Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2012., 19:33   #301
zlu ne trebalo..
...da u nekom danom momentu moram odabrati; spas nepoznatog djeteta ili svog psa.. uvjeren sam, dvojbe ne bi bilo..
.. u situaciji "biranja" između sebe i psa, također ne bi postojalo dvojbe..

moji najdraži pesonje bi, barem u ovom drugom slučaju, eto ipak preživjeli.. za razliku od prvog...

a grizli su me i ljudi i psi.. makar, puno češće ljudi..

nikako ne volim prozivati, ali ona teorija sa Louvreuom vs majmuna ili kurca palca je čudesna.. bedastoća.. gotovo božanska..
egotrip u milisekundi.... osjetila se važnom, nadmoćnom i izgubila božansko u sebi....
.. oću i ja malo bit ne božanski.. pa eto.. de gustibus non est dispuntandum..

p.s. ovo prostačenje je u momentu dok mi svira najdraža stvar.. http://www.youtube.com/watch?v=NlprozGcs80
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 11:26   #302
Quote:
djuro vrećabuha kaže: Pogledaj post
...da u nekom danom momentu moram odabrati; spas nepoznatog djeteta ili svog psa.. uvjeren sam, dvojbe ne bi bilo..
..]
Evo ja opet ka papiga moram ponoviti. Ovakve stvari uglavnom pisu ljudi koji su skloni teoretiziranju. Obicno to tvrde ljudi koji nikada nisu bili u nekoj "situacji" pa se sve zasniva na etici i moralu teoretskih dimenzija u kojima se uglavnom velica ljudska dobrota i pozrtvovnost.
Nazalost ja sam bila u situaciji kada sam bila dio od cca 120 ljudi u neprilici pozara na brodu relativno blizu obale no tako i blizu benziske stanice na molu. Vjerujete mi stvari uopce ne izgledaju tako kako ih pokusavate postaviti. Netko bi birao? netko bi uopce spasavao?. Zaboravite to!
Bilo je oko 4 sata ujutro, oseka. Ljudi su stajali na molu i gledali kako gorimo i pokusavamo izaci sa broda. Dio je, necete vjerovati, gotovo s ushicenjem vikao: "purgeri gore!". Oni koji su se dovukli do obale, mola susjdene ljude, uglavnom djecu jer ih je lakse potopiti gurali pod vodu da im se mogu oduprijeti o glave kako bi dobiti bolju mogucnost da se uzveru o uzad susjednih brodova. Nije bilo, koliko mi je poznato, pasa i macaka na tom brodu pa ne mogu vuci paralelu sa spasavanjem njih, ali vjerujet, nitko nije ruku pruzio. Moja mama nije se osvrnula ni zamnom ni za sestrom, dok nije dosla do obale. Tada je dobila zivcani slom, pravi zivcani slom. Ja sam jedna od zadnjih koja je izasala sa plamteceg broda i znam sto je stampedo panike.
Ono sto hocu reci, nije problem koga cete spasiti, svog psa, svoje djete, tudje djete (to je moj otac napravio, zgrabio je prvo djete koje mu je bilo pri ruci, to nismo bile ni sestra ni ja), nije nesto sto mozete unaprijed planirati. Mozete se samo busati u prsa, ja bi ovo i ja bi ono, no u datoj situaciji, vjerujet, dozivljeno, vecina ne bi nista (s onale) a oni u nevolji, vecinom bi na ustrb drugoga spasavali goli zivot-vlastiti.I ne, to ne karakterizira niti jednog od tih koji su se utapali i pri tome utapali druge, losim, to je borba za prezivljenje. To je jedna ekstremna situacije za koju nitko unaprijed nezna kako ce reagirati :-(
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 13:49   #303
Quote:
nusazvrk kaže: Pogledaj post
. Netko bi birao? netko bi uopce spasavao?. Zaboravite to!
Ono sto hocu reci, nije problem koga cete spasiti, svog psa, svoje djete, tudje djete (to je moj otac napravio, zgrabio je prvo djete koje mu je bilo pri ruci, to nismo bile ni sestra ni ja), nije nesto sto mozete unaprijed planirati. Mozete se samo busati u prsa, ja bi ovo i ja bi ono, no u datoj situaciji, vjerujet, dozivljeno, vecina ne bi nista (s onale) a oni u nevolji, vecinom bi na ustrb drugoga spasavali goli zivot-vlastiti.I ne, to ne karakterizira niti jednog od tih koji su se utapali i pri tome utapali druge, losim, to je borba za prezivljenje. To je jedna ekstremna situacije za koju nitko unaprijed nezna kako ce reagirati :-(
Grdo zvuči proživljeno iskustvo..
I shvaćam što želiš reći.. Ali opisavši očev postupak, si zapravo potvrdila ...netko ostane čovjek(božansko biće) i u "zlu".. a ostali "samo" homo sapiensi..

Zašto ovakva paralela?
Zato da "odvojim".. ljude od životinja..

p.s. ne zamjeram, ali hvala za etiketu i sud..
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 14:24   #304
Quote:
djuro vrećabuha kaže: Pogledaj post
i.. Ali opisavši očev postupak, si zapravo potvrdila ...netko ostane čovjek(božansko biće) i u "zlu".. :
Da Bozansko bice? Bi li tako jedan homo sapiens kao njegovo dijete trebalo na to gledati? Meni osobno, a koliko znam svoju sestru prica je ista, potpuno nam je jasno sto je otac napravio. Mi smo s druge strane da li odgojem ili nekom greskom ili "svetim duhom" ili.. ne znam i ne zelim se petljati ispale tako da bih, za sebe mogu sa sigurnoscu reci, umrle da drugog. Ja bih umrla za svog psa ili macku, za svog muza, za oca...To je moja emocija i moj pogled za zivot. Umrla bih i za neke ideale koje imam, sad ovo casa. To je moj svijet. To je moje gledanje i moj dozivljaj, Ipak, shavtila sam da smo razliciti i da upravo ovo niti definira moju velicinu niti je lose zato sto drugi nisu takvi. Ovo nije moja vrlina. Moze biti samo moja glupost ili nesto sto je eto, normalno za mene i mene po tome mozete klasificirati u ime i prezime. No ono sto hocu reci kvotajuci dio recenice, bi li svako dijete na ocev postupak gledalo tako? Bi li ono dijete koje je lutalo gorucim brodom trazeci ga, gledalo na njegov cin kao Bozanski? Ne bi svatko rezonirao isto. Znam ljude koji su se zgrazali na postupak mog oca Sukus: ja volim zivot kao takav u cijem god vlasnistvu on bio, ali dozvolit cete da svoje pse i macke volim vise od zivota, sto ne mogu reci za vasu djecu iz prostog razloga jer ih ne poznam, a ne zato sto ih ne bi voljela. I da smatram da moj nagon UVIJEK naginje mom emoccionalnom "opredjeljenju". I ne samo da cu uletiti kada nekome tko definira moje postojanje treba spasiti zivot, vec cu uletiti i kada icim osjetim da je imalo ugrozen i to po cijenu vlastitog zivota. Glupo? Mozda. Ali to sam ja. Netko drugi ne bi skocio ni za vlastitim djetetom. Jednostavno bi se ukocio. . Stvar je iso kada mi je sestra bila u moru, pred gadnu oluju, nebo skroz crno, ali stvarno crno. Vjetar je taklo puhao da su letjele lezaljke. Ljudi su trcali s plaze. Sestra je pokusavala izaci iz mora no kako su bile stjene uglavnom ju je more bacalo na njih i odvlacilo od njih gotovo u istom dahu. Ja sam pokusavala dati joj ruku, no sestricna, kada je vidjela sto je na stvari i da ce nas vjetar baciti u more pokupila stvari i otisla. U toliko sam shvatila da nesmijem skociti u mora jer ce dve ostati u nevolji i borila sam se da ostanem na obali kako bi ju mogla uhvatiti, no moj instinkt je bio-skaci!!. Uspjele smo, no razbile smo se obe, ona vise. Taj cas kako sam ju uspjela uhvatiti kako treba je pijavica prosla po moru. Vjerojatno nije bila jako blizu, no meni se cinilo da je nama u kosi i trepavicama (tada sam shvatila onu: u strahu su velike oci). Mogu reci da bi se moja sestrucna vjerojatno objesila da se mojoj sestri nesto dogodilo, ali tada u tom momentu, ona nije bila od koristi, nikakve. I opet ponavljam, pomoci nekome u ekstremnoj situaciji nije stvar dobrote vec citavog niza mentalnih sklopova koje nemaju veze sa dobrim i losim. I na tom brodu, da se sestri ili meni nesto desilo, ja vam mogu garantirati da bi se moja mama ubila, ali tada nije se osvrnula dok nije takla sigurno tlo za istima. To su zivotne istine i prestanite ocekivati od drugih ili od sebe da budete nesto. Daj Boze da se nikada ne nadjete u prilici da to provjeravate.

Zadnje uređivanje nusazvrk : 01.04.2012. at 15:22.
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 17:53   #305
Quote:
nusazvrk kaže: Pogledaj post
Da Bozansko bice? Bi li tako jedan homo sapiens kao njegovo dijete trebalo na to gledati? Meni osobno, a koliko znam svoju sestru prica je ista, potpuno nam je jasno sto je otac napravio. Mi smo s druge strane da li odgojem ili nekom greskom ili "svetim duhom" ili.. ne znam i ne zelim se petljati ispale tako da bih, za sebe mogu sa sigurnoscu reci, umrle da drugog. Ja bih umrla za svog psa ili macku, za svog muza, za oca...To je moja emocija i moj pogled za zivot. Umrla bih i za neke ideale koje imam, sad ovo casa. To je moj svijet. To je moje gledanje i moj dozivljaj, Ipak, shavtila sam da smo razliciti i da upravo ovo niti definira moju velicinu niti je lose zato sto drugi nisu takvi. Ovo nije moja vrlina. Moze biti samo moja glupost ili nesto sto je eto, normalno za mene i mene po tome mozete klasificirati u ime i prezime. No ono sto hocu reci kvotajuci dio recenice, bi li svako dijete na ocev postupak gledalo tako? Bi li ono dijete koje je lutalo gorucim brodom trazeci ga, gledalo na njegov cin kao Bozanski? Ne bi svatko rezonirao isto. Znam ljude koji su se zgrazali na postupak mog oca Sukus: ja volim zivot kao takav u cijem god vlasnistvu on bio, ali dozvolit cete da svoje pse i macke volim vise od zivota, sto ne mogu reci za vasu djecu iz prostog razloga jer ih ne poznam, a ne zato sto ih ne bi voljela. I da smatram da moj nagon UVIJEK naginje mom emoccionalnom "opredjeljenju". I ne samo da cu uletiti kada nekome tko definira moje postojanje treba spasiti zivot, vec cu uletiti i kada icim osjetim da je imalo ugrozen i to po cijenu vlastitog zivota. Glupo? Mozda. Ali to sam ja. Netko drugi ne bi skocio ni za vlastitim djetetom. Jednostavno bi se ukocio. . Stvar je iso kada mi je sestra bila u moru, pred gadnu oluju, nebo skroz crno, ali stvarno crno. Vjetar je taklo puhao da su letjele lezaljke. Ljudi su trcali s plaze. Sestra je pokusavala izaci iz mora no kako su bile stjene uglavnom ju je more bacalo na njih i odvlacilo od njih gotovo u istom dahu. Ja sam pokusavala dati joj ruku, no sestricna, kada je vidjela sto je na stvari i da ce nas vjetar baciti u more pokupila stvari i otisla. U toliko sam shvatila da nesmijem skociti u mora jer ce dve ostati u nevolji i borila sam se da ostanem na obali kako bi ju mogla uhvatiti, no moj instinkt je bio-skaci!!. Uspjele smo, no razbile smo se obe, ona vise. Taj cas kako sam ju uspjela uhvatiti kako treba je pijavica prosla po moru. Vjerojatno nije bila jako blizu, no meni se cinilo da je nama u kosi i trepavicama (tada sam shvatila onu: u strahu su velike oci). Mogu reci da bi se moja sestrucna vjerojatno objesila da se mojoj sestri nesto dogodilo, ali tada u tom momentu, ona nije bila od koristi, nikakve. I opet ponavljam, pomoci nekome u ekstremnoj situaciji nije stvar dobrote vec citavog niza mentalnih sklopova koje nemaju veze sa dobrim i losim. I na tom brodu, da se sestri ili meni nesto desilo, ja vam mogu garantirati da bi se moja mama ubila, ali tada nije se osvrnula dok nije takla sigurno tlo za istima. To su zivotne istine i prestanite ocekivati od drugih ili od sebe da budete nesto. Daj Boze da se nikada ne nadjete u prilici da to provjeravate.

ne dam si šutit..
.... metar i pol od žile kucavice dijela grada..
oko semafora okupljena grupica ljudi..
između ostalih, majka s kolicima i malim pješačićem..
odjednom krene dijete, a za njim i nešto dlakavo.. koje je isto pripadalo nekome u grupici... i eto nije imalo lajnu- visila je oko "krivog" vrata....
epilog, baš nekako kao i u tvom slučaju.. svi dobro.. s razlikom što je moje bilo uz..ono što sam dohvatio..a nije bilo MOJE..
a moj mi, čini mi se, ne zamjera.. a čak niti ne smatram da sam tada spasio tuđe.. već bi i netko drugi, samo sam bio brz-ži..božja ruka.. u tom trenu..
..spoznaš..da ti je stalo..

.
..glava na panj, moja.. za svoje živine..? .samo jedan trenutak u svemiru..
14kilaš vs sigurne smrti.. natjeran u tango sa krvoločnim koljačkim polubizonom -50 etak kila..
krvožednik je naravno bez gazde i u punom trku napao... sekunde su u pitanju.. nema tu dvojbi.. makar sam bio 20 m daleko...... u desetinki,
postadoh koljač i hrt u jednom.... srećom, muž sam.. i stigao na vrijeme.. a nigdje nikoga - noć, kasni sati..sumnjam da je značajno za ovakve slučajeve(sud)..i da bi bilo umiješanih.. ne bi niti krivio, generalizirao....
..braneći.. i obraneći..
spoznaš.. da ne znaš ništa..osim da ti je stalo..

situacija danas je danas, sada.. sutra će već postati teorija.. i tu si u pravu..
ovo su samo dvije proživljene teorije.. nisu adekvatne, nema žrtve.. ali su bili trenuci... spoznaja...

šalunjak..
nemoj više na more.. ne ide te..
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 18:12   #306
Ma upravo to pokusavam naznaciti. Trenutak!! Nema tu plana ni deklaracije "ja bi ovo i ono a ne bi ovo ni ono" Momenat odlucuje. Ili se ukupis, ili bjezis (to je obicno moj osjecaj kada sam na sprovodu i trebam dati saucesce a jako mi je stalo, noge samo rade na bjeg)ili reagiras. Rekcija moze biti i glupa i nis korist (kao meni skocit u more) i moze biti korisna. Moze biti korisna za recimo jednu od dve moguce zrtve, uglavnom onu koja je blize.

More? :-))) Ne neidem vise na more ali razlozi su drugaciji, ne mogu si priustiti. No more obozavam. Ipak, konkretno taj prizor (sa pijavicom) razbio mi je iluziju o moru koje je uvijek prijateljski naklonjeno, predivno modro. Onako zahebano, crno, divlje, pjenusavo u zelji da mi uzme sestru, nikada nisam do tada vidjela. sada ga volim i postujem. To bi znacilo, prvi crni oblaci i jaci vjetra - do-vidjenja :-))).
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:59   #307
Životinje nas čine boljima, ljudi izvlače najgore iz nas
__________________
"Svijet mi je odjednom postao tajna, i ja svijetu, stali smo jedan prema drugome, začuđeno se gledamo, ne raspoznajemo se, ne razumijeno se više."
flowersdream is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 22:43   #308
Quote:
flowersdream kaže: Pogledaj post
Životinje nas čine boljima, ljudi izvlače najgore iz nas
Ako imaš takvo mišljenje, onda si okružena pogrešnim ljudima.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 01:36   #309
Znam par ljudi koji su otišli od ljudi ili nikada baš s njima nisu ni bili pretjerano, neki su pastiri, neki su osobenjaci, neki monasi, neki su se namjerno otuđili kasnije, uglavnom zajedničko im je svima isto, nitko ne želi više među ljude, kako je krenulo ja jedva čekam da se odvojim od ljudi u neki vid tišine i samoće, ne moram nužno imati životinje ili životinju neku, bitno je da se maknem od mainstream hipnotiziranih teletubisa koji sve više liče na krdo divljih svinja koji jedu sve živo i mrtvo, i gaze što god treba i koga kod treba.

Radio u autu ne palim više - nemrem slušat one retardirane voditeljice na McDonald radiju Anteni, ili fake 101, ili bilo kaj drugo jer su voditeljice u latentnoj fazi shizofrenije.
Vjerujte ugasite radio bit će vam bolje u autu, nemojte to paliti, bit će vam život ljepši i bolji, to je otrov.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 14:36   #310
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post

Radio u autu ne palim više - nemrem slušat one retardirane voditeljice na McDonald radiju Anteni, ili fake 101, ili bilo kaj drugo jer su voditeljice u latentnoj fazi shizofrenije.
Vjerujte ugasite radio bit će vam bolje u autu, nemojte to paliti, bit će vam život ljepši i bolji, to je otrov.




Mislim da su te voditeljice nešto najgore što se može čuti, da dodam i Hit Fm .
"Evo, utorak je ,još malo pa vikend, odmor i uživanje, javite nam kako je na poslu, vrijeme će biti oblačno ali isčekujemo sunce da nam izmami smiješak, haha, baš super dan, tak nam je super svima,jelda kak nam je super

Takva razina iritantnosti se rijetko gdje može sresti i da puno je bolje biti u društvu jedne hijene nego takve voditeljice sa radija
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 16:10   #311
pa logicno je zasto POŠTUJEM i volim zivotinje, pas na ulici kad mu se javim, bit ce mu drago, osjetit cu da mu je drago, pas se nece pretvarati, filozofirati

ljudi se pretvaraju, stave 100 rijeci ispred jedne jednostavne emocije, zivotinja je pokaze na djelu, ljudi samo govore o tome

vec 19 godina slusam price o ljubavi, harmoniji, solidarnosti, socijalizaciji i svemu tome, samo SLUŠAM price

pas na ulici to odma pokaze na djelu, da mu je drago sto sam ga pomazia, pokazuje predivnu harmoniju odnosa covjek-pas, socijaliziran je sa ostalim zivotinjama na ulici i nije zatrovan nikakvom religijom i ideologijom, zivi svoj prirodan zivot

Zivotinja zivi kao zivo bice, iz sekunda i sekund trazi utrnuce i ispunjenje svojih zelja i emocija, covjek se dize u 8 ide radi, vraca se u 3 ure , da bi sutra isto tako moga preziviti, zanemarujuci stotine i tisuce sitnih i velikih emotivnih prirodnih zelja i ambicija....i onda normalno jave se psihicke anomalije tipa: -mržnja, osvetoljubljivost, laž, egocentrizam, nesolidarnost, škrtost, sebicnost, i ostali produkti i traume zbog sintetickog i sustavnog zivota.

pas to nece zanemariti, stavit ce svoju prirodu i radost u svom zivotu na prvo mjesto, na prvom mjestu mu je osjecaj dragosti i ljubavi, kad osjeti da mu fali, pocet ce cvilit ili ce dat neki prirodni znak da mu nesto ne štima, i kad mu ja kao covjek to osiguram i popravim tu situaciju, pas se skocit na mene, i iskazat svoju dragost i zahvalnost, lizanjem, veselim lajanjem, i nekim svojim urođenim instinktima veselja i radosti

Isto i kod seksa i flertanja...(nemojte me sad krivo shvatiti ) mogu reci da su zivotinje podosta inteligentnije od nas, zivotinje bez srama cisto instinktivno i prirodno pokazu emocije jedno drugome, za 5 min vidis ih da se jebu
A mi moramo smisljat neke lazi, filozofije, pretvaranja i glumatanje da bi se "parili s partnericom" , moramo se lazno prezentirati u materijalnom smislu, da bi dobili nešto što 90% gledamo iz fizickih razloga, velika limena kutija zvana "BMW auto", drago kamenje, luksuzni objekti sa 4 zida i krovom te papirnate stvari sa likom bana jelacica, ante starcevica i pecatom europske unije su predmeti osiguravanja socijalne reputacije i uspjeha s partnericama


kad ubiti shvatim sinteticku gadost kod ljudi, pocnem prvo poštovat i voliti najbliza ziva stvorenja koja jos uvik imaju prirodu u sebi i nisu zatrovana ikakvom indoktrinacijom i sintetikom.


a to su prvenstveno psi, ...iako im IQ nije u dvoznamenkastom broju, bolje 1 prirodan IQ, nego 120 sintetickih, pokvarenih IQ-a pod indoktrinacijom ideologija, religije i ostalih sintetickih teorija.

Zadnje uređivanje CatalystCRO : 04.12.2012. at 16:22.
CatalystCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 16:59   #312
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Nije prirodno voljeti životinje, a ne voljeti ljudski rod, a mi smo dio tog roda..
Volimo životinje zato što smo dominatni nad njima i ekstremno egocentrični. Zato što nas životinje ne osporavaju, ne protive se, ne kritiziraju...
Onaj tko je došao do ove spoznaje, znači da je sazrio stepenicu više ka vlastitoj evoluciji. Ta spoznaja boli!

Čovjek ima jednu sposobnost koju niti jedno drugo biće nema, to je govor. Čovjek je ekstremno pozitivan i ekstremno negativan, ovisi o mnogim čimbenicima. Da bismo izbjegli te ekstreme, moramo raditi prvo na sebi, onda malo šire.
Paralela: ako su moji roditelji mene maltretirali, moram i ja maltretirati svoju djecu. Na žalost je to model ponašanja velike većine ljudskog roda. A to je krivo!

Sama svijst o nedostatcima čovjeka je napredak. Znači da smo prestali biti nevini i naivni, da je život počeo.
Moramo nastojati izbjegavati duhovnu i intelektualnu lijenost, što više osvještavati sebe, svoje najbliže i tako doprijeti i do onih koji, možda, nemaju slične sposobnosti.
Nije moguće da je smisao ljudskog postojanja prenašanje istih ponašanja i grešaka svojih predaka ili prethodnika. Čovjek je duhovno, intelektualno i kreativno biće i može čuda učiniti. Ta spoznaja daje nadu i motivaciju za učiniti sve što je u moći pojedinca.

7 godina imam psa, kojeg obožavam i spremna sam učiniti za njega puno toga. Ako moram birati između svog psa, muža ili djetata, biram ovo drugo. Bez obzira što među nama ima nesuglasica, a između nas i psa nema.
Sa radošću potpisujem ovaj pametan post! Sa naglaskom na boldano! U ova luda vremena se polako počela nametati teza - imam ljubimca bolji sam čovjek od onog tko nema?! Kako da ne!? Moš si mislit! U velikom broju slučajeva je to samo "zabrijavanje" - ja i moj pas jedini vrijedimo! To naravno nema veze sa istinom.
stranacunoći is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 17:09   #313
Quote:
CatalystCRO kaže: Pogledaj post
pa logicno je zasto POŠTUJEM i volim zivotinje, pas na ulici kad mu se javim, bit ce mu drago, osjetit cu da mu je drago, pas se nece pretvarati, filozofirati

ljudi se pretvaraju, stave 100 rijeci ispred jedne jednostavne emocije, zivotinja je pokaze na djelu, ljudi samo govore o tome

vec 19 godina slusam price o ljubavi, harmoniji, solidarnosti, socijalizaciji i svemu tome, samo SLUŠAM price

pas na ulici to odma pokaze na djelu, da mu je drago sto sam ga pomazia, pokazuje predivnu harmoniju odnosa covjek-pas, socijaliziran je sa ostalim zivotinjama na ulici i nije zatrovan nikakvom religijom i ideologijom, zivi svoj prirodan zivot

Zivotinja zivi kao zivo bice, iz sekunda i sekund trazi utrnuce i ispunjenje svojih zelja i emocija, covjek se dize u 8 ide radi, vraca se u 3 ure , da bi sutra isto tako moga preziviti, zanemarujuci stotine i tisuce sitnih i velikih emotivnih prirodnih zelja i ambicija....i onda normalno jave se psihicke anomalije tipa: -mržnja, osvetoljubljivost, laž, egocentrizam, nesolidarnost, škrtost, sebicnost, i ostali produkti i traume zbog sintetickog i sustavnog zivota.

pas to nece zanemariti, stavit ce svoju prirodu i radost u svom zivotu na prvo mjesto, na prvom mjestu mu je osjecaj dragosti i ljubavi, kad osjeti da mu fali, pocet ce cvilit ili ce dat neki prirodni znak da mu nesto ne štima, i kad mu ja kao covjek to osiguram i popravim tu situaciju, pas se skocit na mene, i iskazat svoju dragost i zahvalnost, lizanjem, veselim lajanjem, i nekim svojim urođenim instinktima veselja i radosti

Isto i kod seksa i flertanja...(nemojte me sad krivo shvatiti ) mogu reci da su zivotinje podosta inteligentnije od nas, zivotinje bez srama cisto instinktivno i prirodno pokazu emocije jedno drugome, za 5 min vidis ih da se jebu
A mi moramo smisljat neke lazi, filozofije, pretvaranja i glumatanje da bi se "parili s partnericom" , moramo se lazno prezentirati u materijalnom smislu, da bi dobili nešto što 90% gledamo iz fizickih razloga, velika limena kutija zvana "BMW auto", drago kamenje, luksuzni objekti sa 4 zida i krovom te papirnate stvari sa likom bana jelacica, ante starcevica i pecatom europske unije su predmeti osiguravanja socijalne reputacije i uspjeha s partnericama


kad ubiti shvatim sinteticku gadost kod ljudi, pocnem prvo poštovat i voliti najbliza ziva stvorenja koja jos uvik imaju prirodu u sebi i nisu zatrovana ikakvom indoktrinacijom i sintetikom.


a to su prvenstveno psi, ...iako im IQ nije u dvoznamenkastom broju, bolje 1 prirodan IQ, nego 120 sintetickih, pokvarenih IQ-a pod indoktrinacijom ideologija, religije i ostalih sintetickih teorija.
Pa što se onda ne počneš i ti ponašati kao taj pas? Mislim ako je to tako lijepo i dobro, prirodno, idealno?
stranacunoći is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 18:52   #314
Quote:
stranacunoći kaže: Pogledaj post
Pa što se onda ne počneš i ti ponašati kao taj pas? Mislim ako je to tako lijepo i dobro, prirodno, idealno?
pa konvertiraj to u ljudskom smislu, ljudi nisu otvoreni, ne mozes uletiti nepoznatoj osobi i odmah biti najbolji prijatelj i zabavljat se ko nikad, ljudi se cak i ne obracaju jedni drugima na ulici, ignoriraju jedni druge, zivotinje su vise prirodnije u socijalizaciji
sreca pa zivotinje neznaju za krscanstvo urbani zivot i demokraciju inace bi vec do sad bacali bombe jedni po drugima, a jadnom medi u zimskom brlogu bi dolazia na naplatu porez za nekretnine.

eto zasto volim zivotinje, zato jer u njima vidim prirodna bica, a kad pogledam covjecanstvo, svi zive kao da su na proizvodnoj traci, rade sto im se kaze, govore sto se od njih trazi, i smisao zivota im je taj da svode svoje samopoštovanje i lojalnost iskljucivo prema iducoj isplati plaće.

pa pas koji se posere u parku zatrpa svoje govno, dođe i ponjuši i na neki svoj nacin "pozdravi" nekog prolaznika .......normalna zivotinjska socijalizacija i prirodno ponasanje
covjek koji ujutro ode na misu i slusa popa, popodne gleda larin izbor, turske spaunice i red carpet (iako je ljudski um na dovoljnoj komprehenziji da shvati da su te stvari cisti retardirani debilizam)

on sto svjesno radi - e ljudi moji to vam znaci bit seronja koji je sustavno školovan i odgajan po sistemu, a zivi neprirodnije i nemoralnije od pacova.

da brod tone, po meni u čamce za spašavanja idu prvo mala djeca pa životinje
ipak.....mala djeca su kolko tolko neiskvarena, i zao mi je gledat ih kako ih sistem kvari i usađuje sinteticki zivot i mentalnu indoktrinaciju
CatalystCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 21:23   #315
Quote:
CatalystCRO kaže: Pogledaj post
eto zasto volim zivotinje, zato jer u njima vidim prirodna bica, a kad pogledam covjecanstvo, svi zive kao da su na proizvodnoj traci, rade sto im se kaze, govore sto se od njih trazi, i smisao zivota im je taj da svode svoje samopoštovanje i lojalnost iskljucivo prema iducoj isplati plaće.
Kod životinja koje žive u čoporu itekako postoji hijerarhija i borba za poziciju u toj hijerarhiji.

Već je govoreno na ovoj temi da nema smisla povlačiti paralelu između pasa koji su stvarani da služe čovjeku i ostalih, posebno divljih životinja.
U divljem svijetu postoji borba između čopora i u samom čoporu. Kao i kod ljudi, samo što smo mi to digli na puno viši nivo, i ono dobro i ono loše.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 23:06   #316
Quote:
hell03 kaže: Pogledaj post
Nikad ne krijem i uvijek kažem da životinje volim više nego ljude. Mogu reći pred bilo kim i govorila sam to već pred dosta ljudi.
No, podrazumijeva se da ispred početka toga kada otpisujem sve druge ljude i ispred njih stavljam životinje, postoji određen broj ljudi koji se nalaze. Tih silnih top 5.

Mislim da nije potrebno da objašnjavam zašto, kako mogu tako, kako me nije sram, kako ovo... kako ono...

Tako je i eto. To je to. Tako jednostavno.
Naravno ti si super, jelda? Ljudi ne valjaju, ali to se na tebe ne odnosi, ti si iznimka? Znaš koliko je takvih iznimki? Milijuni na cijelom svijetu. Vi bi samo da vam se titra bez obzira na mane. Da vas se voli, obožava, sluša, raduje vam se , a vi zapovjedate? Kako jadno! Nije to ljubav prema ljubimcu, to je ljubav prema sebi , a mržnja prema ljudima, a to je jeza!!!!
stranacunoći is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 23:09   #317
Quote:
jebozovna kaže: Pogledaj post
mogu samo reći da me moj mačak veseli više nego svi ljudi ovog svijeta
smiruje me od lažljivih ljudi, licemjera, ludog, žalosnog svijeta...
jednom mi je bivši rekao zašto toliko trošim na njegovu hranu umjesto na njega; ne razumijem kako neko može biti ljubomoran na mačku
Pa dobro ti je rekao? Ti kojoj je mačka bolja od svih ljudi pa to je kao muškarac koji spava sa napumpanom gumenom lutkom? Svi osim njega vide da je to ludilo, a tako je isto kad ti je mačka prva na svijetu - ludilo.
stranacunoći is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 23:47   #318
kd bi bar dio ljudskog roda bio kao zivotinje svijet bi bio lijepsi
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 00:15   #319
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
kd bi bar dio ljudskog roda bio kao zivotinje svijet bi bio lijepsi
OK, povedimo dakle primjerom
Dotle su ovakve izreke floskule
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 11:59   #320
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
kd bi bar dio ljudskog roda bio kao zivotinje svijet bi bio lijepsi
Poslušne, mazne, drage, bez svog mišljenja i volje?? Pa to je bio cijeli HDZ pod Sanaderom? Znači ti bi bio kao Sanader, da te svi vole i slušaju, mašu repom kad dođeš? Kako je to žalosno.
stranacunoći is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.