Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2011., 09:39   #1001
Uključim start.

Perilica izbacuje vodu.

Zatim tišina i onda uzima vodu iz slavine ali tiho uzima vodu prije je to bilo sa jakim hučanjem.

Prekine sa uzimanjem vode malo minutu dvije tišina i kada mlaznice trebaju početi raditi začuje se
klik i onda nastavi zujati.

Na podu ima par centimetara vode,ja otvorim vrata mašine ne čuje se nikakav hropac niti voda kapa sa mlaznica.

Evo nadam se da sam sada jasnije objasnila.
vikypavic22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 11:21   #1002
Grizzly u pravu si.. Andabaka - 140 kuna- Bosch gabaritno malo odudara samo u električnom dijelu (stopica za spajanje). Uglavnom evo montirana prošlo ispiranje i izbacila svu vodu.

Još jednom Hvala Grizzly na savjetima.
maketar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 14:07   #1003
ima li netko ovu perilicu?
da li je zadovoljan?

http://www.prodaja-ponuda.com/artikl...adbena-tehnika
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 17:41   #1004
To što nema hropca i ne kapa s mlaznica je znak da ne radi glavna pumpa...

Prekidač glavnih vrata naime prekine naglo rad motora pumpe i onda turbina se vrti još desetak sek. po inerciji, a što se čuje kao hropac zbog ulaska zraka. Kapa s mlaznica jer je netom prije prskala voda.

Dakle, bližimo se konstataciji kvara - zastoj glavne pumpe...

Velik kvar koji košta sigurno preko 1000 kn i traži minimalno par sati jer se treba zamijeniti turbina glavne pumpe i vjerojatno prednji ležaj u motoru.

Da li se to isplati ili ne popravljati - presudite sami jer možda jeftinije ispadne kupiti novu suđericu.

Kvar je uglavnom tipičan i uzrokovan habanjem semeringa (gumeni prsten koji brtvi oko osovine motora). Deterdžent iz turbinskog dijela pronađe onda put prema motoru, nakvasi prednji ležaj i pokupi mast iz njega. Zatim ležaj ostane suh i korodiran i naposljetku blokira rad cijele pumpe jer se rotor više ne može vrtjeti.

Ima i verzija da je otišlo nešto na programatoru što pogoni glavnu pumpu, ali uglavnom nakon par godina je više tipičan kvar glavne (optočne) pumpe.
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 17:51   #1005
Somat gel

Dolazi u boci koja je dvodijelna, ima 2 komponente, svjetlija i tamnija. Uvijek mi se potrosi jedna barem malo brze, evo sad gledam bocu, jedna strana prazna, a u drugoj jos skoro 2 deci :-)
Jesu te komponente stvarno razlicite ili je neki marketinski trik?
c-shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 18:06   #1006
Meni išao na živce čep tog gela odnosno mora se staviti ta 2x boca na tvrdu podlogu...

Tek onda je moguće začepiti!

Ne znam kemijske tajne tog gela, ali znam da je zamijenjen sa SOMAT MULTIPERFECT gelom za strojno pranje koji po redovnoj cijeni košta preko 5o kn za bocu. Pa ako je do ambalaže, možda su i to unaprijedili zajedno s kemijskom reformulacijom.
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 22:30   #1007
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Prekidač glavnih vrata naime prekine naglo rad motora pumpe i onda turbina se vrti još desetak sek. po inerciji, a što se čuje kao hropac zbog ulaska zraka. Kapa s mlaznica jer je netom prije prskala voda.

Dakle, bližimo se konstataciji kvara - zastoj glavne pumpe...

Velik kvar koji košta sigurno preko 1000 kn i traži minimalno par sati jer se treba zamijeniti turbina glavne pumpe i vjerojatno prednji ležaj u motoru.

Da li se to isplati ili ne popravljati - presudite sami jer možda jeftinije ispadne kupiti novu suđericu.

Kvar je uglavnom tipičan i uzrokovan habanjem semeringa (gumeni prsten koji brtvi oko osovine motora). Deterdžent iz turbinskog dijela pronađe onda put prema motoru, nakvasi prednji ležaj i pokupi mast iz njega. Zatim ležaj ostane suh i korodiran i naposljetku blokira rad cijele pumpe jer se rotor više ne može vrtjeti.

Ima i verzija da je otišlo nešto na programatoru što pogoni glavnu pumpu, ali uglavnom nakon par godina je više tipičan kvar glavne (optočne) pumpe.


Veliko hvala na pomoći i vašem mišljenju.
vikypavic22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 22:48   #1008
Evo da vam još malo pomognem oko tzv. računice...

To nije Gorenje suđerica odnosno oni nikad nisu proizveli ni jednu suđericu nego je velika vjerojatnost da je BSH suđerica (Bosch i Siemens zajednička tvornica) - na koju Gorenje samo lijepi etiketu gore...

Prevedeno, znači da možete konzultirati i Bosch/Siemens servis za cijenu popravka.

Njihove turbine su uglavnom 300 do 400 kn (obično zatvorena verzija: turbina, plastično kućište i semering ---- zataljeno sve u plastici).
Dodatan trošak je kuglični ležaj, računajte 30 kn.

Satnica servisera - e to stvarno ne bih znao, ali orijentaciono računajte 200 kn po satu plus dolazak i transport suđerice eventualno.

Ima najmanje 2h posla, i to ako sve ide glatko... Eventualno 3 h!
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 03:24   #1009
Whirklpool perilica

imam njihovu ugradbenu manju perilicu... prvo je riknuo grijač (prala je u hladnoj vodi) i sad više neće ispustiti vodu... povuče i to je to... nema pranja ni ništa... zovem sve servise u gradu Zg nitko mi je ne želi popravljati... što da radim???
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 09:32   #1010
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Tek onda je moguće začepiti!
Hm, ja to bez problema zacepim bez potrebe za podlogom

Quote:
Ne znam kemijske tajne tog gela, ali znam da je zamijenjen sa SOMAT MULTIPERFECT gelom za strojno pranje koji po redovnoj cijeni košta preko 5o kn za bocu. Pa ako je do ambalaže, možda su i to unaprijedili zajedno s kemijskom reformulacijom.
Jucer "potrosio" (jer ne ide nikad do kraja jednoliko) stari gel, sad gledam bocu kraj boce stari i novi. Ne primjecujem na oko (i nos) nikakvu razliku u kemiji. Ali, dobro, to je samo neka aroma, nesto su valjda i promijenili.
Boca je naoko identicna, ali ipak ima mala razlika:





Znaci, pakiraju 50ml manje u novoj ambalazi i s novom cijenom
c-shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 10:32   #1011
Možda koristite krivi kut boce gela...

Kad se ulijeva u ladicu, vrata moraju biti vodoravno i boca paralelna s duljom stranicom vrata. Onda s oba grlića u istoj ravnini ulijevate, tako da boca nije nagnuta i bočno. To je najviše bitno...

Mene izludio taj čep, ali mi se obje posudice praznile jednakim ritmom i na kraju nije bilo razlike.
-------------------------------------------------------------------------
Za gđu koja traži majstora za Whirlpool suđerice - ne biste vjerovali, ali dobio sam na pp jedan set fotografija optočne (glavne) pumpe Whirlpool suđerice i nisam mogao doći k sebi od te "koncepcije". Umjesto pedantno izvedenog asinkronog motora 150 W snage, kakvog imaju čak i svi ITA proizvođači, oni su poduplali nejaki motor odvodne pumpe (s cca 40 W dignuli snagu na 80 W) i to, dakle nešto tako ofrlje i luzerski konstruirano, im služi kao motor glavne pumpe. Drugim riječima, ono što drugim proizvođačima služi za odvod tijekom par minuta - njima skoro cijelo vrijeme uključeno i pere posude. Eto, protrljao sam okice nekoliko puta.

Bez milosti to frk u smeće i ne kupujte više tu marku, zloglasnu po tzv. amerikaniziranoj bijeloj tehnici gdje se na popravljanje ni ne pomišlja nego 2-3 godine i hitne se i kupi novo.

Moja sugestija bi bila suđerica BSH (različite su samo etikete Bosch ili Siemens na njima, a dolaze iz iste goleme tvornice koja ih radi 3 milijuna godišnje). Ne preko 3-4 tisuće kn jer ne dobijete ništa više kad se radi o skupljim modelima, a već ove suđerice nižeg i srednjeg cjenovnog razreda peru i peru godinama i godinama, a kad ih otvorite "milina" za pogledati kako su napravljene...

Usporedbe radi, u njima je asinkroni motor glavne pumpe koji vagne par kg i napravljen je tako da se može rastaviti do kraja, sav u Al izvana. Tako školski da ga mogu koristiti za nastavu. Whirlpool nema šanse da bi ga rastavili jer je sve od zataljene prejadne plastike, tek toliko su stavili bakreni namot i valjda suze lili što su potrošili malo poluplemenitog metala...
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 15:03   #1012
Quote:
vikypavic22 kaže: Pogledaj post
Uključim start.

Perilica izbacuje vodu.

Zatim tišina i onda uzima vodu iz slavine ali tiho uzima vodu prije je to bilo sa jakim hučanjem.

Prekine sa uzimanjem vode malo minutu dvije tišina i kada mlaznice trebaju početi raditi začuje se
klik i onda nastavi zujati.

Na podu ima par centimetara vode,ja otvorim vrata mašine ne čuje se nikakav hropac niti voda kapa sa mlaznica.

Evo nadam se da sam sada jasnije objasnila.
Skoro pa isti problem ,a prije nego što kupite novu probajte ovo napraviti. Zatvorite ventil na slavini odakle vam stiže voda u perilicu . Odvrnite cijev od vode na slavini i ispod perilce te počistite. Naime nama se je na kraju cijevi napravio talog od kamenca i perilice je radila baš ovo kako ste opisali. Ako ovo ne pomaže onda će biti da je otišlo nešto drugo....
LP!
tihan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 11:20   #1013
Somat Multiperfect gel 750 mL na akciji u Spar...

Od 15. do 28. lipnja - cijena 32 kn, a što je stvarno povoljno!

Taj gel je do sada najbolje rješenje u sferi tekućih deterdženata za strojno pranje, naročito pogodan za brze programe.

Henkel imao velik zaostatak za R&B i u tabletama i u gelovima, ali sada su ne samo nadoknadili nego mi se čini da je čak taj gel i bolji od Finish gela.
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 15:58   #1014
indesit IDL 600 S

UPOMOĆ, HITNO JE!
imam perilicu indesit idl 600S skoro 2 godine. radila je besprijekorno do prije mjesec dana. posuđe bude oprano, ali kao da je presvučeno bijelim slojem koji s skida prstom. i čitava unutrašnjost perilice bude takva. probala sam promijeniti tablete, sjajilo mi je na 5/6, jedino ne znam podesiti količinu soli koju troši za vrijeme pranja. čep se nalazi na donjem dijelu perilice. koristim finish tablete s kuglicom i somat sjajilo, a sol iz dm-a.
u uputama ne piše kako podesiti potrošnju soli.
e, da, prvo je počela blinkati lampica za sol, a soli je bilo ( provjerila sam kuhačim i prstom). taj sam problem riješila gumenim čekićem (grizlijev savjet) i više ne blinka, ali i dalje je sve bijelo.
andreanoreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 16:36   #1015
Adio ionski omekšivač suđerice...

Ili je došlo do prodora deterdženta iz otopine za pranje u polimersku smolu omekšivača (što se u nekom SF scenariju dadne ipak spasiti limunskom kiselinom pa se to neutralizira danima, ali ne vjerujem da je to moguće) ili je jednostavno nastupilo kem. zasićenje ionskog omekšivača (teorijski, nakon par tisuća pranja).

U svakom slučaju, taj ionski omekšivač više ne radi i to je uzrok džumbusa s bijelim naslagama...

Imate mogućnost promijeniti ionski omekšivač koji košta par stotina kn, ali je to gadna rabota jer ide jako teško van, a onda i novi unutra odnosno pola podnice treba raskopavati i rizik je da se porežete na neki lim dok to "čupate".

Druga verzija je podesite ionski omekšivač na nula - znači isključite ga (pogledajte na obodnom prstenu oko čepa ili u uputama kako se to radi).

Onda bi on trebao biti zatvoren, ali to je u teoriji tako - budući da je suđerica iz orbite Merloni (Indesit je brand slaganac) koji je znani mufljuz bijele tehnike, ne mora i ispasti tako...

Tada kupite npr. Quantum Finish ili neke druge ALL in ONE tablete koje kemijski imaju sadržano omekšivanje preko fosfata, neovisno o omekšivaču ugrađenom u suđericu. Doduše, to radi samo do dH 21 tvrdoće vode, ali razlika će biti ipak golema u odnosu na sadašnje stanje. Sjajilo u vidu tekućine onda ne treba više i njega također na NULA i više ne dolijevajte.

I tako još neko vrijeme s tim tabletama koje su doduše skuplje, do prvog većeg kvara i onda frk u smeće...
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 01:06   #1016
Koju Bosch suđericu odabrati

Pozdrav,

Nije direktno vezano uz kvarove, ali se radi o suđerici.

Vidim da mali grizzly ovdje zna dosta toga i zagovara Bosch, pa jedno pitanje upuceno svima s bosch perilicama i posebno njemu.

Dvoumimo ovih dana koju suđericu kupiti, u igri je najvise Bosch, ili recimo Gorenje, prvenstveno zato jer imaju 5 godina garancije (vidimo tu neke kvarove pumpi od 1000kn pa da smo bar 5g bezbrizni) .

Zanima me jel nam mozes preporuciti neki model, recimo najbolji omjer cijene i kvalitete, ili recimo ako znas neki model koji da NE uzmemo.

Par stvari koje su nam bitne:
-boja obavezno inox
-da su preklopivi dijelovi u donjoj ladici
-da ima brzi program i auto program
-da ima zaslon da se vide preostale minute trajanja programa
-da naravno trosi sto manje vode

Mi smo suzili izbor na 2 perilice ali moze ponuda i neke druge.
Naravno, 60cm perilicu trazimo.

BOSCH SGS55E98EU (najniza cijena na web shopu 4049kn plus cca 100 kuna dostava).

Trosi 13l vode u eco programu

http://bijelatehnika-namjestaj.com/p...h-sgs-55e98eu/

ili nesto skuplja, pa nas zanima jel se isplati dati toliko vise za ponuđeno?
Nekako nam se cini da je malo previse ipak, buduci da smo prvotno mislili potrositi do 3000-3500kn dok nismo vidjeli cijene.

BOSCH SMS58M98EU(najniza cijena 4600kn plus dostava)

I sto je bolje trosi samo 6.5l vode u eco programu

http://www.centar-tehnike.com/artikl...erilice-posuda

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 01:17   #1017
Gorenje nikad nije proizvelo suđericu, ali ni jednu jedinu...

Prije su lijepili etikete na španjolski FAG, pa talijanski SMEG, prije nekoliko godina na njemački BSH (Bosch/Siemens), a nedavno sam vidio neku "nesvrstanu" suđericu Gorenje s upravljačkim gumbom nalik na Vegeta poklopac za koju je nedvojbeno da nikad nije izašla iz BSH tvornice pa aj ga ti znaj o kojem se dobavljaču trenutno radi. Znači, oni daju 5 (pet) godina garancija na tuđi proizvod - rekonstruirajte što misle o pouzdanosti Bosch/Siemens (različiti brand, ista tvornica BSH) kad se usude tako nešto...

Kvar pumpe od 1000 kn vam ne pokriva garancija jer se radi o tzv. kvaru uslijed trošenja (gumeni dio, semering) - tako da nemate iluzija o famoznim 5 godišnjim garancija koje potrošači progutaju kao štuka kedera s trokrakom udicom. Pola kvarova na bijeloj tehnici se može interpretirati kao trošenje ili šteta od kamenca, a to ne ide pod garantnu odgovornost!

Što se tiče suđerica - naveli ste nebitne parametre izbora i preskupe modele...

Nema smisla ići preko 3500 kn max. jer ništa bitno nećete dobiti, a platit ćete obično suvišne stvari.

Radije se osvrnite na izložbene primjerke jer su ti uglavnom najviše povoljna kupnja i recimo da sam vidio zimus u Getro Vrbani samostojeće Bosch suđerice za 1600 kn cca i ugradbene za 2200 kn. Nisu bile ni oštećene niti im je nešto nedostajalo...
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 01:25   #1018
Što se tiče potrošnje vode - pa jel imate pretke s otoka Brača?

Zamislite suđericu koja radi 500 ciklusa godišnje i potroši 20 L vode za svako pranje --- u konačnici to ispadne 10 m3 za cijelu godinu odnosno negdje 800 L mjesečno, a što vodovodni kotlić "srubi" za par dana tih 800 L na mjesec.

Tako da ste se dohvatili Eco programa koji su totalno bezvezna stvar i potrošnje od 6,5 L u Eco programu - još gluplje jer se kod tako malih volumena vode ne ispere dobro posuđe jer proizvođač mora istaknuti u prvi plan šampionske parametre za tzv. ekološki osviještenu publiku.

Eco program ne zadovoljava za niz mrlji na posudama nakon ručka ili večere (proteinske mrlje koncentrata juhe, umaci i dr.) i predstavlja opasnost za suđericu jer na 50/55 C ne otapaju se dobro masnoće i tko stalno koristi ECO ima šansu začepiti iznutra crijeva s talogom masnoća. Zato se preporučuje bar 1 x mjesečno oprati na 65 C - da se eliminira taj rizik.

Za čaše i ostalo - ne treba ECo program jer to bez problema rasčisti brzi program...

Što se tiče AUTO - podešen je tvornički da u cca 19 od 20 pranja bira 65 C odnosno tek cca 5 % pranja je na nižoj temperaturi 50 ili 55 C pa prosudite sami što je time htio proizvođač poručiti...

AUTO je običan blef jer tih 5 % na nižoj temp. u godišnjoj bilanci utroška el. energije nije bitna stavka.
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 10:26   #1019
nema niti 2 godine

Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Ili je došlo do prodora deterdženta iz otopine za pranje u polimersku smolu omekšivača (što se u nekom SF scenariju dadne ipak spasiti limunskom kiselinom pa se to neutralizira danima, ali ne vjerujem da je to moguće) ili je jednostavno nastupilo kem. zasićenje ionskog omekšivača (teorijski, nakon par tisuća pranja).

U svakom slučaju, taj ionski omekšivač više ne radi i to je uzrok džumbusa s bijelim naslagama...

Imate mogućnost promijeniti ionski omekšivač koji košta par stotina kn, ali je to gadna rabota jer ide jako teško van, a onda i novi unutra odnosno pola podnice treba raskopavati i rizik je da se porežete na neki lim dok to "čupate".

Druga verzija je podesite ionski omekšivač na nula - znači isključite ga (pogledajte na obodnom prstenu oko čepa ili u uputama kako se to radi).

Onda bi on trebao biti zatvoren, ali to je u teoriji tako - budući da je suđerica iz orbite Merloni (Indesit je brand slaganac) koji je znani mufljuz bijele tehnike, ne mora i ispasti tako...

Tada kupite npr. Quantum Finish ili neke druge ALL in ONE tablete koje kemijski imaju sadržano omekšivanje preko fosfata, neovisno o omekšivaču ugrađenom u suđericu. Doduše, to radi samo do dH 21 tvrdoće vode, ali razlika će biti ipak golema u odnosu na sadašnje stanje. Sjajilo u vidu tekućine onda ne treba više i njega također na NULA i više ne dolijevajte.

I tako još neko vrijeme s tim tabletama koje su doduše skuplje, do prvog većeg kvara i onda frk u smeće...
moram provjeriti vjerojatno je još uvijek pod garancijom. koji je postupak s limunskom kiselinom? kada to isprobam, a ne uspijem riješiti problem, probati ću drugu verziju sa podešavanjem ionskog omekšivača na nula ( u uputama ne piše kako se to radi) i kupiti Quantum finish tablete.
Dakle, molim pomoć za prvi korak. napomena: voda nije iz vodovoda i sadrži jaaako puno željeza ( ne pijemo ju niti kuhamo s njom).
Hvala na brzini.
andreanoreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 10:52   #1020
Za neutralizaciju s limunskom ste već zakasnili...

Ne smije biti prano ni 1x nakon prodora deterdženta u omekšivač i onda se sav tekući sadržaj mora usisati s usisavačem za mokro i ostaviti limunska najmanje 5 dana, ako uspije... Obično ne uspijeva! Ali, ne smije biti uključena suđerica na novo pranje - što nije bio slučaj i zato zaboravite to...

Garancija ne pokriva kvar ionskog omekšivača i namučit ćete se dokazivati majstoru ovlaštenog servisa da oni moraju otkloniti kvar na svoj trošak!

Kako ne piše u uputstvima kako se podešava omekšavanje shodno lokalnoj tvrdoći vode? Mora to pisati negdje u knjižici...

Obično imate oko čepa dolje prsten s brojevima i "cajger" pa se namješta klik-klik odnosno ako je elektronski display onda preko stupnjeva na ekranu pritiskanjem tipki. Nazovite Indesit servis pa pitajte kako se namješta omekšavanje...

Iako, po mom sudu, zaboravite ionski omekšivač zauvijek!

Čim je to tako kemijski nepogodna voda, znači da je zasićen odavno i ta smola je niškoristi sada u njemu...

Kupite All in One odnosno Quantum tablete i to bi bilo "kod zadnje šanse", kak vele pijanci...
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.