Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2015., 16:18   #9941
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Tvrdiš da se anđeli klanjaju drugom anđelu? Arhanđeo je anđeo, samo višeg ranga.


To je tema Trojstva. Isus je prvorođeni (ne stvoreni) Božji Sin, iste božanske biti kao Otac.
a šta bi trebalo značiti "prvorođeni" ?
(ako se odbaci to da je prvostvoreni)
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 04.07.2015., 16:40   #9942
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
a šta bi trebalo značiti "prvorođeni" ?
(ako se odbaci to da je prvostvoreni)
I što bi trebalo značiti to da je svakoj ženi glava muškarac, svakom muškarcu glava Krist, a kristu glava Bog?
Lp
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Old 04.07.2015., 17:15   #9943
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Želim reći da ti nemaš pojma što struka kaže o prijevodu JS, ali te to ne sprječava da se pozivaš na istu, iznosiš lažne informacije i nesuvisle tvrdnje.
Jasno mi je da izvor neću dobiti, nego nekakav nesuvisli komentar.
U vezi prepirke Mihaela i đavla oko Mojsijevog tijela piše ti u Judi redak 9.Inače toga u Bibliji nema nigdje,nego u apokrifnoj knjizi Mojsijevo uzašašće u nebo.
micantorban is offline  
Old 04.07.2015., 17:40   #9944
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
I što bi trebalo značiti to da je svakoj ženi glava muškarac, svakom muškarcu glava Krist, a kristu glava Bog?
Lp
crni Božo
ne miješaj se, tražim odgovor od Junia-e (ili kako se već piše ) onako po katolički..

i da znaš da mi se više sviđao onaj tvoj majstorski avatar
usput... đes'ba ša ima ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 04.07.2015., 18:16   #9945
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
crni Božo
ne miješaj se, tražim odgovor od Junia-e (ili kako se već piše ) onako po katolički..

i da znaš da mi se više sviđao onaj tvoj majstorski avatar
usput... đes'ba ša ima ?
Bude ti junia već odgovorila po svome, ja sam se samo htio nadovezati na tebe, moram da priznam da površno pratim temu, možda sam i fulao smisao,
ja sam ti inače u svom filmu, kako si mi ti?
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Old 06.07.2015., 12:54   #9946
Quote:
S-S-B-F kaže: Pogledaj post
Savršeni čovjek Adam,savršeni čovjek Isus.Jedino tako!!! Za ono gore postoje parabole,hiperbole,kontekst itd...Rekao sam ti već da istražuješ,samo čitaj,proučavaj i pitaj kaj nije jasno?
Dakle, savršeni čovjek otkupljuje grijeh?!

Može li čovjek, pa bio on i savršen, otkupiti grijeh?
Zar nije Bog taj koji je jedini u stanju otkupiti čovječanstvo i spasiti ga smrti?

Parabole, hiperbole, kontekst itd....pa objasni u kojem to kontekstu se anđeli klanjaju drugom anđelu?

A opet, kad uvodi Prvorođenca u svijet, govori:
Nek pred njim nice padnu
svi anđeli Božji.


Hebrejima
__________________
Quies
Junia is offline  
Old 06.07.2015., 13:30   #9947
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
a šta bi trebalo značiti "prvorođeni" ?
(ako se odbaci to da je prvostvoreni)
To govori o jedinstvenom odnosu Oca i Sina. Ako bi Isus bio stvorenje i ne bio dijelio božansku narav s Ocem, on ne bi mogao imati spasiteljsku i otkupiteljsku ulogu koju mu NZ pridaje. Nemoguće je da stvorenje otkupljuje drugo stvorenje. Zato JS, djelomično svjesni ovog, tu otkupiteljsku i spasiteljsku ulogu zapravo pripisuju Ocu (Jehovi) i time niječu Krista.
__________________
Quies
Junia is offline  
Old 06.07.2015., 13:47   #9948
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Dakle, savršeni čovjek otkupljuje grijeh?!

Može li čovjek, pa bio on i savršen, otkupiti grijeh?
Zar nije Bog taj koji je jedini u stanju otkupiti čovječanstvo i spasiti ga smrti?

Parabole, hiperbole, kontekst itd....pa objasni u kojem to kontekstu se anđeli klanjaju drugom anđelu?

A opet, kad uvodi Prvorođenca u svijet, govori:
Nek pred njim nice padnu
svi anđeli Božji.


Hebrejima
Samo je savršena žrtva mogla otkupiti Adamov grijeh u obliku čovjeka!!!A tko je to poslije Adama bio savršen?Jel je Jakov mogao dati žrtvu Izaka za spas čovječanstva?Jehova je poslao svoga ljubljenog sina kojemu je povjerio zadatak koji je izvršio i za nagradu Kraljuje Jehovi s desna.I da,klanjaju mu se i anđeli jer je to Jehova dozvolio jer je Isus(Jehova je spasenje)proslavio njegovo ime i na zemlji i na nebu.Al uz sve to JEDINO je ispravno moliti se SAMO Jehovi kojega ako bilo što zamolimo saslušati će nas i čut će nas a molitvu upućujemo preko Isusa Krista.!!!
S-S-B-F is offline  
Old 06.07.2015., 13:50   #9949
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
I što bi trebalo značiti to da je svakoj ženi glava muškarac, svakom muškarcu glava Krist, a kristu glava Bog?
Lp
Što to znači?
Da je žena niže naravi od muškarca, muškarac od Krista, Krist od Boga?
__________________
Quies
Junia is offline  
Old 06.07.2015., 13:51   #9950
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
To govori o jedinstvenom odnosu Oca i Sina. Ako bi Isus bio stvorenje i ne bio dijelio božansku narav s Ocem, on ne bi mogao imati spasiteljsku i otkupiteljsku ulogu koju mu NZ pridaje. Nemoguće je da stvorenje otkupljuje drugo stvorenje. Zato JS, djelomično svjesni ovog, tu otkupiteljsku i spasiteljsku ulogu zapravo pripisuju Ocu (Jehovi) i time niječu Krista.
Isus je stvorenje i djeli božansku narav s Ocem,a spasitelj je JEHOVA!!!IVAN 3:16
S-S-B-F is offline  
Old 06.07.2015., 13:56   #9951
Quote:
S-S-B-F kaže: Pogledaj post
Samo je savršena žrtva mogla otkupiti Adamov grijeh u obliku čovjeka!!!A tko je to poslije Adama bio savršen?Jel je Jakov mogao dati žrtvu Izaka za spas čovječanstva?Jehova je poslao svoga ljubljenog sina kojemu je povjerio zadatak koji je izvršio i za nagradu Kraljuje Jehovi s desna.I da,klanjaju mu se i anđeli jer je to Jehova dozvolio jer je Isus(Jehova je spasenje)proslavio njegovo ime i na zemlji i na nebu.Al uz sve to JEDINO je ispravno moliti se SAMO Jehovi kojega ako bilo što zamolimo saslušati će nas i čut će nas a molitvu upućujemo preko Isusa Krista.!!!
Pitanje za tebe: ako je Isus savršena žrtva, je li on Otkupitelj i Spasitelj? Može li stvorenje otkupiti čovječanstvo od grijeh i smrti?

Nije li rečeno "Samo se Bogu klanjaj"? Kako Bog dozvoljava da se anđeli klanjaju stvorenju, umjesto stvoritelju i time vrše idolatriju?
__________________
Quies
Junia is offline  
Old 06.07.2015., 14:02   #9952
Quote:
S-S-B-F kaže: Pogledaj post
Isus je stvorenje i djeli božansku narav s Ocem,a spasitelj je JEHOVA!!!IVAN 3:16
Dakle, niječeš da je Isus Spasitelj iako ga Bilija tako naziva:

Danas vam se u gradu Davidovu rodi Spasitelj, Krist i Gospodin.
Luka 2


Što znači da Isus kao stvorenje dijeli božansku narav s Ocem, ne razumijem, koja je to božanska narav njima zajednička kao Stvoritelju i stvorenju? Što misliš pod pojmom božanske naravi?
__________________
Quies
Junia is offline  
Old 06.07.2015., 14:11   #9953
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Pitanje za tebe: ako je Isus savršena žrtva, je li on Otkupitelj i Spasitelj? Može li stvorenje otkupiti čovječanstvo od grijeh i smrti?

Nije li rečeno "Samo se Bogu klanjaj"? Kako Bog dozvoljava da se anđeli klanjaju stvorenju, umjesto stvoritelju i time vrše idolatriju?
Kak ne kužiš?Ajd,nacrtat ću ti!!! Ja sam Kralj recimo Slavonije i dobijem sina(stvorim,napravim) i velim slavoncima ;On je moj sin ,njega slušajte i kad se njemu poklonite kao da ste meni poklonili.On je Kralj i sve što kaže izvršavajte!!! Dal to znači da sam ja nesto ili nevažan?Opet kad ja nešto velim ,sin se pokorava i potvrđuje jel sin voli Oca kao i on njega.Jehovini svjedoci vam ne žele ukrasti Isusa već naprotiv dati vam ga kad dođu na vaša vrata da vas upoznaju da je on Kralj nad Kraljevima kojemu je Otac dao vlast da vlada nad neprijateljima svojim!!!I gledaj Junia koji je ovo post(broj)ako još smatraš da treba da vjeruješ u Trojstvo ja neznam kaj da ti velim više!!!!!!
S-S-B-F is offline  
Old 06.07.2015., 14:27   #9954
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Dakle, niječeš da je Isus Spasitelj iako ga Bilija tako naziva:

Danas vam se u gradu Davidovu rodi Spasitelj, Krist i Gospodin.
Luka 2


Što znači da Isus kao stvorenje dijeli božansku narav s Ocem, ne razumijem, koja je to božanska narav njima zajednička kao Stvoritelju i stvorenju? Što misliš pod pojmom božanske naravi?
Nemrem bolivit?!! Jel ti uopće čitaš(razmišljaš)kad netko neš napiše?Naravno da Isus nemre bit spasitelj ako ga Svemogući Bog Jehova ne stvori.I kad ga je stvorio (PRVOROĐENI,JEDINOROĐENI) pošto je Adam sagriješio što sad?Može potamanit i njega i Evu i djecu i sotonu i njegove demone i što onda?Ali ne On daje svoje prvo stvorenje za nas ljude glupe!I onda tko je spasitelj? Jehova ili Isus?.I jedan i drugi,jer je Isus mogao zamoliti svoga Oca(Jehovu)da mu pošalje milione anđela da potamani cijelo Rimsko carstvo i sve ljude i vratit se na nebo u duhovnom obliku i baš ih briga za nas jadnike .Ne,pročitaj opet Ivan 3:16
S-S-B-F is offline  
Old 06.07.2015., 21:20   #9955
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
To govori o jedinstvenom odnosu Oca i Sina. Ako bi Isus bio stvorenje i ne bio dijelio božansku narav s Ocem, on ne bi mogao imati spasiteljsku i otkupiteljsku ulogu koju mu NZ pridaje. Nemoguće je da stvorenje otkupljuje drugo stvorenje. Zato JS, djelomično svjesni ovog, tu otkupiteljsku i spasiteljsku ulogu zapravo pripisuju Ocu (Jehovi) i time niječu Krista.
nepotrebno je "ako bi..." i " Zato JS..."
pitao sam te konkretno pitanje, ali vidim da nemaš ili ne znaš odgovor
to da otac i sin imaju jedinstven odnos znamo i onako, pa nije potrebno da se zove 'prvorođeni'.
kakve uopće ima veze izraz "prvorođeni" sa nekim posebnim ili jedinstvenim odnosom ?
nikakve.

prvorođeni ima veze sa nečim u čemu je sin (Isus) prvi i sa postajanjem (rođenje = početak postojanja) ,...početkom bitisanja...a pošto Isus na nebu nije mogao biti rođen od žene, a postojao je i prije svih, onda je i logično da se 'prvorođeni' odnosi na to da je prvi stvoren od oca.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 06.07.2015., 21:38   #9956
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Pitanje za tebe: ako je Isus savršena žrtva, je li on Otkupitelj i Spasitelj? Može li stvorenje otkupiti čovječanstvo od grijeh i smrti?
ponavljaš ovo pitanje sto puta (i prije nekoliko mjeseci ili godina) i dobiješ odgovore, i opet dođeš i opet isto
meni se čini da je tebi jedini cilj Jehovine svjedoke degradirati, a ne razmotriti išta rečeno ovdje.

hajde ovako... možda će ti biti jasnije..
od koga/čega se otkupljuje čovječanstvo ?
Quote:
Nije li rečeno "Samo se Bogu klanjaj"? Kako Bog dozvoljava da se anđeli klanjaju stvorenju, umjesto stvoritelju i time vrše idolatriju?
kome je to rečeno ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 07.07.2015., 06:37   #9957
Pozdrav
imam ozbijno pitanje za Jehovine svjedoke. Ali prije toga bih zamolio da mi odgovore samo praktični JS ako ih ima. Oni koji zaista u vjeruju u tu vjeru, koji aktivno idu na skupštine, proučavaju Bibliju i vjeruju u nju, etc. Pitanje glasi: Bog Jehova izravno naređuje spaljivanje nekih osoba, uglavnom žena. Ako je vjerovati Bibliji na koju se Jehovini Svjedoci strogo pozivaju ao Jehovinu Riječ i ne dovode je u pitanje, tako piše u toj Knjizi. Daću samo jedan primjer, iako ih ima više:
“I Jiftah se zavjetovao Jehovi: Ako mi predaš u ruke Amonce, onaj tko prvi izađe na vrata moje kuće u susret meni, kad se budem vraćao iz boja s Amoncima, biti će Jehovin i Njega ću Ti prinijeti kao žrtvu paljenicu!” (Suci 11,39).
Jehova je usližio Jeftahovu molbu i predao mu je Amonski narod, te je Jiftah pobijedio. Iz daljeg konteksta se vidi da je Jiftahu izašla u susret njegova rođena kćer. A pošto se on zavjetovao Jehovi, spalio je na žrtveniku kao žrtvu paljenicu svoju vlastitu kćer. Jehova ga za tu dosljednost nagrađuje tako što nakon paljenja svoje kćeri postaje slavan sudac u Izraelu. Kako vi, Jehovini svjedoci, objašnjavate ovo? Da ponovim, ovo je bio jedan primjer, ali Jehova također naređuje i:
1) spaljivanje svećenikove kćeri ako voli seks - Leviti 21,9
2) spaljivanje majke i kćeri, ako legnu sa istim čovjekom - Leviti 20, 14
3) spalljivanje mlade trudnice jer je začela vanbračno - Post 38,24
Ali, zadržimo se samo na prvom primjeru, kao najreprezentativnijem.

Vi ste Jehovini svjedoci, pa nemojte ovo shvatiti kao provokaciju. Ovo je nešto što doista piše u vašoj Knjizi (dao sam numeraciju svih mjesta). Nisam dakle ništa izmislio i samo vas pitam, jer vi svjedočite Biblijskog Jehovu Boga - kako tumačite ovo iz Suci 11,39 na dalje. Hvala na iskrenom odgovoru.
Harf is offline  
Old 07.07.2015., 10:53   #9958
Quote:
S-S-B-F kaže: Pogledaj post
Kak ne kužiš?Ajd,nacrtat ću ti!!! Ja sam Kralj recimo Slavonije i dobijem sina(stvorim,napravim) i velim slavoncima ;On je moj sin ,njega slušajte i kad se njemu poklonite kao da ste meni poklonili.On je Kralj i sve što kaže izvršavajte!!! Dal to znači da sam ja nesto ili nevažan?Opet kad ja nešto velim ,sin se pokorava i potvrđuje jel sin voli Oca kao i on njega.Jehovini svjedoci vam ne žele ukrasti Isusa već naprotiv dati vam ga kad dođu na vaša vrata da vas upoznaju da je on Kralj nad Kraljevima kojemu je Otac dao vlast da vlada nad neprijateljima svojim!!!I gledaj Junia koji je ovo post(broj)ako još smatraš da treba da vjeruješ u Trojstvo ja neznam kaj da ti velim više!!!!!!
Ako je Otac Kralj, i ako je Sin Kralj, zar oni nisu iste biti?
Ti ovim svjedočiš Trojstvo, samo to ne kontaš.

Sve dok JS ne budu u stanju svjedočiti Isusa kao Spasitelja i Otkupitelja, ja ću smatrati da oni žele oduzeti Isusa kršćanstvu.
__________________
Quies
Junia is offline  
Old 07.07.2015., 10:57   #9959
Quote:
S-S-B-F kaže: Pogledaj post
Nemrem bolivit?!! Jel ti uopće čitaš(razmišljaš)kad netko neš napiše?Naravno da Isus nemre bit spasitelj ako ga Svemogući Bog Jehova ne stvori.I kad ga je stvorio (PRVOROĐENI,JEDINOROĐENI) pošto je Adam sagriješio što sad?Može potamanit i njega i Evu i djecu i sotonu i njegove demone i što onda?Ali ne On daje svoje prvo stvorenje za nas ljude glupe!I onda tko je spasitelj? Jehova ili Isus?.I jedan i drugi,jer je Isus mogao zamoliti svoga Oca(Jehovu)da mu pošalje milione anđela da potamani cijelo Rimsko carstvo i sve ljude i vratit se na nebo u duhovnom obliku i baš ih briga za nas jadnike .Ne,pročitaj opet Ivan 3:16
Razumijem ja što ti pišeš, nego ti ne promišljaš o dubini nauka o tome da te stvorenje spašava od grijeha. To jednostavno ne stoji.
__________________
Quies
Junia is offline  
Old 07.07.2015., 11:00   #9960
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
nepotrebno je "ako bi..." i " Zato JS..."
pitao sam te konkretno pitanje, ali vidim da nemaš ili ne znaš odgovor
to da otac i sin imaju jedinstven odnos znamo i onako, pa nije potrebno da se zove 'prvorođeni'.
kakve uopće ima veze izraz "prvorođeni" sa nekim posebnim ili jedinstvenim odnosom ?
nikakve.

prvorođeni ima veze sa nečim u čemu je sin (Isus) prvi i sa postajanjem (rođenje = početak postojanja) ,...početkom bitisanja...a pošto Isus na nebu nije mogao biti rođen od žene, a postojao je i prije svih, onda je i logično da se 'prvorođeni' odnosi na to da je prvi stvoren od oca.
Isus s Ocem dijeli božansku narav, istu bit. To je ono jedinstveno što stvorenja nemaju. Zato je on rođen, ne stvoren.

On, trajni lik Božji, nije se kao plijena držao svoje jednakosti s Bogom, nego sam sebe 'oplijeni' uzevši lik sluge, postavši ljudima sličan
__________________
Quies
Junia is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.