Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2006., 15:29   #21
Oke... neću

Al dajte nemojte baš čitavu temu zatrpat. Može?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 15:32   #22
Budem razmislio.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 15:33   #23
Hajde može.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 15:34   #24
Quote:
salvador2 kaže:
Imaš pravo, ali ja samo odgovaram na Nemruthine... hmmmm. te nemoj brisati neka forumski puk uči kao se Nemruth pripitomljava.
Pripitomljavaj si pastvu Preuzvišeni
I operi uši sokolove
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 18:12   #25
tuga

U 2 Korincanima 5:21
Jer onoga koji ne znadose grijeha nas radi ucini grijehom da mi budemo pravda Bozija u njemu.
Mi smo bili odvojeni od Boga radi grijeha.Jer Bog ne moze biti u prisutnosti grijeha.Hrist koji je bio bezgresan bio je u stalnoj Bozijoj prisutnosi i vezi.
Onog momenta kada je Isus preuzeo nase grijehe na krstu Golgotskom
upravo u tom momentu doslo je do odvojenja Hrista i Oca.Ta odvojenost,ta bol i tuga ga je jednostavno ubila.
Bog je ljubav.
samarjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 18:47   #26
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
I operi uši sokolove

E nemoj tako, NDagi. Sokolove su moje oči , po Traktatu. Dalijevi su sokolovi -samo brkovi.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 18:47   #27
Quote:
Dinop kaže:
Ako se ne varam, u knjizi Billyja Grahama - Mir s Bogom stoji da je Isus u tom trenutku izgubio duhovnu vezu sa Bogom, isto kao sto je to bio slucaj s Adamom i Evom, a razlog tomu su grijesi koje je nosio na dusi u tom trenutku.

Billyja Graham - to je neki teološki "autoritet"?
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 18:53   #28
Sorryite, Ego care, non cameram leave. Non iam.

Tako spikamo mi, poligloti. Da ne velim polugoli.


Bože, Bože.....Nešto mi danas ne ide.......
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 22:26   #29
Quote:
Dinop kaže:
Ako se ne varam, u knjizi Billyja Grahama - Mir s Bogom stoji da je Isus u tom trenutku izgubio duhovnu vezu sa Bogom, isto kao sto je to bio slucaj s Adamom i Evom, a razlog tomu su grijesi koje je nosio na dusi u tom trenutku.
Isus nije nosio na duši grijehe
mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 18:33   #30
Zanimljivo je to, čitava ta smrt Krista.Prvo je molio boga da ga poštedi muke, ono obliven krvavim znojem.Zatim na križu vapi za iszim zašto ga je napustio.

Možemo na to gledati na dva načina, ili je bog uistinu sadistički manijak koji uživa u patnjama, što može objasniti i zašto je nas stvorio ovakvima, zašto nam je dao ovaj pakao i zašto se trečina anđela pobunila protiv njega i njegovog sadizma, želeći postati nešto više i osloboditi se ropstva ili....o tome sam več iznio svoja razmišljanja, kao pogled na čitavu stvar iz drugog ugla......


E sada ili...


Nakon što je čovjek pao, iskoristivši slobodnu volju, veliki dar koji je Bog dao čovjeku najvjerojatnije znajući kako će sve završiti i daju ći nam dušu, tako da bi mogli zaslužiti raj, nešto što još ne možemo razumjeti.Ovaj kratki život živimo u konstantnoj agoniji, bolu, pogađaju nas tragedije, ljudi oko nas umiru, živimo u grijehu nanoseči drugima zlo zavedeni sotonom, ali u svemu tome postoji nada, oprost i božja ljubav, da je potreban trenutak vjere, pokajanja, spoznaje krista , kroz neko djelo ( kako za koga, ne mora biti djelo ) u svom tom paklu da bi nam duše bile spašene.Kristova smrt na križu bi trebala biti primjer upravo te nade u vječni život i oprost.

Neki njegovu smrt, žtrvu i uskrsnuće i otkupljenje grijeha tumače kako nitko po tome ne bi trebao završiti u paklu.Mislim da to nije točno, pokajanje i zatražiti oprost grijeha, bez toga se ne ide u raj.Ali mora biti iskreno.

Bez toga ide vječnost u mukama i patnji u vječnom ognju pakla, gdje će se demoni u svojoj mržnji prema bogu i svemu što je stvorio hraniti našim dušama do kraja postojanja i dalje....

Tako nekako ja sa stajališta nekada bivšeg katolika shvaćam krostovu smrt na križu, a uzvik, bože zašto si me napustio, može samo biti izraz kristove ljudskosti, dijela njega koji je bio čovjek i ono što dijeli s nama drugima.

Da bi nakon te muke i prihvaćanja svih naših grijeha, dakle svega izopačenog i zlog što su ljudi u stanju pomisliti, počiniti , nakon toga on uskrsne i tu se daje obećanje i nada za sve nas koliko god zli bili, ako prihvatimo Krista, i samo preko njega možemo ostvariti oprost i život vječni.

Sada se samo treba odlučiti u što vjerovati.


Pride you took
pride you feel
pride that you felt when you'd kneel
not the word
not the love
not what you thought from above

it feeds
it grows
it clouds all that you will know
deceit
deceive
decide just what you believe
I see faith in your eyes
never your hear the discouraging lies
I hear faith in your cries
broken is the promise, betrayal
the healing hand held back by the deepened nail
follow the god that failed
find your peace
find your say
find the smooth road in your way
trust you gave
a child to save
left you cold and him in grave

it feeds
it grows
it clouds all that you will know
deceit
deceive
decide just what you believe
I see faith in your eyes
never you hear the discouraging lies
I hear faith in your cries
broken is the promise, betrayal
the healing hand held back by the deepened nail
follow the god that failed
I see faith in your eyes
broken is the promise, betrayal
the healing hand held back by the deepened nail
follow the god that failed

pride you took
pride you feel
pride that you felt when you'd kneel
trust you gave
a child to save
left you cold and him in grave

I see faith in your eyes
never you hear the discouraging lies
I hear faith in your cries
broken is the promise, betrayal
the healing hand held back by deepened nail
follow the god that failed


by Metallica
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 20:49   #31
moji ljudi, ili samo ljudi slusajte,

ma ako ste ikad vidjeli kako izgleda neko familsko stablo. zna se naci da neki rodak, potomak lici na djedu i obrnuto. pa ako je taj Bog bio tako krativan, kad je i krokodile izmislio, cemu onda i te klonove izmislio?

Svi mi vjerujemo u boga. 90 posto hrvata vjeruje, religijski smo mi narod nek tako i ostane, to je pozitivno. ALI shvatite vec jednom da je boga, bogove, religiju u religije covjek sam izmislio i nikako obrnuto. promatrajuci ciklus kako jedna zvijezda nastaje-izumire pa do nas samih obicnih: jedi-svari-popisaj ljudih.

bog nije tu da ti daje, vec si ti tu da radis ili stvoris. tocka.

Zadnje uređivanje dobaj : 29.11.2006. at 21:36.
dobaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 21:01   #32
Quote:
dobaj kaže:
moji ljudi, ili samo ljudi slusajte,

ma ako ste ikad vidjeli kako izgleda neko familsko stablo. zna se naci da neki rodak, potomak lici na djedu i obrnuto. pa ako je taj Bog bio tako krativan, kad je i krokodile izmislio, cemu onda i te klonove izmislio?

Svi mi vjerujemo u boga. 90 posto hrvata vjeruje, religijski smo mi narod nek tako i ostane, to je pozitivno. ALI shvatite vec jednom da je boga, bogove, religiju u religije covjek sam izlislio i nikako obrnuto. promatrajuci ciklus kako jedna zvijezda nastaje-izumire pa do nas samih obicnih: jedi-svari-popisaj ljudih.

bog nije tu da ti daje, vec si ti tu da radis ili stvoris. tocka.
Ti si Luciferovo dijete i gorjet češ u paklu.Sotona te drži, ali još stigneš spasiti svoju jadnu dušu.

Molit ću se za tebe


Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 21:35   #33
Quote:
Creeping Death kaže:
Ti si Luciferovo dijete i gorjet češ u paklu.Sotona te drži, ali još stigneš spasiti svoju jadnu dušu.

Molit ću se za tebe


ps oces li se moliti ili smijati? jel se i bog smije ili moli? oce li bog sada ostvariti tvoj post, a moj nece?
dobaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 22:25   #34
ja sam čula otprilike ovakvo objašnjenje by james manjackal: naime, te riječi... "eli, eli"... je isus izgovorio prije nego što je rekao: "bože, oprosti im, ne znaju što čine" te drito nakon toga izdahnuo. naime, bio je na totalnom izmaku svojih ljudskih snaga i pitao se, no, hotje li to više završiti, ali završavalo nie. NO tek kad je rekao, o bože, oprosti im, kad je rekao tu veliku misao kršćanstva, kad je oprostio ljudima koji su ga tako izmrcvarili , Bog ga je uzeo k sebi. ona rečenica nije jer je isus posustao u vjeri nego da naglasi the poruku. tadadadam. da moramo oprostiti.
wasted is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 22:45   #35
Quote:
vladi kaže:
"Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio"

Je li Isus u tom trenutku stvarno bio razdvojen od Oca, zbog svih grijeha koji su počivali na njemu ili je u pitanju nešto drugo...jedna od teorija glasi da su te riječi početni stihovi 22 Psalma, i pošto je svaki Židov psalme učio i pjevao napamet oni su u trenutku kad su došli do 17.18.19. stiha shvatili da su razapeli Krista...stihovi glase

"Opkolio me čopor pasa, rulje me zločinačke okružile,
probodoše mi ruke i noge, sve kosti svoje prebrojiti mogu
a oni me gledaju i zure na me, haljine moje dijele među sobom
i kocku bacaju za odjeću moju"...

Zatim pogledajte stihove iz Luka 23,48 "Sva svjetina što se bijaše skupila da prisustvuje tom prizoru, kad vidje što se dogodi, vrati se kući UDARAJUĆI SE O PRSA"

Još jedno pitanje, što mislite zašto je Petar na dan Pentekosta, krstio 3000 duša...ovi ljudi su bili osvjedočeni prije toga, još pored križa, kad je Isus izgovorio ove važne riječi... "Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio"
Bog Ga je napustio da bi mogao umrijeti!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 00:42   #36
nije mi namjera pucati kontru ili provocirati, ali...
ako s jedne strane prihvatimo Isusovu božanskost to znači da su samom Isusu poznati putevi kojima on ima ići i to znači da je on, kao božanski autoritet, ZNAO šta ga čega, i s tom spozjanom došao je do križa i ničim nije djelovao kako bi to spriječio...
ali hajmo reći da je njegova žrtva imala razlog-viši cilj.

Isus, koliko je meni poznato kroz cijeli NZ nastupa sa tim Božanskim autoritetom, i na krjua Isus doživljeva lsabost i ovim zadnjim riječima odriče sebi autoritet koji je dotad imao.
prvo njegova reakcija je hajmo reći ljudska- očaj u smrtnim mukama a s druge strane te rijeći su rijeći sumnje, preispitivanja autoriteta kojeg ne bi smio niti moža da ga preispituje jer time on dovodi u sumnju svoju Božanskost itd itd...
činjenica jest da su na križu izogvorene te riječi ali da li ih je nužno morao izgovoritit isusu jer one njemu ne prliče pa čak da li je Uopće sam isus bio na križu.
zanimljiva mi je činjeica da su gotovo u isto vrijema umrli isus i još jedan čovjek. Te riječi bi možda više priličile jednom običnom čovjeku, možda jednom od apostola, zato ne i samom Judi!?
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 00:48   #37
Ne izražava se time nikakova sumnja, već je to poziv Bogu za oslobođenje od teške (i potpuno nezaslužene) muke. Vrlo jednostavno.

Koliko puta ljudi u teškim situacijama znaju zavapiti: dokle tako Bože, o što sam ti skrivio Bože, uzmi me Bože k sebi i sl., a to sve znači samo jedno - daj Bože pomozi čim prije!
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 01:03   #38
tak je salvador

to sam i ja rekla, al niko ne čita
wasted is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 01:12   #39
Prave se Englezi kad im nešto ne odgovara. I ja sam im to već na početku lijepo objasnio, ali ne...
Ne znam više da li bi možda traktur pomogao?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 01:44   #40
Quote:
salvador2 kaže:
Ne izražava se time nikakova sumnja, već je to poziv Bogu za oslobođenje od teške (i potpuno nezaslužene) muke. Vrlo jednostavno.

Koliko puta ljudi u teškim situacijama znaju zavapiti: dokle tako Bože, o što sam ti skrivio Bože, uzmi me Bože k sebi i sl., a to sve znači samo jedno - daj Bože pomozi čim prije!

i sto je poanta? get your self a gun? 'sopranos'
dobaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.