Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2013., 16:49   #1
Problem sa instalacijom printera

Imam printer Hp laserjet M1132 MFP (multi-funkti monokormatski). Prije je bio spojen na stolno računalo sa win XP, prilikom prvog spajanja sve se samo instaliralo (nisam trebao baš ništa raditi) i dobro je radilo. Sad pokušavam spojit taj printer s novim laptopom (na kojem je Win 7), instalirao sam drivere, kad otvorim Devices and printers printer je instaliran, stavim ga na default printer, ali ne mogu printati, tj kad bilo što pošaljem na printanje javlja se Troubleshoot.
Ne znam u čem je problem i kako riješiti.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 13:13   #2
Jel si driver skinuo TU?
Probaj resetirati racunalo te ga nakon resetiranja upaliti, mene zna zezati ponekad usb konekcija...
exXter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 23:56   #3
Drivere imam na cd-u koji je došao sa printerom. kad sam ih instalirao tražio je da spojim printer na komp, spojio sam ali ga komp nije pronalazio, kao da i nije spojen. restartiran je tj ugašen od onda.
i sad sam ponovo išao printati, kad pošaljem na printanje piše error printing.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 00:07   #4
Jesi probao promjeniti USB kabel.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 22:13   #5
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Jesi probao promjeniti USB kabel.
Probao sam s drugim kabelom i ništa, a moj kabel je ispravan-printao je na drugom printeru.
Sad sam skužio di je zapravo problem, ali ne znam kako riješti:
Kad dodajem printer u postavkama Printers and fakses, nudi mi razne portove za spajanje, ali nema USB porta, a samo taj kabel imam. ne znam kako to namjestiti.
Nudi i kreiranje novog porta ali opet nema USB porta.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 23:46   #6
A nema drugog nacina, prvo izbrisi sve drivere iz laptopa vezane za taj printer, restartaj laptop, nemoj jos USB kabela prikapcati na printer, stavi CD sa driverima u DVD RW laptopa i pokreni instalaciju drivera, kad te prilikom instalacije zatrazi da prikljucis USB kabel na printer onda ga prikljuci i pricekaj da laptop prepozna printer i zavrsi instalaciju.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 16:24   #7
kad si u wordu, ides na File pa Print i otvori ti se prozorcic, odmah na pocetku ti pise kao naziv pisaca i samo moras provjerit jel ti u tom nazivu pise tvoj pisac, a ne neki žnj.
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 13:14   #8
trebam pomoć,iman neki stari hp printer hp deskjet 656 c i nikako ga nemogu pokrenut na laptopu,nemam nikakvog instalacijskog cd za njega jer je to bilo kod tate u garaži a ko zna di su završili cdi,kako da ga probam instalirat i pokrenut na windows 7??????
vrazja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 13:30   #9
Probaj preko Windows update, pogledaj link.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 21:52   #10
molim vas pomozite

jutros upalila laptop, krenem isprintati neki dokument i ne mogu ( a jučer je sve štimalo). Kad kliknem na ikonicu printera javlja mi "nemate instaliranih pisača". Na kontrolnoj ploči u mapi printeri: prazna. Imam Windows Vistu, a printer je Brother MFC-6490CW. Zatim sam probala preko instalacijskog CD-a ići na popravak instalacije, konačna poruka koju dobijem je:" da je Windows našao upravljački program za uređaj, ali je pri pokušaju instalacije naišao na pogrešku, te da jedan od programa za instaliranje ovog uređaja trenutčno ne može izvršiti instalaciju."
Dovoljno mi je frustracija nepoznavanje materije ( totalni antitalent za svu tehniku ). Ne budi lijena, deinstalirala sam printer i opet se poslužila sa CD-om oko ponovne instalacije i da skratim priču na kraju dobila istu poruku koju sam vam gore navela.
Unaprijed zahvalna na svakom odgovoru.
xyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 23:15   #11
Da li je možda sa porukom došao kakav dodatni error kod ? Poruka je ovako dosta općenita. Čudno je da pisač sam od sebe nestao.

Ovako, ako sam dobro shvatio pisač nije sada instaliran. Iskopčaj ga iz računala, pretpostavljam da je spojen na USB. Nakon što ga ponovo spojiš na USB, računalo bi trebalo prepoznati novi hardware (pisač) pa vidi da li ćeš doć do koraka kada pita lokaciju drivera, ili će u najboljem slučaju sam povuć drivere. Prije nego što ga odspojiš sa USB isključi printer.

Dakle redosljed bi bio: isključiti printer, izvuć USB kabel iz računala, spojiti USB kabel u računalo, upaliti printer, vidjeti što se događa
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 00:19   #12
Quote:
Antomon kaže: Pogledaj post
Da li je možda sa porukom došao kakav dodatni error kod ? Poruka je ovako dosta općenita. Čudno je da pisač sam od sebe nestao.
nisam htjela u detalje jer nisam znala hoće li me tko doživjeti budući je zadnji odgovor na ovu temu bio prije godinu dana i više.
U svakom slučaju hvala ti na odgovoru.

Ovo sa isključivanjem printera i iskopčavanjem USB-a sa odradila...wizard me navodio i niš nije pomoglo.
Idem po redu, ako napišem koju glupost nemojte mi se smijati
Pri paljenju laptop se smrznuo, budući me nije doživljavao naprasno sam ga restartala. I kada sam otvorila dokument koji sam htjela printati dogodila se prije navedena priča.
Tada su mi se otvarale obavijesti slijedećim rasporedom:
1.
"c:/windows/system32/sti_ci.dll is either not designed to run on windows or it contains error.Try instaling the program again using the original installation media or contact your system administrator or the software vendor for support".
2.
"windows nije mogao učitati instalacijski program za Image. Obratite se proizvođaču hardvera i zatražite pomoć."
3.
"Pronađen je novi harware MFC-6490 CW. Windows ne može pronaći ušravljački program za vaš uređaj.Ako znate tko je proizvođač uređaja možete posjetiti njegovo web mjesto i potražiti upravljački program u odjeljku za podršku."
4.
"Windows je pronašao upravljački program za uređaj, ali je pri pokušaju instalacije naišao na pogrešku. Brother MFC-6490 CW Printer. Jedan od programa za instaliranje ovog uređaja trenutno ne može izvršiti nstalaciju"

E jesam se raspisala
xyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 09:03   #13
Ovo kada se laptop smrznuo i kada si ga "na silu" ugasila je možda razlog zašto imaš problema sa reinstalacijom printera. DLL-ovi koji se nalaze u c:/windows/system32 su nužni za ispravan rad Windowsa. Probaj napraviti system file check preko command promta.

http://www.7tutorials.com/7-ways-lau...ws-7-windows-8
https://support.microsoft.com/en-us/kb/929833

Ako nešto popravi, ponovi instalaciju printera
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 11:26   #14
Antomon, poslala sam ti pp
xyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 09:58   #15
Printer hp 1010, sve je bilo u redu, međutim odjednom više neće printati, tj. kad hoću printati isprinta stranicu na kojoj piše unsupported personality:PCL????

Savjet?
doratea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 18:41   #16
http://h30499.www3.hp.com/t5/Printer...5#.VVoHmak99Y8
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 16:00   #17
Pozdrav!

Imam printer HP Deskjet 1515 serije, a uz njega sam dobio instalacijski cd za verziju 1510, za što mislim da je moguće koristiv za sve verzije, no, začudo, ne može pokrenuti instalaciju drivera na windowsima xp.

što učiniti?
Hvala!
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 22:41   #18
Quote:
PinkastiFlojd kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam printer HP Deskjet 1515 serije, a uz njega sam dobio instalacijski cd za verziju 1510, za što mislim da je moguće koristiv za sve verzije, no, začudo, ne može pokrenuti instalaciju drivera na windowsima xp.

što učiniti?
Hvala!
A što se točno događa kad pokreneš instalaciju?Inače te drivere možeš skinuti i ovdje http://support.hp.com/us-en/drivers/...30AQO5O3KA30R1
Trebali bi raditi na svim verzijama windowsa osim možda win 8
Tomislav1201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 02:23   #19
Quote:
Tomislav1201 kaže: Pogledaj post
A što se točno događa kad pokreneš instalaciju?Inače te drivere možeš skinuti i ovdje http://support.hp.com/us-en/drivers/...30AQO5O3KA30R1
Trebali bi raditi na svim verzijama windowsa osim možda win 8
prekine mi instalaciju i neka obavijest dođe o nemogućnosti nastavka instalacije.

skinuo sam danas baš te drivere, probat ću instalirati ih sutra.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.