Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2005., 14:53   #21
Sve su ti već rekli, pravac doktor i to što prije. Kolonoskopiju ti rade kao zadnju ako ne nađu uzrok krvarenju.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 18:52   #22
Re: Problemi sa stolicom

Quote:
Xavi kaže:
Nemam pojma sto mi je u zadnje vrijeme.Prosli tjedan tvrda stolica s krvarenjem danas ne tako tvrda, ali opet obilno krvarenje.
Sad me malo uhvatio strah, gledala po googlu,mogli bi biti polipi, amozda i nesto gore.
Znam kad odem lijecniku poslat ce me na kolonoskopiju, a to je sigurno uzasno.
E sad me zanima ima li tko slicnog iskustva jer me hvata panika, jos me i decko uplasio.
Puno hvala na odgovorima.
Prehrana igra vrlo važnu ulogu.
Ivanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 22:48   #23
Re: Re: Problemi sa stolicom

Quote:
Ivanaa kaže:
Prehrana igra vrlo važnu ulogu.
Ma bas se ja hranim zdravo.
I da ipak krv nije bila u stolici nego kao onako poslije svega, kao da je crijevo osteceno pa je krvarilo, mislim da znate na sto mislim.
Ma naravno da cu otici lijecniku.Iako mi je poslije toga sve bilo normalno, cim stolica nije tvrda, nema krvi, tako da mislim da je moguce hemeroid ili polip, pa krvari, jer krv nije u stolici.
Samo mislim ako su hemeroidi da bi to prije osjetila.
Ma nije mi problem platiti pregled samo da bude sve u redu.
Hvala svima na odgovorima,samo me nemojte plasiti, kao sto mi jedecko rekao da na kraju moze biti rak.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 12:38   #24
SLUZ U STOLICI

Pomozite mi svojim iskustvima, pliz.
Već neko vrijeme mi je stolica odveć sluzava. Imam i unutarnje hemiće koji mi znaju prokrvariti, pa je ta sluz ponekad malo i krvava
__________________
Iman
iman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 13:23   #25
Quote:
iman kaže:
Pomozite mi svojim iskustvima, pliz.
Već neko vrijeme mi je stolica odveć sluzava. Imam i unutarnje hemiće koji mi znaju prokrvariti, pa je ta sluz ponekad malo i krvava
jesi li anemična?
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 00:52   #26
nemam osobnog iskustva ali znam da sluz u stolici zna biti znak bolesti crijeva i to i onih ozbiljnijih,pa mislim da trebaš se svakako posavjetovati sa svojim liječnikom da te uputi gastroenterologu. i ja imam unutarnje hemiće ali nikad nisam imala zbog njih sluzi u stolici. nemora značiti da nije od njih ali svakako se vrijedi pozabaviti sa tim, bar ja bi
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 10:15   #27
Quote:
iman kaže:
Pomozite mi svojim iskustvima, pliz.
Već neko vrijeme mi je stolica odveć sluzava. Imam i unutarnje hemiće koji mi znaju prokrvariti, pa je ta sluz ponekad malo i krvava
odi doktoru..duže vrijeme ako je sluzava to nije baš nešto
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 14:00   #28
otiđi doktoru, znam da je to jedan od simptoma ulceroznog kolitisa... bolje odmah riješi dilemu...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 18:12   #29
Quote:
baja kaže:
otiđi doktoru, znam da je to jedan od simptoma ulceroznog kolitisa... bolje odmah riješi dilemu...

Definitivno ja to najbolje znam. Dobar savjet. Mada ne mora biti i vjerojatno nije ako nema i drugih simptoma. Ali crijeva su vrag i s njima se nije za igrati, pravac kod doktora.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 18:15   #30
Quote:
Cordelia kaže:
Definitivno ja to najbolje znam. Dobar savjet. Mada ne mora biti i vjerojatno nije ako nema i drugih simptoma. Ali crijeva su vrag i s njima se nije za igrati, pravac kod doktora.
same here, ali je dijagnoza celijakija... doktor definitivno
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 16:14   #31
Quote:
baja kaže:
otiđi doktoru, znam da je to jedan od simptoma ulceroznog kolitisa... bolje odmah riješi dilemu...
ja daj molim te sluz u stolici je jedan od simptoma stotinu stanja...što fizioloških što patoloških
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 11:44   #32
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
ja daj molim te sluz u stolici je jedan od simptoma stotinu stanja...što fizioloških što patoloških
naravno, zato sam i rekla da je jedan od simptoma. kako imam prijatelja koji boluje od ulceroznog kolitisa znam ponešto o istoj... i poželjno ju je čim prije detektirati.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 00:07   #33
Problemi sa stolicom

Cao svima!

Prvi post pa odmah upit o zdravlju. Volio bih se posavjetovati s nekim ko bi mi mogao ukazati na vjerovatne uzroke problematike navedene u naslovu.

Nisam ja u pitanju nego meni jedna izrazito draga tetka (materina sestra). U fantasticnim smo odnosima i jako smo si privrzeni. Ona opet nikad nije imala svoje djece niti se udavala a sad gazi bogme lijepih 77 i pol godina.
Problemi sa stolicom su joj se javili prema vlastitom kazivanju u sestom mjuesecu ove godine dok je bila u posjeti svom rodnom kraju. Inace zivimo svi skupa u Skandinaviji.
Dakle prema njenim rijecima pocela je imati problema sa stolicom u 6 mjesecu ove godine. Radi se o diareji kako ona to opisuje. Ne ide ona tako cesto napolje 2-3 puta dnevno ali kad ide onda je to uglavnom nesto u obliku diareje.Dakle govorimo o fenomenu koji se nije pojavljivao do prije cirka 2 mjeseca a sad je kontinuiran manje vise vec 2 mjeseca.

Ona je zabrinuta a normalno i mi ostali. Apetit joj je dobar. Ne gubi na kilazi.Dobro spava.Nema bolova u stomaku. Iako jucer mi rece da je bolio stomak po prvi put pa da je morala napolje i poslije toga da je sve bilo OK.
Problema sa zeludcem, zuci i jetrom nikad nije imala hvala bogu.

U januaru napipala otvrdak na desnoj dojci i ispostavilo se da je tumor. Kako god. To nam je svima gadan sok jer rijedak je slucaj da zene u tim godinama obolijevaju od toga, bar koliko smo mi bili upuceni.
Bila je pocetna faza karcinoma bez ikakvih metastaza hvala bogu. Na limfne zlijezde i ostalo.Opertaivni zahvat a zatim serija kratkih jednominutnih zracenja.
Dobila antihormonalne tablete da pije. Kemoterapija nepotrebna.

U zadnjih 30 godina samo dva operativna zahvata 1979 godine urinovod i 2007 operacija dojke.

Defekt kicme jos od djetinjstva koji sa staroscu stvara probleme i na drugim poljima. Kako ona kaze udara u bubrege, mjehur pa po njoj mogucno uzrokuje i ove zadnje smetnje.

Ipak u strahu su velike oci. Moze li biti u pitanju neki virus ili nesto drugo.
Kod ljekara dolje kod nas obavila detaljne pretrage pluca, krvi i jos nekih stvari prije 2 mjeseca. Kaze nalazi dobri bili.
Boji se opet ici kod ljekara ovdje.
Kupila sebi u ljekarni sredstvo za reguliranje stolice u vidu tableta. Navodno jako efikasno. Popila dva puta po 2 tablete u razmaku od 7 dana. Bez rezultata.

Molim za savjete ako ih imate! Znam da bih je trrebao nagovoriti da ode ljekaru sto i pokusavam ali to je lakse reci nego i uciniti. Sto kazu kad je vlastita koza u pitanju a pogotovo u tim godinama panika cini svoje i ona se pomalo iracionalno ponasa. Ali treba biti covjek i shvatiti da je strah nekad jaci od razuma.

Hvala unaprijed.
Dumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 20:23   #34
kada je se ona preselila vama? kako sam shvatio, nije prije živjela gore...treba isključit i tu vrstu proljeva, dakle zbog promjene okoline življenja
također treba vidjet kakvu prehranu koristi,posebice nešto što prije nije konzumirala
svakako se treba posavjetovat sa liječnikom,ako ništ drugo da isključi proljev kao nuspojavu lijekova koje koristi
od nalaza ne bi loše bilo bar za početak uradit krvnu sliku i osnove biokemije te koprokulturu,eventualno još kod gastroentrologa na kolonoskopiju/biopsiju
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 21:48   #35
Hvala na promptnom odgovoru.Citao sam nesto da u izvjesnoj mjeri zracenja kao i antihormonalne tablete odnosno citostatici mogu uzrokovati kao nuspojavu prolive.Zadnjih par dana ne zali se nesto na stolicu. Ne znam mozda se i boji reci.Kaze ide 2-3 puta napolje dnevno.Stolica uglavnom mekana odnosno nije uvijek iskljucivo proliv. Nema krvi sto je dobro.

Ona zivi tu inace od 1994 godine samo je bila dolje u nasim krajevima 3 mjeseca i vratila se prije mjesec dana. A zakacio je val vrucina dolje a dosla ovdje gdje je docekala skandinavska klima sa + 15-16 stupnjeva.

Prihvatila je da se posavjetujem sa ljekarom koji joj je prepisao terapiju, jer se nada da ce joj mozda reci da ne mora vise piti lijekove. Inace najradije ne bi ljekaru. Boji se sta ce joj reci a i ima vise povjerenja u nase ljekare za koje kaze da su kudi kamo bolji dijagnosticari.

Za mjesec, dva ce opet dolje pa kaze da bi najradije se dolje podvrgnula ljekarskim pretragama ponovno ako treba.
Dumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 22:46   #36
bas citam te bolesti crijeva malo i usput guglam pa me zanima ako neko zna, sluzava stolica najcesce znaci da se radi o tvrdoj stolici koja ima sluzi po sebi a sta ako postoji samo malo sluzi bez stolice, npr prilikom vjetrova?
i opcenito ako neko zna, malo je offtopic, koji su testovi koji se prvi rade kod sumnje na neko crijevno oboljenje?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 23:36   #37
Odmah doktoru...
Imam Crohnovu bolest i sluz u stolici..
ne mora biti ništa strašno..ali..kad su crijeva u pitanju
marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 13:34   #38
Tvrda stolica i napuhanost

Zadnjih tjedan dana sam bolesna i samo ležim. Imam upalu sinusa. Već u srijedu mi je probava postala čudna. Pojedem nešto i jako se napuhnem. A od četvrtka, imam redovito stolicu samo je dosta tvrda i nakon što obavim nuždu, imam osjećaj da nisam do kraja, a zatim kad nešto pojedem, napuhnem se. I s lijeve strane trbuha ne da me boli, nego samo u nekim momentima kao da me žulja. Općenito, trbuh kao da mi je pun zraka kad ga dotaknem.
Napominjem da mi prehrana baš i nije najbolja, a od četvrtka pijem antibiotik Augmentin i antihistaminik Telfast!
Molim vas, imam li se razloga zabrinjavati ili je to od ležanja, lijekova i prehrane.
Doktorici sam napomenula da mi je čudno i da me to kao žulja. Ona je rekla da neka me to ne zabrinjava. Nije me ni pogledala.

Molim vas za savjet. Jer eto nije opstipacija,ali mene već jako muči.
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 23:54   #39
Ja imam redovno takvih problema i najbolji lijek za to je PORTALAK sirup.U ljekarni trazi onaj u vrecicama,jedna vrecica jedna doza,pij ga 5-7 dana.Najbolje od svega ti je to sto taj sirup nije stetan ni za sta.Moja malena je njime sa 3 god lijecila kronicnu opstipaciju i savrsen je.
megtom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 14:18   #40
problemi sa stolicom

hranim se zdravo ,normalno,raznoliko
imam redovitu stolicu ,no zadnih par dana je stvarno rijetka i to me jako brine jer sam paranoicna
nemam bolova u trbuhu
cak sam prestala jest voce i jogurte u nadi da ce se vratit u normalu no nije
tjesi me jedino sto je to jednom dnevnom
jel imao tko slicnih problema?
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.