Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2012., 10:12   #201
Moja je usla iz Srbije samo sa knjizicom/putovnicom i obavljenim titar testom,nisu radili nikakve problem,nisu cak ni pogledali u papire
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 10:16   #202
eh pa u tome je stvar, na hrvatskoj granici pri povratku mogli bi nas vratiti jer nemamo taj test...
__________________
i bet you look good on the dance floor
anabell_lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 10:22   #203
A ne znam,eto nama nisu ni pogledali ni rekli ista,cak su vise radili problema na srpskoj strani,mislim nisu radili nikakvu frku vec su dobrih 10 min drzali predavanje kak nije ok prevoziti psa,bla bla bla,kak oni to ne vole ali ni oni nisu nis pregledali nego kad su zavrsili sa predavanjem samo smo presli.
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 11:33   #204
Quote:
anabell_lee kaže: Pogledaj post
eh pa u tome je stvar, na hrvatskoj granici pri povratku mogli bi nas vratiti jer nemamo taj test...
da, mogli bi ako se zainate, zaista bi mogli..
jer je titar test ono što se traži za pse koji izlaze i ulaze natrag

meni glupo i nelogično...njima iz nekog razloga nije..

Za pse uzgojene u Srbiji koji kao štenci idu ovamo zasigurno znam da se vadi titar..I ostali psi koji prelaže granicu i ulaze u nas moraju ga imati.
Nedavno je i bila takva situacija kod prijatelja..upalo je pravoslavni Božić i test nije mogao biti gotov na vrijeme..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 11:51   #205
Hvala svima puno!! Olaksali ste mi mnogo
Kad sam ga tek uzela, dala sam mu tabletu protiv "stenecnjaka" ili kako se vec kaze. Bila je malo veca tableta, i svako dva tjedna sam mu davala po cetvrtinu.
Uglavnom, danas popodne ga vodim kod veterinara da rijesim i ostalo.
Hvala ljudi
Lara0912 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 11:53   #206
Quote:
Lara0912 kaže: Pogledaj post
Hvala svima puno!! Olaksali ste mi mnogo
Kad sam ga tek uzela, dala sam mu tabletu protiv "stenecnjaka" ili kako se vec kaze. Bila je malo veca tableta, i svako dva tjedna sam mu davala po cetvrtinu.
Uglavnom, danas popodne ga vodim kod veterinara da rijesim i ostalo.
Hvala ljudi
????
Kkavu tabletu, to je tableta za gliste
Cijepljenje se odvija u tri navrata (štenećak i ostalo)svako 21 dan plus cijepljenje protiv bjesnoće plus cijepljenje za corona virus..

Odakle ti pas ??odakle je udomljen?
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 13:43   #207
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
????
Kkavu tabletu, to je tableta za gliste
Cijepljenje se odvija u tri navrata (štenećak i ostalo)svako 21 dan plus cijepljenje protiv bjesnoće plus cijepljenje za corona virus..

Odakle ti pas ??odakle je udomljen?

ja sam mislila da je ta tableta protiv stenecaka, nisam znala da je to samo protiv glista
Sad idemo kod veterinara, pa cu zavrsiti sve.
Inace sam imala pse i prije, ali sam ih uvijek dobila kao starije i vec cijepljene itd...Zato i jesam ovdje da pokupim savijete

Psa sam nasla, bila su tri, napustena. Pretpostavljam da se necija zenka okotila i da ih nije htio i da ih je samo tako ostavio. Uzela sam jedno, a dva je uzela susjeda.
Lara0912 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 10:52   #208
osim putovnice, potrebna je i potvrda koju izdaje ndležno ministarstvo, tako da ju veterinar ne može imati pripremljenu, osim bianco, jer ne može unaprijed znati koji pas će putovati. vrijedi 4 ili 6 mjeseci, ne sjećam se točno, a košta (koštalo je) oko 80,00 kn.

mi smo jedno 7-8 godina zivjeli vani i ispočetka smo imali uredno frišku potvrdu svaki put kad biosmo putovali s psom (3-4 puta godišnje), ali kako nas nitko jedno dvije godine nikada nije pitao za to, odustali smo od gnajavaže s tom posebnom potvrdom. niti preostalih pet, šest godina nitko nas za to nije pitao. i ne samo za to, nego niti za pseću putovnicu, čak ni kad su tražili da otvorimo prtljažnik i kad im se pas doslovno unio u lice.

naravno, ne savjetujem isti postupak, baš naprotiv, jer mi smo možda svih tih godina samo imali sreće.
zvizdaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 11:22   #209
Zviždaljka, ovo što ti navodiš, to su stare informacije. Potvrda je išla uz veterinarsku knjižicu i vrijedila je 6 mjeseci. Sada se isti ti podaci upisuju u pseći pasoš - ima posebna stranica samo za to.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 17:01   #210
ni tamo više nije potrebno upisivati, samo putovnica s urednim cijepljenjima za eu
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 17:30   #211
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
ni tamo više nije potrebno upisivati, samo putovnica s urednim cijepljenjima za eu
za EU da, ali za zemlje koje nisu u EU mora imati i pregled
__________________
i bet you look good on the dance floor
anabell_lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 00:31   #212
Quote:
anabell_lee kaže: Pogledaj post
za EU da, ali za zemlje koje nisu u EU mora imati i pregled
da
rekla sam već da je prijateljeva kuja putovala ovamo iz srbije sa veterinarskim pečatom u knjižicu na posebnoj stranici koji bi trebao biti savršeno dovoljan..no niej bio..tražili su POTVRDU o titar testu ali pomoglo je 50€ onda je više nisu tražili.

Rubrika IX KLinička pretraga
To nije obični veterinarski pečat.drugačiji je..i obično ga drže pod ključem
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 15:06   #213
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
da
rekla sam već da je prijateljeva kuja putovala ovamo iz srbije sa veterinarskim pečatom u knjižicu na posebnoj stranici koji bi trebao biti savršeno dovoljan..no niej bio..tražili su POTVRDU o titar testu ali pomoglo je 50€ onda je više nisu tražili.

Rubrika IX KLinička pretraga
To nije obični veterinarski pečat.drugačiji je..i obično ga drže pod ključem
Koliko znam takve stvari ovjerava veterinarski inspektor ili se nesto promijenilo u sto sumljam
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 16:56   #214
Ovjerava ONAJ tko ima pravo na taj pečat, nemaju ga svi vetrinari koliko sam shvatila.

Krivo si shvatila...ne nužno vet.inspektor.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 18:55   #215
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Ovjerava ONAJ tko ima pravo na taj pečat, nemaju ga svi vetrinari koliko sam shvatila.

Krivo si shvatila...ne nužno vet.inspektor.
Nisam ja nista krivo shvatila i molim te ne pjeni se jer znam sto pricam i nisam nista tvrdila nego kazem da je tako bilo prije, nemali broj puta sam isla sa ljubimcem preko granice i bilo je da je potvrdu izdavao veterinar ali ju je ovjeravao vet. inspektor i ta potvrda je vrijedila samo 6 mjeseci i kostala ak se dobro sjecam 150 kn. Sada se to ocito promijenilo, nisam isla prelo granice sa ljubimcem sigurno 3 g pa eto a posto ne radim u toj struci vec sam out sa novonastalim pravilima i propisima.

EDIT:
-evo sad sam prokopala zakon, da vise nema inspektora kao sto je nekad bilo nego su to veterinari opunomoceni od strane»nadležnoog tijels« tj Uprava za veterinarstvo tj ustrojstvena jedinica Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodnog gospodarstva.
(a) »službeni veterinar« je veterinar koji je kvalificiran u skladu s ovim Pravilnikom te postupa u skladu s njegovim odredbama i kojega imenuje ministar u skladu s odredbama Zakona o veterinarstvu;
(b) »ovlašteni veterinar« je veterinar kojeg je ravnatelj Uprave imenovao za obavljanje određenih službenih kontrola u skladu s odredbama Zakona o veterinarstvu;

Isti drekec al drugo pakiranje sad se sva tijela mjenjaju zbog prilagodbe EU jer u stvari Vet inspekcija ne postoji vise u onom segmenti kao sto je bila prije.

Eto misterij rijesen
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice

Zadnje uređivanje Wedding : 05.10.2012. at 19:15.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 21:05   #216
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Isti drekec al drugo pakiranje
Pa nije baš tako. Ovo je sada puno lakše. Prije je trebalo čekati jedan dan da knjižica ode inspektoru i vrati se s potpisom i pečatom, a sada to riješiš kod svojeg veta, i to u par minuta.

Quote:
Eto misterij rijesen
Nije ni bilo misterija. Sad ne mogu ustati sa stolca jer mi velika bijela psina grije noge, ali mislim da su putovnice za životinje u upotrebi dulje od tri godine.

To svejedno nije razlog za rječnik tipa "što se pjeniš" i slično. Hvala!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 21:26   #217
Weding, ja se ne pjenim i malo nježniej s riječima, nema potrebe za tim.
Ja sam osobno preuzela knjižicu ovjerenu od strane veterinara s tim pečatom o kojem pričam i stoga govorim iz prve ruke a ne iz pete ili desete.
I to je dovoljno i mora biti dovoljno na granici.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 22:59   #218
Od ove godine po novom zakonu mogu putovati u zemlje EU i stenci mladji od 3 mjeseca bez mame. Jedino sto moraju imati jeste cip. No, na carini vas mogu zezati ukoliko stene nema cijepljene zarazne bolesti (jer je to kod njih navodno obvezno).

U Srbiju ako se putuje, mora se imati certifikat uz Putovnicu te po povratku iz te zemlje duzni ste obaviti titar test. Titar test se moze koji tjedan ranije obaviti i u svojoj zemlji kako se tamo ne bi dogodilo da ga se ceka i do tri tjedna.

Putuje li se u BiH, mora se imati certifikat uz Putovnicu.

Unazad cca 3-4 god. Putovnice potvrdjuje veterinar koji je cijepio psa protiv bjesnoce. Od prve bjesnoce mora proci 21 dan da bi pas mogao putovati.

Preko jednog certifikata mogu ici tri zivotinje i on dodje 80 kn.

.
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 00:01   #219
zna li netko gdje se u srbiji (beograd ili pančevo) može napraviti taj famozni titar test, koliko cca košta i koliko traju rezultati?

jer bih se kroz tjedan dana trebala vratiti po svog pesonju pa me strah da nas ne drk-- na granici jer nemamo titar test vidim da se prije godinu dana na .rs forumima pisalo da se rezultati čekaju i po 30 dana!
__________________
i bet you look good on the dance floor
anabell_lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 00:24   #220
Da ne filozofiramo... Odredbe koje se primjenjuju pri kretanju kućnih ljubimaca (preko granice)
__________________
i bet you look good on the dance floor
anabell_lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.