Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2006., 10:27   #61
Quote:
-Daniel- kaže:
prijatelju moj, razbacuješ se nekim tobožnjim mudrostima, a sam govoriš protivno Riječi Božjoj odnosno Bibliji...

ti si ONAJ KOJI JEST??? ti si KRIST?

ne, prijatelju, drugo je biti u Kristu, a drugo je biti sam Krist...

ovo što govoriš podsjeća me na jednog evanđelistu koji govori da smo svi mi mali bogovi...što je bogohulje

pa mislim što je ovo:



24:23 "Ako vam tada tko rekne: 'Gle, evo Krista!' ili: 'Eno ga!' - ne povjerujte!
24:24 Ustat će, doista, lažni kristi i lažni proroci i iznijeti znamenja velika i čudesa da, bude li moguće, zavedu i izabrane."
24:25 "Eto, prorekao sam vam."
24:26 "Reknu li vam dakle: 'Evo, u pustinji je!', ne izlazite; 'Evo ga u ložnicama!', ne vjerujte.
24:27 Jer kao što munja izlazi od istoka i bljesne do zapada, tako će biti i s dolaskom Sina Čovječjega."

možda se pak ovo odnosi na tebe, ha? ili možda si preveć zabrijao na zahebanciju, i treba ti biti jao...

...puno odgovora se može dati, svi mogu biti točni i nijedan nemora biti točan...
...i onaj prije krista je bio onaj koji je, i krist je bio onaj koji je, i ja sam onaj koji jesam, kao i što si ti onaj koji jesi...
...teško mi je govoriti riječi koje se nečuju, a ja mislim da nisi čuo što sam govorio, nego si čuo ono što si htjeo čuti...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 10:33   #62
Quote:
greta kaže:
...dosla sam malo vidjeti sta ce biti napisano u ovoj temi...kao neka kvazi katolicka rasprava...
svasta ovdje ima smjesanoga , rekla bih prije SINKRETIZAM, nikakvo katolicanstvo...
tema pogresno naslovljena...
kao da mi sluti na oformljivanje neke nove religijske zajednice...

...ne, nisu točne navedene tvrdnje...
...ono što ja mogu i želim napraviti jest pokrenut val iz središta lutanja i neznanja...
...ja samo nastavljam tamo gdje je stano...
...tko želi poslušati moje riječi može, tko ne želi neće...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 10:42   #63
...previše se slijepo slijede stvari koje su pisane, i opet i opet i opet...
...budite čisti u samom srcu, posvetite se sebi, uvidite tko ste, onda će ostale stvari doći same po sebi, a to je i sklad i mir i red...
...kako ćeš biti konstantno dobar prema drugima, ako nisi dobar prema sebi...
...ti si izvor svega, diši i budi svjestan toga, jedi i budi svjestan toga, radi al sa srcem, pati al sa srcem...
...ne bježi u alkoholu, ne podliježi alkoholu, popij da usnama okusiš okus i to je sve...pa čak ni to ako možeš...
...kad budeš svjestan patnje, kao što trebaš biti svjestan disanja...
...imati češ cijeli svjet...
...čujte dobro ove riječi...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 13:36   #64
Quote:
sun tzu kaže:
...puno odgovora se može dati, svi mogu biti točni i nijedan nemora biti točan...
...i onaj prije krista je bio onaj koji je, i krist je bio onaj koji je, i ja sam onaj koji jesam, kao i što si ti onaj koji jesi...
...teško mi je govoriti riječi koje se nečuju, a ja mislim da nisi čuo što sam govorio, nego si čuo ono što si htjeo čuti...
netočno, ti bi značilo da su svi Oni Koji Jesu, što je potpuna sotonska laž, jer se čovjek onda penje na Božju visinu koji JEDINI JE ONAJ KOJI JEST!

lako je tebi prijatelju govoriti ono što ne razumiješ, a praviš se da razumiješ...odmah po začetku navedena je tema koju si nazvao "katolička rasprava", znači već po temi podliježeš različitosti koja je čovječja a ne Božja i ta razlika je ONA KOJA NIJE, a ne ONA KOJA JE, jer kod Boga ne postoje razlike već su svi jednaki po Njemu (po Kristu), znači tema bi trebala biti kršćanska, no dobro...

onda kažeš da mogu svi biti uključeni u tu raspravu, lagano se dižući iznad ostalih, tipa "katolici" pa "svi ostali", što je pristranost...

govoriš da je "djevica Marija" = Duh Sveti, što ne da nije biblijsko nego je potpuno đavolski izjednačavati jednog čovjeka sa Bogom (Postanak), no koliko ja znam i nekatoličko...i svako katolik bi te opomenuo zbog toga...
govoriš da si ti Onaj Koji Jest, znači uspoređuješ se sa Bogom koji je Vječan, dok ti nisi...uzimaš božju Titulu koja pripada SAMO NJEMU

ti govoriš da sam ja čuo što sam htio čuti, pa reci onda što si ti htio reći...

govoriš da ne trebaš čitati Bibliju niti ju nisi trebao jer si sve znao? pa tko si ti - Bog?

da li ti misliš da si ti Bog?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 14:42   #65
Quote:
sun tzu kaže:
...previše se slijepo slijede stvari koje su pisane, i opet i opet i opet...
...budite čisti u samom srcu, posvetite se sebi, uvidite tko ste, onda će ostale stvari doći same po sebi, a to je i sklad i mir i red...
...kako ćeš biti konstantno dobar prema drugima, ako nisi dobar prema sebi...
...ti si izvor svega, diši i budi svjestan toga, jedi i budi svjestan toga, radi al sa srcem, pati al sa srcem...
...ne bježi u alkoholu, ne podliježi alkoholu, popij da usnama okusiš okus i to je sve...pa čak ni to ako možeš...
...kad budeš svjestan patnje, kao što trebaš biti svjestan disanja...
...imati češ cijeli svjet...
...čujte dobro ove riječi...
dobro govoriš, jako dobro
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 15:21   #66
Quote:
greta kaže:
...dosla sam malo vidjeti sta ce biti napisano u ovoj temi...kao neka kvazi katolicka rasprava...
svasta ovdje ima smjesanoga , rekla bih prije SINKRETIZAM, nikakvo katolicanstvo...
tema pogresno naslovljena...
kao da mi sluti na oformljivanje neke nove religijske zajednice...
nije li katoličanstvo zapravo religija? isto kao i protestantiza, pravoslavlje, mslimanstvo?
koliko nas je u biti religija udaljila od onoga što je prava bit kršćnastva ili kako se već zove? padanjem sve više i više u zakone koje nam nameće religija u biti se udaljavamo od onoga čemu bi trali težiti.
walpurga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 15:51   #67
Quote:
walpurga kaže:
nije li katoličanstvo zapravo religija? isto kao i protestantiza, pravoslavlje, mslimanstvo?
koliko nas je u biti religija udaljila od onoga što je prava bit kršćnastva ili kako se već zove? padanjem sve više i više u zakone koje nam nameće religija u biti se udaljavamo od onoga čemu bi trali težiti.
Upravo tako.
marija-rei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 18:04   #68
Quote:
-Daniel- kaže:
netočno, ti bi značilo da su svi Oni Koji Jesu, što je potpuna sotonska laž, jer se čovjek onda penje na Božju visinu koji JEDINI JE ONAJ KOJI JEST!
...koji si ti ako nisi onaj koji je, možda si onaj koji nisi, ali ako ti jesi onaj koji nije, onda si kriva osoba, odnono to nisi ti...


Quote:
-Daniel- kaže:
lako je tebi prijatelju govoriti ono što ne razumiješ, a praviš se da razumiješ...odmah po začetku navedena je tema koju si nazvao "katolička rasprava", znači već po temi podliježeš različitosti koja je čovječja a ne Božja i ta razlika je ONA KOJA NIJE, a ne ONA KOJA JE, jer kod Boga ne postoje razlike već su svi jednaki po Njemu (po Kristu), znači tema bi trebala biti kršćanska, no dobro...?
...ja sam katolik, i otvorio sam raspravu, zato je katolička...
...nije ništa crno koliko se čini da jest, pa tako ni bijelo kako se čini da jest...

Quote:
-Daniel- kaže:
onda kažeš da mogu svi biti uključeni u tu raspravu, lagano se dižući iznad ostalih, tipa "katolici" pa "svi ostali", što je pristranost...

govoriš da je "djevica Marija" = Duh Sveti, što ne da nije biblijsko nego je potpuno đavolski izjednačavati jednog čovjeka sa Bogom (Postanak), no koliko ja znam i nekatoličko...i svako katolik bi te opomenuo zbog toga...
govoriš da si ti Onaj Koji Jest, znači uspoređuješ se sa Bogom koji je Vječan, dok ti nisi...uzimaš božju Titulu koja pripada SAMO NJEMU

ti govoriš da sam ja čuo što sam htio čuti, pa reci onda što si ti htio reći...

govoriš da ne trebaš čitati Bibliju niti ju nisi trebao jer si sve znao? pa tko si ti - Bog?

da li ti misliš da si ti Bog?

...svi, pa tako i ti imaš pravo na svoje mišljenje...
...ali ako ON, govori kao što govorim JA, a JA govorim kao što je govorio ON, tko sam onda JA; DALI SAM JA ON????
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 18:33   #69
Quote:
sun tzu kaže:
...koji si ti ako nisi onaj koji je, možda si onaj koji nisi, ali ako ti jesi onaj koji nije, onda si kriva osoba, odnono to nisi ti...
ja nisam važan...ali sam čovjek inače, a čovjek nije, jer čovjek je smrtan, prah obični

Quote:
...ja sam katolik, i otvorio sam raspravu, zato je katolička...
...nije ništa crno koliko se čini da jest, pa tako ni bijelo kako se čini da jest...
štogod to značilo

Quote:
...svi, pa tako i ti imaš pravo na svoje mišljenje...
...ali ako ON, govori kao što govorim JA, a JA govorim kao što je govorio ON, tko sam onda JA; DALI SAM JA ON????
znači ti kažeš da je tvoja riječ - Njegova Riječ?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 19:06   #70
sun tzu, ja samo govorim da se tema nije trebala zvati katolicka rasprava jer to zvuci da si se ogranicio samo na katolicanstvo...
mozda si mislio na krcanstvo pa si to pomjesao...jer krscanstvo su i katolici i pravoslavci i protestanti...
ali meni se cini da ti ipak imas neke NEW AGE IDEJE po onome sto ti do sada iznio...jer vidim da spominjes i neke istocnjacke ideje...
a to da se ti deklariras kao katolik to ti vjerujem jer se u ovoj zemlji vise od 90 % njih deklarira kao katolici pojma nemam zasto
 
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 19:10   #71
Quote:
walpurga kaže:
nije li katoličanstvo zapravo religija? isto kao i protestantiza, pravoslavlje, mslimanstvo?
koliko nas je u biti religija udaljila od onoga što je prava bit kršćnastva ili kako se već zove? padanjem sve više i više u zakone koje nam nameće religija u biti se udaljavamo od onoga čemu bi trali težiti.
ne razumjem sto zelis reci, mozes mi malo pojasniti, ako zelis?
 
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 21:11   #72
Quote:
sun tzu kaže:
...meni se čini da je to razlog zašto židovi ne prihvaćaju novi zavjet, ogriješili bi se o prvu zapovjed...
...mi imamo Isusa kao drugu božansku osobu, pa onda Djevicu Mariju kao treću...
Pa onda,ako je vama "Maria" treća po redu najvažnija,onda nemate ništa sa krščanstvom...Katolička crkva griješi u mnogo stvari...Mislim da bi svim krščanima Bog trebao biti najvažniji,i to SAMO Bog...
stefan_scuderia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 21:42   #73
Quote:
sun tzu kaže:
...JA JESAM kršten...
...al šta znači biti dobar katolik, ja to neznam, svi koji se smatraju katolicima danas ne zadovoljavaju nepisane uvjete katolika, dali je katolik onaj koji to želi biti ili ONAJ KOJI JE...

Ne priznam "dobar katolik" ili "veliki vjernik", to su glupe sintagme. Katolik ili jesi ili nisi, ako ti ne paše nešto u katoličanstvu i misliš da bi se bolje našao u među protestantima, baptistima, evanđelistima isl, slobodno odeš, ali katoličanstvo se ne da mjenjati to je vjera koju nije moguće prilagoditi sebi, to uostalom nije moguće ni u jednoj monoteističkoj vjeri. Možeš samo poštovati ono što baš ta vjera nalaže i u to vjerovati zajedno s dogmama. Vi na tisuću načina, katolik samo na jedan.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 21:45   #74
Quote:
stefan_scuderia kaže:
Pa onda,ako je vama "Maria" treća po redu najvažnija,onda nemate ništa sa krščanstvom...Katolička crkva griješi u mnogo stvari...Mislim da bi svim krščanima Bog trebao biti najvažniji,i to SAMO Bog...

Zbilja, stefane, zanimljivo ovo što si rekao. Kršćani imaju Krista, muslimani imaju Alaha, marijanci imaju Mariju. Možda među nama stoji religija koje nismo dosad bili svjesni. Znam da se Bogu samo treba moliti. Zašto se onda katolici i pravoslavci mole svecima, anđelima i Mariji? Da li se ogrešuju o prvu zapovijed?
Onda oni nisu samo kršćani nego neka religija kojoj ne znamo ime?

A i protestanti imaju nekakvih rasprava o tome da li se treba moliti samo Isusu ili i Ocu, a što reći onda o Duhu Svetome, za kojeg se zna koju ima funkciju?

Pa mi onda živimo u vrlo šarenom zbunjenom svijetu!
marija-rei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 21:53   #75
Quote:
sun tzu kaže:
...zabranjeno Isusovo evanđelje kaže;
"...ne gradite mi zgrade i hramove,
pođite na goru, tamo čete me naći,
dignite kamen i tamo čete me naći..."

...klanjanje kipićima je čisto idolopoklonstvo...

...Biblija je pisana za neznalice,
bio sam je počeo čitat i vidjeo da nema potrebe da je čitam,
JA JESAM BIBLIJA...

...vjeruj te mi tko ne uskrsne za života, nipošto neće i kad umre...
...zašto???; -zato jer sam ja več odavno mrtav, i smrt mi neće promijeniti ništa...ustvari-ja sam vječito živ-bio sam, jesam, i bit ću...

Ne radi se o Isusovom evanđelju nego o famoznom "Tominom evanđelju". Istovremeno je nađeno i "Evanđelje Marije Magdalene". Ima ih još neobjavljenih. Zašto uopće držati se "zabranjenih" na štetu objavljenih. Koji je tvoj negativan doživljaj vezan za euharistiju kad ti smeta. Ja sam katolik i izuzetno volim ići na misu. Čitam redovito na misi i nisam u tim čitanjima nikad naišla na nešto loše, što bi me odbilo da ne idem. Ako je Biblija za neznalice zašto je Isus da bi objasnio svoj dolazak upravo citirao onaj dio u kojem Ilija navodi kako ćemo prepoznati Mesiju (neću se razbacivati citatima).
Toma je nevjerni koliko ja znam i kako nije vjerovao u uskrsnuće, možda nije vjerovao ni u sve drugo.

I još jednom ponavljam , a to ti može potvrditi svaki svećenik: U crkvama (katolička, pravoslavna koje vjeruju u svetu pričest) u kojima gori vječno svjetlo, katolici se klanjaju samo i isključivo svetohraništu. Sve drugo je krivovjerje.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 21:58   #76
Quote:
stefan_scuderia kaže:
Pa onda,ako je vama "Maria" treća po redu najvažnija,onda nemate ništa sa krščanstvom...Katolička crkva griješi u mnogo stvari...Mislim da bi svim krščanima Bog trebao biti najvažniji,i to SAMO Bog...

Molim da komentar jedne neuke osobe ne uzimaš kao sliku katolika. To s Marijom je stvarno totalna greška uz sve poštovanje Presvetoj Djevici i njenim gorljivim sljedbenicima.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 22:05   #77
Quote:
greta kaže:
...dosla sam malo vidjeti sta ce biti napisano u ovoj temi...kao neka kvazi katolicka rasprava...
svasta ovdje ima smjesanoga , rekla bih prije SINKRETIZAM, nikakvo katolicanstvo...
tema pogresno naslovljena...
kao da mi sluti na oformljivanje neke nove religijske zajednice...

I meni miriše na neku novu sektu. Koliko neznanja, a hrabrosti da se o tome raspravlja s neke visine...
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 22:16   #78
Quote:
-Daniel- kaže:
ja nisam važan...ali sam čovjek inače, a čovjek nije, jer čovjek je smrtan, prah obični



štogod to značilo



znači ti kažeš da je tvoja riječ - Njegova Riječ?

...njegova riječ ide kroz moja usta, što znači da je moja riječ ustvari njegova, a njegova riječ je ustvari moja riječ...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 22:18   #79
Quote:
šuš kaže:
I meni miriše na neku novu sektu. Koliko neznanja, a hrabrosti da se o tome raspravlja s neke visine...
kad je sun tzu napisao prvi post, ja sam pomislila: opet neki katolicki svecenik hoce odgovarati na pitanja...pa, hajde da vidimo sto ce reci...
kad sam malo bolje procitala
neka nova religija, bo
mene totalni smijeh uhvatio
 
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 22:18   #80
Quote:
marija-rei kaže:
Zbilja, stefane, zanimljivo ovo što si rekao. Kršćani imaju Krista, muslimani imaju Alaha, marijanci imaju Mariju. Možda među nama stoji religija koje nismo dosad bili svjesni. Znam da se Bogu samo treba moliti. Zašto se onda katolici i pravoslavci mole svecima, anđelima i Mariji? Da li se ogrešuju o prvu zapovijed?
Onda oni nisu samo kršćani nego neka religija kojoj ne znamo ime?

A i protestanti imaju nekakvih rasprava o tome da li se treba moliti samo Isusu ili i Ocu, a što reći onda o Duhu Svetome, za kojeg se zna koju ima funkciju?

Pa mi onda živimo u vrlo šarenom zbunjenom svijetu!
Ja sam protestant i mi se molimo i Bogu i Isusu jer Bog i Isus jedno su!
I da,po mojem mišljenju,katolici krše prvu zapovijed.

Ali to nije sve.Evo nekoliko činjenica u kojima katolici griješe:

MARIJA:
Zašto se katolici mole Mariji?Zanimljivo...
Marija je čovjek,grešnik kao i svi ostali ljudi na ovome svijetu i nije ništa bolja od mene ili tebe.To što je ona rodila Isusa,to je Božji blagoslov i zaista mora biti počaščena što je nju Bog zato izabrao,ali napominjem,to je SAMO Božji blagoslov!(svi smo mi dobili blagoslove-npr. posebne talente itd.)
To je sad isto koda bih se ja molio mome djedu...LOL
Katolici nju smatraju BOŽJOM ženom!Pa zašto onda radite kipove Marije???Pa ne veli Božja zapovijed da ne radimo nikakve slike i kipove svega što je Božje???
~gdje piše u Bibliiji da se moramo moliti Mariji,izrađivati njezine kipove i zvati ju "presveta"?~

KRŠTENJE DIJETETA:
E ovo je najsmješnije.Zašto katolici krste djecu?Jednom sam to upitao svojega prijatelja i rekao mi je da ako beba umre,a da nije krštena,onda će iči u pakao!Pa Bože moj mili,pa zar nije Isus rekao "Pustite dječicu k meni jer takvima pripada kraljevstvo Božje!"?????A drugo,krstite dijete bez da ono nije svjesno što se događa!Ivan Krstitelj snažno napominje da neka se krste oni koji prihvačaju Boga u svoje srce te koji se iskreno pokaju za svoje grijehe!
Kako dijete može vjerovati u Boga kad niti nezna tko je Bog?A drugo,kako bi to dijete uopče moglo sagriješiti?
Ja sam baptist,i krstio sam se prije 2 mjeseca i ja sam iskusio kakva je zapravo Božja milost kad se iskreno pokaješ za svoje grijehe te to svima pokažeš svojim činom krštenja!Dakle,krsti se kad si spreman i kad si svjestan što zapravo tim krštenjem radiš!
Isus se nije krstio kao dijete,več kao odrasla osoba!
~gdje piše u Bibliji da malu djecu moramo krstiti?~

ISPOVIJED GRIJEHA SVEČENIKU:
LOL...Kako grešnik može oprostiti grijehove drugog grešnika,a da ti grijesi nisu počinjeni onome koji ga ispovijedi?Npr.,udario sam mlađeg brata i sad ću se ići ispovijedati bakinoj prijateljiciLOL...
To je isto koda bi slijepac vodio slijepca...Smiješno...Ispovijedati se samo Bogu!!
~gdje piše u Bibliji da se moram ispovijedati svečeniku,tj. starješini?~

KATOLIČKA ZABRANA SVEČENICIMA DA SE ŽENE:
E ovo je zaista najgore!Pa nije li Bog rekao:"Oženite se te učite svoju djecu milosti Božjoj?"
U Timotejevoj poslanici se spominju osobine lažnih proroka,a jedna od njih je zabrana drugome da se ženi!Onda su po Bibliji,riječ koja je od samoga Boga,katolički svečenici zapravo lažni proroci...ˇ
~gdje piše u Bibliji da se svečenici nesmiju ženiti?~

SVECI:
Imate ih na milijune!Jedino što je sveto jest sveto trojstvo: Bog,Isus i Duh Sveti-nitko više!!!!!(još se rade kipići mnogih svetaca kojima se ljudi mole...pih...)
~gdje piše u Bibliji da je Papa svet?~

OČE NAŠ:
Ovu molitvu izmoli svaki katolik barem 100 puta na dan!Zašto tako glupo moliti??
Isus je tu molitvu prije 2000 godina izmolio i tom molitvom je on pokazao KAKO se treba moliti,jer ga je Petar zamolio da ih on nauči KAKO se moli!Isus je na kraju rekao "TAKO se molite!",nije rekao "TO molite".Zapravo takvim bezveznim ponavljanjem riječi ponovno i ponovno ništa ne činite,zapravo činite grijeh,jer je u zapovijedima piše "Ne izgovaraj uzalud ime Božje" jer u toj "molitvi" spominjate Boga...
~gdje piše u Bibliiji da se Oče Naš mora moliti?~

Hvala Bogu za Martina Luthera koji je milijunima ljudi otvorio oči.
Katolička crkva radi prema svojim izmišljenim zakonima,a ne prema Bibliji!Pa zar vi,katolici onda iskreno vjerujete u Boga??

P.S imam pitanje!
Vidim parputa na telki katoličku misu.I prije nego okrenem stanicu jer fakat,to je pravi cirkus što oni rade od Boga,uvijek se pitam ZAŠTO svečenik pjeva propovijed?Mislim,da li je moguče održati božju poruku bez da zavlačiš neke riječi i pokušaš ih ispjevati??
stefan_scuderia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.