Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2006., 15:32   #201
Quote:
da lee boor kaže:
misliš na "Kalemegdansku terasu" ili je to neki novi restač gore?
neznam dal je novi, i mislim da se baš zove "Tvrđava"
teichy is offline  
Old 20.06.2006., 15:34   #202
Quote:
Ahab kaže:
klopa je ok, al pogled je do jaja. no kad je bgd u pitanju, ima tamo jako puno dobrih mjesta. skrušeno priznajem da 'umeju da se hrane'. kad već 'ne umeju da rade i da se biju... '.
Mi u Zagrebu svršavamo na tih par roštilja u gradu (Ravnice, Blatazar...), a u rangu su većine kioska s pljeskavicama u Bgd-u. Kaj je - je.

pogled je predivan, jako je lijepo uređen restoran i odlična je klopa
teichy is offline  
Old 21.06.2006., 09:34   #203
Quote:
teichy kaže:
pogled je predivan, jako je lijepo uređen restoran i odlična je klopa
Je, slažem se. Premda tamo za ubit se od klope ima mjesta koliko ti srce želi.
Ahab is offline  
Old 21.06.2006., 10:18   #204
Mala hiža u MeđimurjuAmbijent ugodan,osoblje ljubazno,cijene umjerene,klopa odlična,a ne maje važno(za mene)osjećala sam se opušteno,mrzim restorane u kojima su svi nekak ukočeni,i gosti i osoblje,to mi kvari uživanje u hrani.
gven_s is offline  
Old 21.06.2006., 10:30   #205
Quote:
Ahab kaže:
klopa je ok, al pogled je do jaja. no kad je bgd u pitanju, ima tamo jako puno dobrih mjesta. skrušeno priznajem da 'umeju da se hrane'. kad već 'ne umeju da rade i da se biju... '.
Mi u Zagrebu svršavamo na tih par roštilja u gradu (Ravnice, Blatazar...), a u rangu su većine kioska s pljeskavicama u Bgd-u. Kaj je - je.
Je, kod komšije su trešnje uvijek slađe...

Obišao sam dosta restorana u BG kao i u ZG i mogu reći da je to sve više manje isto. Nekih bitnih razlika (glede roštilja naravno) nema. Bio sam i u spomenutom restaću u Kalemegdanskoj tvrđavi nije bilo niš bolje neg u Okrugljaku ili Baltazaru.
daz is offline  
Old 21.06.2006., 11:55   #206
Jebi ga, ne slažem se baš s tobom iako bih volio da si u pravu. No o Bgd restoranima ponešto znam i moram priznati da je to jedna od rijetkih stvari na kojima im zavidim. Najobičnija pečenjara roštilja (mislim da je negdje na bul. kralja aleksandra) koja radi od 0-24 ili ona ispod hotela Moskva, ima roštilj u rangu Baltazara. U Zagrebu ako hoćeš dobra roštilj, to će te koštat malo bogatstvo, tam si ga može priuštiti šljaker za gablec.
Ahab is offline  
Old 21.06.2006., 12:56   #207
Quote:
Ahab kaže:
U Zagrebu ako hoćeš dobra roštilj, to će te koštat malo bogatstvo, tam si ga može priuštiti šljaker za gablec.
To još uvijek ne znači da je bolji...
daz is offline  
Old 21.06.2006., 15:27   #208
Quote:
daz kaže:
To još uvijek ne znači da je bolji...
ima nešto što većinu srpskih restorana i kafana razlikuje od naših....a to je gostoprimstvo i atmosfera....
puno sam puta bio preko i uvijek je prisutna ta jedna ležernost u ophođenju prema gostu...prvo ti ispočetka lagano opipa žilu a onda ti se prilagodi...i ovisno o tebi uđe u spiku, zajebanciju, daje ti sugestije, pomogne odabrati vino...
a kod nas većinom stoji ko kreten i čeka ili izbifla napamet bez imalo emocija...jednostavno, rijetko kada sam naletio na našeg konobara i ugostitelja koji s guštom služi goste...čast izuzecima: Astarea u Brtonigli, Tomaško u Vranji, Hotel Tomislav u Delnicama, Podravska klet u Koprivnici....
__________________
nema problema
da lee boor is offline  
Old 21.06.2006., 15:30   #209
a ne znam; recimo meni se baš srbi žale da veću uslužnost nisu vidjeli nego kod nas.
ko vrhunac neuslužnosti; kažu da je C. Gora.
inače, nisam bila nikad tamo; ali ako je vjerovat nezakonitom najbolje roštilje jede baš u srbiji; posebno u sremskim karlovcima.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 21.06.2006., 15:51   #210
gostoprimstvo u CG je izuzetno...priča se vuče iz vremena socijalističkih hotela i konobara len-ču-ga...danas, kad je manje više sve privatizirano kaj vrijedi nije više tako.

e da, zadnji put jeo u "Tradita", Shkodra
__________________
nema problema
da lee boor is offline  
Old 22.06.2006., 17:45   #211
Quote:
da lee boor kaže:
ima nešto što većinu srpskih restorana i kafana razlikuje od naših....a to je gostoprimstvo i atmosfera....
puno sam puta bio preko i uvijek je prisutna ta jedna ležernost u ophođenju prema gostu...prvo ti ispočetka lagano opipa žilu a onda ti se prilagodi...i ovisno o tebi uđe u spiku, zajebanciju, daje ti sugestije, pomogne odabrati vino...
a kod nas većinom stoji ko kreten i čeka ili izbifla napamet bez imalo emocija...jednostavno, rijetko kada sam naletio na našeg konobara i ugostitelja koji s guštom služi goste...čast izuzecima: Astarea u Brtonigli, Tomaško u Vranji, Hotel Tomislav u Delnicama, Podravska klet u Koprivnici....

Astarea u Bronigli!!! Fiorentina = 700 gr.

Ali, onaj simpatični nije konobar, nego vlasnik!
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Old 22.06.2006., 17:49   #212
Na plaži. Sendvič. Ah, što je bio dobar!! Mljac, mljac!!
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Old 22.06.2006., 17:53   #213
srbin
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 22.06.2006., 17:57   #214
Quote:
tilla kaže:
srbin
Ovaj iz Astaree?
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Old 22.06.2006., 17:59   #215
teško, ovaj je na ravnicama u zg.u.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 22.06.2006., 18:08   #216
Quote:
tilla kaže:
ko vrhunac neuslužnosti; kažu da je C. Gora.
Iz osobnog iskustva mogu ovo demantirat
Saharun is offline  
Old 22.06.2006., 18:12   #217
ha, ne znam tako kažu ljudi koji ipak tamo često borave.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 22.06.2006., 22:46   #218
Quote:
daz kaže:
To još uvijek ne znači da je bolji...
Joj ali stvarno jest bolji. U Beograd odlazim u manjim ili većim razmacima poslom još od 1972. i to je jedna konstanta koja se ne može poreći. Tvoje tvrdnje o beogradskim restoranima su naprosto bizarne jer osobno iskustvo stvarno velikog broja ljudi potvrđuje da se tamo u prosjeku jede neusporedivo bolje nego u zagrebačkom prosjeku. Usporedba roštilja je totalno besmislena. Jedino u čemu je Zagreb boklji su fancy restorani, ali možda ni to zadugo -- čujem da je tamo i toga niklo podosta. Nisam sad bio već par godina pa ne mogu govoriti o trenutačnoj sceni ali stranci s kojima razgovaram, a koji često skakuću odavde tamo i natrag, kažu da je još uvijek tamo u principu puno bolja klopa nego u Zagrebu.
Emericzy is offline  
Old 23.06.2006., 00:13   #219
Quote:
Emericzy kaže:
Joj ali stvarno jest bolji. U Beograd odlazim u manjim ili većim razmacima poslom još od 1972. i to je jedna konstanta koja se ne može poreći. Tvoje tvrdnje o beogradskim restoranima su naprosto bizarne jer osobno iskustvo stvarno velikog broja ljudi potvrđuje da se tamo u prosjeku jede neusporedivo bolje nego u zagrebačkom prosjeku. Usporedba roštilja je totalno besmislena. Jedino u čemu je Zagreb boklji su fancy restorani, ali možda ni to zadugo -- čujem da je tamo i toga niklo podosta. Nisam sad bio već par godina pa ne mogu govoriti o trenutačnoj sceni ali stranci s kojima razgovaram, a koji često skakuću odavde tamo i natrag, kažu da je još uvijek tamo u principu puno bolja klopa nego u Zagrebu.
Eto, da se mi na koncu oko nečeg složimo
Moje preporuke - Orač, NK Rad i meni osobno najbolji - Vuk.
Od šminkerskijih mjesta - Franš, pa onaj na Tašmajdanu...
Ima i low profile gostionica s odličnom klopom (gablecima) koliko hoćeš. Od tih mi je najjači - Mala banka
Ahab is offline  
Old 23.06.2006., 19:39   #220
Quote:
Ahab kaže:
Je, slažem se. Premda tamo za ubit se od klope ima mjesta koliko ti srce želi.
Meni je sva ta srpska i crnogorska mesna kuhinja preteška; kao da sam se kamenja najela. A najgore je nutkanje i uvrijeđenost ako ne možeš sve pojesti...odnosno, nasilna gostoljubivost
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.