Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2012., 18:21   #2501
evo jos jedno iskustvo iz splitskog rodilišta-za buduće rodilje; Prijem u hitnoj ambulanti,slijedi presvlačenje,sestra vas zatim odvede do sobe za pregled i javi dr.(ctg,tlak,temp i ostalo),u mom slučaju nije bilo klistiranja i tuširanja (vjerovatno ovisi o trudovima i koliko imas vremena)kad se krene u rađaonu sa sobom nosite torbu(obavezno stavite nesto za jelo i piće),torba ide na stolić koji je kraj vas tako da možete kasnije dohvatit mob ili vodu jer se nakon poroda tu stoji cca 2 h.(naravno i beba sa vama)što se tiče samog poroda kod mene je bilo vrlo brzo(od prijema do poroda jedan sat),imala sam svoje trudove koji nisu bili jaki tako da su mi ono sto se moze nazvati bolovima tek krenulo kad sam bila na dripu a to je bilo 3x tiskanja i bebac je vec van.međica sačuvana(valjda zahvaljujući sestri koja mi je to masirala).uglavnom za rađaonu same pohvale. e sad odjel-mrak mi je pao na oči kad su rekli da nemaju spavaćica,dozvoljavaju vaše stoga obavezno ponesite;nema wc papira pa i to ponesite,ručnike isto;2,3 pelene za bebu da mozete promijenit ako je potrebno jer sestre to rade 3x dnevno,dvije tetra pelene za bebi ispod glave jer im i toga nema dovoljno.sestrama mozete pozvoniti ako vam nesto treba,i slobodno ih pitati sto vas zanima...
lisanrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 15:19   #2502
Ovo mi je prva trudnoca, evo trudna sam17+3 pa me zanima moze li mm biti sa mnom tijekom poroda:O
__________________
Love me or leave me. Hey! Where's everybody going? :D
Anabelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 17:22   #2503
Može, trebate ići na tečaj, najbolje ti se već sada javiti da te ubace jer je velika gužva. Evo ovdje malo više informacija o tome: http://klubtrudnica-split.hr/www1/in...d=56&Itemid=81
Sretno
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 19:18   #2504
Hvala puno ))
__________________
Love me or leave me. Hey! Where's everybody going? :D
Anabelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 19:33   #2505
al je gužva, ups!!!
ja se još nisam prijavila

da li se uopće mora ić na ta predavanja da bi se dobila potvrda?
amanda 1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 20:31   #2506
Quote:
Anabelly kaže: Pogledaj post
Ovo mi je prva trudnoca, evo trudna sam17+3 pa me zanima moze li mm biti sa mnom tijekom poroda:O
može

Quote:
amanda 1983 kaže: Pogledaj post
al je gužva, ups!!!
ja se još nisam prijavila

da li se uopće mora ić na ta predavanja da bi se dobila potvrda?
koliko znam sada više i nije potrebno ići na tečaj već se može platiti 400kn i onda se izbjegne tečaj, a može se i odslušati iako ne kažu ništa pametno...

najbolje je nazvati tajništvo pa će oni točno reći...
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:33   #2507
moje iskustvo sa splitskim rodilištem

evo jedno neugodno iskustvo sa novim rodilištem

rodila sam ovo ljeto, hvala bogu zdravog dječaka i još jednom hvala bogu što mi je porod relativno kratko trajao, inace da nije bilo tako neznam kako bi završila pored onih kretena u čije sam ruke došla!

dobila sam trudove oko podne koji su bili tako lagani pa hvala bogu nisam odmah otišla u bolnicu nego tek oko 6 popodne, a do tada sam se uspjela i otoširat, oprat i osušit kosu, otić do susjede na kavu, 2-3 puta se popet uz brdo stepenica ispred svoje kuće, čak sam uspjela i malo odspavat.

i cijela sretna što to ide tako postepeno, bez velikih bolova, zaputim se u bolnicu u nadi da će se to i nastavit tako, lijepo sve prirodnim putem i da možda neću biti ni šivana (ako tu i genetika igra ulogu-jer mi majka nije bila šivana na 2 poroda koja je imala)... u nadi da će i i babice biti blage, jer su i same žene i vjerovatno su i one rađale...

al gadno se prevarila...

na hitnom prijemu sestra je bila ok, dala mi neku piđamu sa dvije-3 rupe, izgužvanu kao da je izašla iz kravine guzice a ne usta, i rekla da saćekam da će me doktor pregledat.
dalje sjedam na stolicu, dođe jedan nadrkani doktor, pregleda me kao da kopa po životinjskom dupetu, kaže da sam otvorena 3 prsta i pošalje me gore u rađaonu.

zatim me druga nadrkana sestra vodi na klistir, gdje me dočekala treća nadrkana sestra, rekla što trebam raditi i ostave me samu da šetam po hodniku i otuširam se- sat vremena, tu sam mogla i rodit na hodniku nitko nebi ni skužio. dođe napokon nova sestra, napokon normalna i odbede me u boks. tu je opet bio jedan nadrkani doktor, bez ikakve riječi, pitanja, objašnjenja, pored mojih trudova stave mi drip i doktor probije vodenjak, bio je jednako grub i odvratan kao i onaj na hitnom prijemu. i tako sam ostala 3 sata, tu i tamo bi netko došao do mene i otišao, na moje upozorenje da imam osjećaj da ću se onesvijestit nitko nije reagirao. da se nisam okrenula na bok (iako su mi rekli da to ne smijem) to bi se bilo i dogodilo. kada više nisam mogla zadržati tiskanje, ja sam sama morala pozvati sestre i reći da rađam, a po njima sam mogla i roditi sama, da ih nisam zvala.

došle su 3, mislim da je jedna bila sestra a dvije babice - rodila sam u 2-3 tiskanja, mislim u nekih 10-ak minuta. najgore iskustvo sa cijelog poroda bilo mi je rezanje za koje su mi pričali da se ni ne osjeti (a da su pustili da sve ide prirodnim tokom vjerovatno mi nebi ni trebalo) - to mi je bio najbolniji dio poroda. kad je zarezala s tim škarama doslovce sam prebrojila sve zvijezde na nebu - i pitam ja nju - šta mi to radite? a ona kao čudi se i komentira da su škare tupe! još uvijek mi nije jasno kako su se među njihovim "alatom" mogle naći tupe škare, i sad probajte zamisliti koliko je to bolilo kad je bilo bolnije od dripa, trudova i samog poroda! a za uspomenu mi je ostala jedna velika modrica idućih 15-ak dana.

isto tako i šivanje. nije mi niti htjela reći koliko punata ima, valjda je bila i ona svjesna šta je napravila. i da dodam- nije me šivao doktor nego babica!

a kad sam došla nakon 2 mjeseca kod ginekologa na kontrolu- pitao me da tko mi je napravio tu "gusjenicu" od šava!

hvala bogu sve je prošlo u redu, bebač je dobro, ja sam se oporavila, nemam se na što požalit jer za prvorotkinju porod je prošao i više nego brzo i dobro!


ali mislim da malo više ljudskosti i nježnosti nebi ubilo ni doktore ni babice ni sestre. sami su birali svoje zvanje i onda se tako iživljavaju na ljudima.
što se tiče sestara na odjelu - bile su super, ali ove u rađaoni (barem one koji su meni bili) bi sve poslala na nekakav tečaj gdje bi ih trebalo naučiti kako da se ponašaju prema trudnicama!
annusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:38   #2508
:Ja nisam sigurna da babice šivaju

Nego,baš nehumano totalno ponašanje,užas.
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:38   #2509
i da još dodam da me poslije odvelo u neku veliku sobu blizu rađaone gdje su me prebacile na jedan od kreveta i ostavile tu u strahu da s djetetom nešto nije u redu pošto nije sa mnom u sobi. sva sreća da je u sobi bila još jedna rodilja koja mi je objasnila da im je gužva i da nemaju slobodnih soba pa su nas stavili u tu sobu a bebe odveli negdje drugdje. i tako je prošla cijela noć u kojoj nisam oka sklopila jer nisam mogla dočekat da nas prebace na odjel i da napokon dobijem svog bebača, a i nisam mogla nis poavati od vrištanja koja su se čula iz boxeva. tokom te večeri u tu sobu nagurali su još 7 rodilja i tek oko 1 sat popodne su nas počeli odvoditi u sobe....

Zadnje uređivanje tisi : 01.12.2012. at 14:22. Reason: brisanje autoričinog citata
annusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:41   #2510
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
:Ja nisam sigurna da babice šivaju

Nego,baš nehumano totalno ponašanje,užas.


i ja sam tako čula, sve prije su mi doktori šivali, je da sam bila omamljena od poroda ali baš sam sigurna da nije bilo ni jedne ženske doktorice tu noć tamo, a ženska me šivala, znači to je bila ta babica, pretpostavljan ona koja je i rezala. možda zato i nije htjela zvat doktora, ko zna na šta je to dolje ličilo... kad mi nije htjela reći koliko punata imam, samo je rekla da ona ne broji to
annusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:42   #2511
Quote:
annusha kaže: Pogledaj post
i da još dodam da me poslije odvelo u neku veliku sobu blizu rađaone gdje su me prebacile na jedan od kreveta i ostavile tu u strahu da s djetetom nešto nije u redu pošto nije sa mnom u sobi. sva sreća da je u sobi bila još jedna rodilja koja mi je objasnila da im je gužva i da nemaju slobodnih soba pa su nas stavili u tu sobu a bebe odveli negdje drugdje. i tako je prošla cijela noć u kojoj nisam oka sklopila jer nisam mogla dočekat da nas prebace na odjel i da napokon dobijem svog bebača, a i nisam mogla nis poavati od vrištanja koja su se čula iz boxeva. tokom te večeri u tu sobu nagurali su još 7 rodilja i tek oko 1 sat popodne su nas počeli odvoditi u sobe....
Ovo je isto tako užasno.
Nekidan je bio članak u SD,dr.Roje je govorio da je trenutno u rodilištu 110kreveta,nikad manje! Čini mi se da je u starom rodilištu bilo 160! Plus šta su zatvorena rodilišta ova u okolici.
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:43   #2512
Ha,mislim da nikome ne govore o broju punata! To je vojna tajna!
Nisu ni meni tili reć
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:44   #2513
ja na drugi porod ne idem tamo bez debeleee veze.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:46   #2514
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Ovo je isto tako užasno.
Nekidan je bio članak u SD,dr.Roje je govorio da je trenutno u rodilištu 110kreveta,nikad manje! Čini mi se da je u starom rodilištu bilo 160! Plus šta su zatvorena rodilišta ova u okolici.



aha, to je stvorilo još dodatnu gužvu. baš je bilo grozno, rodiš i čekaš da te prebace u sobu, da to malo stvorenje bude uz tebe, kad ono - bez riječi te ostave
annusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:49   #2515
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
ja na drugi porod ne idem tamo bez debeleee veze.




to sam i ja rekla. makar morala nekom doktoru kovertu odnit.
mislim da ću drugu trudnoću vodit privatno upravo iz tog razloga da budem kod nekog doktora koji radi u bolnici.
to je žalosno ali istinito.
jedna prija mi je imala vezu i svi su skakali oko nje, šivana je bila tako da je čak i njena ginekologica pitala ko je to tako lijepo sašio
annusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 22:50   #2516
puno je faktora o kojima ovisi kako će vam/nam porod proći...
ja sam znala babicu koja me porodila, a i trudnoću sam vodila privatno u doktora koji radi u bolnici...no, unatoč tome nisam imala porod iz bajke...
cijelu sam noć imala luđačke trudove a nisam se otvarala, bila sama uz povremene nadzore, povraćala od dolantina, dobila drip, morala rađati otvorena 5 prstiju, rezalo me i također nakon 2 sata u boxu nisam bila prebačena na odjel nego u sobu do boxova (mislim da je to soba za 4 porođajno doba)...da, i moji su se punti upalili... i dobila mastitis 7 dan nakon poroda...
ne kažem da ne bi trebali biti humaniji, naravno da bi...ali sumnjam da baš idu raditi protiv nas...pa nismo ovce nego žene koje na svijet donose novi život... žao mi je kad pročitam ovakve priče... a da ih je malo, je, stvarno je malo osoblja, a bome ima i svakakih žena...
ali sve prođe, sve zaboraviš i spreman si opet (kad malo dođeš sebi ) to ponovit jednog dana...
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 12:46   #2517
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Može, trebate ići na tečaj, najbolje ti se već sada javiti da te ubace jer je velika gužva. Evo ovdje malo više informacija o tome: http://klubtrudnica-split.hr/www1/in...d=56&Itemid=81
Sretno
ne treba ic na tecaj, samo platit
barabusina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 12:53   #2518
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
:Ja nisam sigurna da babice šivaju

Nego,baš nehumano totalno ponašanje,užas.
meni je najvise falio humaniji pristup, moralna podrska, znam da mi je prolazilo kroz glavu da me samo netko oce uzet za ruku 5 sec, bilo tko... jer ionako je sve bilo tesko, pa barem da se netko malo smilovao... razumijem da imaju puno posla i da ih je mali i bla bla... al isto se pogledala i serija na salteru u radajaoni dok ja tamo povrcam i onda na mene sto sam povratila po podu, a dok sam mahala i pokusavala ih dozvat nitko nista... s druge strane mislim da sam bila bas normalna, nisam se derala, psovala i ne znam ja sta zanovijetala.... treba ic na srecu ili na kovertu
barabusina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 20:42   #2519
Imam jedno pitanje za vas koje ste rodile u st rodilištu naime na porodu mi je bio jedan ginekolog bio je savršen baš doktor kakvog bi opet poželila imat na porodu, non stop je dolazio do mene provjerava stanje, rekao mi je da mi muž može odma doć pa da mi pravi društvo ma sve pohvale, e sad na žalost na mantilu mu nije pisalo ime za razliku od ostalih dr., a ja ga u onom cilom bunilu nisam ni pitala manji je, onako malo bucmast možda oko 45-50 godina, e sad možda je dr. hrboka, a možda vuković pa ako neka on vas zna koji bi to dr moga bit volila bi znat
__________________
.....volim......
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 21:33   #2520
Vuković je više sijed nego "u boji", malo je bucmast, a nizak.. relativno. Meni je on isto simpa. Bio mi je na pregledima u TA i kasnije na odjelu prije poroda..
Ovog drugog ne znam kako izgleda ..
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:10.