Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2015., 09:21   #5141
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako je lagala zna se.Pitanje je kakve je izjave on dao i policiji i istražnom što bi bilo i dovoljno za sud.Nisu baš prebrzi za podizanje optužnice a i íz kojih je sve razloga određen pritvor.Daka je svoj prijedlog za pokretanje kaznenog postupka i nadležni bez nje rade dalje.
jadna žena će poluditi
Ni ona ne zna šta je on rekao jer se s njim nije čula. Prijetio joj je ubojstvom valjda su zato odredili istražni zatvor na mjesec dana ali je on i prije bio prijavljivan zbog obiteljskog nasilja. Koliko znam nije nikakav prijedlog dala sudu, oni navodno rade bez njezinog znanja, rekla joj drž.odvjetnica da nazove danas da će joj dati informacije.
E sada ona bi htjela da odleži mjesec dana samo i da ga puste jer je i ona malo preuveličala stvar na policiji. Želi povući iskaz prije podizanja optužnice, da li se to uopće može ne znam...da li smije tu drž-odvjetnicu to uopće i pitati tko zna kakva će reakcija biti ?
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 11:52   #5142
Kazneno djelo prijetnje iz čl.139 st.2 progoni se po prijedlogu,a to znači iako je prijavljeno policiji ista pita želi li prijavitelj da policija pokrene postupak i ako je odgovor potvrdan kako u ovom slučaju to je pokretanje kaznenog postupka po prijedlogu.Kad policija krene onda više nema zaustavljanja niti razgovora sa prijaviteljicom nego papirologija i optuženi sele u nadležnost suca istrage i DO a oni taj zadatak onda imaju po službenoj dužnosti.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 10:24   #5143
da ne otvaram novu temu... ako netko zna molila bih odgovor

od kad se broji rok za ovrhu? primitka pošiljke ili donošenja rješenja

konkretno, trebala sam platiti sudski trošak 200 kn u "roku 3 mjeseca od primitka ovog rješenja"

rješenje je doneseno 23.03.; poštom sam ga primila 28.04., a jučer (14.07) je izvršena ovrha na tekući račun i uzeli su još 80 kn

postoji li ikakva šansa da vratim tih 80 kn i kako?
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 10:31   #5144
Pa lijepo piše ""roku 3 mjeseca od primitka ovog rješenja",ako ga nisi dobila i otvorila ni ne znaš što piše u njemu.
Piši sudu koji je nalog za ovrhu izdao (bit će jako dugotrajno)
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 10:38   #5145
hvala!!

već mi ih je pun kufer (za zet kaznu za koju je kriv nesposobni zet, a o tom potom)
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 12:11   #5146
Quote:
vozač kaže: Pogledaj post
Zna i ona da je do suda još dugo ali želi sud izbjeći pod svaku cijenu i povući izjavu koju je dala( na policiji), sada pokušava doći do njegovog državnog odvjetnika ako bude mogla da to sve povuče ? Situacija se baš zakomplicirala

hvala još jednom
da, i onda kad ju upuca kao što smo nedavno imali slučaeve onda će bit policija, sudstvo i državni odvjetnik i sustav kriv, a ne žene koje prijavljuju muževe pa povlače iskaze protiv njih. treba ju istuć!!!

kao šđto je S reko, drž.odvj. će dalje vodit postupak (na račun poreznih obveznika RH, dakako). sve te obiteljske nasilnike po meni treba po ptv tuzbama gonit, šteta državnih novaca, pa jesmo ih mi izabrali za mnuževe il one. znam da je kompliciranie nego đšto se čini, ali nije se situacia sama od sebe zakomplicirala nego jou je ona zakomplicirala!!!
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 12:13   #5147
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu... ako netko zna molila bih odgovor

od kad se broji rok za ovrhu? primitka pošiljke ili donošenja rješenja

konkretno, trebala sam platiti sudski trošak 200 kn u "roku 3 mjeseca od primitka ovog rješenja"

rješenje je doneseno 23.03.; poštom sam ga primila 28.04., a jučer (14.07) je izvršena ovrha na tekući račun i uzeli su još 80 kn

postoji li ikakva šansa da vratim tih 80 kn i kako?

teorija - ima pravo, praksa, trebatr će ti tona živaca, 100-200 kn, i godinu dana da ih povratiš- za 80 kn se fakat ne isplati zajebavat s tim
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 12:14   #5148
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
hvala!!

već mi ih je pun kufer (za zet kaznu za koju je kriv nesposobni zet, a o tom potom)
eh, onda sse zastupa kad misliš da si u prvu. a pogotovo kad misliš d a nisi
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 14:48   #5149
Quote:
Ivana335 kaže: Pogledaj post
teorija - ima pravo, praksa, trebatr će ti tona živaca, 100-200 kn, i godinu dana da ih povratiš- za 80 kn se fakat ne isplati zajebavat s tim
tak nekak sam si i mislila...

da bi na kraju morala platit još troškove novog suda
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 11:45   #5150
2012 u 8. mjesecu sam napravio prometni prekršaj, vožnja pod alkoholom.
Bio sam na sudu, određeno mi je 4mj bez vozačke i 4000 kuna. nisam dobio nikakvo riješenje od policije, u sudu su mi rekli da se policija žalila na presudu. sad će uskoro punih 3 godine. Hoće li mi išta stići i hoće li to otići u zastaru?

3 godine ne planiram godišnji, ljetovanje, jer ne znam kad će mi stići kazna, to je već mučenje. htio sam to davno odslužiti i pošteno platiti ali eto, tak je kako je.

100 informacija je kad nastupa zastara, no ni sam nisam siguran. Zna li netko provjereno?
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 12:03   #5151
Ako je išao optužni prijdlog zastara nastupa u 8 mjesecu 2016 tj.do onda treba doći doma presuda VPS-a.Ako dodje do onda u roku 3 godine policija treba dostavit obavijes kad počinje zaštitna mjera.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 12:20   #5152
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako je išao optužni prijdlog zastara nastupa u 8 mjesecu 2016 tj.do onda treba doći doma presuda VPS-a.Ako dodje do onda u roku 3 godine policija treba dostavit obavijes kad počinje zaštitna mjera.
ovako, prenoćio u policiji, ujutro išao direktno na sud. određena mi je mjera 4 mjeseca bez vozačke i 4000 kuna kazne. na sudu je sutkinja pitala jel se slažem s kaznom, ja sam pristao i rekao da ću je podmiriti bez žalbe. i nisam se žalio. policija je također rekla isto. i oni su se na kraju išli žaliti.

4 godine je zastara znači?
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 12:31   #5153
Trebali su to na sudu reći i potpisat a pitanje je kako funkcioniraju sa sucima
Da 4 godine.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 12:36   #5154
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Trebali su to na sudu reći i potpisat a pitanje je kako funkcioniraju sa sucima
Da 4 godine.
nemam pojma, ja nisam ni obavijest dobio da se policija žalila ni ništa.

kaže mi sud ovdje da je to ošlo nekud na viši sud i da oni ne vode više taj slučaj. kamo je to otišlo?
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 14:36   #5155
Ne dobije se obavijest da se druga strana žalila.Otišlo je na Visoki prekršajni.Nema drugo nego čekat i lagano otíći na godišnji.Prvo trecba primit presudu a onda obavijest o zabrani pa dok to oboje dođe proći će godišnji u hladovini.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 14:41   #5156
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne dobije se obavijest da se druga strana žalila.Otišlo je na Visoki prekršajni.Nema drugo nego čekat i lagano otíći na godišnji.Prvo trecba primit presudu a onda obavijest o zabrani pa dok to oboje dođe proći će godišnji u hladovini.
je da, jasno. ali to već traje 3 godine

jel se mogu nadati zastari, kakvo je obično stanje sa visokim prekršajnim sudom?
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 14:53   #5157
Moda,spori su i imaju masu predmeta.Bježiwna godišnji i uživaj jer će ići i oni.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 15:53   #5158
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Moda,spori su i imaju masu predmeta.Bježiwna godišnji i uživaj jer će ići i oni.
nek se zadrže do sljedeće godine na godišnjem

hvala sivkić!
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 20:05   #5159
Uručen mi je obvezni prekrsajni nalog na kojeg sam napisao prigovor na prekršaj koji se dogodio na prostoru u nadleznosti postaje udaljene 50km od mene.

Mogu li poslati prigovor poštom (preporučeno) ili moram osobno otici to predati?
bokygs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 08:14   #5160
Može poštom preporučeno uz dostavnicu.2 primjerka.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.