Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2014., 19:48   #21
Sorry, šta ti znači ovo "Ne želim ići psihiću.. postavit će mi dijagnozu i onda je moj život na neki način zapećačen..." ???
U kom smislu?

Zoky, zanmiljivo ti je ovo sa manama, ja ću probati. Samo, kao i sve drugo što ti ne dolazi samo od sebe, nije lako :P
__________________
“The only time you fail is when you fall down and stay down.”
mala Ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 22:46   #22
Teško je, svatko se nosi sa prekidom na svoj način, ali odličan savjet, meni to kod nekih stvari pomogne; taj popis, ili samo pisanje, jednostavno sjedni sama sa sobom, uzmi kemijsku, papir i piši, u početku se neće to činiti kao "nešto" ali iječi će dolaziti, meni jako pomogne da tako istjeram misli van i posložim, dođem do nekog zaključka.

Žao mi je i nadam se da si (ste) bolje, biti će dobrih i loših djelova dana..

Trenutno sam i ja u mogućem prekidu, pa eto, suosjećam!
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 23:30   #23
tnx Leia, dan po dan..
nadam se da kod tebe ipak neće doći do toga...
__________________
“The only time you fail is when you fall down and stay down.”
mala Ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 08:42   #24
[QUOTE=mala Ruža;50907792]Sorry, šta ti znači ovo "Ne želim ići psihiću.. postavit će mi dijagnozu i onda je moj život na neki način zapećačen..." ???
U kom smislu?


U smislu da ćemo pričati, a onda će me možda pitati, dali je netko od vaše obitelji bolovao od nekih psihičkih bolesti.. i onda ću ja reći..pa da..i mama i njena mama..
Moja mama s kojom nemam nikakav odnos, a i cijeli život me vrijeđa i omalovažava ima dijagnosticiran shizoidni poremećaj ličnosti mislim da je f.61..to je dobila nakon što je pokušala samoubojstvo antidepresiviama koje je je dobila prije jer se osjećala loše.. Navodno je i njena mama psihički bolesna ali to neznam jer nisam uopće u kontaktu s njom (iako znam da nije normalna)...
tibi:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 13:40   #25
Pridružujem se klubu...

Prošlo je preko 9 mjeseci, nema lijeka. Živim sa time kao što valjda žive ljudi koji imaju rak, znaju da je tu ali se ipak pokušavaju baviti drugim stvarima...

Nekad imam noćne more i jako me to oštetilo kao osobu. Pretvorila sam se u mega zlopamtilo i propovijedam mržnju prema ljudima kad god se ukaže prilika. Ne vjerujem da ću ikad ponovno pronaći sreću.

Doduše, ja sam ta koja je dobila odjeb, pa mi je makar radi toga malo lakše tj. znam da je sve gotovo i da ništa ne mogu učiniti.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 17:26   #26
Tibi @
"Sve sretne obitelji nalik su jedna na drugu, svaka nesretna, nesretna je na svoj način." ~ Tolstoj, Ana Karenjina

Žao mi je što nemaš podršku, zaista.. još uvijek ne kužim kako bi te dijagnoza obilježila? Ti se bojiš da će ti možda postaviti dijagnozu neku neprimjerenu zbog mame/bake? Iz onoga što si navela meni se činiš baš normalna cura sa problemima ko i svi. Ja sam imala teško djetinjstvo isto, nemam psih. bolesnika u famisliji (bar ne registriranih, znaš kak je to bilo prije) neke mi se stvari nisu složile u životu, dodaš tome teško djetinjstvo, i voala eto ti depresivac! Sve je to dosta komplicirano, ali čim nisi imala podršku obitelji to je već dovoljno da se zdravoj osobi stvari poremete, kontaš? Tvoj karton liječnički nitko ne vidi. jedino ak se ti sama ne bojiš što bi ti doktor rekao?
__________________
“The only time you fail is when you fall down and stay down.”
mala Ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 18:47   #27
Quote:
nova_xy kaže: Pogledaj post
Ako opet budeš u takvom stanju možeš probati nazvati Centar za krizna stanja i prevenciju suicida 01/2421 603.
Ili jos bolje odes na rebro, prime te bez uputnice, porazgovaras s nekim, tj isplaces se, jer tako svi na kriznima..shvats da ima ljudi koji te kuze, dobijes ad i razgovore, sasvim pozitivno iskustvo a ne dijagnoza i kraj zivota.po toj recenici vidi se da si mlada i to jednostavno nije istina. Takva mjesta i psihijatri postoje bas zbog takvih teskih trenutaka u zivotu, dodju ljudi uplakani i slomljeni radi posla, sefova, raskida, razvoda, ima svega i dobar korak je krenuti razgovarati s njima.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 22:18   #28
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Ili jos bolje odes na rebro, prime te bez uputnice, porazgovaras s nekim, tj isplaces se, jer tako svi na kriznima..shvats da ima ljudi koji te kuze, dobijes ad i razgovore, sasvim pozitivno iskustvo a ne dijagnoza i kraj zivota.po toj recenici vidi se da si mlada i to jednostavno nije istina. Takva mjesta i psihijatri postoje bas zbog takvih teskih trenutaka u zivotu, dodju ljudi uplakani i slomljeni radi posla, sefova, raskida, razvoda, ima svega i dobar korak je krenuti razgovarati s njima.
Da baš, još te i prisilno zatvore ako pomisle da predstavljaš "opasnost za sebe", što god im to značilo.

Razgovor kao razgovor, uglavnom uzaludna stvar, ali ako ću već sa nekim razgovarati onda bih radije da to budu osobe koje nad mnom nemaju neke službene ovlasti gonjenja i sl.

A što se ad-a tiče, to je medikament kojeg duže vrijeme treba uzimati da bi se pokazao bilo kakav (najčešće nedovoljan ili ponekad neželjen) efekt, pa ne vidim kako će to pomoći osobi koju treba podići trenutno, ne za mjesec dana...

Tak da ono, zapravo je svatko u toj situaciji prepušten sam sebi.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 01:09   #29
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
Da baš, još te i prisilno zatvore ako pomisle da predstavljaš "opasnost za sebe", što god im to značilo.

Razgovor kao razgovor, uglavnom uzaludna stvar, ali ako ću već sa nekim razgovarati onda bih radije da to budu osobe koje nad mnom nemaju neke službene ovlasti gonjenja i sl.

A što se ad-a tiče, to je medikament kojeg duže vrijeme treba uzimati da bi se pokazao bilo kakav (najčešće nedovoljan ili ponekad neželjen) efekt, pa ne vidim kako će to pomoći osobi koju treba podići trenutno, ne za mjesec dana...

Tak da ono, zapravo je svatko u toj situaciji prepušten sam sebi.
Ja imam totlano drugacije iskustvo, dosla sam tamo van sebe, nikada nisam ni pomislila da netko te zeli bilo sto protic tvoje volje, doktor je bio divan, kao drugi otac, a prvo gase pozar sa xanaxima i ad, i naravno razgovori, razgovori...i zbilja je dr bio tu za mene, i po noci i u subotu, bas sam osjecala da nisam sama. A i vidis tamo da nisi jedini..jedan decko je bas dosao van sebe, slom zivaca radi raskida..svatko sa svojim suzama a opet vidis da ima bas pametnih, normalnih ljudi koji su dozivjeli teske stvari i treba im pomoc, podrska. Ja imam bas ok iskustvo, i zbilja su mi pomogli kad mi je bilo najteze.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 09:29   #30
A onda dobro, ako vam je tamo bilo ok. Meni nitko nije bio pomogao kad mi je bilo najteže.

Nakon 9 mjeseci uspjela sam potisnuti to sve na površini, ali redovito imam jedne te iste užasne snove od kojih poželim da me nema... Najradije bih da mi netko izbriše ili zaključa takva sjećanja, ili me pretvori u drugu ličnost.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 10:13   #31
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
A onda dobro, ako vam je tamo bilo ok. Meni nitko nije bio pomogao kad mi je bilo najteže.

Nakon 9 mjeseci uspjela sam potisnuti to sve na površini, ali redovito imam jedne te iste užasne snove od kojih poželim da me nema... Najradije bih da mi netko izbriše ili zaključa takva sjećanja, ili me pretvori u drugu ličnost.
Kuzim te, znam te odvratne tjeskobne snove,..
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 13:53   #32
Ma više nikad u vezu, ne želim se opet dovesti u situaciju da izgubim volju za životom radi nekoga kome nimalo nije stalo do mene.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 15:26   #33
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Ili jos bolje odes na rebro, prime te bez uputnice, porazgovaras s nekim, tj isplaces se, jer tako svi na kriznima..
Treba uputnica za njih već dulje vrijeme, osim ako u međuvremenu nisu vratili na staro kada se moglo samo ušetati. S obzirom da je hitna psihijatrija gdje se to uvijek može kojih 100 metara dalje, nisam baš sigurna da jesu.
Jedino se ne treba naručivati ako je osoba bila izložena nekoj stresnoj situaciji koja izlazi iz okvira svakodnevnog (napad, smrt, otkaz,...) no uputnica treba, a po svemu ostalome su kao i svaka druga ambulanta.

Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
Da baš, još te i prisilno zatvore ako pomisle da predstavljaš "opasnost za sebe", što god im to značilo.
Ne trolaj s ovakvim bedastoćama. Plašiš ljude nepotrebno.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 15:52   #34
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Ne trolaj s ovakvim bedastoćama. Plašiš ljude nepotrebno.
Ne trolam. Malo takta ti inače ne bi falilo...

Nego, htjedoh reći da je meni moj vlastiti obiteljski doktor prijetio sa milicijom i sličnim silama. Doslovno je rekao da ih on po zakonu mora obavijestiti ako počnem pričati o samoubojstvu itd. Toliko o "stručnoj" pomoći. Da ikome od tih medicinara kažem što me uistinu muči i kako mi je, sigurno bih nadrljala.

Tako da sam u ovom kontekstu prekida bila prepuštena sama sebi, nisam se više ništa usudila reći nakon što mi je doktor onako zaprijetio iako mi je realno trebala pomoć i onda, a i sada.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 16:09   #35
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
Ne trolam. Malo takta ti inače ne bi falilo...
Bila sam blaga s obzirom na napisano. Štetiš sa svojim ovakvim upisima onima koji pomoć možda i žele potražiti. Skuliraj se.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 00:00   #36
Evo i mene ovdje. Odnos radi kojeg sam trenutno slomljena trajao je relativno kratko, ali je bio intenzivan i izrazito disfunkcionalan - unatoč tome, trenutno osjećam beskonačnu tugu što sam ga bila prisiljena prekinuti, i čini mi se da će ovo stanje trajati zauvijek...
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 00:15   #37
Loš dan, loš mjesec, loša godina...


http://www.youtube.com/watch?v=4YG__LBJVZ0
__________________
“The only time you fail is when you fall down and stay down.”
mala Ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 00:40   #38
Quote:
mala Ruža kaže: Pogledaj post
Loš dan, loš mjesec, loša godina...


http://www.youtube.com/watch?v=4YG__LBJVZ0

Pa nemoj tako...uvijek ima svjetla na kraju tunela...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 22:00   #39
Hey.. ma jučer me hitilo na loše poprilično... no dobro, ta izjava bi se čak mogla protumačiti i optimistično Pa kad bi samo ova godina bila loša, auuuuuu,... mojoj sreći ne bi bilo kraja...
__________________
“The only time you fail is when you fall down and stay down.”
mala Ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 22:39   #40
Ok, gledam ovu temu otkad je nastala, i napokon se odlučih napisat nešto.

Prvo, moja depresija nije zbog prekida, depresija ima neke svoje daleke uzroke, ali recimo da se stanje srozalo od prekida.
Bile smo u vezi 3 godine, bila mi je doslovno sve, jedina koja me je voljela, slušala, bila uz mene. ALI, ja nisam bila uz nju, jer to nisam bila u stanju.
I ostavila me.
I ja sam slomljena, isto kao i prvi dan nakon prekida. Jedino zbog čeg živim je nada da će se vratit.
Gadno je to. Pregadno.

Nije ni bitno koliko je veza trajala, bitno je ono što si imao s tom osobom. Ali 3 godine nije malo. 3 predivne godine.
I sad se pitam, kako krenuti dalje?
__________________
In a strange way, I had fallen in love with my depression.
Delilah_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.