Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2019., 15:34   #1
Google Pay / Wallet

Quote:
Google Pay is the fast, simple way to pay online, in apps, and in stores. Plus, send money to friends, split bills, and cash in on loyalty and rewards – all without your wallet.
  • Pay in stores with your Android phone
  • Pay on the web and in apps
  • Keep your information safe and secure
  • Send cash and split the bill
  • Access loyalty cards, offers, and more on your smart phone
  • Save event tickets, transit cards, and boarding passes
  • Manage your payment info online or in-app
Play Store

Budući da je Google Pay dostupan u Hrvatskoj od strane više pružatelja (PBZ, Revolut), mislim da je u redu da imamo posebnu temu gdje možemo razmjenjivati iskustva i novosti o eventualnim novim pružateljima.

Zadnje uređivanje assassin : 17.07.2019. at 21:31. Reason: dodan opis i link
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 15:40   #2
Evo moje iskustvo s dizanjem gotovine na (naravno beskontaktnom) bankomatu. Uspio sam podići normalno s vezane Revolut kartice na Erste bankomatu. Prvo mi nije htjelo očitati mobitel, pa sam nešto prčkao po njemu (moguće da sam ga trebao otključati) pa je prošlo. Tražilo me PIN od kartice (dakle, ako imaš virtualnu, ništa od toga). Nudilo mi je DCC (vjerojatno jer je na GPay vezan stari mastercard s UK BIN-om).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 21:32   #3
Dodao sam isto Revolut pošto druge kartice ne mogu i samo sam platio jednom i ok je prošlo.
Trebao sam upaliti ekran (iznad 100 kuna treba i otključati).
Od mene ima plus, ali trenutno mi nije problem nositi karticu pa mi je ovo više za neke iznimne situacije.

Nisam znao da ide to s beskontaktnim bankomatima i karticama koje nisu od te banke.
Doduše, ja koji sam i probao od vlastite banke- izgleda da još nije aktivirano
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 21:44   #4
Beskontaktne bankomate imaju Erste i ZABA. PBZ-ovi vidim da imaju opremu, ali još nije uključena.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 23:06   #5
HPB isto imaju opremu na nekim bankomatima.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2019., 12:39   #6
Sto tocno naprave u Lidlu kada mi pos nekada nikako ne prihvaca gpay placanje? Znaci zadnjih 5 puta platim mobom, ali 2 puta je doslo do zastoja pa je teta rekla ajmo ponovo, pokrenula novo placanje, naslonim i radi.

A prije toga se drkam s mobom pa gledam jesam li mozda ugasio nfc, pa sto puta lock/unlock pa kruzim oko tog pos-a ko kreten... Prilicno sam siguran da nije do moba. To je nesto do njih valjda ili odabira nacina placanja, al sto?

Sent from my SM-N960W using Tapatalk
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2019., 18:39   #7
Ali uz PBZ ima Gpay na Revolut? Ja sam mislio da su još u beta testiranju! Je li se moguće registrirati normalno?
Dwade20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2019., 20:49   #8
Pbz i revolut (fizicka i virtualna) uredno rade na gpayu. Ubacis karticu u gpayu i pratis upute, nista specijalno

Sent from my SM-N960W using Tapatalk
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2019., 21:42   #9
Jedino što virtualnu nećeš moći koristiti na bankomatima (jer ti treba pin).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2019., 22:02   #10
E da, to je novost koju u svom selu jos nisam stigao probati (rba nam jos ima ugasene nfc terminale).

Pro tip: ako ceka fizicku revolut karticu moze komotno placati virtualnom na netu i gpayu, nema nikakvih aktivacija

Sent from my SM-N960W using Tapatalk
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2019., 15:27   #11
ZNači probao sam registrirati PBZ karticu Visa inspire na Gpay i kaže mi da se javim banci jer je nemoguće preuzeti podatke.
Probao sam direktno u Gpayu ubaciti podatke s kartice i putem PBZ digitalnog bankarstva (tamo gdje je ikona Gpaya) i neće.Vidim da mi na kartici piše najprije moje ime pa prezime,dok u digitalnom bankarstvu piše najprijue prezime pa onda ime,neznam dali bi to mogo biti problem.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2019., 23:53   #12
Moras nazvat SZK da odobre dodavanje kartice u GPay.
Meni je prosle godine radilo i bez zvanja SZK, al ove godine nije, morao sam nazvat SZK
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2019., 23:59   #13
Meni je prije mjesec dana gpay nudio verificiranje kartice preko poziva... Pustio sam to, nakon par dana reinstalirao gpay i dodao opet karticu te mi je ponudilo sms verifikaciju.

Sent from my SM-N960W using Tapatalk
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2019., 15:46   #14
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Moras nazvat SZK da odobre dodavanje kartice u GPay.
Meni je prosle godine radilo i bez zvanja SZK, al ove godine nije, morao sam nazvat SZK
Aha,znači ipak mora prići preko njih.Jer tamo u upustvima ne piše tako,na njihovoj stranici navodno je sve automatski preko aplikacije.
SZK naravno ne odgovara U zadnje vrijeme je lutrija kad ih zvati a da ih dobiješ u kratkom roku.
Poslao sam im mail.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2019., 10:20   #15
Ja sam zadnji put mprao aktivirati uz pomoc SZK. Prvi put nisam trebao
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2019., 10:23   #16
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Ja sam zadnji put mprao aktivirati uz pomoc SZK. Prvi put nisam trebao
Si probao ići preko aplikiacije one njihvoe za digitalno bankarstvo?
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2019., 13:30   #17
Neznam,meni kartica ide na google pay ali samo za online plaćanje,ne mogu je nikako postaviti za bezkontaktno plaćanje putem mobitela na prodajnim mjestima.Sad neznam dali oni moraju u SZK u aktivirati nešto ili moram prije toga u banci tražiti aktivaciju Wave 20 pay usluge i virtualne kartice.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2019., 18:03   #18
Zvaso sam szk,nakon par provjera nisu riješili problem,i dalje ne mogu aktivirati beskontaktno plaćanje u Gpayu.Kažu da s njihove strane je sve ok.
S druge strane bez problema sam dodao Revolut karticu u Gpay za bezkontaktno i normalno je koritim.
A dodao sam i druge kartice bez problema.jedino mi ta PBZ tekući šteka.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2020., 13:06   #19
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Si probao ići preko aplikiacije one njihvoe za digitalno bankarstvo?
Jesam. Nije islo bez poziva SZK.
Prvi put nisam imao takvih problema

Zovi ponovo dok ne naletis na nekog tko nesto zna. U SZK rade i studenti koji su nezainteresirani i (skoro) nista ne znaju
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2020., 13:20   #20
Vrijede li kod nas GPay promo kodovi?
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.