Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2005., 20:42   #1
Darujte radost

rekel je papa a ja velim konacno nekaj pametnoga od njega, i to f pravom Bhakti-stilu, kak i spada!

neznam kolko je on utjelovljenje tog kaj prica, al bar se covek trudi reci..a Rec treba ozivjeti.

"Ljudima treba anestezija da bi živjeli, oni žive u mračnom svijetu. Radost oslobađa ljude, a osmjehom i ljubaznošću, uz malo pomoći i opraštanja, može se dati radost svijetu"
"Darujte radost, a ne skupe poklone koji koštaju i novca i vremena"

ova "bozicna" strka i navale na ducane prolaze kraj mene neprimetno..ne povodim se.. jedino mi je cudno..nema ni radosti, svima je stres.. zgubljeni su i nemru najti ono kaj iscu...a spiritualnost tog doba se totalno zgubila u sveopcoj gunguli..
kaj manje manje trbuha, to vishe spirita..

Srecen Bozic!
i budite Radost
Zivot
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 10:34   #2
Papa opet sere gluposti.
Na ovaj nacin samo opravdava sebe da crkva ne mora nikome materijalo pomocu.
Dakle kad vidite gladnog nemojte ga nahraniti nego mu dajte radost.
A radost i ostale slicne apstraktne pojmove kao ljubav ,mir, istina, zivot, milost mozes slobodno macku o rep objesiti jer ne koriste nikome i nicemu.

A di ces vece radosti nego kad dobijes skupi poklon.
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 10:24   #3
Question Koja je korist od djeteta ?

Quote:
xara kaže:
A radost i ostale slicne apstraktne pojmove kao ljubav, mir, istina, zivot, ... jer ne koriste nikome i nicemu.

A di ces vece radosti nego kad dobijes skupi poklon.
Bez ljubavi, mira i istine život je bezvrijedan i nikakvi "skupi pokloni" ne mogu ga učinit vrijednim.

Nikad me nisu veselili pokloni iz dućana. Dar je pravi samo ako je od srca, i uopće ne mora biti skup. Dapače ne vjerujem u skupe darove.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 11:43   #4
Quote:
jimmy jazz kaže:
rekel je papa a ja velim konacno nekaj pametnoga od njega, i to f pravom Bhakti-stilu, kak i spada!

neznam kolko je on utjelovljenje tog kaj prica, al bar se covek trudi reci..a Rec treba ozivjeti.

"Ljudima treba anestezija da bi živjeli, oni žive u mračnom svijetu. Radost oslobađa ljude, a osmjehom i ljubaznošću, uz malo pomoći i opraštanja, može se dati radost svijetu"
"Darujte radost, a ne skupe poklone koji koštaju i novca i vremena"

Zivot
i šđto je tu revolucionarno novo?
To svake godine slušaš, zar ne..
amii is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 11:45   #5
najlakše-
darujte ljubav, otvorite srca, budite topli, bla bla bla bla
i onda se peku masni kolači i odojci ili janjci ili puretina sve sa ljubavlju u srcu.
i još krasni anđelčići puni ljubavi i svi se puse i svi se vole i svi kenjaju.
amii is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 11:48   #6
i da..
možeš si misliti ljubavi.
ljudi ni ne znaju što je to.
nije sigurno cakljenje u očima i slično.
niti caritasove humanitarne akcije ili unicefove čestitke, niti niti..
mrzim božić
amii is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 10:44   #7
Repetitio ...

Quote:
Bez ljubavi, mira i istine život je bezvrijedan i nikakvi "skupi pokloni" ne mogu ga učinit vrijednim.

Nikad me nisu veselili pokloni iz dućana. Dar je pravi samo ako je od srca, i uopće ne mora biti skup. Dapače ne vjerujem u skupe darove.
Što se uopće može darovati, osim vlastitog vremena/pažnje ?
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 11:08   #8
Mrzim onoga tko je izmislio skupe poklone za Božić.Moja kolegica ima dva sina 17 i 19 godina i curicu od 4 godine. Kad je ponovo počela stavljati malenoj poklone pod drvce (prije tri godine) zaključila je da već dugo starijim klincima daje novac za Božić i da bi bilo super da im ovaj put stavi nešto pod bor. Greškom, rekla je da će dobiti darak ispod bora nekoliko dana prije Božića. Do Božića su pogađali šta bi to moglo biti, PS 2, DVD (kućno kino, naravno), MP3 player i sl, a ona im je stavila preslatke kasice s novcem unutra. Možete zamisliti razočarenje, ali sreća je što kasice i dalje imaju.
Ja imam 3 djece i pomalo se bojim Božića ujutro jer stvarno ne znam koliko je dosta. Nama darove nosi mali Isus, ali nisam sigurna može li on to financijski izdržati, a to bi trebalo biti jutro ljubavi i zajedništva. Cijelu Badnju noć provedem svake godine praveći kolače i pakirajući poklone, kada dođe Božić jedva čekam misu u 11 da se makar sat vremena odmorim.
Mislim da je Božić stvarno postao pretjerano potrošački i sveopći praznik
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 15:31   #9
Quote:
šuš kaže:
Ja imam 3 djece i pomalo se bojim Božića ujutro jer stvarno ne znam koliko je dosta. Nama darove nosi mali Isus, ali nisam sigurna može li on to financijski izdržati, a to bi trebalo biti jutro ljubavi i zajedništva.
Sviđalo nam se to ili ne, živimo u doba pojačane ponude i potrošnje, pa se tome moramo prilagoditi. Nekada je bilo dovoljno dati klincima naranču i čokoladicu, ili tako nešto sitno, jer to nisu dobivali svakodnevno. Pa im je i to predstavljalo radost. Danas je stvar drugačija. Ali zato znaš što ti dijete želi ( ja imam jedno i svaki put velim neka piše Djeda Mrazu što želi), pa prema mogućnosti ispunim barem onu glavnu želju. Ukoliko želja prerasta financijsku konstrukciju, unaprijed razgovorom sredim stvar s potomkom , kupim jeftinije ali što ona hoće, i opet dobro.


Quote:
šuš kaže:
Cijelu Badnju noć provedem svake godine praveći kolače i pakirajući poklone, kada dođe Božić jedva čekam misu u 11 da se makar sat vremena odmorim.
Na to te sigurno nitko ne tjera. To je tvoj izbor i ne znam zašto se onda žališ.

Quote:
šuš kaže:
Mislim da je Božić stvarno postao pretjerano potrošački i sveopći praznik
Sveopći je, zašto ne bi i bio. Ljudi se vole veseliti i svaku tradiciju koriste za to.
Potrošnju reguliraš prema vlastitom budžetu i što te briga kako troše drugi. Pa ne nasjedaš valjda na svu ponudu kojom nas svakodnevno zasipaju u svim medijima.
I vjeruj mi, puno je lakše birati i živjeti uz veliku ponudu, nego uz nestašice.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 17:49   #10
Quote:
arna kaže:
Sviđalo nam se to ili ne, živimo u doba pojačane ponude i potrošnje, pa se tome moramo prilagoditi. Nekada je bilo dovoljno dati klincima naranču i čokoladicu, ili tako nešto sitno, jer to nisu dobivali svakodnevno. Pa im je i to predstavljalo radost. Danas je stvar drugačija. Ali zato znaš što ti dijete želi ( ja imam jedno i svaki put velim neka piše Djeda Mrazu što želi), pa prema mogućnosti ispunim barem onu glavnu želju. Ukoliko želja prerasta financijsku konstrukciju, unaprijed razgovorom sredim stvar s potomkom , kupim jeftinije ali što ona hoće, i opet dobro.




Na to te sigurno nitko ne tjera. To je tvoj izbor i ne znam zašto se onda žališ.



Sveopći je, zašto ne bi i bio. Ljudi se vole veseliti i svaku tradiciju koriste za to.
Potrošnju reguliraš prema vlastitom budžetu i što te briga kako troše drugi. Pa ne nasjedaš valjda na svu ponudu kojom nas svakodnevno zasipaju u svim medijima.
I vjeruj mi, puno je lakše birati i živjeti uz veliku ponudu, nego uz nestašice.

Kad svi zajedno proslavimo Hanuku ili neki muslimanski praznik onda ćemo razgovarati ravnopravno. Ipak smo dozvolili da se najveći kršćanski blagdan potpuno banalizira.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 08:12   #11
Quote:
šuš kaže:
Kad svi zajedno proslavimo Hanuku ili neki muslimanski praznik onda ćemo razgovarati ravnopravno. Ipak smo dozvolili da se najveći kršćanski blagdan potpuno banalizira.
Da pojela ga neman kapitalizma koje se tako dobro s njime hrani.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 12:56   #12
I poklon je radost.

Zašto darujete, kad vam to ne pričinjava radost? Ja volim i da poklanjam i da primam poklone i da samu sebe darujem i sve mi pruža podjednako zadovoljstvo.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.