Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2015., 09:59   #601
Quote:
_21_ne-tipicna kaže: Pogledaj post
Ovo na ulasku iz srbije u hr mi je potpuno jasno, a ovo na ulasku iz bih mi zaista nije jasno. Evo upravo sam nazvala veterinara, kaze da ne treba
Jbg, zato sam ja ono i napisala, jer sam proživjela.
Nema veze, bitno da sam naučila nešto novo a Yuki ionako ima titar pa smo mirni, gdje god po balkanu išli.

Inače, meni je vetica prošle god kad smo je pitali za titar rekao da ne treba ni za Srbiju, samo za skandinavske zemlje pa meni nije bilo teško njuškati dalje, na kraju su nam na HVI rekli da je obavezan. U međuvremenu sam zvala vet fax, oni su isto rekli da ne treba, a treći vet je rekao da je obavezan.
Generalno je problem nedostatak edukacije stručnog osoblja ali sreća je što svi imamo dostupno puno izvora pa se uvijek sve da lako provjeriti.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 23:15   #602
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Zakleo bih se da sam već napisao ovo što slijedi, ali ne vidim svoj post?!

Za Veliku Britaniju nema karantene ako su ispunjeni osnovni uvjeti - čip, cijepljenje protiv bjesnoće, tretman protiv crijevnih parazita, putovnica. Oni koji dolaze iz zemalja EU i drugih zemalja s liste ne trebaju titar test, a ako se dolazi iz trećih zemalja onda je potreban titar.

Izvor.
Jbg sad... ja itala po ovome
http://www.ava-vet.hr/savjeti-vlasni...o-sa-ivotinjom
.. a ma svejedno skoro necemo ic ceko na par manjih pa nek bude kod mojih ..

...Life is much better with a french bulldog...
__________________
...San je ono što se želi, a život je buđenje...
Heraclea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 09:41   #603
Quote:
Heraclea kaže: Pogledaj post
Jbg sad... ja itala po ovome
http://www.ava-vet.hr/savjeti-vlasni...o-sa-ivotinjom
.. a ma svejedno skoro necemo ic ceko na par manjih pa nek bude kod mojih ..

...Life is much better with a french bulldog...
Taj je članak iz 2010. godine. Dosta se toga promijenilo u međuvremenu.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 21:41   #604
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Taj je članak iz 2010. godine. Dosta se toga promijenilo u međuvremenu.
Hahahahaha ... jaooo... ofarbat cu se u plavo... nisam niti gledala datum hahaha....

...Life is much better with a french bulldog...
__________________
...San je ono što se želi, a život je buđenje...
Heraclea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 09:42   #605
Samo jedan mali doprinos. S psom sam išla u Bosnu na 2 dana, pas je cijepljen, čipiran, ima titar test, putovnicu baš sve. Kad smo išli tamo niko nije ni pogledao putovnicu. Kad smo se vraćali problem. Ja sam treći vlasnik i uredno sve piše u putovnici i na čip je prebačen na mene kod veterirana, na putovnici pišu svi moji podaci. No gospodin carinik je počeo pizdit zašto nema pečata od veterinara pored mog imena. Da se ta putovnica i sve to može kupit u bilo kojoj knjižari i da sam mogla sve to falsificirat. Pa sam ga pitala a što bi trebala ja to točno još imat osim svih tih podataka, pa mi je rekao da mi treba napismeno od veterinara s njegovim pečatom dodatno stavljeno u putovnicu da sam ja vlasnik i moja slika. Nakon nekih 20min njegovog predavanja kak to treba bit nas je pustio. Ne znam je li očekivao da ću izvadit 200kn i dat mu ili što. Ali otkad mi trebaju posebna uvjerenja s mojom slikom da bi se znalo da je pas moj. Ima moju putovnicu i sve podatke u njoj.
__________________
Don’t be afraid of wearing your heart on your sleeve
YellowPoppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 09:44   #606
Quote:
YellowPoppy kaže: Pogledaj post
Samo jedan mali doprinos. S psom sam išla u Bosnu na 2 dana, pas je cijepljen, čipiran, ima titar test, putovnicu baš sve. Kad smo išli tamo niko nije ni pogledao putovnicu. Kad smo se vraćali problem. Ja sam treći vlasnik i uredno sve piše u putovnici i na čip je prebačen na mene kod veterirana, na putovnici pišu svi moji podaci. No gospodin carinik je počeo pizdit zašto nema pečata od veterinara pored mog imena. Da se ta putovnica i sve to može kupit u bilo kojoj knjižari i da sam mogla sve to falsificirat. Pa sam ga pitala a što bi trebala ja to točno još imat osim svih tih podataka, pa mi je rekao da mi treba napismeno od veterinara s njegovim pečatom dodatno stavljeno u putovnicu da sam ja vlasnik i moja slika. Nakon nekih 20min njegovog predavanja kak to treba bit nas je pustio. Ne znam je li očekivao da ću izvadit 200kn i dat mu ili što. Ali otkad mi trebaju posebna uvjerenja s mojom slikom da bi se znalo da je pas moj. Ima moju putovnicu i sve podatke u njoj.
O boze izmisljaju stvari Znam samo da treba uvjerenje od veta o zdravstvenom stanju pesa prije putovanja, iskreno ne znam koliko traje.
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 00:00   #607
Zna li netko koje je najnovije i najtočnije pravilo za unos mačića mlađeg od 3mj u Njemačku iz Hrvatske?Dakle treba proći Hr i slovensku granicu- mora li čip, bjesnoća ili je dosta prvo cjepivo i vet knjižica pošto je premaleno? Nailazim na različite i nejasne info na googlu, pa zna li netko točnu informaciju?
NEMOGUĆA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 14:58   #608
Jesi li uspio?

Quote:
Dorianns kaže: Pogledaj post
Na linku sam vidio da je BiH na popisu niskorizičnih zemalja po pitanju bjesnoće pa onda lagano mogu sa psom iz Srbije u BiH pa onda u Hrvatsku.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
Pozdrav, jesi li uspio nabaviti pomeranca? U istoj sam situaciji, jedino me brine unos u HR, jer pas ne smije ući prije 7.mjeseca u HR kao što piše na linku:
http://www.carina.hr/CURH/Dokumenti/...i_ljubimci.pdf

pa me zanima jesi li ti riskirao i uspio ja se nadam

ovih 80€ oko kojih sam vidjela da svi imaju borbe, stvarno je tako, točnije ja mislim da je 100€ (11.800 dinara). evo i link:
http://www.zivotinje.rs/vestiStrana....vnik&tip=vesti
Henhen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 18:04   #609
Je tko isao u zadnje vrijeme u sloveniju u shoping.... ste imali kakvih problema?
Kolegica mi isla s maltezerom na dan..dakle kupovina i isti dan natrag...kaze za tamo nisu im ni pogledali papire i osobne nazrag frka....
Pas cijepljen ciporan i ima pecat veta da je sve ok da moze preko oni zapeli da su ga ukrali negdje preko... nakon pol sata uspjela dokazat smijuci se da sta ne vide pecate hrv veterinara...haha...
Mozda im nije bio dan...

...Life is much better with a french bulldog...
__________________
...San je ono što se želi, a život je buđenje...
Heraclea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 19:52   #610
Na kojem granicnom prijelazu su ti genijalci ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 00:15   #611
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Na kojem granicnom prijelazu su ti genijalci ?
Joj neznam nisam ju potala preko kojeg je isla al vjerovatno naiblizi iz Pule kad se ide...iako imaju dva...
Neznam meni svi kazu da se prede bez problema samo pogledaju psa i pecat i sve ok... nikakvih problema ..i jicer s njom umrla sam od smijeha a ona blijeda uplasila se da joj ne uzmu psa ...strava..dobro pa su skuzili bas genijalci...

...Life is much better with a french bulldog...
__________________
...San je ono što se želi, a život je buđenje...
Heraclea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 02:03   #612
A to vasi . Bas mi bilo cudno jer su ovi nasi sjevernije totalno nezainteresirani za pse.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 07:24   #613
Quote:
Henhen kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jesi li uspio nabaviti pomeranca? U istoj sam situaciji, jedino me brine unos u HR, jer pas ne smije ući prije 7.mjeseca u HR kao što piše na linku:
http://www.carina.hr/CURH/Dokumenti/...i_ljubimci.pdf

pa me zanima jesi li ti riskirao i uspio ja se nadam

ovih 80€ oko kojih sam vidjela da svi imaju borbe, stvarno je tako, točnije ja mislim da je 100€ (11.800 dinara). evo i link:
http://www.zivotinje.rs/vestiStrana....vnik&tip=vesti
Kvaka je sto unos psa iz bih u hr je dopusten, ali u ovom slucaju se radi o uvozu psa (tad vrijedi to prije 7 mjeseci) jer ga kupujes, a onda procedura nije jednaka. U knjizici pise od kud je pas i od tud se gleda prilikom prelaska granice.
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 13:38   #614
Ja se selim u UK u veljači te želim sa sobom uzeti dvije mačke i dvije crvenouhe kornjače. Koliko vidim, mačke neće biti toliki problem, ali ne znam kako to ide s kornjačama, zna li netko? Kako njih mikročipirati? Ili one moraju imati žig? Moraju li one u karantenu?
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 16:44   #615
Da li je itko putovao s psom? Radi se o jack russelu? Sto moram nositi s sobom za njega?


Sent from my iPhone using Tapatalk
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 16:55   #616
Ovisi gdje putuješ ali sigurno ti treba putovnica u kojoj su navedena cijepljenja i svi detalji.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 17:04   #617
Zahvaljujem..


Sent from my iPhone using Tapatalk
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 17:33   #618
Ja putovala nedavno u Sloveniju i prvi put isla bez transportnog kaveza.
Karavan je,imam onu pregradu da pas ne moze do sjedala,oznaku na autu,sve ok...uvijek inace imam transportni kavez,ovaj put mi je trebalo mjesto u bunkeru i nisam ga uzela s obzirom da je kavez velik.
I eto ti sranja na granici,imamo sve papire uredne,kazem da idemo na vjezbu bla bla i oni me sa strane...
Neka malo pricekam....provjeravaju papire...j***** me za kavez 10 min zasto ga nemam...nakon 20 min dolazi autom drugi slovenski policajac,prilazi mom autu i govori ovom nadobudnom kretenu "to ni moj pes" a ja ko pegla!
Ispalo je da je netko ukrao belgijanera iz policije a ovaj mislio da je to taj pas!
Koji kreteni


Inace mi se uredno znalo dogadati da dam dokumente,veterinarsku a policajac me pita je li pas cijepljen??
Ne,jebote,nije cjepljen nosim mu veterinarsku samo tako da je imam i da vidim da li cu proci granicu tamo-vamo iz gusta.
ljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 20:11   #619
Jbt pa tko je lud drotu ukrasti psa?

Meni je najjace kad na granici damo nase dokumente pa usput i od cupavca, obavezno se nadje bar jedan da pita gdje je pas. Ja pokazem prstom na zadnje sjedalo, a mali krmi i onda se oni nadju pametni - hoce ga vidjeti. Jednom sam izasla iz auta i izvela pseto, da ga ispregledaju sa svih strana jer ocito ne vide dovoljno kroz prozor.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 20:20   #620
Dokumenti za prelazak granice sa životinjom i ostala problematika vezana uz to

Vjerojatno im zbrisao makar je to malo cudno za sluzbenog psa.

Mog sam mu zadnji put s rukom skoro ubacio u kucicu
Bili su dobre volje i htjeli natezati dlakavog, nikakva neugodnost plus sto bi on tesko prosao pod sluzbeno pseto.

Inace nikad nikakvih problema s psima nisam imao u cestovnom prometu, s avionskim vec da ali to ovisi o kompaniji.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.