Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2011., 09:05   #1001
Jok, ima eventualno nekih key generatora, koji mogu naci wep samo ako se router jos uvjek nalazi u tvornickim postavkama, tipa "penetrate"
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Old 29.03.2011., 22:12   #1002
Ionako jebeš to.

Sad mi treba pomoć u vezi Xtralogic Remote Desktop Client aplikacije...

Ok, kako se spojiti? Upišem adresu mog routera, korisničko ime password i ništa...
__________________
1994 was the worst year! Kurt Cobain died, and Justin Bieber was born... :(
Dare-Devil Inside is offline  
Old 30.03.2011., 00:47   #1003
Ako se ne varam, za korištenje te aplikacije moraš na kompu uključiti Remote Desktop protokol.

Ako ćeš, pak, koristiti Remote Desktop, moraš u routeru forwardati port 3389 na IP adresu kompa. I onda se spojiti s usernameom i passwordom svog profila na windowsima.

Što ti možda neće proraditi isprve ako si s mobom u istoj mreži kao s PC-em, u tom slučaju moraš pod IP pisati direktnu adresu PC-a.

I ako ti se router reconnecta svaka 24 sata, kod spajanja izvana bi prvo morao saznat svoj IP, pa editirat postavke u aplikaciji pa se onda spojit. Za takvo nešto najelegantnije rješenje je DynDNS.

A što se remote access-a tiče... neki hvale LogMeIn, neki PhoneMyPC, meni je osobno PocketCloud najbolji (podržava RDP i VNC).
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Old 30.03.2011., 08:08   #1004
Ja koristim LogMeIn i stvarno sam prezadovoljna! Stvarno odlična aplikacija,samo T9 tipkovnica ne radi,ali nije bed
charmed84 is offline  
Old 30.03.2011., 23:20   #1005
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, za korištenje te aplikacije moraš na kompu uključiti Remote Desktop protokol.

Ako ćeš, pak, koristiti Remote Desktop, moraš u routeru forwardati port 3389 na IP adresu kompa. I onda se spojiti s usernameom i passwordom svog profila na windowsima.

Što ti možda neće proraditi isprve ako si s mobom u istoj mreži kao s PC-em, u tom slučaju moraš pod IP pisati direktnu adresu PC-a.

I ako ti se router reconnecta svaka 24 sata, kod spajanja izvana bi prvo morao saznat svoj IP, pa editirat postavke u aplikaciji pa se onda spojit. Za takvo nešto najelegantnije rješenje je DynDNS.

A što se remote access-a tiče... neki hvale LogMeIn, neki PhoneMyPC, meni je osobno PocketCloud najbolji (podržava RDP i VNC).
__________________
1994 was the worst year! Kurt Cobain died, and Justin Bieber was born... :(
Dare-Devil Inside is offline  
Old 01.04.2011., 09:00   #1006
Evo da napišem koje aplikacije koristim...nakon 2 mjeseca sa Desire-om, našel sam kaj me zanima i kaj mi treba
Telefon vrti Oxygen 2.0.2, unREVoked, S-OFF, unlock

ALARM DROID - odlična aplikacija za alarme
APP2SD - prebacivanje aplikacija sa telefona na SD karticu
BARCODE SCANNER
COLORNOTE - notepad u bojama
CONVERTOR PRO - konverter svih mogućih mjernih jedinica
ENDOMONDO - prati sportske aktivnosti putem GPS-a uz mjerenje kalorija, kilometražu, vrijeme itd...
ES FILE EXPLORER
GPS FIX - odlična aplikacija bez koje mi GPS ne bi radil (trebal bi napravit flash RADIO verzije na najnoviju ali to mi je komplicirano...GPSfix je riješio sve probleme )
HANDCENT - odlična SMS aplikacija
HISTORY ERASER - briše "povijest" na telefonu (sami određujete kaj da briše)
INSTANT HEART RATE - vrhunska aplikacija za mjerenje rada srca...čak je pokupila neku nagradu samo lagano prislonite kažiprst na leću kamere i za 10 sec. imate rezultat
POWER AMP - odličan mp3 player
QUICK PIC - izvrstan preglednik slika
ROM MANAGER - za root-ane telefone...kao što ime govori...manager ROMova na telefonu
SMOOTH CALENDAR - samo widget na kojem se nalazi trenutni datum i prazno mjesto na kojem se nalaze događaji zabilježeni na u kalendaru
SOUNDHOUND
SPORTYPAL - isto kao i ENDOMONDO
SUPERBOX - odlična aplikacija koja zamjenjuje 10 ostalih aplikacija (sistemskih)
SYSTEM APP REMOVER - koristim ga za brisanje aplikacija koje su došle sa ROMom, a meni su nepotrebne, da si oslobodim mjesta na telefonu (weather, stocks itd). E da...telefon mora biti S-OFF da se te aplikacije mogu micati
TAPATALK PRO
TITANIUM BACKUP
WHATSAPP - odlična chat aplikacija koja radi na principu SMS-a (morate biti online, kao i osoba s kojom komunicirate)

I koristim ovu priliku da zahvalim assassin-u za pomoć i ekipi sa xda-developer foruma
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje uređivanje chillout23 : 01.04.2011. at 09:18.
chillout23 is offline  
Old 01.04.2011., 09:12   #1007
Ovo namjerno pišem odvojeno, pa molim modove da ne spajaju sa prethodnim postom

Radi se o razlici koju prikazuju dvije aplikacije za identičnu stvar
ENDOMONDO i SPORTYPAL...
Ujutro kad idem na posel radim identičnu rutu svako jutro, pješice...
Endomondo - 3,75km i 270kcal
SportyPal - 3,84km i 207,5kcal
E sad...koja je točnija? Dolazim u napast skinuti i treću aplikaciju istog tipa (Sport Tracker Pro) i probati s njom, pa da vidim...
ali me zanima da li netko zna koja je "kriva"
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 01.04.2011., 09:49   #1008
Zar te aplikacije nemaju prikaz na karti?
Pa pogledaš koja točnije pokazuje rutu.

A, možda i jednoj treba malo dulje (tipa 90 metara) da uhvati dobar signal.
I računaju kalorije po drugoj formuli.

Izmjeri na Google Mapsu kolika je ruta zapravo.

Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Ovo namjerno pišem odvojeno, pa molim modove da ne spajaju sa prethodnim postom
Došao sam u napast
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 01.04.2011., 10:00   #1009
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Zar te aplikacije nemaju prikaz na karti?
Pa pogledaš koja točnije pokazuje rutu.
Imaju i obje pokazuju identičnu rutu, naravno

Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Izmjeri na Google Mapsu kolika je ruta zapravo.
A kak da to napravim
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 01.04.2011., 10:41   #1010
Ovako.
Naravno, ti si staviš rutu kojom ti ideš.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 01.04.2011., 12:23   #1011
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Ovako.
Naravno, ti si staviš rutu kojom ti ideš.
Hvala ti puno

Ali na mapi piše da ima 3,9km...ali je ruta MALO drugačija...nijanse...i radi se o, možda, 50-100 metara razlike pa ti budi pametan...ali mi se čini po toj priči da je SportyPal točniji gledal sam malo po ruti kilometražu i cijelo vrijeme mi se činilo da Endomondo kaska...da mu fale deseci metara na određenim mjestima (usporedo sa mjeračem u autu)
Prošel bum tu rutu biciklom pa bum na ciklokompu videl kaj veli
Sad kad ispadne 3,8km
U principu je nebitno, ali me sad to intrigira da saznam koji je točniji...ali ako bicikl pokaže da ima 3,8 onda sam u banani
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 01.04.2011., 12:40   #1012
Pa, možeš pomicati rutu i ručno.
Samo stisneš na jedan dio i povučeš da ide drugom cestom.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 01.04.2011., 12:55   #1013
Znam sve sam skužil...ali ima nekoliko prečica po tom putu, koje nisu ucrtane na GMapsu i na stranicama od ovih aplikacija se vidi di sam hodal, ali to ne mogu ponoviti u GMapsu....makar su i Endo i Sporty bazirani na GMapsu
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje uređivanje chillout23 : 01.04.2011. at 13:59.
chillout23 is offline  
Old 01.04.2011., 16:42   #1014
koja je razlika u applanet i android market?
da li trebam neki acc napravit za applanet?

hvala
TomoSEx10 is offline  
Old 01.04.2011., 17:04   #1015
Applanet je ilegalna verzija Marketa. Sa njega možeš besplatno skidati aplikacije koje se inače plaćaju i koje (barem za sad) nije moguće legalno skinuti i platiti u Hrvatskoj. Mane su mu;
- često pada server (ipak je ilegalishe)
- Market ti prikazuje samo one aplikacije koje rade na tvom mobitelu, applanet nema taj filter pa prikazuje sve, pa ti se može dogoditi da skineš aplikaciju koja se ne može instalirati ili radi užasno sporo na tvom mobu. Za account nemam pojma, ja sam ga samo instalirao i počeo koristiti.

Zadnje uređivanje tomisličak : 01.04.2011. at 18:43. Reason: nepotrebno Quote, na post iznad svoga...
riot_act is offline  
Old 01.04.2011., 19:10   #1016
Također, kod Applaneta zna biti nekih "sistemskih" aplikacija.
Pa, ako npr. instaliraš aplikaciju Camera (jer ti piše da je možeš updateati)- neće ti raditi kamera.
Tako da nije loše uvijek prije instalacije pročitati komentare
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 02.04.2011., 12:42   #1017
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Evo da napišem koje aplikacije koristim...nakon 2 mjeseca sa Desire-om, našel sam kaj me zanima i kaj mi treba
Telefon vrti Oxygen 2.0.2, unREVoked, S-OFF, unlock

ALARM DROID - odlična aplikacija za alarme
APP2SD - prebacivanje aplikacija sa telefona na SD karticu
BARCODE SCANNER
COLORNOTE - notepad u bojama
CONVERTOR PRO - konverter svih mogućih mjernih jedinica
ENDOMONDO - prati sportske aktivnosti putem GPS-a uz mjerenje kalorija, kilometražu, vrijeme itd...
ES FILE EXPLORER
GPS FIX - odlična aplikacija bez koje mi GPS ne bi radil (trebal bi napravit flash RADIO verzije na najnoviju ali to mi je komplicirano...GPSfix je riješio sve probleme )
HANDCENT - odlična SMS aplikacija
HISTORY ERASER - briše "povijest" na telefonu (sami određujete kaj da briše)
INSTANT HEART RATE - vrhunska aplikacija za mjerenje rada srca...čak je pokupila neku nagradu samo lagano prislonite kažiprst na leću kamere i za 10 sec. imate rezultat
POWER AMP - odličan mp3 player
QUICK PIC - izvrstan preglednik slika
ROM MANAGER - za root-ane telefone...kao što ime govori...manager ROMova na telefonu
SMOOTH CALENDAR - samo widget na kojem se nalazi trenutni datum i prazno mjesto na kojem se nalaze događaji zabilježeni na u kalendaru
SOUNDHOUND
SPORTYPAL - isto kao i ENDOMONDO
SUPERBOX - odlična aplikacija koja zamjenjuje 10 ostalih aplikacija (sistemskih)
SYSTEM APP REMOVER - koristim ga za brisanje aplikacija koje su došle sa ROMom, a meni su nepotrebne, da si oslobodim mjesta na telefonu (weather, stocks itd). E da...telefon mora biti S-OFF da se te aplikacije mogu micati
TAPATALK PRO
TITANIUM BACKUP
WHATSAPP - odlična chat aplikacija koja radi na principu SMS-a (morate biti online, kao i osoba s kojom komunicirate)

I koristim ovu priliku da zahvalim assassin-u za pomoć i ekipi sa xda-developer foruma
Imam ti samo jedan prijedlog... okušaj se sa GO SMS Pro umjesto Handcenta, meni je osobno puno bolji i jednostavniji

I zamolio bih te da daš link od PowerAMP-a Full, onaj sa applaneta ne radi


Quote:
riot_act kaže: Pogledaj post
Applanet je ilegalna verzija Marketa. Sa njega možeš besplatno skidati aplikacije koje se inače plaćaju i koje (barem za sad) nije moguće legalno skinuti i platiti u Hrvatskoj. Mane su mu;
- često pada server (ipak je ilegalishe)
- Market ti prikazuje samo one aplikacije koje rade na tvom mobitelu, applanet nema taj filter pa prikazuje sve, pa ti se može dogoditi da skineš aplikaciju koja se ne može instalirati ili radi užasno sporo na tvom mobu. Za account nemam pojma, ja sam ga samo instalirao i počeo koristiti.
Što se tiče ovoga, samo pročitaš opis aplikacije i komentare odmah ćeš znati da li radi ili ne.
__________________
1994 was the worst year! Kurt Cobain died, and Justin Bieber was born... :(
Dare-Devil Inside is offline  
Old 02.04.2011., 23:27   #1018
Imam problem da se doma ne mogu preko Wi-Fi-a spajat na net. Mob mi uredno nađe router, upišem lozinku i napiše mi da sam spojen, ali još uvijek nemam mrežu na mobitelu. Zvao sam Iskon podršku za korisnike i kažu mi da je to zato jer se spajam preko Carneta. Ima li riješenja za ovaj moj problem?
Leonor is offline  
Old 03.04.2011., 09:30   #1019
Probaj si namjestiti postavke za net na kompu, odnosno spoji se ne mob, ali da ti bude otkljucana mreza, znaci tak da se svi mogu spojiti na njega. Onda se spoji pa restartaj mobitel i vrati postavke neta na staro.
jurica_m is offline  
Old 03.04.2011., 10:15   #1020
...ispravno...
...skini zaštitu sa WiFi, spoji se, vrati zaštitu...
__________________
tomisličak is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.