Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2004., 13:42   #21
Implantata ima raznih,a samim time varira i cijena.

Raspitajte se dobro sto vam planiraju staviti usta i progooglajte malo,ili se konzultirajte okolo.

Isto tako ima stomatologa koji naplacuju svaku pojedinu stepenicu rada,pa ih pitajte koliko kosta kompletan zub u ustima,znaci,implantat plus nadomjestak zuba.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 21:27   #22
ovo sta ima margarita je fina stvar
nazalost kad sam ja radila (ima4-5 godina) nije to jos bilo tako popularno u nas
a vjerovatno bi me i cjena i tad sjebala
tako sam dala izbrusit dva zdrava zuba radi jedne rupe
skroz iza, al opet
da mi se sad nudi ta situacija digla bi kredit i otplatila za godinu dana al bi imala kako triba!
(most koji imam, jako sam zadovoljna, nije se usmrdio, nikad upalio, nedavno bila na kontroli, kaze ne triba ga minjat jos 5 godina minimalno, boju je pogodila skroz, jedva se vidi, a i to ne, ko ne zna, da nije moj) al steta onih zdravih zuba
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 12:58   #23
samo da dignem svoju prastaru temu... s novim vijestima.
dogovorila sam se sa zubarom da u utorak krecemo u operaciju "nova sestica za kemika" (pri cemu on, naravno ne zna za to kodno ime). ukoliko ima interesa, mogu napredovanje operacije upisivati ovdje, tako da zainteresirani mogu iz prve ruke cut kako to sve ide...

drste mi fige, vec mi je najavio da se u utorak dobro najedem prije nego dodjem k njemu!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 13:11   #24
zbog čega je takav implantat do kosti bolji od krunice (zub na šaraf)? dobro, predpostavljam da je to čvršće ili ima još nešto?

ja sam prije 5 godina slomila (spretna sam nemilo, otprilike ovako ) gornju lijevu jedinicu i stomatologinja mi je ugradila taj falši zub na vijak (nikakvo brušenje susjednih zubi lijepljenje na njih)

nemam nikakvih problema s tim zubom, imam osjećaj da je to čvršće od mojih zubi

baš me zanima (jer ovo moje nije bilo toliko skupo?)
cyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 13:13   #25
pa nije to nishta bolje ili loshije...ako imash zub na sharaf, znachi da imash korijen zuba koji ti manjka josh uvijek u cheljusti.


osobe koje implantiraju zub to nemaju. zub im je u potpunosti izvadjen.


dakle - nemate istu situaciju u ustima.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 13:16   #26
vidiš, vidiš, nisam znala to sa korijenom (to se za razliku od zuba ne uništi klizećim startom niz stepenice )

thx
cyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 08:48   #27
good morning...

prva faza u akciji "nova sestica" je prosla jucer, zapravo nulta faza: dogovor i slikanje osteopana (to je ona slika cijele vilice, obavljena za 15 minuta, kosta 80 kn).
po toj slici je zakljucio da moze staviti saraf neke duljine i neke sirine (pojma nemam...). Samo ugradjivanje ce se odvijati sljedeci petak, jerbo par dana nakon toga bas i necu bit najupotrebljivija, pa se to radi samo petkom...

eto, dec it!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 18:44   #28
hajde drzi se...
energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 18:57   #29
zubni implatanti

Pozdrav,

Obradovala si me s pisanjem iskustva iz prve ruke, za ugradnju implatanta.

Mene "čeka" isti postupak za 2L zub, iako moram reći da sam se recimo navikla na žabicu, pa se nekako dvoumim.

Tvoje iskustvo dobro će mi doći da se okuražim.

Ne znam gdje usađuješ implatant, ali ja sam se dogovorila na stomatološkom fakultetu u zg. Naime, plaćam cijenu implatanta, dok su radovi preko HZZO-a.

Prošlo je 5mj. od vađenja zuba, a rečeno mi je da se javim poslije 6 mj. Koliko sam se interesirala oko toga, potrebno je da se spusti neki koštani greben, da bi se valjda mogao usaditi implatant.

No, dosta o tome. Držim fige i javi nam se
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 09:04   #30
eto mene, danas je the dan...

jucer sam bila kod svog zubara jer mi je preporucio da dan ranije pocnem piti antibiotike, da bad-guysima ne damo nikakvu sansu. sad pijem novocef i medazol i cekam 12 sati....

nego, pitam ja njega jucer hocu li danas moci pricati, a on ce meni: "pih, zensko a da ne moze pricati!" S tocno ovakvim izrazom lica

lud je ko gljiva

E, da... sam implantat (znaci ovo danas) dodje 750 eura. a lot of money, i know!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2005., 19:49   #31
evo me...

dakle, ziva sam i zdrava (s malo natecenim desnim obrazom!)

kao prvo, svima koji se spremaju na to, NIJE NISTA STRASNO!!!

cijela procedura traje malo vise od sat vremena (skup sa sivanjem). dobijes nekoliko injekcija, nema apsolutno nikakve boli, zavrsi sa sest savova (na mjestu jedne sestice)...

jucer popodne kad mi je popustila anestezija popila sam pola Vioxxa (savjetovao mi je bilo koji lijek protiv boli, a u vioxx imam najvece povjerenje). normalno sam spavala, i nista me vise ne boli. kazem, samo sam malo natecena. antibiotike pijem i dalje, jedem normalno, pricam sve u sesnaest, samo je malo bad se smijati, ali i to ce sutra valjda proci...

ako vas jos kaj zanima, shoot!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2005., 20:14   #32
zubni implatanti

Prvo, drago mi je da si dobro i da si zadovoljna, kao i svaka pohvala za hrabrost.


Zanima me kad vadiš šavove i što onda? Drugo što me zanima je vrsta implatanta, da li znaš koji su ti vrstu ugradili.


Hvala.

M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2005., 20:21   #33
nema vađenja savova, stavio je onaj konac koji se sam otopi (pojma nemam kakav je ispravan naziv, ali valjda kuzite). nakon toga 3-4 mjeseca se ne desava nista, jer se implantat mora osteointegrirati (nova rijec koju sam jucer naucila), srasti s kosti. a sto ide dalje pojma nemam, idemo step by step...

vrsta? pojma nemam, znam samo da je titanski, a valjda su svi titanski. mogu ga pitat koji je proizvodjac, valjda
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2005., 09:58   #34
zubni implatanti

Odlično je to da nema vađenja šavova.
I sve što opisuješ stvarno zvuči izuzetno profesionalno.

Moj najveći problem oko implatanta je da li će se na njega moći staviti krunica. Naime, prije nego što sam izvadila dvojku lijevo, trebalo mi je uzeti mjeru za žabicu. Prilkom uzimanja mjere, na protetici stomatološkog fakulteta, profesorica te katedre je htjela izraditi studiju da se ne može ugraditi krunica, zbog toga što nema mjesta za nju i da treba raditi most (koji ja odbijam, taman nosila uvijek žabicu). To je iz razloga, što mi dvojke stoje malo izbačeno (kao u vampira-samo ja ne grizem).

Stoga bi trebala potražiti drugo mišljenje, jer sam imala isti problem sa dr. zubom koji je sreća imao svoj korijen.

Molim te da li mi možeš dati broj svog zubara da čujem njegovo mišljenje?

Hvala.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2005., 10:27   #35
mogu li ja konachno sznati shto je ta zhabica
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2005., 11:03   #36
žabica

Žabica je protetski nadomjestak umjesto izgubljenog zuba, odnosno parcijalna proteza. Sastoji se od untarnjeg dijela koji dolazi ispod nepca (plastični) i vanjskog koji se sastoji od zuba (umjetnog) koji na sebi ima savijene žičice da bi se mogla žabica učvrstiti na susjedne zube. Da nemam tih žičica, izgledalo bi kao moj prirodni zub, samo bi u tom slučaju morao povećati plastični dio ispod nepca.

To protetsko pomagalo košta 2300 kn. Sva sreća da u familiji imam zubnog protetičara.

Eto, nadam se da je jasno i ostalima koje to zanima, jer kada je mene zanimalo, niti na google nisam uspjela dobiti pravu informaciju.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2005., 13:43   #37
Zar zabica toliko kosta? Ja sam u Beogradu i prosle godine sam zabicu platila nesto sitno, toliko da se ni ne secam koliko je kostala, kod privatnog proteticara.
No svejedno moji novi zubari kazu da je zabica lose resenje na duge staze.
Zato ja za dve nedelje dobijam fiksnu protezu, pa ce mi ona razvuci zube da popune rupu nastalu vadjenjem zuba.
Zbogom zabice, zbogom mostovi, zbogom implantii.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2005., 13:54   #38
zubni implatanti

Sto je fiksna proteza, da li je skidaš i za koliko je to zuba, odnosno u čemu je razlika u odnosu na žabicu?
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 09:52   #39
Ja sam nasla ovaj "site", dobro je objasnjeno sa puno linkova i dodatnih informacija o vrstama i izvedbama samih implantata, cijelom procesu, metodama rada i najnovijim tehnologijama i tako to.....ako koga zanima.....mene ceka isto pa sam se htjela malo educirati, da mi ipak ne uvale bilo sta.....

http://www.dental-implants.com/




Javi se Kemik, kako ja nakon par dana?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 09:59   #40
jel me netko trazio?

sasvim je OK, otecenost je skroz nestala, normalno mogu prat zube, jesti, ne bas sad divljati po savovima, malo ipak paziti ali vise-manje sam slobodna radit kaj hocu. hell, cak se mogu i podboltati s desnom rukom, sto mi jos prekjucer djelovalo kao mission impossible.

danas popodne idem k zubaru, htio je vidjet kako ide zacijeljivanje, pa vam javim sto je on rekao o svemu tome!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.