Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2006., 22:42   #21
Quote:
sun tzu kaže:
...meni se čini da je to razlog zašto židovi ne prihvaćaju novi zavjet, ogriješili bi se o prvu zapovjed...
...mi imamo Isusa kao drugu božansku osobu, pa onda Djevicu Mariju kao treću...
?
ja se ispricavam, ali od kada je Djevica Marija treća božanska osoba?
devious is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 22:55   #22
Quote:
beebop kaže:
Djevica Marija treća božanska osoba?
To je nešto novo ili ...?

...svejedno, ako imaš tri božanske osobe zar je bitno hočeš li je nazvati duh sveti ili djevica marija, treća je treća, a jedna je jedna...
...opet si se ogriješio o prvu božju zapovjed, a poslije njega se više ništa ne nadodaje niti briše, jer ja mislim da je on bio dovoljno jasan...
...i po ovome je ova rasprava katolička...

...ali ako već i dotićemo ovakve grijehe bezbožništva kršeći 1. božju zapovjed, djevica marija bi po katoličkom tumačenju trebala biti druga božanska osoba...

...očito je da je netko čeprkao po programima svete knjige i time napravio puno rupa...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 23:16   #23
Quote:
forestsilvy kaže:
jos uvijek nitko nije odgovorio na pitanje zasto RKC izbacuje stihove iz Biblije!?
Koje stihove ?
Putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 23:31   #24
...odnosno sionski priorat, a sad ću malo to i pročitat...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 01:53   #25
Quote:
forestsilvy kaže:
jos uvijek nitko nije odgovorio na pitanje zasto RKC izbacuje stihove iz Biblije!?
npr. koje?
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 08:04   #26
Quote:
Putnik kaže:
Župa sv. Mihaela - Gracani

Župa sv. Mihaela - Miholec

Župa sv. Mihaela - Zrinski Topolovac

Župa Sv. Mihaela - Kneževi Vinogradi
Hvala, Gračani će biti dovoljni.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 08:26   #27
Quote:
forestsilvy kaže:
Apostol kcrž kaze-"Isus je bio bogat!
Pa nebi valjda rimski vojnici bacali kocku za neke prnjke što dokazuje da je njegova odjeca bila skupocjena.
Na obali mrtvog mora isus je ima i svoj brod a sigurno da je imao i kucu iako se to nigdje ne spominje."



Ovo pod navodnicima sigurno nije izaslo iz usta apostola Rijeci Zivota, prije bi rekli iz tvojih usta, a da Isus je bio bogat ali ne onim cime ti mislis nego je to bogatstvo kraljevstva nebeskog.

Uostalom, ja imam crno na bijelo, cinjenicu pa te molim hard evidance, ili bilo sto je vjerodostojno kao dokaz a ne tvoje misljenje ili tvoje rijeci. Bez uvrede.
ovo nije potrebno dokazivati jer takve i tome slicne umotvorine su plod mašte "Apostola" tvoje crkve i njoj slicnih.
Buduci da se ne bavim progonom maloumnih, ne prikupljam hard evidance kojima bi ih teretio jer za to postoje nadležni organi; savjest sada i ono što dolazi poslje.
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 08:40   #28
Quote:
beebop kaže:
ovo nije potrebno dokazivati jer takve i tome slicne umotvorine su plod mašte "Apostola" tvoje crkve i njoj slicnih.
Buduci da se ne bavim progonom maloumnih, ne prikupljam hard evidance kojima bi ih teretio jer za to postoje nadležni organi; savjest sada i ono što dolazi poslje.

Ne, sori nije primjer, jer se temelji na tvojim rijecima.
Znas da bi se nekog opovrglo, dokazalo da laze, potrebno je malo vise od samo rijeci, u ovom slucaju tvoje.A najlakse je reci postoji netko drugo tko to dokazaje.
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 08:46   #29
npr. izbaceni su stihovi:
Matej 23:14, 17:21
Zasto? Kada Bog u Bibliji kaze: "tko sto ovomu nadoda, Bog ce mu nadodati zla opisana u ovoj knjizi; a ako sto oduzme od rijeci ove prorocke knjige, Bog ce mu oduzeti njegov dio na stablo zivota i na Sveti grad opisane u ovoj knjizi."
Otkrivenje 22:18-19
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 09:06   #30
Quote:
forestsilvy kaže:
Ne, sori nije primjer, jer se temelji na tvojim rijecima.
Znas da bi se nekog opovrglo, dokazalo da laze, potrebno je malo vise od samo rijeci, u ovom slucaju tvoje.A najlakse je reci postoji netko drugo tko to dokazaje.
sorry primjer je i to opce poznat vezan uz faith pokret i ulfa ekmana a ti sada kad si tako jako motiviran da stanes u obranu laznog apostola dokazi da to nije tako.

Zadnje uređivanje beebop : 23.11.2006. at 10:49.
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 19:53   #31
Quote:
forestsilvy kaže:
npr. izbaceni su stihovi:
Matej 23:14, 17:21
Zasto? Kada Bog u Bibliji kaze: "tko sto ovomu nadoda, Bog ce mu nadodati zla opisana u ovoj knjizi; a ako sto oduzme od rijeci ove prorocke knjige, Bog ce mu oduzeti njegov dio na stablo zivota i na Sveti grad opisane u ovoj knjizi."
Otkrivenje 22:18-19


Dodatak 17:21 23:14 nema u starim manuskriptima.

Codex Vaticanus = Katolička Biblija
Putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 20:27   #32
...oštro oko može prepoznati različite izvore tekstova napisane u knjizi postanka...
...ošrih očiju je sve manje i manje, a antikrista je sve više i više, to su antikristi o kojima se govori...
...ni antikrist nezna da je antikrist...
...da li si ti antikrist???...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 20:40   #33
...sa biblijom se ne maše ko sa starim štapom...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 20:45   #34
Quote:
sun tzu kaže:
...dalje, biblija kaže: JAHWE je bog tvoj (znači svačiji)...
...JAHWE, dolazi od četiri riječi, odnosno JHWH, a to je skraćenica od starog hebrejskog: ja sam onaj koji jesam...

Kakve to veze ima gnjevni luđak-bog JHWH s Bogom ljubavi u Isusu Kristu?
Kako Ljubav može biti Sin Oca mržnje, zla, klanja i progona otjelovljenog u židovskoj izmišljotini zvanoj Jahve?
pamet u glavu, uključite malo mozak, pa ćete vidjeti koliko je kontradiktornosti u Bibliji. Stari i Novi zavjet imaju daleko manje dodirnih točaka nego Playboy i Mali koncil.
Helder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 20:56   #35
ma da... oko nevidi samo sebe... nema smisla antikristu objašnjavat da je antikrist kada se sam nemože/neželi vidjet...
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 20:58   #36
Quote:
beebop kaže:
ma da... oko nevidi samo sebe... nema smisla antikristu objašnjavat da je antikrist kada se sam nemože/neželi vidjet...



upravo to!
zato se antikrist uvijek i traži negdje drugdje, jer ga se ne vidi u vlastitom biću. linija najmanjeg otpora, posebno skrivajući se ispod debele maske pobožnog katolika ili crkvenjaka koji doduše zna baratati lijepim riječima, ali ne zna živjeti svoju vjeru.
Helder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 22:14   #37
...skrenuli ste sa teme gospodo...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 22:23   #38
Quote:
Helder kaže:
Kakve to veze ima gnjevni luđak-bog JHWH s Bogom ljubavi u Isusu Kristu?

...jako teške riječi za bilo koga...
...budite oprezni molio bih, pero je močnije od mača...
...isus jest njegov sin, ali samo to...
...on je ljubav dobivao od njega i samo njega, a ispoljavao kroz sebe...
...onaj koji je-u jednom čovjeku (individui) može ispunjavati na samo jedan način, te ako je ta osoba i sam vrag biti će dobar prema drugima...dok...onaj koji je-u puno ljudi se ispunjava na puno načina, te on može biti sve samo ne dobar, koliko mi to god sebi lagali da je suprotno...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 22:28   #39
...molio bih za nepristranu raspravu, inače će ovaj moj topic ostati zagađen kao što sve biva iz "dobrih namjera"...
...a ja nevolim hodati po zagađenim mjestima...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 22:32   #40
Quote:
sun tzu kaže:
...skrenuli ste sa teme gospodo...

S koje teme? Prvo Djevica Marije nije božanska osoba! njoj se utječemo i molimo je za zagovor kod njenog sina, ali ona nije božanstvo i zato se pri ulazu u crkvu uvijek naklonimo svetohraništu u kojem je za nas katolike pohranjen živi Isus, pa tek onda kleknemo pred kipove svetaca i Djevice (ako to imamo običaj raditi). Dalje, o izbacivanju i mjenjanju Biblije nema smisla govoriti jer to je svima već jasno. Bibliju je pisao čovjek (bolje rečeno ljudi). Ona je najprevođenija knjiga na svijetu. Čak i slobodniji prijevod mogao bi izmjeniti smisao neke rečenice. Ujedno, nitko od nas Bibliju ne poznaje toliko dobro da bi o njoj mogao razglabati, a posebno koristiti navode. Za to nam svima fali još puno, puno škole (ako je među nama neko kome je Sveto pismo postdiplomski, neka oprosti).
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.