Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2006., 14:23   #21
Prošle sam godine bio na Tenerifama po drugi put i to krajem 1mjeseca . Inače, ocean ko ocean je hladan pa čak i jesen a pogotovo u proljeće. Temperatua oceana u sječnju ili veljači je cca. 19-20C . Ja i moji prijatelji smo se komotno kupali u oceanu samo prvih minut kad uletiš moraš izdržati a poslje je više nego super. Moram još dodati da sam ja zimogrozan tako ako ti ja kažem da je OK to je to.

Pozdrav
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 17:50   #22
Quote:
wolf kaže:
Bok ljudi !

Ja i cura smo nešto razmišljali da ove godine zapalimo negdje u sedmom mjesecu na gore spomenute destinacije i to prvom povoljnom last minute ponudom.

Molio bih sve koji imaju bilo kakva iskustva (pozitivna ili negativna)
da nas upoznate s njima (klima, gužve, alternativne lokacije, last minute agencije s kojima imate pozitivna iskustva, hoteli, kupanje, znamenitosti, Tenerifi ili Kanari i ostalo).

Svaka informacija je dobro došla!

Tenerife nebi ni stapom diro, vidio i cuo sam samo najgore i u principu se podudara sa komentarima otprije.

Prikljucio bi se Indi i preporucio Lanzarote, od svih kanarskih otoka jedini ima dusu, u prvom redu zahvaljujuci Cesaru Manriqueu. Otok je predivan, pun kulturnih sadrzaja, Timanfaya nacionalni park je impresivan, zbilja covjek ima sto vidjeti i raditi, a i nema megalomanskih betonskih monstruoznih hotela koji su se nanizali po ostalim otocima.

http://en.wikipedia.org/wiki/C%C3%A9sar_Manrique
http://en.wikipedia.org/wiki/Lanzarote

Inace i Fuerteventura nije los izbor, za 5-10 godina ce vjerojatno izgledati kao Tenerife ili Gran Canaria, ali trenutno jos na nesto lici. Siromasniji je od Lanzarotea i naravno nema takvih kulturnih sadrzaja, ali zato ima pregrst ocuvanih dijelova.

http://en.wikipedia.org/wiki/Fuerteventura

Mi smo se odlicno proveli na oba, a da idem ponovo na kanare sigurno bih isao na Lanzarote.
dpajur is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 17:56   #23
Lanzarote i Fuertaventura su idealni otoci za one koji nemaju novaca i za one koje ne zanima nešto posebno vidjeti. Po meni to su destinacije gdje novac uopče ne vrijedi jer ga nemaš gdje potrošiti.



desert island
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 18:15   #24
Quote:
conan kaže:
Lanzarote i Fuertaventura su idealni otoci za one koji nemaju novaca i za one koje ne zanima nešto posebno vidjeti. Po meni to su destinacije gdje novac uopče ne vrijedi jer ga nemaš gdje potrošiti.



desert island
pa sad neznam kak ces opce tamo doc bez novaca, al dobro, ocito si nasao neki nacin.

nego hoces reci da nemozes vidjeti nista od ovoga?
Timanfaya nacionalni park
Cueva de los Verdes
Jameos del Agua
El Golfo i Los Hervideros
El Jardin del Cactus
Castillo de San Gabriel
Mirador del Rio
Monumento al Campesino
Castillo de San Jose

a surfat, ronit, plivat, jest i pit mozes bilo gdje na kanarima
dpajur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 14:20   #25
ne vidim zasto bi kanari ili tenerifi bili losi.ja zivim u spanjolskoj pa sam cesto tamo.jeftino je,svakako jeftinije nego neke druge destinacije tog tipa,jeftinije negokod nas na moru,a lijepo je.imas plaze,imas more,sunce,tokom cijele godine temperatura se krece oko 25 stupnjeva..evo ako imas mejl mogu ti poslati koju sliku s tenerifa ,konkretno s plaza i to di sam ja uglavnom bila.tenerifi su ti vulkanska otocja pa je svuda onaj crni pijesak sto je meni bas guba.
mierda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:45   #26
nick name ti je strašan.....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 10:55   #27
Quote:
conan kaže:
nick name ti je strašan.....

jel da ?
mierda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 14:26   #28
Quote:
xiola bleu kaže:
je, to je ziva istina. i jos se zale kaj tam svi pricaju spanjolski..
pa normalno da pricaju panjolski kad je to njihov jezik,kanari i tenerifi spadaju pod spanjolsku jos od vrijeme kad su tamo imali svoje kolonije,i spanjolski narod je tamo naseljen
mierda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 21:04   #29
ja idem tamo 6.4. ove godine...kako da tamo otputujem najpovoljnije...i vratim se, naravno ...odakle i s kojim prijevoznikom...ako tko ima iskustva il je čuo nek napise...thnx...
__________________
?????lovac na pacijente?????
qsebastian is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 20:48   #30
Neznam odakle se ti javljaš ali ja sam tamo odlazio uvijek iz Italije jer tamo čarteri lete cijele godine iz svih većig gradova . Nama su najbliži Verona ili Bologna .
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 13:26   #31
Quote:
qsebastian kaže: Pogledaj post
ja idem tamo 6.4. ove godine...kako da tamo otputujem najpovoljnije...i vratim se, naravno ...odakle i s kojim prijevoznikom...ako tko ima iskustva il je čuo nek napise...thnx...
Poceo sam malo pisati o tome na svojoj stranici dole prilozenoj, ali jos nisam sve napravio, ako nekog zanima... press na link dolje!
__________________
Kako oblikovati potpise
Japac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 18:28   #32
Bdw nisu Tenerifi jer je to samo jedan od Kanarskih otoka nego samo Tenerife !
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 20:01   #33
Hm... to su tocno je, Kanarski otoci, ali samo ovaj otok gdje sam bio je Tenerife! Znaci jednina...
__________________
Kako oblikovati potpise
Japac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 21:21   #34
Ja sam bila na Gran Canariji 2 tjedna 2000. za Novu godinu.
Nikad više!

Jednostavno... To nije tip odmora za mene. Preizgrađeno je, nema ničega autohtonog, ničega starijeg od 30 godina... Domaće stanovništvo jedva da vidiš, sve je puno Engleza i Nijemaca. Španjolsku hranu ne možeš nigdje naći, plaže su od vulkanskog crnog pijeska, stalno puše jak vjetar, more/ocean je hladan, česta je i calima (pješčana oluja koja može trajati danima).

Tip masovnog turizma za coach potatoe.

Hvala, ali ne hvala.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 18:57   #35
Treba ići okolo....

Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na Gran Canariji 2 tjedna 2000. za Novu godinu.
Nikad više!

Jednostavno... To nije tip odmora za mene. Preizgrađeno je, nema ničega autohtonog, ničega starijeg od 30 godina... Domaće stanovništvo jedva da vidiš, sve je puno Engleza i Nijemaca. Španjolsku hranu ne možeš nigdje naći, plaže su od vulkanskog crnog pijeska, stalno puše jak vjetar, more/ocean je hladan, česta je i calima (pješčana oluja koja može trajati danima).

Tip masovnog turizma za coach potatoe.

Hvala, ali ne hvala.
Za razliku od tebe ja ću si jedno sutra možda (ako doživim penziju ) kupiti stan negdje između Gran Cararije , Tenerifa ili oko Malage. Živio sam `96i `97 na Gran Canariji i kako si i sama vidjela to je totalno turističko mjesto (aludiram na Plaju Ingles) i upravo to se i meni sviđa. Zašto? Zato jer ja dolazim iz jednog turističkog grada na jadranu gdje po ljeti diživljavam ono što si ti navela da se tebi ne sviđa a to masa turista. Mogu primjetiti da nisi baš puno brijala po otoku jer da jesi vidjela bi da samo par (možda 5km) kilometara dalje
žive Španjolci a da ne govorim o Las Palmasu kao fantastičnom gradu gdje je turizam izumro.Na 30km od Plaje imap kanjon gdje su zivjeli u pečinama prvi prav stanovnici Kanarija i gdje dana danas ljudi žive u spiljama i upravo tamo imaš 2 fenomenalna restorana u spilji gdje je klopa looooommmm , itd itd. .
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 17:25   #36
meni siu tenerife katastrofa. vidim da ste vec sve prije opisali,pa cu samo rec da se po nicem ne razlikuje od nase obale,jos je i bezveznije.
richipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 17:53   #37
Ma od kuda tebi samo hrabrosti da Tenerife usporedjujes sa nasom obalom??!!!
Znas kad bi ono sranje mijenjao za nasu obalu? Ma nikad, a ni tad mozda?!
__________________
Kako oblikovati potpise
Japac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:40   #38
Nama je bilo jako lijepo. I netko je u postovima rekao da nema zelenila.... mi smo bili sa svih strana u zelenilu, priroda svuda oko nas; od cvijeća, plantaža banana, palmi do šuma!
Plaže su malo umjetne, za moj pojam, naše su prirodnije, ali lijepo je.
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 14:34   #39
Talking

Quote:
MarkoM kaže: Pogledaj post
Da li tko zna kako najjeftinije avionom doći do Tenerifa? Gledam po netu cijene i najpovoljnije što sam našao je Split-Bratislava/Beč-Tenerifi. Sporan mi je ovaj drugi let gdje cijena u jednom smjeru za jednu osobu dođe 200EUR. To se možda ne čini puno na prvi pogled, ali povratno znači 400EUR (2900kn), koliko dođe povratna karta i 7-dnevni boravak (polupansion) u Tunisu!? A Tenerifi ipak nisu toliko dalje od sjevera Afrike.
mi smo dobili besplatno!
 
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 14:52   #40
Quote:
beba64 kaže: Pogledaj post
mi smo dobili besplatno!
da, dobili ste vjerojatno besplatan smještaj
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.