Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2006., 14:35   #1
Kako (pro)tumačiti tuđu (i svoju) patnju?

Pita se Bešker u JL danas u svojoj kolumni "Rimovanje" kako to tumači crkva patnju jednog neizlječivog bolesnika koji je umro po svojoj želji jer mu je isključen aparat, kad ga je kaznila uskraćujući mi vjerski sprovod jer je izvršio samoubijstvo, a nije uskratila Augustu Pinochetu, masovnom ubojici???



"Pustite me da odem u kuću Očevu" rekao je bolesni papa Ivan Pavao II, i odbio odlazak u bolnicu informiran da njegova hospitalizacija ne bi nešto bitno promijenila. A neizlječivi bolesnik kojemu je oduzeto i pravo na crkveni pokop
isto je svjesno odbio aparat.
Zašto postoje različite mjere za istu stvar..patnju i smrt...nismo li svi u smrti isti?

Ma, nismo, naravno, neki su "istiji".
Šef mafije koji je umro imao je isto tako lijep i veličanstven sprovod i pokopan je vidi čuda u rimskoj Bazilici svetog Apolinarija uz odobrenja rimskog Vikarijata. Snaga zlata učinila je svoje. Sličan slučaj kod nas u Zadru.


Kako tumačiti patnju, život i smrt....kako testirati smrt i patnju na drugima ako ne prvo na sebi samome...?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 18:14   #2
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Pita se Bešker u JL danas u svojoj kolumni "Rimovanje" kako to tumači crkva patnju jednog neizlječivog bolesnika koji je umro po svojoj želji jer mu je isključen aparat, kad ga je kaznila uskraćujući mi vjerski sprovod jer je izvršio samoubijstvo, a nije uskratila Augustu Pinochetu, masovnom ubojici???



"Pustite me da odem u kuću Očevu" rekao je bolesni papa Ivan Pavao II, i odbio odlazak u bolnicu informiran da njegova hospitalizacija ne bi nešto bitno promijenila. A neizlječivi bolesnik kojemu je oduzeto i pravo na crkveni pokop
isto je svjesno odbio aparat.
Zašto postoje različite mjere za istu stvar..patnju i smrt...nismo li svi u smrti isti?

Ma, nismo, naravno, neki su "istiji".
Šef mafije koji je umro imao je isto tako lijep i veličanstven sprovod i pokopan je vidi čuda u rimskoj Bazilici svetog Apolinarija uz odobrenja rimskog Vikarijata. Snaga zlata učinila je svoje. Sličan slučaj kod nas u Zadru.


Kako tumačiti patnju, život i smrt....kako testirati smrt i patnju na drugima ako ne prvo na sebi samome...?
Nije vjerski obred za mrtve, već za žive! Preživjelima opomena o prolaznosti uz poruku utjehe i nade. Ostalo se slažem sa tobom!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 18:57   #3
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Pita se Bešker u JL danas u svojoj kolumni "Rimovanje" kako to tumači crkva patnju jednog neizlječivog bolesnika koji je umro po svojoj želji jer mu je isključen aparat, kad ga je kaznila uskraćujući mi vjerski sprovod jer je izvršio samoubijstvo, a nije uskratila Augustu Pinochetu, masovnom ubojici???



"Pustite me da odem u kuću Očevu" rekao je bolesni papa Ivan Pavao II, i odbio odlazak u bolnicu informiran da njegova hospitalizacija ne bi nešto bitno promijenila. A neizlječivi bolesnik kojemu je oduzeto i pravo na crkveni pokop
isto je svjesno odbio aparat.
Zašto postoje različite mjere za istu stvar..patnju i smrt...nismo li svi u smrti isti?

Ma, nismo, naravno, neki su "istiji".
Šef mafije koji je umro imao je isto tako lijep i veličanstven sprovod i pokopan je vidi čuda u rimskoj Bazilici svetog Apolinarija uz odobrenja rimskog Vikarijata. Snaga zlata učinila je svoje. Sličan slučaj kod nas u Zadru.


Kako tumačiti patnju, život i smrt....kako testirati smrt i patnju na drugima ako ne prvo na sebi samome...?

kad bi ljudi vjerovali Bogu na Rijec i ono sto on kaze u Bibliji, ljudi ne bi umirali od bolesti.
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 21:54   #4
Quote:
forestsilvy kaže:
kad bi ljudi vjerovali Bogu na Rijec i ono sto on kaze u Bibliji, ljudi ne bi umirali od bolesti.
Pa mnogi su vjerovali, pa su odapeli. Šta pametuješ?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 02:00   #5
Quote:
Forestsilvy: Kad bi ljudi vjerovali Bogu Njegovu Rijec i ono sto on kaze u Bibliji, ljudi nebi umirali od bolesti.
Ovo je tocno da nebi bili bolesni(iako svatko mora umrijeti) jer to je garancija od Boga da nece dati nikakve bolesti na onoga tko Rijec Boziju, cita, slusa, i drzi, kako je napisano. Ja to mogu svojim zivotom potvrditi jer zivim cjeli moj zivot tako i cjeli sam zivot zdrava, sto vjerujem i slijedim Rijec Boziju. Drugo je umrijeti, to moramo svi i zdravi i bolesni, ali je ljepse "otici" bez muka bolesti....
kabadel7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 04:07   #6
Quote:
kabadel7 kaže:
Ovo je tocno da nebi bili bolesni(iako svatko mora umrijeti) jer to je garancija od Boga da nece dati nikakve bolesti na onoga tko Rijec Boziju, cita, slusa, i drzi, kako je napisano. Ja to mogu svojim zivotom potvrditi jer zivim cjeli moj zivot tako i cjeli sam zivot zdrava, sto vjerujem i slijedim Rijec Boziju. Drugo je umrijeti, to moramo svi i zdravi i bolesni, ali je ljepse "otici" bez muka bolesti....

ok onda svoje unuke poštedi ko i sebe cijepiva,antibiotika i ostalih protubožjih vražjih izmišljotina nevjernih znanstvenika pa preuzmi na sebe njihove ospice,mums i sl. kao što su sveci tobože liječili ili preuzimali tuđe bolesti na sebe kad su stotine milijuna (naravno samo onih nevjernih ) umirali evropom od kuge i ostalog.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 13:09   #7
Quote:
Piggy kaže:
Pa mnogi su vjerovali, pa su odapeli. Šta pametuješ?

ocito da nisu vjerovali u Rijec kad su umirali od bolesti.
Smrt je neizbjezna, jer je ovo tijelo propadljivo, ali kad dode vrijeme, a ne od bolesti u 30toj.
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 14:26   #8
Quote:
forestsilvy kaže:
ocito da nisu vjerovali u Rijec kad su umirali od bolesti.
Smrt je neizbjezna, jer je ovo tijelo propadljivo, ali kad dode vrijeme, a ne od bolesti u 30toj.

Ispada da samo oni koji vjeruju neće biti bolesni. Suludo i neistinito.
Što je sa starosti; rijetko tko umire od starosti postepeno gašanje svih funkcija u organizmu...povijest medicine pokazuje da u svim društvima postoje bolesti, nekad su ljudi umirali sa 40 godina današnji uvjeti života su lakši pa je veća očekivana životna dob.

Eto ti primjer Ivan Pavle II od čega je umro....?

Usto svi sveci su bili na ovaj ili onaj način bili bolesni, kao pokojni Ivan Mertz recimo.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 14:49   #9
Quote:
forestsilvy kaže:
kad bi ljudi vjerovali Bogu na Rijec i ono sto on kaze u Bibliji, ljudi ne bi umirali od bolesti.
Nisi vjernik ako vjeruješ i zato očekuješ nagradu!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 14:34   #10
Quote:
Orah kaže:
Nisi vjernik ako vjeruješ i zato očekuješ nagradu!

Ona vjeruje u nagradu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 15:12   #11
Quote:
forestsilvy kaže:
ocito da nisu vjerovali u Rijec kad su umirali od bolesti.
Smrt je neizbjezna, jer je ovo tijelo propadljivo, ali kad dode vrijeme, a ne od bolesti u 30toj.
Čekaj, dakle svatko tko se razboli ne vjeruje u Božju riječ? Bolest je dokaz da netko ne vjeruje u Božju riječ?
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.