče Bog").
A tako volimo držati sve konce svog života u rukama, to nam daje lažljivi osjećaj sigurnosti. Jer što je čovjek, što je život...?
Odgovori su na početku tvog posta i u cijeloj bibliji koja se danas čita tam gdje nam paše i što nam paše.
Eh, zbunjena li naraštaja...umnožili znanje na koje se spotičemo!
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 08:50   #89
Quote:
Taroth kaže:
jes..
ali slava ne ide niti njemu... jer on to nije cinio radi slave...

slava predstavlja princip hijerarhije, boljih i losijih, visljih i nizih...
zato je i rekao da najbolji budu 'najnizi', kako ne bi svoj ego uzdizali...

ali opet... nemamo se sta bogu ili sl. zahvaljivati jer nas je stvorio... mi jesmo... imamo zivota vise ili manje toliko koliko smo mu blizi ili dalji... to je nas izbor... ne njegov, on nam omogucuje da biramo...
a prava ljubav ne podrazumjeva zahvalnost... kao sto svom djetetu neces ocekivati da ti se zahvali sto si ga rodila...
Slava predstavlja princip hijerarhije u razmjerima ljudske pohlepe i požude.
Božja slava s tim nema veze, mi smo njeni dionici time što će se Bog kroz nas proslaviti. Kužiš, u toj kategoriji ja kao ja nisam važna.

Ali me zanima tvoja izjava da prava ljubav ne podrazumijeva zahvalnost.
Pa reci, što prava ljubav podrazumijeva?
Usput, Bog doista ne traži zahvalnost.
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 08:59   #90
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Kak sve znamo o Bogu, što radi, kakav je, kakav nije i zašto jeste to što nije ali NIŠTA ne znamo o sebi.
Ali Nemruth, zašto misliš da čovjek upoznajući Boga ne upoznaje i sebe.
I ti za svoj duhovni rast imaš neku polaznu odrednicu, razvojem možeš je i mijenjati jer ne zadovoljava dubinama i širinama tvoje duhovne spoznaje. Pa to jest odrastanje!
Oni koji su upoznali Isusa ne trebaju više te promjene jer znaju da to upoznavanje top svih odrednica koje postoje.
No dakako, ti imaš pravo na svoje mišljenje, stoga i jesi na religiji.
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 09:20   #91
Quote:
Dorina-kutija kaže:
Slava predstavlja princip hijerarhije u razmjerima ljudske pohlepe i požude.
Božja slava s tim nema veze, mi smo njeni dionici time što će se Bog kroz nas proslaviti. Kužiš, u toj kategoriji ja kao ja nisam važna.

Ali me zanima tvoja izjava da prava ljubav ne podrazumijeva zahvalnost.
Pa reci, što prava ljubav podrazumijeva?
Usput, Bog doista ne traži zahvalnost.
prava ljubav podrazumjeva odsustvo bilo kakvog uvjetovanja. Nista u stilu 'ja cu tebe voliti ako ti ovo... ako ti ono...' to nije ljubav...
prava ljubav podrazumjeva odsustvo bilo kakve sebicnosti... ali i odsustvo neznanja...

npr. nije prava ljubav ako sam ja zaljubljen u neku curu, a zapravo ju ne poznajem. To je zaljubljenost...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 09:47   #92
Quote:
Taroth kaže:
prava ljubav podrazumjeva odsustvo bilo kakvog uvjetovanja. Nista u stilu 'ja cu tebe voliti ako ti ovo... ako ti ono...' to nije ljubav...
prava ljubav podrazumjeva odsustvo bilo kakve sebicnosti... ali i odsustvo neznanja...

npr. nije prava ljubav ako sam ja zaljubljen u neku curu, a zapravo ju ne poznajem. To je zaljubljenost...

Ja bih se uvijek pozvala na 1. Kor. 13.
Ljubav podrazumijeva i rast u duhovnoj spoznaji.
Točno je da Bog ne traži zahvalnost, ali ona je utkana u plodove Duha, nije deklerativna već vidljiva u životu...sad kad sam upoznala puninu Istine, ne želim živjeti u okovima laži, Boga raduje poslušnost a ne žrtve.
A i ta poslušnost je često razlog sporenju onih koji su sami sebi kapa pa ih ujeda prva zapovijed.
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 09:52   #93
Quote:
Dorina-kutija kaže:
Ali Nemruth, zašto misliš da čovjek upoznajući Boga ne upoznaje i sebe.
I ti za svoj duhovni rast imaš neku polaznu odrednicu, razvojem možeš je i mijenjati jer ne zadovoljava dubinama i širinama tvoje duhovne spoznaje. Pa to jest odrastanje!
Oni koji su upoznali Isusa ne trebaju više te promjene jer znaju da to upoznavanje top svih odrednica koje postoje.
No dakako, ti imaš pravo na svoje mišljenje, stoga i jesi na religiji.

ha, pa ti si skrivena new-age girl
pa Bog je u tebi a da spoznaš Njega moraš upoznati sebe, ne možeš spoznati Boga a da se ne baviš sobom...no religije ne vole kad se ljudi bave sobom a ne slušaju dogme, religije ne vole kad se čovjek bavi čovjekm tražeći Boga u sebi jer onda prestaje biti poslušan.
Spoznavanje je dugotrajni proces i nikad do kraja završen.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:38   #94
Volim Isusa najvise na svetu. Otkad sam Ga upoznao nemam vise nikakvih dvojbi u zivotu. On je tako Krasan. On je Put, Istina i Zivot (II-14.). On je tako Lep. I nikada ne gresi (I-9.). On je uvek pored mene i uvek mogu da mu se obratim. On me saslusa i posavetuje kada mi je najteze (III-7.).
I sto je najlepse otkad verujem u Njega znam da cu preko njega doci na Nebo a da ce sve ostale nevernike kazniti i da ce goreti u paklu. Jer on je Sef nad svim sefovima i svi Ga slusaju.
I On je tako opipljiv za razliku od apstraktnog Alaha i Bude na pr.

Svako jutro kada se probudim ja mu se obratim i On mi uzvrati - nekada salom, nekada mudrom izrekom a nekada samo mahne rukom, sa osmehom dok njegova duga ridja kosa, na sirokim plecima, leprsa na vetru...
No najvise volim Njegove Unutrasnje Vrednosti. On je posten, milosrdan, pametan, mudar, jak, radostan, snazne volje i odlucan, prodoran, inteligentan, umilnog glasa i stasa, lep, zdrav i bogat duhom...
Zato ja volim Isusa najvise na svetu.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:39   #95
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
ha, pa ti si skrivena new-age girl
pa Bog je u tebi a da spoznaš Njega moraš upoznati sebe, ne možeš spoznati Boga a da se ne baviš sobom...no religije ne vole kad se ljudi bave sobom a ne slušaju dogme, religije ne vole kad se čovjek bavi čovjekm tražeći Boga u sebi jer onda prestaje biti poslušan.
Spoznavanje je dugotrajni proces i nikad do kraja završen.
Dogme su doslovce kameni na putu duhovna odrastanja. Treba ih preskočiti. Za to je potrebna zrelost koja podraumijeva vrijeme odrastanja.
Poslušnost je neprocjenjivo važna, ali Bogu a ne onima koji su si uzeli pravo zastupanja Boga pred ljudima.
Oni će za prigovor dakako imati da bi onda svatko živio SVOJU vjeru i da je to neorganizirano, podložno anarhiji koja je zastršujuća itd. Pa su si neki i neki uzeli hijerahijsko pravo, haha, postaviti stvari na svoje mjesto, a sebe na vrh hijerarhije...i tako to i gle što sad svega lijepog imamo! A Boga smo negdje izgubili.
I onda se nađu oni koji ga traže, traže Boga i pronalaze sebe, upoznajući sebe upoznaju Boga...
Ima ih, i bit će ih takvih i to me raduje i zahvalna sam Bogu jer kroz Njega prepoznajem trojac vjera-nada-ljubav!
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 13:01   #96
Quote:
Dorina-kutija kaže:

Ja bih se uvijek pozvala na 1. Kor. 13.
Ljubav podrazumijeva i rast u duhovnoj spoznaji.
Točno je da Bog ne traži zahvalnost, ali ona je utkana u plodove Duha, nije deklerativna već vidljiva u životu...sad kad sam upoznala puninu Istine, ne želim živjeti u okovima laži, Boga raduje poslušnost a ne žrtve.
A i ta poslušnost je često razlog sporenju onih koji su sami sebi kapa pa ih ujeda prva zapovijed.
po mom, bog ne trazi poslusnost od nas... ne trazi niti neposluh... ali... po mom, koncept duhovnog rasta je suprotan konceptu poslušnosti...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 13:12   #97
Quote:
Taroth kaže:
po mom, bog ne trazi poslusnost od nas... ne trazi niti neposluh... ali... po mom, koncept duhovnog rasta je suprotan konceptu poslušnosti...

točno, poslušnost samo traži crkva
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 13:28   #98
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 22:54   #99
Di ode svaka ova rasprava? Da jako voli Isus Krista i duboko mu vjerujem


O ljubavi ja pjevam,
o Isusu mom Kralju
i za njega čuvam najljepše riječi,
o ljubavi ja pjevam
o Isusu mom kralju
i želim vam reći koliko mi znači.
On je moj Bog, moj Bog
moja nada, moje sve,
sve oblake i suze mi briše
On je moj bog, moj Bog,
moja nada moje sve
u vječnosti on život mi čuva. (...jedna misna pjesma)
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 10:49   #100
ponizi sam sebe postavsi poslusan do smrti, smrti na krizu

znam da se tesko odreci svoga JA
zanimljivo2007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.